Šta je novo?

Targo Telekom

RazbojNick

Čuven
Učlanjen(a)
05.02.2004
Poruke
5,905
Poena
815
Dobio sam danas njihovo pismo sa molbom da dam saglasnost da se postavi njihova optička kablaža po ulazu (već imamo Radijus-Vektor dobar broj godina) bez nadoknade itd.

Ono što ne mogu da pronadjem jesu cene usluga koje nude, jer ih očito nisu ni objavili, za sada postoje samo informacije o širenju mreže i budućim planovima. Do danas nisam čuo za njih, ali vidim da se pominju u dve-tri teme na forumu (sem pominjanja ništa drugo).

The Clash pitanje: da li da dam saglasnost ili ne? I zašto?
 
Poslednja izmena:
Daj, sto da ne, nista ne ne kosta... Pretpostavljam da imas dovoljno penzosa u ulazu koji nece dati saglasnost :)
 
Pricao sam sa poznanikom koji radi u Targo Telekomu. Za pocetak "napadaju" krajeve u kojima su PTT KDS i IKOM, sa SBB-om ne smeju da se igraju. Nije hteo/smeo da mi kaze kolike ce cene biti, ali sam uspeo da saznam da ce 4mbita biti jeftinije nego kod Telekoma i da je up/down u odnosu 1:2

The Clash pitanje: da li da dam saglasnost ili ne? I zašto?
Saglasnost dajes samo da se sprovede optika kroz zgradu,a naknadno mozes da zatrazis uvodjenje u stan. Ne vidim razlog zasto ne dozvoliti kada ti se pruza mogucnost izbora jos jedne alternative.
 
Poslednja izmena:
Veliko je i pitanje kvaliteta usluge i odnosa prema mušterijama. Nije problem da im dam saglasnost, ali da ne pravimo gužvu u ulazu nepotrebno, naročit oako usluga i ponuda ne bude ništa spec. Ja ionako koristim ADSL za net, 4 Mbit mi je puna kapa.
 
Meni ova tema lici na provokaciju, jer 90% ljudi na forumu bi ubilo da dobije to o cemu ti razmisljas da li da ih pustis ili ne :d
Salu na stranu, ljudi ti besplatno nude mogucnost za FTTH internet. Cak i da ne zelis da ih koristis trenutno, ogromna je prednost ako imas u zgradi mogucnost za to.
Ne znam sta da ti kazem, ako volis sam sebi da pucas u nogu, onda nemoj da das saglasnost :p
 
Kroz zgradu se provlaci samo kabl, nema nikakve dodatne aktivne opreme. Naravno, ostaje pitanje kvaliteta usluga, mada po njegovoj prici ulozeni su neki silni milioni. Ne verujem da bi ulazili sa optikom u pricu da nisu ozbiljni.
 
Ne nude ništa besplatno za korišćenje, već traže saglasnost da udju sa instalacijom u ulaz, ne i da nam svime u gajbe uvedu net i TV. Saglasnost većine da udju u ulaz svakako moraju da dobiju, inače nema postavljanja instalacija.

Mogu da ugrade i backbone interneta sa vezom od 16 petabita/s u moj ulaz, šta mi vredi ako nabiju cenu i upropaste uslugu. Sa lepom pričom je i Kradijus došao, većina zna kakva je usluga i cene.
 
Targo je isto sto i Nuba. Imaju dobro izgradjenu mrezu po zemlji koju ce da koriste mnogi drzavni i privatni subjekti. Da ne ulazimo sada u pricu na koji nacin su dosli u situaciju da izgrade tako veliku mrezu, jer je za ovu temu nebitno. Ali ostaje cinjenica da su veoma ozbiljan igrac, i da ce verovatno biti medju najjacim ISP-ovima u zemlji.
 
Ma potpisuj to i uživaj. :)

Imaš zaista dobru mogućnost za koju te sad pola foruma hejtuje (k'o što reče Nothingam) - iskoristi je, jer se posle možeš kajati. Kažem to jer na papiru Targo izgleda ubitačno u odnosu na ostale provajdere u Srbiji (samo korišćenje optike do stana je prednost i po).
 
Poslednja izmena:
To i ja kazem. Stetu od njihovog ulaska u zgradu nikako ne moze imati. A ogromna je verovatnoca da ce Targo imati ponudu bar kao SBB.
 
Da uživam neću još godinu dana i kusur, pod ugovorom sam, tako nemate šta da mi zavidite. A promena na njihovu infrastrukturu, bar za TV, može da usledi samo ako daju za DŽ instalaciju i nižu pretplatu od RV KDS (krademo dinare stanovništvu).

Ok, od više informacija nema za sada 'leba, daću pristanak, pa ćemo da vidimo razvoj situacije.
 
Poslednja izmena:
lose savetujete coveka ..... kakvo crno potpisivanje nekim banana firmama .... ne kapirate da kroz zgradu ako ne racunamo neka kvazi resenja sa kanalicama ne moze da prodje 1000000 kablova evo npr kod mene u zgradi ide interfon i kablovska kroz kanal predvidjen 1976te za interfon i slicno .... posle tog kabla (radius vektor) ne moze ni jedan drugi da se provuce jer jelte nije dovoljno siroka rupa .... da ne pricamo da sad ne moze interfon da se popravi jer bi morali da razvlace kablove ponovo a ovi mungosi iz RV zakrcili kanal

Lepo ti pitaj njih sta su ko su i sta nude .... ako ti ljudski odgovore onda dozvoli ako krenu da te loze sa nekim supljim pricama isteraj ih napolje, jer lozenje krene pre ili kasnije to je neminovno u srbiji .... a nemas pametnija posla nego ti samo treba jos neka firma osnovana za 250e da ti razvlaci kablove po ulazu .... lol
 
A ti znas da je banana firma? Banana firma koja ima toliko novca da po celoj zemlji razvuce optiku i da na NBGD-u ponudi FTTH uslugu?
 
@smarac ne troluj.
 
I ja sam dobio to pismo i čini mi se da je pisalo da je besplatno sve do ulaza ali i posle do stana. Nisam siguran, ali u svakom slučaju nemaš šta da izgubiš. Nije to toliko kabasto kao kablovski net i tv, verovatno će postavljati sve uz instalacije ostalih operatera.
 
Uh, sto mi to nemamo u NS :).
 
Mogu da ugrade i backbone interneta sa vezom od 16 petabita/s u moj ulaz, šta mi vredi ako nabiju cenu i upropaste uslugu. Sa lepom pričom je i Kradijus došao, većina zna kakva je usluga i cene.

Dolaze da preotmu korisnike od druge firme i nabiju cenu tako da niko nece da predje.
Razmisli da li to ima smisla i da li ce na taj nacin isplatiti ulaganje u mrezu koju su postavili?
 
Radijus je isto morao da bude dobar sa ponudom kad je dolazio, jer smo istovremeno dobili PTT KDS ponudu. Tada informacija kakav je koji nije prosto bilo jer je sve tek počinjalo u Srbiji. Nijedan od ta dva nije bajan. RV je nešto bolji, ali i skuplji.
 
Mi u Novom Sadu imamo razvucene opticke kablove preko vise od 80% grada. Drzi ih Informatika.

Prosle godine su ih razvukli koliko sam uspeo da vidim celim tokom Bulevara Evrope.

Da, ali za sada je to samo... eto, ima ih. Ko ce ih koristiti i kada, o tome se nista ne zna, samo se spekulise. Oni imaju neki plan, ali znajuci kako su im sjajno prosli prethodni planovi, nisam optimista. Posebno zato sto to radi javno preduzece.
 
