Šta je novo?

HTC One X

Ja sam menjao bateriju u Begram servisu. Koliko se secam cena je 2400 din (originalna baterija sa zamenom).
 
HTC One X - Can't connect to camera
Mislim da je ovo problem koji se javlja relativno cesto ali ni na jednom forumu nisamu uspeo da nadjem ili pravi uzrok problema ili neko standardno resenje, ako takvo uopste postoji.
Naime desilo mi se pre nekih mesec dana, dok sam isprobavao novi Viber sa video pozivima, da se telefon zakucao odnosno video se zaledio i posle nekoliko sekundi je pukal aplikacija. Posle toga ni jedan program nije mogao da pokrene kameru, ni zadnju ni prednju. Kod startovanja fabrickog softvera za kameru pojavi se poruka "Can't connect to camera" i aplikacija pukne posle par sekundi.
Probao sam svakolike varijante da resim problem ali nista nije pomoglo. Rutovao sam telefon, uradio novu instalaciju softvera, probao sam svakolike preporuke sa foruma o ciscenju podataka kamere, reset ovakav i onakav i sve do sad nema resenja.
Ima li ko predlog sta bi jos moglo da se proba pre nego ga odnesem u servis.
 
Gde otkljucati HTC One X zakljucan na telenor a da nije preko telenora? Neka preporuka? Gledao sam na ebay no samo USA i UK mreze koliko vidim.
 
Vidi da li neki servis u NS-u ima java card...otkljucava se za 3 minuta, telefon ostaje s-on, sa zakljucan bootloader-om i fabrickim CID-om, ne gube se podaci(ako ti je bitno zbog garancije)...
 
Ubacio sam IMEI u freeunlock.com i kaze da moze da se otkljuca, 9.99$. Raspitacu se po ns servisima koliko je ta usluga kod njih, hvala na info za java card :)
 
Tesko da ces uspeti bilo gde u Srbiji da ga otkljucas za 10$...ako se odlucis za varijantu online koda,prvo se raspitaj da li postoji opcija refund-a...dogadja se da kod nije dobar(pogotovo za HTC telefone sa nasih mreza)...
 
Servisi po ns traze 2000din za isto sto znam i ja da uradim tj kupim kod preko neta za 1000din. Pazario sam na gore pomenutom linku i zavrsio posao, hvala na savetima i linku :)
 
Zenin One X (moj bivsi, vec usao u trecu godinu) nece da se puni. Polako umire (sad je na 8%) a na njemu ne radi ni jedan punjac (proverio punjace, svi su OK). Da li ima neko ideju?
 
Da se nije zeznuo deo gde ulazi punjac? Mozda I ja imam glupo razmisljanje :D
 
ocisti kontakte?
 
Hvala na savetima. Nista nije uspelo. U medjuvremenu, telefon se ispraznio. Nosim ga u Begram, menjacu bateriju 100% (ako mu ima spasa), a oni mogu dalje da provere kontakte i ostalo. Stalo mi je da telefonu dam novi zivot. Mene je odlicno sluzio.
 
Ženi sam prošle godine pazario HTC One X+.
Telefon je u zadnjih par dana počeo da pri pozivu zvoni normalno i posle 2 sekunde se utiša maltane na minimu, jedva se čuje zvono.
Probao sam sa menjanjem jačine zvona na min,max, vibraciju, pa nazad na zvuk, sad stoji malo pre max. Takođe i fatory reset nije dao nikakve rezultate, tako da nije do aplikacija u njemu, sa stock tel pravi problem. Probao sam da čekiram/unčekiram opciju da smanji ton kada se podigne i ne pije vodu.
Da li je neko imao sličan problem?
 
Treba mi malo pomoći u spasavanju podataka sa HTC One X, kome je u kontaktu sa tvrdom površinom (kamen) pukao ekran.
:(
Telefon radi, zvoni, čak mu i tač radi (na slepo doduše, ali se prepoznaje da radi.
Telefon je rutovan, na njemu je SlimKAT 9 ROM (CM 11 based). USB debugging je uključen.
Zbog slomljenog ekrana ne mogu da uključim USB data storage kako bih pristupio sdcard particiji i podacima na njoj.
ADB mi ne vidi telefon, ali fasbtboot komande rade u bootloaderu.

Treba mi da pristupim sa računara sdcard particiji i da, kako god je moguće izvučem SMS poruke iz telefona (ne znam da li su na System ili Data particiji, mislim da su na ovoj drugoj).

Pokušao sam sa nekim softverima koje sam našao na netu, ali nijedan ne prepoznaje telefon. Pokušao sam preko tih softvera da povežem i (potpuno ispravan) Nexus 7 (2013), nije mi ni to pošlo za rukom.

Svaka pomoć je više nego dobrodošla!
 
ljudi ,treba mi mala pomoc da vratim telefon na stock rom..
cid htc_032
RUU 4.18.401.4
hboot 1.72
radio 5.1204.167.31

Igrom slucaja sam ostao bez nandroid backup-a i sad ne znam sta da radim..nisam uspeo da nadjem RUU koji ce mi odgovarati..nasao sam na xda nandroidbackup sto su likovi postavljali,ali ne rade linkovi
 
Cao, izvinjavam se ako je bilo vec pomenuto, ali 297 strana je malo mnogo ;)

Naime, zanima me da li neko zna nekoga ko namesta custom rom na ovaj telefon? Potrebna je malo novija verzija androida od 4.2 ...

Hvala.
 
najbolje sam, podjes na xda-developers i polako uzmes da citas...
 
Cao, izvinjavam se ako je bilo vec pomenuto, ali 297 strana je malo mnogo ;)

Naime, zanima me da li neko zna nekoga ko namesta custom rom na ovaj telefon? Potrebna je malo novija verzija androida od 4.2 ...

Hvala.
Ja sam trenutno na CM11 nightly verziji, u pitanju je 4.4.4
Bila mi je potrebna Bt 4.0 LE za konekciju sa pulsmetrom. Baterija je slabija (ionako je telefon preko 3 godine star), imaćeš u proseku 2-3 restarta nedeljno (koje nisi sam inicirao :D), ali, upotrebljiv je...
Moraš preko HTCove strane da otključa bootloader, staviš drugi recovery i to je to, samo flesnes odgovarajući rom. Pazi i da se boot fajl mora svaki put flesnuti...Nisam odavno radio, ali koliko se sećam, ništa više...
 
Naime, zanima me da li neko zna nekoga ko namesta custom rom na ovaj telefon? Potrebna je malo novija verzija androida od 4.2 ...

Hvala.
Kao što rekoše ljudi - xda i biraj...
[emoji1]
Na mom bivšem (sad ženskom) i sad veselo radi SlimKAT uperen sa Nova Launcherom.
Ako je otključan bl i imaš custom recovery, sve traje 10 minuta....
 
Nazad
Vrh Dno