Šta je novo?

Televizori iz Madjarske?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ako donose po jedan, ne isplati se. Ako donose po vise, isplati se. Uostalom, mozda dobijaju popuste na vise komada/love akcije.
 
Iz prve ruke ti kazem da u edigitalu bas i nema popusta. Televizori se sada donose iz Slovacke uglavnom :)
 
A jel se isplate laptopovi?
 
ja sam u februaru kupio kod dejana u subotici lg 37ls570s,poslao mi postom,tv fabricki zapakovan sa originalnim fiskalnim i overenom garancijom,covek je bio maksimalno korektan,i jos tad mi rekao da lg garancija vazi u srbiji,iskreno nisam ni proveravao,sto se tice tv-a jeste da je model 2012 godina al je perfektan u svakom pogledu.za sad sljaka ko lud
 
ja sam u februaru kupio kod dejana u subotici lg 37ls570s,poslao mi postom,tv fabricki zapakovan sa originalnim fiskalnim i overenom garancijom,covek je bio maksimalno korektan,i jos tad mi rekao da lg garancija vazi u srbiji,iskreno nisam ni proveravao,sto se tice tv-a jeste da je model 2012 godina al je perfektan u svakom pogledu.za sad sljaka ko lud

A jel si dobio baš fiskalni račun ili običan račun na A4 papiru overen pečatom prodavnice? Ja sam od njega uzeo isti TV i dobio sam račun na A4 papiru i overenu garanciju (FISKALNI NISAM DOBIO).
 
mislio sam na racun a4,mislim da je to validno,ne mislim nego sam siguran,ali stvarno ne razmisljam o tome.Kao ovde su te nase garancije mnogo jake?Znam kad mi je riknula maticna na laptop, prosle godine,posle 2 meseca su mi se javili iz servisa i rekli da sam prosuo kafu na njega???????,pa prema tome ne moze da se prizna garancija,naravno da nista ods toga nije bilo,al kazem da ovde svi vrdaju oko tih garancija i prave se blesavi,da pricam o rokovima koje oni nikad ne ispostuju kao i nemarnost i nestrucnost osoblja apsolutno svakog ovlascenog servisa kod nas
 
A4 format računa je validan.

@ Kadi, Jovanov - u kojim madjarskim prodavnicama su kupljeni televizori?
 
Tražim tv koji nije smart niti 3d ali da ima ok sliku. Koji je najbolji izbor što sad ima da se nađe za do 700 evra. Nešto sam gledao 46f5000 i 47ln5400 ali ih napljuvaše ili zbog ugla gledanja (f5000) ili zbog motion smoothing (koji kažu da ne može da se isključi na ln5400).
 
Planiram da kupim ovaj model TV-a LG 47ls5600 (47"119cm FullHD Led Slim),problem je što nije ni smart ni 3d a to mi je bitno.Za smart bi uzeo neki od onih plejera sa kinskih sajtova ali me zanima nešto za 3d.Da li postoji poseban uređaj kao neki box ili plejer koji bi na tom tv-u mogao da daje 3d efekat ili je to samo moguće na 3d televizoru?Budžet mi je ograničen trenutnu ali kasnije mogu da dokupljujem komponente pa zato ne mogu da izdvojim novac i kupim tv koji ima to sve u sebi.
 
Ne možeš da dokupiš 3D efekat ;)
 
Pretpostavljao sam ali ipak bolje da pitam.Onda bi mi bilo bolje da dodam još 60evra pa da kupim Samsung UE46EH6030 koji ima 3d i smart.
 
Taj model nema smart
Kod:
http://www.gigatronshop.com/samsung/televizori/samsung_3d_led_tv_46_ue46eh6030_full_hd_bluray_bd-e5500_smart-14281
 
Da sada vidim,ali nije toliko bitno jer ću dokupiti plejer.Milsim da je ovo najbolja kupovina što se tiče odnosa veličine ekrana i 3d.Ostali su dosta skuplji.Ako neko ima bolji predlog neka napiše model.
 
Planiram da narucujem plazmu panasonic 42st60 iz Madjarske ,jel moze na pm preporuka za prodavce sa KP sa kojim ste imali pozitivna iskustva.hvala
 
Zeleo bih da kupim televizor od pouzdanog prodavca koji vrši isporuku u Beogradu (ne kurirom). Ljubazno molim da mi neko ostavi mobilni kontakt prodavca sa kojim je imao pozitivno iskustvo - na PM. Hvala! ;)

Tražim 32" veličinu, "obican" TV, ne smart i 3D, mozda 37", mada znam da su retki. Mozda preporuka modela? ;) Kupujem kevi, ona ne haje za fullHD, ima li smisla uzeti HD Ready (720p)?

P.S. Kako beše, Samsungova garancija se ne priznaje u SRB, dok LG-va važi?
 
@ovim

mislim da je u tvoj slučaju bolje razmišljati o 720 nego o full HD. Em je jeftinije em je bolja slika TV-a
 
^ Što je bolja slika na TV-u sa native rez. 720p? ;) Nema 720p TV-ova, sve neki no name po xxx-manijama ili koštaju isto koliko i dole navedeni Samsung. I koje su mane ako je 50 Hz u odnosu na 100 Hz? Kako izgleda žuta teniska loptica na šljaci na 50Hz?

Konkretno, Samsung 32EH5000 mogu da kupim za 280€ od prodavca iz BG (iz Mađarske), sa isporukom i instalacijom u stanu (i garancijom). Znam da je to model iz prošle godine, da se već teško mogu naći jer je sada aktuelna F-serija (osnovni model 32F5000 je 330€).

Meni se dopao 32EH5300 jer ima 3 HDMI ulaza, 2 USB ulaza (od kojih jedan može na HDD), ima PiP, WiFi Ready (mora dongle), LAN, 100Hz -- u odnosu na 32EH5000 model koji sve to nema. To je TV za kevu, ne znam koliko ove funkcije njoj mogu da znače, ali mislim da ako joj pokažem kako može da pusti video i slike sa moba na TV bežično -- ima da se navuče na DLNA! :) Međutim, ovaj model više skoro da ne mogu da nađem, cena je 320-330€.

Ovogodišnji pandan tom modelu je 32F5300 koji je 360-390€, što je već 100€ više od osnovnog 32EH5000 modela.

Pretpostavljam da u 32EH5000 mogu da ubacim Android USB TV box dongle i dobijem "smart" ako baš želim? :)


Edit: Imam i jedno off-topic bonus pitanje ako neko zna -- zašto se na nekim televizorima gubi "filmski" efekat slike i svaki film koji pustim izgleda kao studentski rad ili sitkom u studiju, kao u Hi8 formatu da je snimljeno? To mi se dešava na Sony 42" TV-u na koji nekad nakačim notebook (HDMI), probao sam izmenu nekih postavki u menijima TV-a, nisam uspeo da dobijem "normalni", filmski izgled filma kao na LG ili Samsung velikim ekranima koje koristim.
 
Poslednja izmena:
Mislim da je bolji SD signal na televizorima niže rezolucije, naročito za domaće kanale. Mada to što kažeš da slabo ima 720p televizora si u pravu, nisu više aktuelni
 
Edit: Imam i jedno off-topic bonus pitanje ako neko zna -- zašto se na nekim televizorima gubi "filmski" efekat slike i svaki film koji pustim izgleda kao studentski rad ili sitkom u studiju, kao u Hi8 formatu da je snimljeno? To mi se dešava na Sony 42" TV-u na koji nekad nakačim notebook (HDMI), probao sam izmenu nekih postavki u menijima TV-a, nisam uspeo da dobijem "normalni", filmski izgled filma kao na LG ili Samsung velikim ekranima koje koristim.

Zbog forsiranja dinamičkog kontrasta i redukcije digitalnog šuma koja je obično na maksimumu. Tj ja kad sam to isključio na svim TV-ima dobio sam onu pravu normalnu sliku.
 
Imam 500evra.
Nemam vremena da čitam svih 126 stranica.
Može li ukratko..šta uzeti, da bude Samsung (jer čita subtitles i kada su dts i ac3 kodeci u 1080p kontejneru..ovo sam ranije čitao, moguće da je LG do sada ispravio taj problem),dakle..da bude Samsung,42'' /LED/smart/3D znam da ne može da udje u tu cenu,a i ne treba mi/ da sve radi bez skrivenih mana.Naravno, svi standardi su obavezni LAN/DLNA,WiFi i sl.
 
^ Ovogodisnji 42F5300 model. Eventualno, neka serija 6 ali ne vidim zasto.

Ili prošlogodišnji 42EH5300 model koji je u skoro svemu isti, štediš bar 100€, iako će prodavci da te ubedjuju da su EH i F serije nebo i zemlja. Nisu.

(Pretpostavljam da Samsung ima 42", nisam gledao).
 
Ok.
Što se Skype-a tiče, Samsung TV kamera je uključena u paket ili se opciono dokupljuje?Više bih voleo da je kombo varijanta.
Postoji model za 560evra, ima i 3D, ali je 40'' a ne 42''.To je SAMSUNG 40F6100 model.Ima toliko modela da ne znam šta da izaberem u tom nekom cenovnom rangu 500-600evra.Koliko je uopšte taj 3D funkcionalan i te naočari mi ne izgledaju nešto naročito HiTech.
 
40f6100 ne podrzava skype kameru,ako gledas 3d model tek 40f6400.Kamera se kupuje posebno i kod ˝Mađara˝ je oko 60evra,sa njom se dobija i kontrola pokretom,model kamere je VG-STC3000.
42˝modeli koliko sam video nisu 3d.
 
Zašto bih platio VG-STC3000 60evra (mada mi je danas neki lik iz Subotice,koji valja televizore,rekao da je kamera 70evra doplata),koja je btw 720p, kad mogu za 90evra da uzmem Logitech full HD, ako se vec otvaram za cam.Uzgred,interface je USB..a baš sam se pitao kako bih konektovao miša,tastaturu i plus kameru,kad TV ima samo 2 USB porta..jedino jedan HDMI port da okupiram sa HDMI2USB konvertorom.

Da li neko ima taj 42F5300 model i kako sve to izgleda?Sećam se prošle godine mi je preprodavac iz Subotice preporučio da ne uzimam te modele koji su 2012god,. već da sačekam full LED:) ..pa ni ovi novi 2013modeli nisu full LED,iako piše da su LED.To svi znaju.Pitanje je i kvalitet slike na tih 100Hz?

Ovaj 42F5300 model nije 3D.Gledao sam kod drugara LG 72LM950V koji je full LED.Na njemu 3D gledati ima smisla,jer se sve vidi,dok na ovim low cost TV-ima sa 3D je neuporedivo tamnija slika.Inače je i cena neuporediva 42F5300 - 520evra spram LG 72LM950V - 6000evra.Zbog toga 3D i ne uzimam u obzir.Možda za gaming 3D ima smisao.
 
Poslednja izmena:
^ Kad sam ti preporucio 42F5300 smetnuo sam sa uma da trazis 3D - on to nema. A i WiFi Ready je, treba mu nekakav dongle.

Inace mozes da prodjes skoro 100€ jeftnije ako uzmes proslogodisnji model 42EH5300 koji se skoro ni po cemu ne razlikuje (ima malo slabiji CPU i to je to). ;)

EH modeli imaju full array LED, ne Edge LED, procitah na AV forumu.
 
Poslednja izmena:
Ne trazim 3D :)
Evo, pola dana istražujem, da bih shvatio da je ipak bolje da dotiram još 300evra i uzmem nešto sa većim RefreashRate-om (ma kako se on zvao,delio i sl.),jer vidim da kod Samsunga važi da se deklarisana vrednosta deli sa 2.Koji je to kvalitet slike na 50Hza..toliko ima 42F5300.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno