Šta je novo?

Nokia PureView - SLR kamera u mobilnom.

Ma kakav FF, medium format je keva ;) Phase One, Mamiya, Hasselblad (iso 15 minimum) 53.7 mm x 40.3 mm senzor i od 40 do 80mpx pa ti vidi sta je cudo od aparata, a cena :D
 
ih gde ti ode.... mnogo je gotivan ovaj d3200, postaviću poređenja, interesantno je... tako želim jedan full frame sad.... :)
 
Poslednja izmena:
Ne znam šta da mislim uopšte.... Posle višesatnog pixel peeping-a jednostavno nemam mišljenje... Evo slika i kropova, pa prosudite sami... Vešto oko forumaša će samo provaliti šta je čime slikano, ne moram da pišem...













 
ima tu i drugih cropova npr

XspYJuv.png


DzdmQbN.png


ali dobra je nokia svejedno. jesi li slikao nešto iz ruke na visokom ISO i kraćoj ekspoziciji?
 
Jesam, ali nisam iz ruke, jer onda nije apsolutno isti kadar i ne mogu da pravim kropove. Znaš da ne volim viši iso od 50, ali evo ti jedna sa visokim ISO sa Nokie te iste scene. D3200 ista slika od malopre





i evo kropova:







Na poslednjem kropu su u najmanju ruku isti, ili je nekome bolja Nokia. Zaprepastio sam se...

Nego, imam objašnjenje za ovaj krop koji si ti izabrao... Možemo da diskutujemo na tu temu, zanima me šta svi misle o tome. Slika od 33.6 MPix sa Nokie je velika 5 MB, a slika od 20 MPix sa D3200 je velika 8.68 MB. To nesumnjivo znači da slika manje rezolucije sa D3200 nosi više podataka nego slika veće rezolucije na 808. Otud verovatno ona razlika u slovcima na kropu koji si ti izabrao. Kud se ne setih da slikam i sa Camera Pro aplikacijom, da stavim maximalni kvalitet slike, pošto sa default aplikacijom kvalitet nije na max. Možda bi bilo drugačije.

Inače, stvarno ne znam više da li je tužno ili smešno što uopšte poredimo TELEFON sa DSLR.............
 
Poslednja izmena:
Na tako malim iso vrednostima i produzenim ss nokia moze u svim uslovima da parira i daleko vecim sistemima. Nikon je ovde i pored veceg senzora previse zatvoren 3.5 u odnosu na 2.4 a i kraci je ss 2s vs 2.7s. Prednost veceg senzora je kod vecih iso vrednosti. Nokia je do 800 upotrebljiva dok se ta vrednost kod dslr produzava do 6400 tako da bi to mogao neko da i postavi. A posto je hidro alergican na veliki iso mozda se ja bacim na tako nesto ;)
 
Ti već neko vreme imaš i 808 i ozbiljnu zverku, ne znam samo koju :)
 
okačio si ISO 100 kao visok ISO :D
daj nešto što ti omogući da fotkaš iz ruke. nema veze što nije isti kadar, svakako radiš crop, da l je par mm levo ili gore ne pravi razliku.

ne verujem da je do kompresije. pre bih rekao da je sočivo. pogledaj sony fotke, tamo je to baš izraženo. tamo od 20 i kusur mpx ostanu efektivno centralna 2 mpx kad kropuješ sve okolo što je zamućeno :D
 
nije valjda kod sonija tako loše?

imam jednu sa d3200 iso 100 ekspozicija 30 s

:D
 
Prodajes ili menjas glavu za glavu uz doplatu?
 
Menjam uz doplatu al videcemo jos koliku. To su neke rodbinske muljaze ;)
 
iskreno mislio sam da će biti i veća razlika, ovo uopšte nije tako loše kad uporediš veličine uređaja :)
 
I ja sam se smorio i oladio sto se tice kupovine aparata. A bas sam se bio nalozio na D3200.
 
Pa posto slikas samo staticne objekte sa duzom expozicijom nokia ce ti odraditi posao. Ali mislim da ti nisi ni zagrebao povrsinu sto se tice upotrebljivosti dslr aparata.
 
Vec 3 dana gledam 808 semplove po netu.. od esata do flickr-a (trazim stock 8 mpix PV) i mogu da kazem da su mi se posle toga manje ili vise smucile sve android i wp kamere, racunajuci i 1020 pa cak i neke jeftinije kompakt fotoaparate. Mislim kamere sa telefona kapiram kao bonus sto su uvek u dzepu pa ocekujem cisto da posluze za neki osnovni pregled na kompu ali 808 uz malo cimanja i opreme moze dosta vise. Jednostavno mislim da je 808 kamera i dalje najbolja, samo da je dinamika za nijansu bolja a wb malo topliji.. ali sve se to lako sredi u PS. PV 8 mpix mod sa ove kamere je stvarno neverovatno dobar, generalno foto kvalitet mi je bolji od 1020.

Sad vidim da vip i dalje ima u ponudi po veoma visokim cenama. Valjda ce se odluciti za rasprodaju kao mts. Al' inace razmisljam da kes od prvog boljeg tiketa koji zabodem (i ako zabodem :d) preusmerim u zezanje sa grbavim sapunom jer su cene vec prihvatljivih 150-170e a ako vip krene da rasprodaje to ce biti vrh.
 
Isto tako i sa 1020 moze da se napravi ekstra slika uz malo cimanja i opreme ;) Nema sta da se prica, 808 i 1020 su najbolji kamera telefoni, nijanse su u pitanju. U nekim situacijama ovaj prvi ce da napravi bolju sliku, u nekim ovaj drugi.
 
Isto tako i sa 1020 moze da se napravi ekstra slika uz malo cimanja i opreme ;) Nema sta da se prica, 808 i 1020 su najbolji kamera telefoni, nijanse su u pitanju. U nekim situacijama ovaj prvi ce da napravi bolju sliku, u nekim ovaj drugi.

+1

Ne treba nam jos jedna 1020 vs 808 polemika, prozvakana tema 1000 puta.
Najboljeg nema, i jedan i drugi su odlicni sa prednostima i manama.
 
Mislio sam na to da je kvalitet tj softver generalno vise skolski i fotografski odradjen na 808, nema boja iz far cry-a, preteranog zutila, blagog preterivanja sa soft. ostrenjem i redukcijom suma a o poredjenju sa android softverima kamera da i ne govorim. Mada ne ocekujem da se sad neko slozi samnom, jednostavno to je moja procena vec neko vreme a vidim i fotografi po netu se slazu sa tim.. daleko od toga da je 1020 losa kamera nego ja to gledam samo kroz cist ''skolski'' foto kvalitet i 5 vs 8 mpix PV mod a ne kroz ''smart'' i ostale sw/hw karakteristike gde je 1020 u prednosti.

Low light ''iz ruke'' me ne interesuje preterano pa mi ne znaci 1020 prednost u vidu OIS-a i malo boljih podesavanja, Za LL su mi dovoljne i mogucnosti 808 + stativ npr. Ono sto me najvise interesuje je fotografisanje pejzaza/prirode, arhitekture itd i po mojoj proceni 808 za to nema konkurenciju, 8mpix mod kida, boje realne, kolicina detalja neverovatna, rekoh vec samo malo da je bolja dinamika (a i ovako je odlicna) i da je wb za nijansu topliji ali tu je PS.

Komentarisem samo kameru i ono sto mi treba, pitanje je da li bih uopste koristio sve ostalo na 808 osim kamere/kamkordera/snimanja zvuka (to je tek posebna prica). Normalno da je 1020 vise ''smart'' i ima ziv os ali o tome ne razmisljam uopste jer imam android.

E sad naravno da za te pare moze da se kupi krsten canon kompakt ali mi nekako mnogo zanimljivije deluje izvlacenje maksimuma iz 808 + moze da radi gps/sport tracker za mtb voznju i na taj nacin bih stedeo ovu slabu bateriju na androidu. To je velika prednost i osnovni razlog zasto razmisljam u tom pravcu. Inace plan mi je da nekako skupim za polovan RX100 II ali s'obzirom da lako moze da prodje neki tiket do 20k din 808 je realnija opcija a RX ce svakako doci na red u buducnosti.

Kad sam vec pomenuo Sports Tracker, kakva je situacija sa gps na 808 i koriscenjem te aplikacije na symbianu koji je mrtav? Ede.hidrogenu proveri ako te ne mrzi a moze i NSX :) Samo nisam bas siguran da ova baterija moze da izdrzi sve to, 100+ fotografija bez blica + gps/sports tracker..

Da dodam samo, vidim da su se neki pobunili, ne interesuje me 1020 vs 808 i cela ta polemika koja i jeste prezvakana 1000x ovde, nisam ovo napisao kao trolovanje.

Konkretno fotografije koje je snimio ovaj lik sa 808 su me odusevile, za tako nesto i meni treba dzepna kamera http://www.esato.com/phonephotos/index.php?uid=133179
 
Poslednja izmena:
Mogu boje da budu toplije i na 808, sutra ću okinuti ako stignem, ima podešavanja, možeš memorisati podešavanja i izabereš od situacije (da ne podešavaš svaki put). Plus softverski stvarno možeš srediti boje u telefonu sa njihovom fabričkom opcijom.
A za Sports Tracker, nisi mi rekao da proverim, pa neću :-devil-:
 
Zaboravio sam da i ti imas 808, znam da imas G2 :)

To za s.tracker mi je mnogo bitno.. kako se ponasa gps, koliko srce bateriju.. jer ako ne moze da izdrzi 4-5-6h voznje uz gps i fotografisanje onda mi je bolje da uzmem polovan S100 canon za slican kes.

Ili mozda postoji neka mocna baterija za ovaj fon? moze da ga unakazi dodatno sto se tice izgleda, nema veze.

Mogu boje da budu toplije i na 808, sutra ću okinuti ako stignem, ima podešavanja, možeš memorisati podešavanja i izabereš od situacije (da ne podešavaš svaki put).

Ma znam da moze ali nisam znao da moze da se memorise, to je dobro. Mada kako god, fotografije su sjajne u 8 mpix PV modu a sve ostalo moze da odradi PS. Znacilo bi mi i kvalitetno snimanje zvuka.
 
Poslednja izmena:
ne znam... ja gledam svašta na netu, pa onda pogledam šta sam ja slikao sa 808, i nekako budem razočaran što nema bolje kamere na telefonu. makro mod mi ostaje misterija jedino, ali to ni ne slikam često.

6 sati gps + slikanje bez blica gura baterija na n808 bez problema uz osvetljenje na minimum i 2g allways on. ali ja savetujem svakome,pa i vlasnicima n808 da nabave bateriju za usputno punjenje. gps + konstantno škljocanje + 3g allways on nema šanse da izgura dan.

samo znaj da prokletinje iz ms-a ne daju nove mape za n808, poslednji uptade je iz jula 2013. godine. propašće ms jednog dana, stići će ga kletva 808, zapamtite moje reči.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno