Šta je novo?

Televizori iz Madjarske?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ne znam kod njega, ali kod mene ide i Polaris paket. Tako da ima i domacih kanala. Iako slabo gledam, pored skyUk, skyIT, skyGermany.
Doduse, mene izadje skuplje za godinu dana.
 
Pa sve ti je vec napisano u predhodnim postovima...
A kontakt od nekoga ko daje linije za cs, ne verujem da ce ti neko napisati ovde.
Ja mogu na pm da ti dam kontakt od lika od koga uzimam ja...
 
Nisam nigde video da neko pominje konkretnu antenu ni prečnik ni motor, dalje nsiam video d aje iko pomenuo konkretan hd risiver (marka cena šta i gde kupiti) a tek posle toga može da se razmišlja o cs
 
Sve sam to spominjao na prosloj strani.
http://forum.benchmark.rs/showthrea...iz-Madjarske&p=3341716&viewfull=1#post3341716

Ubacivanje cs-a je najmanji problem,da ti neko adresu koju prepises u plugin i to je to.

Ugradnja antene zna da bude problem,ako se radi samostalno,ako se dovede neko strucan onda se i to sve odradi za dva sata. Misli se na pokretni sistem.
Od domacih kanala imamo samo Polaris paket,nemam pojma da li je jos onaj digi ziv. Znam da ima History HD na 1W sa Srpskim titlom,isto bese ima i Travel HD sa Srpskim titlom na 23.5E koliko se secam...
 
Poslednja izmena:
Antenu i lnb sam nedavno promenio, ali ne mogu da se setim sta sam stavio :) moracu da proverim. Znam da je neka skuplja varijanta bila, i da sam dobio par procenata vise signala.
Sto se tice risivera, ja imam dreambox 800hd. Ako se budes odlucio da uzmes, uzmi 500hd. Bolji je i noviji od 800hd. Sve su ovo kineski klonovi, ali rade podjednako dobro kao i originali. U opticaju je jos i azbox.
Ako te nesto zanima jos, mogu na pm da ti odgovorim. Jer je ovo debeli off.
 
Mene to kosta 60e godisnje,bukvalno sve otkljucano

Koliko linija, koliko kartica? Ja za 90€ imam 4 linije sa ukupno 200+ kartica koje pokrivaju 64 provajdera. Seckanja skoro da nema, ecm mi je ispod 200ms. Promenio sam ih nekoliko, ovaj mi je bio najbolji od onih koje sam probao.

Inače koristim vu+ duo sa dve antene, jedna klasična 1,2m offset i jedna MZT 1,8m parabola.
 
Sve sam to spominjao na prosloj strani.
http://forum.benchmark.rs/showthrea...iz-Madjarske&p=3341716&viewfull=1#post3341716

Ubacivanje cs-a je najmanji problem,da ti neko adresu koju prepises u plugin i to je to.

Ugradnja antene zna da bude problem,ako se radi samostalno,ako se dovede neko strucan onda se i to sve odradi za dva sata. Misli se na pokretni sistem.
Od domacih kanala imamo samo Polaris paket,nemam pojma da li je jos onaj digi ziv. Znam da ima History HD na 1W sa Srpskim titlom,isto bese ima i Travel HD sa Srpskim titlom na 23.5E koliko se secam...

Ne bih da budem партибрејкер ali hajde molim te copy paste gde se konkretno spominje ono što sam pitao
 
Jel ima neko kontakt osobe koja prodaje ovakve televizore, i zna li neko jel se mogu nabaviti monitori vece diagonale na ovaj nacin (znaci da nema tv tuner u sebi)?
 
Ne bih da budem партибрејкер ali hajde molim te copy paste gde se konkretno spominje ono što sam pitao

Spomenuta je velicina antene koliko vidim,marku motora nisam navodio posto nemam pojma ni marku svog motora,spomenute su marke hd resivera,ne i konkretan model,jedino je za satelitsku karticu spomenut konkretan model.
Dakle nadjes neku polovnu alu antenu od 1.2m na oglasima,lnb Inverto black ultra hd,za motor se snadji,sad sam pogledao ovaj moj,marka je strong a model V50. Znaci ostaje nam jos drzac za zid i kablovi i F konektori. Sto se tice marke resivera gore ti je spomenuto da su svi dreambox-ovi kineske kopije koje su izgleda dosta kvalitetne posto vidim da se skoro niko ne zali na njih. Imas resivere sa i bez HDD u njima,ovi SA su skuplji,logicno.
Evo jedna slika sa danasnje trke F1,gde LCD/LED/Plazma televizori pokazuju svoj maksimum sto se tice kvaliteta slike.

Slika ide i do 20-21mb,cak sam skoro gledao i englesku diviziju 1(3liga) gde je slika bila perfektna.
 

Prilozi

  • F1.jpg
    F1.jpg
    201.9 KB · Pregleda: 352
Sad si me podsetio, lnb mi je inverto black ultra hd, a motor takodje strong. Radi bez ikakvih problema iako je star dosta godina. Samo jos tanjir da vidim koji je...
 
Spomenuta je velicina antene koliko vidim,marku motora nisam navodio posto nemam pojma ni marku svog motora,spomenute su marke hd resivera,ne i konkretan model,jedino je za satelitsku karticu spomenut konkretan model.
Dakle nadjes neku polovnu alu antenu od 1.2m na oglasima,lnb Inverto black ultra hd,za motor se snadji,sad sam pogledao ovaj moj,marka je strong a model V50. Znaci ostaje nam jos drzac za zid i kablovi i F konektori. Sto se tice marke resivera gore ti je spomenuto da su svi dreambox-ovi kineske kopije koje su izgleda dosta kvalitetne posto vidim da se skoro niko ne zali na njih. Imas resivere sa i bez HDD u njima,ovi SA su skuplji,logicno.
Evo jedna slika sa danasnje trke F1,gde LCD/LED/Plazma televizori pokazuju svoj maksimum sto se tice kvaliteta slike.

Slika ide i do 20-21mb,cak sam skoro gledao i englesku diviziju 1(3liga) gde je slika bila perfektna.

Hvala ti za info. Ostaje PP ako budem nabacivao ovakvu konfiguraciju.OK?

@roadracer
Imaš li neki konkretan a da ima najbolji odnos uloženo-dobijeno
 
Potraži na kupujemprodajem vu+ solo, vu+ duo, ili novi amiko alien II. Pogledaj specifikacije pa vidi šta ti više odgovara. Ova dva vu+ modela su sada već stara, ali im je zbog toga cena na 50% od početne. Ja duo koristim već skoro 4 godine i prezadovoljan sam. Ništa od funkcionalnosti ne gubiš zbog starosti modela, jer i najnoviji risiveri i dalje rade na Enigmi 2. Preporučujem ti da uzmeš risiver sa bar 2 tjunera jer to omogućava da i sa jednom antenom snimaš jedan, a gledaš neki drugi kanal. Naravno, ako imaš jednu antenu i singl LNB onda ćeš biti ograničen na isti satelit, istu polarizaciju i isti opseg frekvencija. Obrati pažnju da kineske kopije DB (a i ostalih risivera) imaju ograničenja. Na primer, većina vodećih imidža (romova) ne radi na njima jer je ubačena zaštita, tj. onemogućeno je korišćenje na klonovima. Inače, imao sam i skystar kartu i mislim da je risiver mnogo bolja opcija. Strong V50 koji su neki spominjali je pozicioner, a za aktuator (motor) preporučujem neki sa metalnim mehanizmom jer oni sa plastičnim lako nastradaju od vetra sa antenama većim od 1m. Računaj da oni sa metalnim koštaju više, mislim da su oko 50€. Preporučeni inverto LNB je odličan, samo kod nas deru za njega. Ja sam ga u Zagrebu platio 10€, a kod nas mislim da nema ispod 17.
 
Ako imas pare za ovo najbolje ti je da nadjes nekog ko ugradjuje pokretne sisteme i da ti taj sve odradi,tvoje je samo da kupis resiver,nadjes liniju i milina.
Samostalno postavljanje pokretnog sistema zna da bude prava nocna mora :=)
 
Aleksandar@1389

Jesi ti možda Aca iz Rušnja sa zlatnim retriverom? :)
 
Ako imas pare za ovo najbolje ti je da nadjes nekog ko ugradjuje pokretne sisteme i da ti taj sve odradi,tvoje je samo da kupis resiver,nadjes liniju i milina.
Samostalno postavljanje pokretnog sistema zna da bude prava nocna mora :=)
Potpuno se slazem ,iz licnog iskustva znam kako to moze da bude naopako.
 
Potraži na kupujemprodajem vu+ solo, vu+ duo, ili novi amiko alien II. Pogledaj specifikacije pa vidi šta ti više odgovara. Ova dva vu+ modela su sada već stara, ali im je zbog toga cena na 50% od početne. Ja duo koristim već skoro 4 godine i prezadovoljan sam. Ništa od funkcionalnosti ne gubiš zbog starosti modela, jer i najnoviji risiveri i dalje rade na Enigmi 2. Preporučujem ti da uzmeš risiver sa bar 2 tjunera jer to omogućava da i sa jednom antenom snimaš jedan, a gledaš neki drugi kanal. Naravno, ako imaš jednu antenu i singl LNB onda ćeš biti ograničen na isti satelit, istu polarizaciju i isti opseg frekvencija. Obrati pažnju da kineske kopije DB (a i ostalih risivera) imaju ograničenja. Na primer, većina vodećih imidža (romova) ne radi na njima jer je ubačena zaštita, tj. onemogućeno je korišćenje na klonovima. Inače, imao sam i skystar kartu i mislim da je risiver mnogo bolja opcija. Strong V50 koji su neki spominjali je pozicioner, a za aktuator (motor) preporučujem neki sa metalnim mehanizmom jer oni sa plastičnim lako nastradaju od vetra sa antenama većim od 1m. Računaj da oni sa metalnim koštaju više, mislim da su oko 50€. Preporučeni inverto LNB je odličan, samo kod nas deru za njega. Ja sam ga u Zagrebu platio 10€, a kod nas mislim da nema ispod 17.

Hvala ti za detaljan info
 
Ako vas ne mrzi i ako imate info (račun/garancija), vi koji ste kupili TV iz madjarske, napišite iz koje prodavnice u HU potiče. Treba ovih dana da se ponovim sa nekim TV-om od 46-50 inča, ali mi se cene na KP i u HU nešto ne poklapaju.
 
Evo ovaj model,koliko vidim kod njih je 164.90E a na KP je od 550 do 580e?
 

Prilozi

  • 5507.jpg
    5507.jpg
    51.9 KB · Pregleda: 296
Koristio si translate u chromu i ta cena sto izbaci u eur je ustvari u madjarskim forintiama (huf) sto mu dodje oko 560e.
 
560,91718 eura
 
A gde im je racunica onda ako je tamo 560 a ovde od 550-580E?

Na tu cifru od 560 ces dobiti nazad cca 120e poreza, ali... Ne isplati se. Treba da ides preko, da se zezas da overavas papire, i da gledas u pasulj kako ces proci kod nasih. Sve u svemu, ne isplati se
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno