Šta je novo?

Targo Telekom

Plašim se da će novi vlasnik prvo da obori upload brzine, da poveća cene, i kao što je od skoro počela praksa kod ostalih provajdera da uvode carrier-grade NAT svima sa dinamičkom IP adresom... Pogledajte recimo Telekom (TS) i SBB koje brzine nude (pogotovu upload) i za koje pare, a CG NAT je već mnogima uveden (pogledajte teme na ovom forumu vezano za te firme). Ako pogledate šta drugi nude, a ako ti isti kupe sadašnji Targo (a ko bi drugi?) ne verujem da će se ponuda mnogo razlikovati od sadašnje njihove. Meni je lično (a verujem i mnogima) mnogo bolje ovih 26/13 Mbps za 1.600 rsd mesečno bez CG NAT-a sa statičkom IP adresom (zvanično je dinamička, ali meni se nije menjala od kako mi je uveden Targo!) nego 50 ili 100 Mbps download / 2-5 Mbps upload sa CG NAT-om za 3-6.000 rsd mesečno... A za 1.600 rsd šta drugi nude, to je tuga jedna (uglavnom 10Mbps/1Mbps, CG NAT...). Voleo bih da moje sumnje nisu osnovane, ali plašim se da jesu...

P.S. Naravno ovo važi za one koji i sada nemaju nikakvih problema sa Targom...
 
Poslednja izmena:
Ne bi trebalo da bude tajna ko je sve dao ponude?
Valjda je stečajcu u interesu da ih bude što više,a ne da ih krije.
 
Poslednja izmena:
Sbb je već pokrio skoro ceo Novi Beograd, zašto bi kupovao Targo?

Dosta ljudi na N.Bgd imaju RV i Ptt sa Ikomom su dobili dosta korisnka ali ima itekako dosta korisnika koje mogu da navuku na sbb gde im je izbor adsl/vdsl ili Targo Ptt Rv.
 
Poslednja izmena:
^Stecajcu je u interesu da njegov nezvanicni deo bude sto veci - a to se tesko postize u transparentnom procesu.

Pozdrav
 
Opet ne mogu da pristupim putovanja.info, infostud.com. Menjam dns i nista. Svaki vikend ista prica.
 
Ti sajtovi koliko vidim ne rade, nije do targa. Za infostud sam siguran da ne radi ovih dana

Sent from mTalk
 
Kroz Opera Turbo opciju (built in VPN) rade oba sajta bez problema, sad proverio, redovnim putem ih ne otvara.

Takođe mi otvara oba sa telefona (Telenor).

Rekao bih da je ipak da je do TT.
 
Da da kao sto kaze mighty78. Telenor ottvara, targo ne. Stavicu na racunar i operu zlu ne trebalo.
 
Sada sve radi ok. Pu pu da ne ureknem
 
Bili su mi sada iz OrionTelekoma u ulazu, skupljaju potpise/zainteresovane za njihovu optiku, isto FTTH.

Za samo net, bez TV-a, ponuda je 100/5 za 1900 din mesečno ili 1000/10 za 3000 mesečno. Mnogo bolje nego PTT KDS koji nudi 10/1 i 20/2 za isti novac.

Sa KATV je 3150 i 4350 mesečno za gornje brzine, mada bih možda ipak išao samo na net + neki SBB D3i ili tako nešto, videću još.

Iskreno nemam pojma da li je uopošte realno ostvariva kod nas brzina od 1Gbps niti šta bih toliko skidao da mi to treba, ako bude dovoljno zainteresovanih u ulazu (rekli su da treba bar 10ak stanova u ulazu da bi im se isplatilo da uđu). Trebalo bi da vide i sa ostalim ulazima u zgradi (OŽ 34-48) gde je TT.
 
Poslednja izmena:
Ne, neka akcija za prelazak kod njih, ugovor na 24m.

Ikom je u ulazu broj 34, tj. susednom ulazu do mog u istoj zgradi, sad postaju SBB, tako da je moguće da će se i oni širiti po ugradi u nekom trenutku.

Velika zgrada, 8 ulaza po >70 stanova po ulazu, nije malo.

Ja potpisao taj zahtev za uvođenje njihovog neta kad su im bili komercijalisti večeras, za sada 100/5, naravno ako bude bilo dovoljno zainteresovanih u ulazu.

Računam da je za moje potrebe onaj 1000/10 prilično bespotreban trošak, upload bi bio lep, ali preživeću i sa 5Mbps, ali 1Gbps DL mi sem da stavljam SS sa Speedtest-a ne bi ničem služio :D
 
Poslednja izmena:
Ovo zvuči mnogo dobro, to me i plaši :)
100/5 za 1900 din, odmah bih pristao (+ velika prednost, može samo net, nema ucene da mora i TV).
 
Poslednja izmena:
Mighty78 javljaj povremeno kakva je situacija sa orion FTTH... Nije od zgoreg imati
neku alternativu...
 
OK, nadam se da će nešto od toga biti, mnogo penzosa i podstanara u ulazu, ali valja ćemo izgurati tih 10 potrebnih.
 
Pa kažu da im se ne ispali da postavljaju opremi, optiku, kanalice, da buše i sl. za ispod 10 stanova po ulazu.
 
Код мене је други провајдер увео оптику без иједног пријављеног, ишли су К2К мада су понудили и кроз улаз, поставили ормарић и каналице до првог спрата. Онда се пријавио комшија који је имао њихов wireless а мало после и ја, чим су ми понудили попуст. ;) За сада толико, има доста оних који имају УО са СББ или АДСЛ па ће они да дођу на ред када им то истекне.
Не нуде баш такве пакете, то је баш баш ОК, ја сам нашао неку средину на 70/7.
 
Ma samo nek dođe više neka optika ili neko nek kupi TT, kako dođe vikend krećem da razmišljam da li će da radi net tokom vikenda, dal' treba da uključim VPN, žena kuka kako na TV-u nema šta da se gleda ...
 
Ne, neka akcija za prelazak kod njih, ugovor na 24m.

Ikom je u ulazu broj 34, tj. susednom ulazu do mog u istoj zgradi, sad postaju SBB, tako da je moguće da će se i oni širiti po ugradi u nekom trenutku.

Velika zgrada, 8 ulaza po >70 stanova po ulazu, nije malo.

Ja potpisao taj zahtev za uvođenje njihovog neta kad su im bili komercijalisti večeras, za sada 100/5, naravno ako bude bilo dovoljno zainteresovanih u ulazu.

Računam da je za moje potrebe onaj 1000/10 prilično bespotreban trošak, upload bi bio lep, ali preživeću i sa 5Mbps, ali 1Gbps DL mi sem da stavljam SS sa Speedtest-a ne bi ničem služio :D

Postoji li negde zvanicno taj promo? Zvao sam jutros da ih pitam imaju li link u mojoj zgradi, kazu postoji ali 12k uvodjenje i pretplata 3.5k mesecno za 100Mbps... hajde i da im dam mesecno 3.5k ali 100e za uvodjenje bas i ne ide, koja je to logika za 50Mbps 5k din, a za 100Mbps 12k din.
 
A ko bi platio 12k za manji paket... ovako "kontaju" da ko ima para za 100Mbps mesecno, imace i za uvodjenje, verovano "kontaju" i da korisniku treba taj "veliki i brzi" net pa mu nece biti "tesko" da iskesira...
 
Pa ne znam za zvanično, za uvođenje u naš ulaz smo dobili takve cene kad su došli s onim zahtevima da potpišemo, vidim da su na sajtu druge.
 
A tek azurnost na sajtovima je prica za sebe...
 
Konacno kod mene u ulazu osvanuo plakat SBB-a (Blok 4). Cim udju s' kablovima odo' ja kod njih.
S' tim sto mi ovog puta ne pada na pamet da agitujem po zgradi za potpise,
za Targo jesam,jer su bila obecanja o nekakvim popustima koji se nisu desili.
Dakle kad sve zavrse,potpisujem kod njih,uzimam "Duo Net Gold" (50/3 Mb/s ; 135+ kanala,19 HD kanala)
3.099 din.,prvih 6 meseci po 990 din. i onda im odnesem ovo ont ******,raskinem ugovor i to je to.
 
Trebalo bi prvih 6 meseci da plaćaš samo 1 din. Sačekaj letke.
 
Trebalo bi prvih 6 meseci da plaćaš samo 1 din. Sačekaj letke.
Super ako bude tako,a sacekacu svakako,jer su jos u fazi prikuplanja potpisa.
U stvari samo predsednik kucnog saveta treba da potpise,posle sastanka kucnog saveta.
Bice tu kao i prosli put alavih penzionera koji ce traziti kamere,novi interfon,odrzavanje ulaza,mesec dana u banji Vrujci itd. ali ce naravnop proci i bez tih fantazija.
 
Nazad
Vrh Dno