Šta je novo?

HTC One X

Poslednja izmena od urednika:
Samo da One S ne bude preko 32 ljade u pp600 :D Licno ne vidim prednosti One X osim 720p veceg displeja, autonomija je losija, cak je One S brzi u sintetici, jedino sto One X ima napucan gpu ali ozbiljno igranje na telefonu, ej? :d

Drsko je da u skupljim tarifama od pp600 telefon bude 300e.
 
Poslednja izmena:
Planiram u toku sledece nedelje da pazarim telefon. Jedina opcija mi je VIP, iz razloga sto imam neki vaucer. Da juce sam bio siguran da cu pazariti SGS II uz SMART 1100+1GB. Pojavom HTC One X sam u dilemi. Nekako mi se cini da nema potrebe davati 5000 preko za HTC. A i siguran sam da Android kao OS ne moze da iskoristi sve benefite cetvorojezgralnog procesora, i stice se utisak da u poslednje vreme proizvodjaci biju, "cija je cuna veca", bitku, takodje ni mi, korisnici, necemo osetiti nikakvu, posebnu, razliku u svakodnevnom koriscenju telefona sa procesorom sa cetiri jezgra.
Pitanje je, da li dati 5000 vise za HTC. Ja ne bih, ali zato ste vi tu da mi ukazete na to, da li ipak da izdvojim jos 5000?
 
Прве серије су често фаличне... Ја не бих журио са куповином. Теленор такође треба да добије овај телефон ових дана.

SGS2 via TT2
 
720p ekran je vredan tih 5000, veruj mi.
Inače, telefon košta isto koliko je koštao i galaxy nexus kada se pojavio, to nije ništa čudno.
 
Uh, nemam ja vremena....:)
Idem na sigurnu varijantu. Samsung Galaxy SII

edit:
Bas sam u dilemi. Generalno, cak mi nije potreban nesto preterano besan telefon.
Dobio sam relativno skoro na poklon i tablet, njega secam sa sobom svakodnevno, jes da je veliki, ali naviko sam se. Planirao sam da za taj novac uzmem neki kvalitetan case za tablet, nesto tipa BookBook.
 
Poslednja izmena:
50.000 uz 500 dinara mesečno, pa moram da priznam da sam očekivao da će biti mnogo skuplji, ovo je "samo" 5000 dinara skuplje od Sensationa.
Što se mene tiče, čekam mesec dana da se ispegla sve što treba i krećemo u neku varijantu pola u kešu a ostatak čekovima, karticama, administrativna zabrana... :)
 
Много је куме, мноооого.
Мораћу да чекам код ових што дају 1год гаранцију или Мађарска па минус порез.
 
720p ekran je vredan tih 5000, veruj mi.
Inače, telefon košta isto koliko je koštao i galaxy nexus kada se pojavio, to nije ništa čudno.

U kom smislu mislis da je vredan. Zbog preglednosti, ostrine, prikaza boja...? Vizuelno mi se uopste ne svidja, vise mi se svidja SGSII, a vise mi se i ekran dopada na SGSII (verovatno zbog prenaglasenih boja).:D

@all
Da li mislite da postoji, objektivna, potreba za ovakvim HW (mislim, pre svega, na CPU kod HTC), trenutno a i u naredne dve godine. Ako mislite da je odgovor negativan, onda bez razmisljanja idem na SGSII.
Trenutno sam jos uvek blizi kupovini SGSII, jedino me kod HTC-a privlaci HD rez. i pixel density.
 
Онда купи one S кад се појави ;)

Нико не може да зна како ће се мобилне технологије развијати у наредне две године.

Тренутно је quad core непотребан.


SGS2 via TT2
 
Poslednja izmena:
Ja imam galaxy nexus, tako da baš i ne znam kakav je ekran na one x, ali svi kažu da je to trenutno najbolji displej. Meni isto nije bitna 100% tačna reprodukcija boja i više volim samoled jer ima naglašene boje. Takođe, navikao sam se na potpuno crnu boju, koju lcd nikada neće moći da ima.

Pre neki dan sam upoređivao u telenoru sgs2 i moj telefon. Ekran je mnogo bolji na nexus—u. Naravno zbog veće rezolucije, ali su mi i boje izgledale mnogo življe na mom telefonu. Na nexus—u je dpi namešten na 320 i ako ga sam ne primeniš na 240 (rutuješ i malo čeprkaš), nećeš videti nikakvo povećanje u slobodnom prostoru (kao što se desi na kompu kada povećaš rezoluciju).

Najbolje ti je da odeš u radnju i uporediš na licu mesta :)
 
Iduci analogijom razvoja OS-a za PC trziste, sumnjam da ce razvoj Androida i aplikacija za isti u neko skorije vreme da toliko uznapreduju i optimizuju se za rad na vise od dva jezgra. Cak sta, ne znam da li neka danasnja Android aplikacija moze da iskoristi benefit dva jezgra.
Odlazimo u off, a ja sam, ispostavilo se na kraju, bez veze spamovao, jer sam opet ostao pri ideji da uzmem SGSII....:)
 
Off ali mislim da se isplati doplatiti za One S.. realno je bolji od SGS II.
 
Postoji li veb sajt gde mogu dzabe da otkljucam telefon ili bas svi naplacuju? Posto cu ga uzeti preko telenora a pretplatnik sam mts-a
 
Zavisi, možda se na xda pojavi nešto, ali ne verujem da će u skorije vreme.
 
Off ali mislim da se isplati doplatiti za One S.. realno je bolji od SGS II.

Pretpostavljam da mislis na One X?

edit:
Vise nekako gledam da li ima potrebe da doplacijem i uzmem bolji telefon, realno jeste da je One X bolji od SGSII, i tu nema dileme. S druge strane 5000rsd nije mnogo. No, kako ne bih vise sirio po forumu svoju dilemu, ostaje da sredim utiske u narednih par dana i da odlucim sta mi je ciniti. Hvala svima na sugestijama.
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
Kako se kod nas jos uvek nije pojavio One S, odatle moja dilema. Kao sto rekoh, kod VIP-a imam vaucer, te mi se najvise isplati da kod njih uzmem to sto budem uzimao. Ako se u narednih 10 dana pojavi, razmotricu i One S, a ako ne, onda ce biti ili One X ili SGSII.
 
У наредних десет дана неће сигурно. Иди до випа види какав је one X, па ако ту се свиђа, узимај.
Увек можеш да га продаш:D

SGS2 via TT2
 
Realno je da se One S pojavi sto pre a taj model je mozda najbolja kupovina trenutno jer ima sasvim solidnu autonomiju, mozda najbolju u klasi kada Motorolu Razr Maxx izuzmemo a + je hardverski toliko jak da pegla i one x u sintetici. Odlican model i definitivno je napredniji od SGS II + je kuciste daleko kvalitetnije.
 
Au, sta da radim onda? Otkljucavaju li ovi u servisima ili da li bi hteli ovi u Telenoru da otkljucaju(znam neku sto radi tamo ali u prodaji)?
 
Са теленором се поздрави. Ако та твоја није неки фактор,онда ништа.
А можда добијеш откључан, то се никад не зна.

SGS2 via TT2
 
A zar nije bilo price o nekom novom zakonu i zabrani zakljucavanja??
 
Nista, onda moram koristiti drugi telefon za telefoniranje dok ne nadjem nacin da otkljucam. Mada razumem telenor, ipak cu im dati samo 100000 za 2 godine, nisam ni zasluzio otkljucavanje :)
 
Sad sam ga drzao u uscu (vip), dobro izgleda i dobro lezi u ruci, s2 je plasticna igracka u odnosu na njega. Nisu mi dali da ga palim, kao primerak je samo za kupovinu :)
 
Mislim da se HTC telefoni malo teze otkljucavaju... Ja se ne bih igrao sa tim...
E sad, kad ovaj telefon stigne u Telenor, a to ce biti uskoro, mozda bude kao sto je do sada bilo u velikoj vecini slucajeva - prve serije budu otkljucane.
 
Mislim da se HTC telefoni malo teze otkljucavaju... Ja se ne bih igrao sa tim...
E sad, kad ovaj telefon stigne u Telenor, a to ce biti uskoro, mozda bude kao sto je do sada bilo u velikoj vecini slucajeva - prve serije budu otkljucane.

Jeste malo teže, ali ne i preteško, sad, nije one-click kao kod samsunga, ali za dobre stvari vredi se pomučiti
 
Nazad
Vrh Dno