Šta je novo?

Nokia PureView - SLR kamera u mobilnom.

prodato ms-u, zato je i raspad. da nije prodato imalo bi obećane update-ove do 2016.
 
to je zvanična izjava nokie bila, ne izmišljam je ja.
 
Ma znam da su rekli, ali nema šanse da bi to ispunili, to sam rekao još pre dve godine kada su to izjavili.
 
da ih nije kupio Go*nosoft možda i bi, ne znamo. Nokia generalno jeste podržavala svoje telefone onoliko koliko kaže.
 
da ih nije kupio Go*nosoft možda i bi, ne znamo. Nokia generalno jeste podržavala svoje telefone onoliko koliko kaže.




Opet je kriva Nokia, da je pri prodaji svoje sw/hw zone dala uslov da se ti telefoni ispostuju po pitanju softverske podrske onda bi MS bio u obavezi to da ispuni, jel to bi bilo u ugovoru... Ne mozes kriviti sad MS za sve.. Mislim ti bas hejtujes MS, djabe i pisem. I da dodam Nokija je kao prvo obecani update znaci koji je trebalo da pusti tokom 2012 god za N9 (Meego PR 1.4) uspesno zaobisla posle kilavog 1.3, znaci nije sigurno MS i za to kriv, nesto je tu drugo bilo, jedan fin sa tako dobro osmisljenim sistemom i korisnici istog su videli da Nokija vise nije ona "NOKIA" koja je uvek imala super podrsku za Symbian pa i S40 modele...
 
Poslednja izmena:
Ma Nokia nije radila na symbianu ima već par godina, outsource-ovali su ga firmi koja se zove Accenture.
 
A za to je sve kriv Micro$hit, zar ne? Go*noSoft je upravljao Nokiom mnogo pre nego sto je Nokia zvanicno kupljena, to svi znamo? Neka, neka, vratice im se, polako...

Ja ne hejtujem Go*noSoft, ja pisem onako kako jeste. Isto misljenje ima svaki covek koji shvata sta se desava, a takvih je bar na ovom forumu puno, jer se ovde skupljaju inteligentni ljudi.
 
Oces da kazes da mi sto ne ispoljavamo toliki stepen ogorcenosti smo sta? glupi ? Ja nemam potrebe da tako zovem ikoga, niti ce mi to pomoci niti me naciniti boljim/srecnijim. Dokle god WP postoji ja cu ga koristiti, nije savrsen a nije ni toliko los kako ga neki porede sa drugim sistemima. Imam svasta da pisem Googlu , Apple i ostalim Americkim kompanijama ali cemu? Sve je jasno kao dan.
 
Poslednja izmena:
Rekao sam puno, ne svi :) Ko se pronalazis u ovoj drugoj grupi nije do mene :)

A za Google, Apple, i ostalu bagru bih tek imao stosta da kazem, oni su jos gori. Kad sam ja rekao da su oni OK? Sve bagra koja samo hoce kes iz dzepa da ti izvuce.
 
Carl Zeiss ili Leica ili sl. nisu niti Nokijini niti Majkrosoftovi ogranci niti brendovi... Microsoft možda u svojim budućim telefonima ugradi neku optiku nekog poznatog proizvođača fotoaparata i sl. Dakle za uspeh Nokia kamera zaslužni su inženjeri koji su predložili da se koriste Carl Zeiss u telefonima, ti inženjeri odavno ne rade u Nokiji. Oni proizvođači koji koriste googlov OS rade polako i ubiraju pare, ne treba im nikakva brzina, kamere će tek doći na red kada se sve drugo izgustira...
 
Taman da opet naprave nesto dobro, strpaju u uredjaj koji nece podrzavati i prodaju sve G*vnoSoftu za sicu. Nokia style.
 
Kakav Apple, oni su jos gori...

Mada kad malo bolje razmislim tu su negde...
 
A M$ drže Buda i Isus, šire ljubav. Vidite moj potpis za original :)
 
646f309c91cb73e7e27fe56a0c73104d.jpg




Vrlo jasno. Ceo senzor i rezolucija kada su u pitanju dva aspekta 16:9 i 4:3

Btw ja sam treci bot :D salim se
 
Poslednja izmena:
Pa to mu dodje kao marketinski trik. Sta me briga da li ceo senzor ima 50 ili 100mp ako na kraju dobijem sliku 16mp odn. 5mp, posto je ona od 16 sakrivena i ne moze da se vidi iz telefona. (u mom slucaju :))
 
Poslednja izmena:
Moze da se vidi iz telefona ako odes u file manager. I bolje sto mi ne prikazuje obe u galeriji, smorio bih se da imam toliko "duplikata".
 
Imas opciju na L1520 da namestis rezoluciju da bude 19mp u 4:3 modu
 
Ako vec popunjava telefon sa dve rezolucije iste slike, sto onda ne prikazuje onu od 16mp ? Vidim da su to mnogi pitali na WPC...
 
Pa to mu dodje kao marketinski trik. Sta me briga da li ceo senzor ima 50 ili 100mp ako na kraju dobijem sliku 16mp odn. 5mp, posto je ona od 16 sakrivena i ne moze da se vidi iz telefona. (u mom slucaju :))



Zato sto tako specifikacija nalaze, i niti je laz u pitanju niti varka. Inace je Nokia jos od N9 modela koristila true 16:9 aspekt sa senzora znaci maksimalne dimenzije senzora dok su drugi i dalje koristili crop 4:3 aspekta.
 
Proshot je mnogo dobar, pogotovo sto u manual modu bas moras da se poigras da bi dobio lepu sliku. I da, cuva samo onu koju si izabrao :)
 
Sve pohvale za proshot, steta sto nema PV mod, ali ima veci izbor rezolucija. Ovo je slikano u kuhinji, osvetljenje je bilo od tv-a, iso 2500 crop. 1020 34mpx slika/bez xenona

ecee0eff427e1c2d8b8b5b6f1c665b39.png
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno