Šta je novo?

Targo Telekom

Ako ides preko WiFi iskljucis na tvom ruteru DHCP i stavis mu fiksnu IP adresu u istom opsegu kao ONT. Druga varijanta je da se racunarom preko kabla okacis na ONT.
 
Meni je ONT u bridge modu, isključen DHCP, WiFi i sl, ruter povezan na 3. port.

Nakon ovih mesec dana nisam imao potrebe da pristupam ont-u nakon inicijalnih podešavanja, ali ako mi zatreba, namestim na kartici računara IP iz 192.168.1.x opsega i masku 255.255.255.0, bocnem kabl u neki od prva dva porta i podesim šta treba.
 
Za cca 2 meseca :)

The power of light! :)

PS. Obratite paznju na Uploaded :p
 

Prilozi

  • targo.jpg
    targo.jpg
    23.2 KB · Pregleda: 337
Dao sam 10+ pozivnica za IPT, ti si jedini koji ga zaista koristi. :D

PS: Skupljaj bonus poene. Stavi 10 nekih najmanjih fajlova da se seed-uju nonstop.
 
Nisam ni ja loš, ali ne skidam ovoliko, nemam vremena da pogledam...
Ratio: 3.88, Bonus points:953.0
 
potpisao ugovor, cekao dve nedelje da dodju sa opremom, nisu dosli, poz ugovor.

toliko o tome.
 
Dao sam 10+ pozivnica za IPT, ti si jedini koji ga zaista koristi. :D

PS: Skupljaj bonus poene. Stavi 10 nekih najmanjih fajlova da se seed-uju nonstop.

I ja korsitim :p e sad, to što torrent-i koje sam skinuo neće da sarađuju pa su se sidovali u proseku oko 10-15%, a nijedan još nije uspeo skroz da se siduje (100%), to je druga stvar :D
 
Dobro na kraju je varijanta da ako hoces da se povezes bezicno moras ONT u bridge mode pa onda povezes drugi ruter i na njega se kacis?
 
Duo 20

capture.jpg
 
potpisao ugovor, cekao dve nedelje da dodju sa opremom, nisu dosli, poz ugovor.

toliko o tome.
Rok je 30 dana od potpisivanja ugovora,ali tebi je verovatno "komercijalista" slozio pricu da ce to biti za dve nedelje.
Ovaj sto je bio kod mene se odmah ogradio rekavsi da je "krajnji rok 30 dana,ali da ce verovatno doci za 15-ak dana"...dosli su posle 16 ili 17 dana.
 
razumem, ali nije u tome stvar. zvali su me iz kol centra par dana posle potpisivanja ugovora da mi najave tehnicare za sutradan. proveo sam celo popodne cekajuci ih, nisu se pojavili, a uvece su opet zvali iz kol centra da se izvine i da mi opet najave tehnicare za sutradan. sutradan se opet niko nije pojavio, niti se javio narednih deset dana, kada sam resio da raskinem ugovor. "izasli su mi u susret" iz pravne sluzbe i dozvolili mi raskid ugovora bez penala. ako nista drugo, bar su tu bili brzi i ljubazni. **** ga, zao mi je sto pojedinci prave sliku o firmi, ali tako je.
 
Kruko, moj brat je potpisao ugovor sa njima i ista priča kao kod tebe. Nekoliko puta mu se najavljuju i svaki put ga ispale i ne dođu uopšte, niti mu jave ništa.

Šta reći sem novo dno među domaćim provajderima.
 
Poslednja izmena:
Zavisi, meni su došli tačno 7 dana posle potpisivanja ugovora, završili sve brzo i kako smo se dogovorili i za mesec dana upotrebe nemam primedbi na kvalitet usluge.

A biće da nisi osetio dno među domaćim provajderima, al neću o njima ovde.
 
sta da se radi, nista nisam ocekivao, pa nisam ni razocaran. iznenadjen bih bio da je sve proslo glatko.
 
Ma nije vama trebao bolji net od toga sto imate pa ste zato i mogli "mrtvi ladni" da raskidate ugovor... (a sto i ne bi mogli kad vam nisu dosli toliko vremena i kad nisu ni instalirali bilo sta...), a da ste imali kablovski net kao sto ga je imao drug "mighty78", e onda bi ih za "rukicu vukli", kaficu, sokic i slatko spremili, ma citav rucak ekipi pripremili il cak peceno prase za slavlje napravili, da se proveseli kad optika stigne...
 
Inače moj kolega uzeo 40/20, samo net, za 3.500, ovo je njegov ss:

2320841896.png


I realno toliko vuče preko torrent-a.

Al se "razočarao", većina stranica se trenutno učita, pa onda čeka browser na svom C2D laptopu da prikaže stranicu.
 
Poslednja izmena:
Targo TV trenutno puk'o - ne radi poveliki broj TV kanala i u analognoj i u DVB-C:
RTS1, RTS2, Pink, B92, Studio B, RTV1, RTS Digital, HRT1, HTV2, B92info, OBN, CG, Atlas, RTV2, SOS, itd... itd, da ne nabrajam ... ima po neki i da radi...
Je l' može još neko da potvrdi ovo?

EDIT:
Evo, posle pola sata "proradiše"... kanali koji su bili off...
 
Poslednja izmena:
Da, neki ne rade, neki rade. Za dosta kanala piše data only za DVB-C signal. Ajd baš da vidimo koliko će ovo da traje i koliko su brzi u rešavanju problema.

Prošli vikend kod mojih roditelja SBB nije imao internet 2 sata, a digitalnu TV ceo dan. Da vidimo jel ima dežurnih petkom uveče :)

A taman sam ih bio pohvalio da za mesec dana nije bio ni jedan prekid, izuzev jednom na pola sata i to su me prvo bili nazvali da me obaveste da u mojoj zgradi nešto rade i da neću imati signal pola sata i da se izvine zbog toga.

EDIT:

I kod mene proradiše :)
 
Poslednja izmena:
Konačno se uselismo u stan :)

Targonet 20 uz prva tri meseca duplirano usled toga što je ugovor potpisan u TC Ušće u promotivnom periodu:



Tek mi predstoji da ga testiram nekim ozbiljnijim preuzimanjem...
 
Pa ne verujem, net je radio sve vreme bez problema, kao i jedno 50% kanala, pre će biti tehnički problem.

Dok sam bio na KDS-u jeste kiša pravila probleme, čim bi jače padala pola kanala bi prikazivalo meni Total TV receivera, ali kod TT nisam primetio da to ikako utiče.

Makar ne moram da razmišljam ako negde zvekne grom hoće li mi spaliti kablovski modem i TV tuner u TV-u (već dva takva slučaja sam video ove godine - TV radi, ali tuner spržen, napon nije došao kroz elektroinstalaciju nego kroz kablovsku).
 
Pa o tome i pricam, tj. imali su problem sa prijemom preko satelita zbog kise. Nisam mislio da su imali problem na mrezi
 
Ping ka Telekomovom serveru u poslednja dva-tri dana je skocio za tri puta...sto me jaaaako nervira

 
Ka Telekomu od mene:

2343632142.png
 
Odradite tracert obojica do Telekomovog servera i videćete kojim rutama ide saobraćaj. Kao što sam pisao u jednoj od prethodnih poruka, nekima paketi idu preko Slovenije i nazad. Zbog čega? Pojma nemam.
 
Jel možda nekome sinoć u neko doba oko 23h nestao signal dobrog broja tv kanala? Meni je u jednom trenutku "zabola slika" na skoro svim kanalima i restartovao sam ont i proradilo je, međutim narednih pola sata dosta kanala nije i dalje radilo, ali oko pola 12 se sve vratilo u normalu.
 
Nazad
Vrh Dno