Šta je novo?

Televizori iz Madjarske?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pozdrav drustvance ,
dosao je i taj dan da ja pocastim sebe i kupim Tv (Nadam se da ce trajati bar upola kao moj stari Samsung,koji jos uvek radi kao satic :) )
Jedan veliki problem imam ,a to je da pojma nemam sta da uzmem ,sta je bolje ,sta je pouzdanije Lg/Samsung ,cini mi se vecito pitanje.
Budzet mi je do 700 eura i uzeo bih Tv koji je izmedju 40-42" .
Ja sam gledao par modela i izdvojio ova 2 :
Samsung UE40F6500 - 700 eura
Lg 42LA640s - 700 eura

Molim za pomoc ,ko je mozda vlasnik istih da mi kaze nesto vise o ovim modelima ,ili pak ako neko ima nesto bolje neka me prosvetli jer ludim svakim danom gledajuci ova cuda .Sto ih vise gledam i poredim to sam u vecoj nedoumici .

Hvala
 
Pozdrav drustvance ,
dosao je i taj dan da ja pocastim sebe i kupim Tv (Nadam se da ce trajati bar upola kao moj stari Samsung,koji jos uvek radi kao satic :) )
Jedan veliki problem imam ,a to je da pojma nemam sta da uzmem ,sta je bolje ,sta je pouzdanije Lg/Samsung ,cini mi se vecito pitanje.
Budzet mi je do 700 eura i uzeo bih Tv koji je izmedju 40-42" .
Ja sam gledao par modela i izdvojio ova 2 :
Samsung UE40F6500 - 700 eura
Lg 42LA640s - 700 eura

Molim za pomoc ,ko je mozda vlasnik istih da mi kaze nesto vise o ovim modelima ,ili pak ako neko ima nesto bolje neka me prosvetli jer ludim svakim danom gledajuci ova cuda .Sto ih vise gledam i poredim to sam u vecoj nedoumici .

Hvala

Pozdrav i od mene. I ja sam u slicnim nedoumicama, pogotovo ovaj zadnji pasus, sto vise gledam ne znam sta da uzmem, sve to isto samo drugo pakovanje :D mada je moj budzet -+ 400 evra ... i nekako me privlaci marka phillips npr

Philips 40PFL3107H LED , full HD , 100 Hz - 400 eur

Philips 40PFL5206H LED , full HD , 100 HZ - 425 eur

vise nego samsung/lg u istom rangu ... pa bih zamolio poznavaoce za savet, da li uzeti philips/samsung/lg? hvala :)
 
Pozdrav i od mene. I ja sam u slicnim nedoumicama, pogotovo ovaj zadnji pasus, sto vise gledam ne znam sta da uzmem, sve to isto samo drugo pakovanje :D mada je moj budzet -+ 400 evra ... i nekako me privlaci marka phillips npr

Philips 40PFL3107H LED , full HD , 100 Hz - 400 eur

Philips 40PFL5206H LED , full HD , 100 HZ - 425 eur

vise nego samsung/lg u istom rangu ... pa bih zamolio poznavaoce za savet, da li uzeti philips/samsung/lg? hvala :)

Philips 40PFL5206H mala razlika od samo 25€ za puno bolji TV ;).
 
Pozdrav drustvance ,
dosao je i taj dan da ja pocastim sebe i kupim Tv (Nadam se da ce trajati bar upola kao moj stari Samsung,koji jos uvek radi kao satic :) )
Jedan veliki problem imam ,a to je da pojma nemam sta da uzmem ,sta je bolje ,sta je pouzdanije Lg/Samsung ,cini mi se vecito pitanje.
Budzet mi je do 700 eura i uzeo bih Tv koji je izmedju 40-42" .
Ja sam gledao par modela i izdvojio ova 2 :
Samsung UE40F6500 - 700 eura
Lg 42LA640s - 700 eura

Molim za pomoc ,ko je mozda vlasnik istih da mi kaze nesto vise o ovim modelima ,ili pak ako neko ima nesto bolje neka me prosvetli jer ludim svakim danom gledajuci ova cuda .Sto ih vise gledam i poredim to sam u vecoj nedoumici .

Hvala

Iz ličnog iskustva sa 3D-om na lg-u i samsungu na tvom mestu bih uzeo lg, ako ti je 3D bitan. Ili još bolje sačuvaj pare i uzmi neki SMART model bez 3D-a. mada za 700€ može i 46" F5500 samsung da se pazari, a ja da imam taj budžet uzeo bih njega bez razmišljanja. 3d je promašaj.
 
Iz ličnog iskustva sa 3D-om na lg-u i samsungu na tvom mestu bih uzeo lg, ako ti je 3D bitan. Ili još bolje sačuvaj pare i uzmi neki SMART model bez 3D-a. mada za 700€ može i 46" F5500 samsung da se pazari, a ja da imam taj budžet uzeo bih njega bez razmišljanja. 3d je promašaj.

Vlado dnevna soba mi je 4 sa 5 ,tako da mislim da je 46" prevelik televizor za tako malu povrsinu ...
Ja zaista nisam u tim vodama sto se tice televizora ,uzeo bih nesto na duze staze sto se kaze, a ne da menjam posle 2-3 godine kad izadje nesto novo ,zato sam mislio da pazarim neki 3d televizor pa da sam posle miran nekoliko godina .
zaista mi je zao sto mozda temu vodim u offtopic ,ali bih bio zahvalan da me neko prosvetli u vezi kupovine jer pocinjem da ludim svakim danom
700 evra sam naveo kao max novac koji bih dao za tv ,sto ne znaci da moram da ih dam .

Hvala
 
Ako ti je soba 4 sa 5, 46" možeš slobodno da uzmeš. Ne znam šta će ti 3D samo poskupljuje tv bzvz, kao i smart. Oni uređaji na androidu rade mnogo bolji posao.
 
uzecu 46" samo mi recite koji ...
najbolji odnos kvalitet-cena ... uzeo bih ga prvenstveno da bih mogao da gledam Filmove,serije u Hd-u ,a i nadam se da ova nasa SBB d3 televizija moze da lici na nesto na tako velikom ekranu .
 
Vlado dnevna soba mi je 4 sa 5 ,tako da mislim da je 46" prevelik televizor za tako malu povrsinu ...
Ja zaista nisam u tim vodama sto se tice televizora ,uzeo bih nesto na duze staze sto se kaze, a ne da menjam posle 2-3 godine kad izadje nesto novo ,zato sam mislio da pazarim neki 3d televizor pa da sam posle miran nekoliko godina .
zaista mi je zao sto mozda temu vodim u offtopic ,ali bih bio zahvalan da me neko prosvetli u vezi kupovine jer pocinjem da ludim svakim danom
700 evra sam naveo kao max novac koji bih dao za tv ,sto ne znaci da moram da ih dam .

Hvala

Veruj, tv nikad ne može biti prevelik ;). Za 3D ti baš i govorim jer ako pogledaš prethodni CES niko ga nije ni spominjao, sve oči bile su usmerene ka 4K. Ja sam baš hteo 3D i uzeo sam ga misleći kako je strava. Ne kažem da nije ali već nakon mesec dana odgledao sve što sam našao u 3D, a inače sadržaji koji se snimaju za 3D projekcije i nemaju baš neki replay value. Međutim moram priznati da je Uncharted 3 + Arkham City veoma dobar trip u 3D-u, ako imaš PS3.

Razmisli i o Panasonic modelima, E6E je prilično zanimljiva serija.
 

Prilozi

  • panasonic_txl42e6.jpg
    panasonic_txl42e6.jpg
    76.3 KB · Pregleda: 189
a reci mi da li mozda imas d3 televiziju ?
kako to izgleda na velikom ekranu ,jel slika iole pristojna ?
i da li se isplati uzeti sbb hd paket ,isplati u smislu da li je slika zaista hd ?
 
Ja ovih dana planiram da uvedem SBB Duo Mix i baš me je interesovao kvalitet slike.
Što se tiče HD kanala jesu HD, TV je tipa 47 inča ili čak i veći i slika je super. Verovatno ima i razlike izmedju samih kanala u kvailtetu, RTS HD je recimo vidno lošiji od Euro Sporta.
Ono što me posebno interesovalo je kvalitet SD kanala. Gledao sam History i na tom istom TV-u slika je iznenadjujuće dobra za SD kanal. Ovi domaći su normalno lošiji od stranih
 
Poslednja izmena:
Da li moze na pm da mi neko posalje kojeg prodavca tv sa kp preporucuje? hvala! ;)
 
Ja imam Total TV sa starim receiverom koji je nakačen na SCART i slika je odlična na 16:9 kanalima, na 4:3 koristim panoramsko izduživanje koje uglavnom odseca samo krajnje ćoškove i donekle uspeva da konvertuje sliku u 16:9 ali uz malo lošiji kvalitet. Ali kad gledam televiziju na TV-u, u retkim momentima, onda je to neki 16:9 kanal jer ti koje pratim su svi u tom formatu.
 
Evo da se upisem. Juce sam pazario Samsung UE42F5000 od coveka sa KP. Platio ga 470EUR. Nisam imao jos vremena da ga detaljno gustiram, ali prvi utisci su stvarno odlicni. Dvoumio sam se izmedju ovoga i LG42LM620S, ali sam na kraju skontao da bi 3D i SMART 'ficerse' koristio jednom godisnje ili da se foliram pred gostima. Ovako sam nekih 100-ak evrica ostavio u dzepu :) Inace, mislim da nema mesta brigama kad se uzima TV od proverenih ljudi sa KP. Ja sam otisao licno do Subotice, covek me primio kod sebe u stan, imao je par TV-a montiranih, izmedju ostalog bas i takav kao sto sam uzeo. Sad jos samo da nabavim vise 1080p materijala i uzivanje moze da pocne :)
 
Pazarih i ja TV Od vlade sa KP ...
Samsung 46F6400 ... fantastican je tv ,1080p filmici su brutalni ,3d fantazija ,samo sta je problem ... kao i Jozef slabo HD kanala ,SBB kablovka i 3d televizija koju imam je ... blago receno ocajna na tako velikom tv-u ..
 