Da, ali za sada je to samo... eto, ima ih. Ko ce ih koristiti i kada, o tome se nista ne zna, samo se spekulise. Oni imaju neki plan, ali znajuci kako su im sjajno prosli prethodni planovi, nisam optimista. Posebno zato sto to radi javno preduzece.
Valjda ce dati nekad na izdavanje. Ili ce jos neko razvuci kablove.
 
Posto Targo jos ne izbacuje nikakve informacije, evo bar da stavim ovaj info od Telefonkabl-a. Kazu da krecu u aprilu. Ni oni se nisu bas nesto pretrgli sa davanjem informacija, ali makar ima bar nesto od informacija za razliku od Nube. Koliko vidim na slici pise 100Mbit, e sada da li ce odmah ponuditi takav paket i po kojoj ceni videcemo za mesec dana.

TELEFONKABL prvi FTTH operater u Srbiji

Budućnost stiže!
TELEFONKABL prvi FTTH operater u Srbiji

Telefonkabl a.d. je nastavio tradiciju uvođenja novih tehnologija u Srbiju. Nekada prvi operater kablovske televizije - danas prvi FTTH operater.
Najsavremeniji pristup telekomunikacijama – optički kabl praktično neograničene propusne moći do stanova, tako je, osim u najrazvijenije svetske zemlje, stigao i u Srbiju.

Ovim su i u našoj zemlji otvorena vrata telekomunikacionim uslugama o kojima smo do sada samo slušali, a kvalitet postojećih usluga podignut je na potpuno novi nivo.

O uslugama koje Vam naša nova FTTH mreža omogućava možete pogledati u FTTH odeljku našeg sajta.


eim5nk.gif


zsvp0w.gif




A ako nekog zanima evo i kako je to krenulo i kako ide u CG:

http://forum.cafemontenegro.com/showthread.php?70295-T-Com-Optika&

Moram da priznam da sam se iznenadio kad sam video da se optika pojavila u CG pre nego kod nas i to jos kod pilicarskih monopolista T-Com. Koliko vidim sa optikom su ukinuli onaj FUP koji vole da stavljaju u zemljama koje su "manje razvijene", tj u kojima nemaju nikakvu konkurenciju(gde imaju cist monopol).

Kad pogledam ovo, stvarno mi nije jasno sta Telekom ceka kad je optika u pitanju. Mada moje je licno misljenje da je sam grad(drzava) trebao da izgradi optiku i da je iznajmljuje provajderima. Jer ako im do sada nije palo na pamet da regulisu kablovski sektor(pravo da biramo od koga cemo uzeti kablovsku) cisto sumnjam da ce se nesto preterano pozabaviti optikom, sto je opet van svake pameti(mala digresija-a kad su adsl i fiksna u pitanju i dalje mi nije jasno zasto nisu Telekomovu mrezu(kablove) izdvojili iz Telekoma i liberalizovali trziste). Mada, mislim da je dovoljno reci "Radna grupa za širokopojasni internet" i da svima bude jasno kako stoje stvari u ovoj zemlji.
 
Poslednja izmena:
Totalno bezveze ponuda T-coma u CG pa bre covece pogledaj njihov najveci paket optike od 45Mbit sa 2Mbit UL je 65 EU a kod SBB 100Mbit sa 4Mbit UL kosta 6.840 RSD pa tako izadje da je SBB-ovih 100Mbita jeftinije u odnosu na 45Mbita jer po dansnjem kursu crnogorska ponuda za 45 iznosi 7150 RSD uz SBB duplo brzi UL, koja glupost pa ako TK ili Nuba takve cene i brzine daju ovde kod nas, mislim da niko nece preterano da se trudi da prelazi kod njih jer tako nesto imaju vec SBB, sad ce RV, pa za njima IKOM, itd... to je cisto da se kaze da imaju optiku, taj tcom je gori od svakog pilicara, a pazi to je jos sad kad su im ubrzali net na optici od 16.1.2012 znaci bilo je i manje za iste pare pa kako je to povoljno???
Doduse CG je drugacije trziste, ali opet ko zna sta ce ovima pasti napamet kad budu formirali cene i pakete, ostaje nam da vidimo.
Dalje onaj najmanji njihov paket je 30EU a brzina 25/2 a SBB ima 24/2 opet je SBB malo jeftiniji, ali doduse i 1Mbit manje ali pri toj brzini nije nista znacajno taj 1 Mbit, srednji paket im je 35/2 za 50EUR ili ti 5500 RSD, a SBB ima 40/2 za 3700 RSD.
U svemu je SBB bolji od Tcomove optike, pa ako ce nam biti takva ponuda kao u CG onda nam opika uopste ne treba, mislim treba ali nije to tako sjajno bajno kako oni pisu, te neverovatna ponuda pa brzine do 100Mbita pa da ali ako tih 100Mbita kosta 200EU ko ce to da kupi itd...
 
Jedini problem sa provajderima koji nude FTTH jeste taj što svi gađaju samo BG i to ni BG ne gađaju ceo. Niko se i ne trudi da pokrije nešto drugo.
 
Uh bre sacekaj malo naravno da prvo gadjaju BG ne razumem sta ti mislis pa oni ljudi rade za profit a u BG ima najvise stanovnika, a sto se tice koji deo BG to je NBG i zato pocinju tu jer bi tu trebalo da im se najvise isplati za ono sto su ulozili cista matemaika, ne znam odakle si i da li si nekda bio na NBG ali u blokovima postoje jako velike zgrade sa puno stanova pa sracunaj to sa prosecnim porodicom od nekih 3-4 clana i eto ti zasto se uvek prvo gadja BG i NBG.
A sta ti mislis da ti oni razvuku u tvojoj kuci u Kovacici optiku ma nek razvuku svima optiku do kuce(stana) u Kovacici, to je jel tako mesto iza(pored) Panceva i kazi ti meni koliko stanovnika ima u Kovacici eto svih stanvnika tj. kuca stanova nebitno pa kad to izracunas i izracunas da samo na NBG zivi preko 500.000 stanvnika samo na jednom delu BG koji je BTW najgusce naseljen onda shvatis da je verovatnoca da ce vise ljudi uzeti tu a i jeftnije im je jer su velike grade i ne mora da se razvlaci mnogo vec dodjes do zgrade a tu te ceka recimo 100 prikljucaka a kad dodje do tvoje kuce u Kovacici tu ga ceka 1 prikljucak, e kad to shvatis onda ces znati zasto se prvo krece od BG i NBG, druze nisu oni Crveni Krst pa da dele ugrozenima pomoc, vec kompanija koja ima za cilj sto veci i brzi profit i da mu se za sto krace vreme vrati ulozeno i da pocne da zaradjuje.
Ali ne ocajavaj tako sve pocne u BG i onda se polako siri kad oni pocnu da vracaju ulozeni novac, zivimo druze u kapitalizmu i sto pre to shavatis da je njima bitan novac a ne to da li ti u Kovacici ili Babusnici imas net tad ce ti biti lakse, ali dodice optika jednog dana i do tebe najverovatnije.
Samo opusteno ja zivim na NBG i mislio sam da nikada nece da dodje do mene optika pa eto dogodilo se i to postaje uskoro realnost, samo polako.
 
Ma znam ja to, ne kapiraš moji poentu. Meni lično ništa ne znači FTTH ako ga nikada ne bude ovde gde ja živim, 47 kilometara od Beograda. Nismo mi bogu iza tregera, pa neka beogradska naselja su na većoj udaljenosti od njega nego mi. SBB-ova optika prolazi na kilometar od Kovačice, pa opet oni nemaju interesa da jedan krak puste ka nama. Ekonomska logika mi je apsolutno jasna, ja samo pokušavam da objasnim da ta "silna" FTTH ponuda ne znači ništa nikome van NBGD/BGD. Nadam se da sam sada jasniji.
 
Uh bre sacekaj malo naravno da prvo gadjaju BG ne razumem sta ti mislis pa oni ljudi rade za profit a u BG ima najvise stanovnika, a sto se tice koji deo BG to je NBG i zato pocinju tu jer bi tu trebalo da im se najvise isplati za ono sto su ulozili cista matemaika, ne znam odakle si i da li si nekda bio na NBG ali u blokovima postoje jako velike zgrade sa puno stanova pa sracunaj to sa prosecnim porodicom od nekih 3-4 clana i eto ti zasto se uvek prvo gadja BG i NBG.
A sta ti mislis da ti oni razvuku u tvojoj kuci u Kovacici optiku ma nek razvuku svima optiku do kuce(stana) u Kovacici, to je jel tako mesto iza(pored) Panceva i kazi ti meni koliko stanovnika ima u Kovacici eto svih stanvnika tj. kuca stanova nebitno pa kad to izracunas i izracunas da samo na NBG zivi preko 500.000 stanvnika samo na jednom delu BG koji je BTW najgusce naseljen onda shvatis da je verovatnoca da ce vise ljudi uzeti tu a i jeftnije im je jer su velike grade i ne mora da se razvlaci mnogo vec dodjes do zgrade a tu te ceka recimo 100 prikljucaka a kad dodje do tvoje kuce u Kovacici tu ga ceka 1 prikljucak, e kad to shvatis onda ces znati zasto se prvo krece od BG i NBG, druze nisu oni Crveni Krst pa da dele ugrozenima pomoc, vec kompanija koja ima za cilj sto veci i brzi profit i da mu se za sto krace vreme vrati ulozeno i da pocne da zaradjuje.
Ali ne ocajavaj tako sve pocne u BG i onda se polako siri kad oni pocnu da vracaju ulozeni novac, zivimo druze u kapitalizmu i sto pre to shavatis da je njima bitan novac a ne to da li ti u Kovacici ili Babusnici imas net tad ce ti biti lakse, ali dodice optika jednog dana i do tebe najverovatnije.
Samo opusteno ja zivim na NBG i mislio sam da nikada nece da dodje do mene optika pa eto dogodilo se i to postaje uskoro realnost, samo polako.

Pa da bitno da njima odgovara, a ostatak Srbije ko *ebe kao po obicaju. U Beogradu ima najvise stanovnika na najmanjem mogucem prostoru, to si tako trebao reci, da te malo prosvetlim. Jos nesto lepo je sto si ti njemu resio da objasnis kako stvari stoje, a sada ja tebi da objasnim, ovde se ta matematika daje pilicarima koji su u savezu sa domacim politicarim na vlasti, da se radi kako treba, pa bar 60-70% zemlje bi odmah dobila iste uslove za bilo kakav razvoj (interneta u ovom slucaju), a ta firma bi vremenom vratila ulozeni novac, po mogucstvu ta firma bi bila u vlasnistvu drzave, kao Telekom, ali ne bi na vrhu Telekoma sedeo kadrovik Radujko, nego neko sposoban i posten. E, kad te stvari shvatimo, i za to se borimo svima ce biti dobro, ovako ti ces u planet betonu na NBG ziveti 20% bolje od njega u Kovacici, ali ces i dalje ziveti lose, ili tvoja deca, ako si nekim slucajem imao srece. Ovde se pokrenu biznisi vezani za kolac koji se dobija preko drzave, od strane ljudi koji ni nemaju nista da uloze, ali to se sve da sredtiti sa politicarima koji su posle na platnom spisku, zato treba ili svima ili nikome.

To sto ti kazes normalno da prvo gadjaju BG, nije normalno, zasto recimo ne bi nesto dali prvo ostatku Srbije koji izdrzava vestacku kvazi-metropolu Beograd.

@DariusIII

Lepo si reko.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno