Šta je novo?

Targo Telekom

Tacnije, potrebno je preko 50% ILI dozvola predsednika kucnog saveta. Obicno je lakse resiti to sa predsednikom, ukoliko je razuman covek, nego skupljati okolo potpise.
 
Zasto se "zabrinuti komsija" ne potrudi malo i ne popravi ponudu, ko da je problem parirati optici i pri manjim brzinama i pri ceni, pa pobogu, svi "nabavljaju" internet po (skoro) istim cenama. Jedino DSL provajderima moze biti malo frka al i to ce se resiti vec za koju godinu.


http://www.vektor.net/eng/internet/zasto-vektor-internet
6. Be technologically superior. Technologies and standards that are based on the RADIJUS VEKTOR internet packages are superior. EuroDOCSIS 3.0 standard currently support the theoretical speed Internet access to the incredible 400 Mb/s.

03. nov 2009. http://www.sbb.rs/Saopstenja/362/DOCSIS+3.0+TEHNOLOGIJA+U+SRBIJI,+U+KORAK+SA+SVETOM.shtml
"U želji da poboljšaju svoju poziciju, pored širenja fiber-optic mreža, u okviru državne strategije odlučili su se za uvođenje DOCSIS 3.0 tehnologije na svim kablovskim sistemima. Tako „Comcast” - najveći kablovski operater u toj zemlji, planira da ovu godinu završi sa 60% svojih korisnika na DOCSIS 3.0 platformi. SBB je ponosan jer u Srbiji to čini u istom procentu i u isto vreme."

... kopernikus takodje nudi paket sa ovom tehnologijom. Dakle konkurencija je spremna al nece da se otvori, Targo sa svojom optikom moze to da promeni.
 
Bilo bi super kada bi svi EuroDOCSIS 3.0 provajderi kod nas, iskoriscavali tu tehnologiju onako kako treba. Koliko sam upoznat, za sve brzine manje od 50 Mbps, moze da se koristi i EuroDOCSIS 2.0.
 
Tacnije, potrebno je preko 50% ILI dozvola predsednika kucnog saveta. Obicno je lakse resiti to sa predsednikom, ukoliko je razuman covek, nego skupljati okolo potpise.

Da, ovo je tačno. Dovoljno je dobiti samo potpis predsednika, da bi se ušlo u radove, ali je bolje ako postoji eksplicitna saglasnost većine.
U ulazu do mog, predsednik potpisao bez da konsultuje stanare. To bih uradio i ja da sam na toj poziciji.
 
Samo što predsednik nema pravo da samostalno odluči i da pristanak. Ako to uradi, sleduje kazna... naravno, ako ga/je neko prijavi i tuži.
 
Samo što predsednik nema pravo da samostalno odluči i da pristanak. Ako to uradi, sleduje kazna... naravno, ako ga/je neko prijavi i tuži.

Da nije ne daj Boze ucinio kakvo krivicno delo?

Kakav smo mi narod, pa sta bilo koga kosta da se provede optika kroz zgradu, koja crna saglasnost, nas covek u svemu vidi neko muljanje, pa mora da razmisli dobro.
 
U sustini, RazbojNick je u pravu. Zato ljudi i izbegavaju da pokazu licnu inicijativu i preuzmu odgovornost za bilo sta, barem u mom kraju. Koliko sam puta cuo: "Necu da mi neko dodje na vrata i da me optuzi za nesto i psuje".
Opet, ne znam zasto bi bilo kome smetalo da se postavi optika u ulazu. Ne placaju stanari nista, samo istrpe malo buke dok se ne probuse ploce, a dobijaju mogucnosti koje nisu toliko rasprostranjene ni na zapadu.
 
U sustini, RazbojNick je u pravu. Zato ljudi i izbegavaju da pokazu licnu inicijativu i preuzmu odgovornost za bilo sta, barem u mom kraju. Koliko sam puta cuo: "Necu da mi neko dodje na vrata i da me optuzi za nesto i psuje".
Opet, ne znam zasto bi bilo kome smetalo da se postavi optika u ulazu. Ne placaju stanari nista, samo istrpe malo buke dok se ne probuse ploce, a dobijaju mogucnosti koje nisu toliko rasprostranjene ni na zapadu.

Sve dok ne objave cene smatram da je prevara.
 
Da nije ne daj Boze ucinio kakvo krivicno delo?
S obzirom da po zakonu mora da ima saglasnost većine stanara, a nije je dobio - da, jeste napravio prekršaj. Strogo govoreći...

Kod mene u ulazu su išli od stana do stana Targovi ljudi, jer je kod nas već godinama v.d. predsednika, pošto svaki ulaz mora da ima (opet po zakonu), ali nije žena zainteresovana za obavljanje bilo čega. Pristala je da figurira i to je maksimum koji će da uloži. Kako mi je ulaz skladan i složan, niko se ne cima da preuzme na sebe punu obavezu.
 
Poslednja izmena:
Svi smo svesni da je drzava takva kakva je, i da je Nuba dobila dozvolu za radove na mozda malo cudan nacin. Ali mislim da ima daleko vise pozitivnih nego negativnih momenata u celoj prici, a posto to pocinje za mesec-dva, svi cemo saznati uskoro ko je u pravu.

Sto se tice cena, cuo sam da je samo u moj blok investirano 30 miliona evra. Mozda nije bas ta cifra, ali nema logike da zapocnu sve ovo pa onda razocaraju ljude.
 
Sve dok ne objave cene smatram da je prevara.[/QUOTE

Ti mora da mi mentalno bolestan. Da li ti primecujes koliko sa bez tog njihovog cenovnika ljudi hoce optiku. Ma da su im iste i cene covece optika je optika. Sa druge strane ljudi ne bi pricali da ce biti jeftiniji i bolji sa ponudom. Ne bi sami sebi zabadali noz u ledja. Pazi scenarijo slazu nas za bolju ponudu i cene. Ljudi ima da ih oderu em su im izbusili zgradu em su ih izlagali em su jurili po zgradi za potpise. Da li ti mislis da bi oni toliko truda i rada a da ne pricamo o novcu ulazili da bi nas lagali i folirali. Kad izbace cenovnik i pakete molim te recimi gde da ti ih posaljem uramljene. Degenerik!

Ti si sigurno nepismen.. Jeb** optiku ako je nadprovajder los. Gde im je taj cogent link, sajt im hostovan u USA..
 
Pa to je njihov problem. Maksimalna brzina za fizicko lice je 100Mb/s a za pravno 1Gb/s. Oni garantuju uptime od 99%. Naravno, nije zagarantovana brzina, ali svako moze da proba gratis mesec dana, da vidi kako to radi, pa ako mu se svidi...
 
Ti si sigurno nepismen.. Jeb** optiku ako je nadprovajder los. Gde im je taj cogent link, sajt im hostovan u USA..
Ono sto sam ja cuo jeste da njihova centrala je u fazi testiranja sto najverovatnije i znaci da kad pocnu da koriste da ce i preci na svoj sajt sa hostovanja. Ono cime sam ja odusevljen a cuo sam od samih Targo predstavnika jeste da oni od Austrije do Djevdjelije imaju 2 kabla sa po 72 opticka kabla i da za sad koriste samo 1 vlakno i to sa nepunih 25% kapaciteta. Iskreno ne znam o cemu je rec kod tebe cenovnik pa cenovnik pa hostovanje pa hostovanje, ponavljas se ko papagaj. Tek su poceli a osecam da cemo sa njihove strane imati samo suprise po pitanju svega. Ja svoj ugovor sa radijusom nisam i necu produziti sacekacu Targo jos malo, u svakom slucaju ne mogu biti gori od svih dosadasnjih provajdera i bakarnih kablova.
 
Kazu i da ce biti wireless kablovski modem od opreme,nekog izraelskog proizvodjaca.
 
Haha, malopre ulazi keva u sobu sa nekim papirom u ruci.
Keva: Dobili smo u sanducetu..
Ja: Nesto vezano za Targo od zabrinutog komsije? :D
Keva: :d

Radijus Vektor trolovi i kod mene, ali kad i zena od 60+ godina provali da je u pitanju prevara, znas dokle je doslo.

Edit: rekao sam joj da pomene predsedniku kucnog saveta da je letak dobilo pola Novog Beograda, da zna covek za foru, a i da kaze drugima, ako budu postavljali pitanja.
 
Poslednja izmena:
ja mislim da je velika greška targa što nisu izašli sa nekom konkretnom ponudom i cenovnikom. teško je tražiti pristanak od ljudi da se nešto uvodi pa makar i za džabe ako 99% njih ne zna šta je i misle da im tekuća kablovska ( kod mene bedni ptt kds) to sve nudi. lako ćemo mi na ovom forumu dati pristanak ali ljudi koji uglavnom gledaju 5 domaćih tv kanala ili koriste internet za mailove ili slično teško da će biti animirani na ovaj način da je to potrebno. kada bi stavili tv ponudu i usporedili sa , recimo, ponudom ptt ksa-a, koji u odnosu na, npr. sbb nema jedno 10-15 solidnih kanala u osnovnoj ponudi za malu razliku u ceni ili kada bi stavili u prostim brojevima neki paket interneta k0liko će koštati u odnosu na najbrži ptt kds-a koji je 6mb i košta 2100 din onda bi možda i bilo veće interesovanje ljudi. sa ovako uopštenim najavama koje nisu razumljive velikoj većini ljudi mislim da greše- treba nešto konkretno ponuditi ljudima da bi se otarasili lopovskih firmi kao ptt kds, radijus vektor i slični
 
Slazhem se potpuno sa izjavom, ALI da daju ponudu par meseci pre kretanja u rad dali bi mnogo prostora konkurenciji da se "pripremi" tj da da bolje ponude.
 
Meni taj vaš "zabrinuti komšija" više liči na neku političku stranku nego na konkurenciju. Akcenat se stavlja na "SLOVENCI", udara se na najniže porive i našu blisku prošlost. Mada ne isključujem mogućnost da je u sprezi sa nekim od ugroženih ISP-jeva.
 
Oni da znaju sta ce imati u ponudi od tv kanala verovatno bi napisali. Verovatno jos pregovaraju. Plus sto nece ovo krenuti skoro. Verovatno krajem leta najranije.
 
Kada sam ih zvao pre par dana rekli su pocetkom leta, tako da ne bih bas prolongirao za kraj.
 
Polako, sve u svoje vreme.
Ja sam sa ZR puta oko 2003 gadjao gridom link na 15 km do C Krsta. 256k je u to vreme bio oko 4k dinara.
ADSL nije bilo, a drali su nas pilicarski ISP tipa KBC. SBB je mao povoljniji net. Sad ce i ta optika, kod TS DSL (kad se sete), padace cene.
Nece vise opstajati firme kojima support ne radi vikendom, ispadaju pojacala itd...
 
Ono sto ja pouzdano znam je da ce se trenutno raditi samo NBG. U nekom daljem planu je Zemun, Stara Pazova i eventualno prelazak preko reke ka Beogradu.
Nikakvo daljinsko ocitavanje potrosnje ovoga ili onoga se nece raditi. Kad budem imao neke detaljnije informacije o cenama(info) postavicu ovde.
 
Poslednja izmena:
A odakle pravo predsedniku da sam bez konsultacije sa stanarima odbije nešto? Ja sam u bloku 19a i planiram da ovih dana sa svojim predsednikom proverim da li ga je nego pitao.
 
Kako mi je ovo prvi post, prvo pozdrav svima na forumu:)
Kod mene u 61. bloku smo prvo u februaru dobili flajer od telefon-kabla. U kraju su kopani mikro-rovovi, mada ne znam tacno koja firma i za ciji racun je to izvodila. Medjutim pre nedelju dana ljudi iz targo-telekoma su skupljali potpise po zgradi za instalaciju opreme. Rekli su mi od prilike da je ptt ili telekom (zaboravih tacno) tuzio telefon-kabl zato sto su ovi iz TK koristili nelegalno njihovu infrastrukturu te da od TK nema nista... No to nije mnogo ni bitno, da li je TK ili TT meni je sve jedno, cena i kvalitet usluga ce u svakom slucaju morati da bude povoljnija od drugih kako bi ljudi presli sa postojecih kablovskih/ADSL provajdera na njih.
Ono zbog cega se najvise javljam je pismo tzv. "Zabrinutog komsije" i ja sam ga dobio i to identicno. Izgleda da nije u pitanju neki suludi pojedinac koji veruje da Lukavi stoji iza optike i Slovenaca a da to sve kontrolise Vatikan i NATO. Ocigledno se flajeri "Zabrinutog komsije" salju sistematski po celom Nbgd-u. Bas me zanima ko stoji iza toga? **** te koja smo mi zemlja, kad se borba provajdera telekomunikacionih usluga svodi na pljuvanje konkurencije ksenofobicnim flajerima. Da stvar bude gora ima dosta ljudi koji ce "zabrinutog komsu" shvatiti ozbiljno, UZAS!
 
Moj cale je predsednik u jednom ulazu u Bloku 19a. Dobio je ponudu od Targo (kesh), odbio ih je ladno - vojno lice.
Nisam htela ranije da se javljam po ovoj temi, ali sada vidim da se ovo desva svuda i ziva istina. Para vrti gde burgija nece.

http://www.4shared.com/photo/q5a0Ieg0/scan0006-page-001.html



A jos pogledajte i ovo. Mislim gde ima dima ima i vatre.

http://www.4shared.com/photo/6MEIuTHa/DSC_0257.html
Ako ovu kompezacionu ponudu smatras mitom,gresis.Dovoljno je javna i o njoj je trebalo da se izjasni skupstina i to posle intervjua sa stanarima.
Ako su pare nudjene caletu licno,onda...nije neka kinta da se bruka.:)
Sto se tice spiska sumnjivih,to je problem na vecim nivoima nesto sumnjam da ce sad da vade ove kablove.
 
Moj cale je predsednik u jednom ulazu u Bloku 19a. Dobio je ponudu od Targo (kesh), odbio ih je ladno - vojno lice.
Nisam htela ranije da se javljam po ovoj temi, ali sada vidim da se ovo desva svuda i ziva istina. Para vrti gde burgija nece.

http://www.4shared.com/photo/q5a0Ieg0/scan0006-page-001.html

Mala ili si ti ili tvoj cale veliki duduci ti prosudi sama . Googluj i vidi sta znaci penetracija. To sto je tvoj cale vojno lice glat odbio govori jos gore i o njemu i o tebi. Dakle da krenem iz pocetka penetracija jeste u poslovno svetu ::Мера у износу од продаје или усвајања неког производа или услуге у односу на укупан теоријски тржиште за тај производ или услугу.Износ од продаје или усвајање може бити појединац или компаније продају индустрија док теоријска тржиште може бити укупна популација или процена од укупног броја потенцијалних потрошача за производ.
Sta to znaci to znaci da su oni hteli njemu da plate podvlacim DA PLATE da uradi odredjeni posao u svom bloku ili ti zgradi.Znaci on je trebao da tera vodu na njihovu vodenicu i da bude placen. Ali posto je on to glat odbio jer on je vojnolice tj bog i batina u svom ulazu niko nema prava na rec sem njega jer je vojno lice tj. diktator. A o tebi i ovom kacenju ponude koju je on dobio da uradi za njih netreba komentarisati. Samo se razmisljam sta ce biti kad ljudi koji budu hteli optiku za sebe budu dosli do saznanja da je tvoj otac glat kako ti kaze odbio. Znas sta ce bit ona stara nicija sveca nije gorela vecno pa nece ni tvom ocu pogotovu na mestu predsednika ulaza. Verujem da u tvom ulazu ima jos mladih. Obavesti taticu vojno lice da ce ga posetiti! A ti se mala pokri usima mogla si otici na dobar odmor. COVEK JE TREBAO DA URADI POSAO I DA BUDE BOGOVSKI PLACEN ALI IMA LUDU CERKU KOJA JE TO OKACILA NA SAJTU PISI PROPALO. Stanari ce ga tek sad lincovati sto je odlucio u njihovo ime i bez njih i onog sta oni hoce.
 
Nazad
Vrh Dno