Ja sam isto od Vlade. Skroz korektan lik. Ma ja imam Total TV i njihov stari risiver. Kacim tv preko scarta. Nikako da zamenim za novi. Mada izbor hd kanala im i nije neki. Mada, za filmove i serije imam nakacen komp, pa tako pustam.
 
Sbb ima dosta dobrih hd kanala,u odnosu na pr. iptv ,koji imam kod roditelja ,koji 2 godine nisu ubacili hd kanal,a satelitska ,obicna bez CS,ne znaci puno ,jer dobrih free kanala mozes izbrojati na prste.
 
Kad već oftopičarimo, šta je to CS? Nemam satelitsku već 10-tak godina pa nisam izgleda u tokovima...
 
Ugradi satelitsku antenu,uzmi neki hd resiver,nadjes cs i imas 300 HD kanala. Ja fudbal gledam samo na Sky Sport Hd,britanska verzija,slika ide na 20mb i prste boje :)

Oftopic

Koliko ovako nešto inicijalno košta? Koliko mesečno za CS i koji bandwith je potreban.

Postoji li posebna tema u vezi ovoga?
 
Bandwidth minimalan, ping je mnogo važniji. Za ozbiljne sisteme kodiranja (NDS), ECM treba da stigne najkasnije 0,6 sekundi nakon zahteva, inače slika zastane. Košta do 10€ mesečno. Ja trenutno plaćam 90€ za godinu, ako se dobro sećam...
 

KOliko je ovo " realno " lako da se nadje ... I koliko to posle moze da bude problem, nadjes pa se neko predomisli i slicno ? Mozda i pitam bezveze ...
 
KOliko je ovo " realno " lako da se nadje ... I koliko to posle moze da bude problem, nadjes pa se neko predomisli i slicno ? Mozda i pitam bezveze ...

Moze da se nadje i za dzabe,ja evo vec jace od godinu dana imam to za dzabe. Ako se neko predomisli nadjes drugog,jednostavno. Ja sam nasao nih sestoro i od svakom dobijam po jednu liniju za dzabe. Da budem iskren imao sam i 15 linija ali sam se malo izbezobrazio da sam ja njih brisao a ne oni mene,jednostavno kvalitet linije im je bio los. OVako sam broj spustio na sest,sa svima sam u kontaktu preko msn-a i skype-a tako da smo postali ortaci :)
Sto se tice interneta koji je potreban za ovo,ako je dobra linija i dial up ce zavrsiti posao. Imao sam dugo i mobilne net i sve ovo je radilo odlicno,cak i kad istorsim mesecni protok i ostane mi ono usporen s.ranje.
Ako ce sledece pitanje biti kako,onda je odgovor da se u google kuca nesto tipa card sharing forum nadjes nekoliko jacih foruma i jednostavno ides i molis za liniju,smislis neku pricu i budes uporan. Vrlo jednostavno.

A sto se tice cene ugradnje ako se mislilo na ugradnju satelitske televizije to nemam pojma kako se krece ali verujem da nije skupo. U svakom slucaju sistem mora da bude pokretan da moze da se skace sa satelita na satelit,znaci antena 1.2m,motor,pozicioner,zidni drzac za antenu,kablovi i to je to.
Onda je potreban resiver ili satelitska kartica. Ja imam karticu,Sky Star HD 2,odradjuje posao odlicno,cak i 3D pusta. Od resivera imate dreambox i azbox,mislim da su ovo najaktuelnije marke,ja resivere nikad nisam imao za ovih 13godina od kad aktivno gledam satelit. Pre ove kartice je bila obicna sky star 2,znaci bez podske za S2 tj Hd/3D kanale.

Uz dobar TV mislim da je ovo danas obavezno. Ako neko voli fudbal,na satelitu ima maltene sve zivo da se gleda i to skoro sve u HD,sve top lige svaka tekma u HD,jace utakmice daju i u 3D.
 
Poslednja izmena:
Bandwidth minimalan, ping je mnogo važniji. Za ozbiljne sisteme kodiranja (NDS), ECM treba da stigne najkasnije 0,6 sekundi nakon zahteva, inače slika zastane. Košta do 10€ mesečno. Ja trenutno plaćam 90€ za godinu, ako se dobro sećam...

Mene to kosta 60e godisnje,bukvalno sve otkljucano
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno