Šta je novo?

Televizori iz Madjarske?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pozdrav svima,

Da li moze neko da mi pomogne oko odabira tv-a. Dvoumim se izmedju Samsung 40EH5000 i Samsung UE32ES5500. Cena ima je slicna, ali je prvi veci. Nemam neke prevelike prohteve. Tv mi sluzi da gledam kanale, igram PES i ponekad pogledam neki film. Imam i D3. molim vas da mi date vase predloge. Hvala!!!
 
32 incha je malo, mada ja ne bih uzeo Samsung 40EH5000, cini mi se da nema bas sjajnu sliku.

Koliki ti je budget?
 
Pa mislio sam da kupim neki do 400e. Meni se tv nalazi na 3metra od kreveta, tako da mislim da 32 nije mali.
 
Pa ok. Sta mi savetujes da kupim?

Moj trenutni best buy je 46EH6030 koji je 650e. Ogroman TV za relativno male pare, ima 100hz i 3D ali nema SMART. E sad tebi prelazi budzet a i velicinu ali veruj mi da bi se na velicinu navikao pa bi ti sve manje posle bilo premalo.
 
Kao što neko već gore reče, teško je danas naći tv sa 100Hz. EH6030 radi na 50Hz iako mu Samsung velikodušno daje 200.
 
Pa koji radi onda na 100 Hz? Koliko imaju LG LM640S i LG LM620S?
 
Zar nije bilo neko pravilo da za LEd televizore je realna frekvencija osvezavanja = ono sto kaze proizvodjac / 2 .
Npr serija 6030 kazu da je 200mhz a da je realno 200/2= 100hz ? Tako sam nesto citao i za modele ES7000/8000 za koje Samsung kaze da imaju 800Hz, a da je relano to bilo 400hz...
 
Zar nije bilo neko pravilo da za LEd televizore je realna frekvencija osvezavanja = ono sto kaze proizvodjac / 2 .
Npr serija 6030 kazu da je 200mhz a da je realno 200/2= 100hz ? Tako sam nesto citao i za modele ES7000/8000 za koje Samsung kaze da imaju 800Hz, a da je relano to bilo 400hz...
Modeli ES7000/8000 rade na 200Hz.
 
Ja sam pre nekih 2 meseca preko KP uzeo Samsung 46" 6540, stoji 400Hz, koliko je to realno, 200Hz? Sto se tice razlike u ceni u odnosu koliko su kod nas, je jos jedan TV od 32" :).
Vidim da ljudi misle da su 40 i 46" veliki, to je samo prvi utisak, vrlo brzo to postane normalno. Moj od 46" gledam sa nekih 3.5m sto je sasvim ok.
 
LED televizori rade najviše na 200 Hz.Proizvođači tv ako stave veću brojku pored nje ne stavljaju jedinicu Hz već neku njihovu oznaku koja ne predstavlja realne Hz
 
Drugari kakvo vam je misljenje o Samsung 32EH5000 , trenutna cena mu je oko 270 eura ,da li ima nesto bolje za ove pare
 
Nisam tačno siguran, ali znam da se negde pominjao ovaj model kao ok izbor za pc gaming, tako da verujem da nije preko 30 ms, ali nisam siguran. Vredi proveriti.
 
Koliko ti se isplati platiti carinu i pdv?
Ako hoćeš sve pošteno saberi pa vidi isplatili se onda ići?
Ja imam LG32ls5600, on u mađarskoj košta 100000ft a kod nas (u prodavnici) oko 450e. Kada ga kupiš u mađarskoj i overe ti afu odeš lepo prijaviš ga i naplate ti 20%pdv i 10%carinu, sada te taj tv košta 130 000 ft (448e), odeš sledeći put i vrate ti 27% od 100000 i skinu ti neke njihove takse i dobiješ oko 20 000ft (70e) i dobiješ cenu od 380e, kod preprodavaca je jeftinije, a kada još preračunaš put (još ako si iz bg-a), naravno moraš ići dvaputa (drugi put ideš po afu).
Treba razmisliti dva puta.
Onda lepo naručiš tv od preprodavca koji će ti ovaj model prodati za nekih 350e (ne znam tačnu cenu, mislim da bi toliko trebali naplaćivati, možda nađete čak i jeftinije)

Samo jedna mala ispravka greske koju mnogi cine,AFA je 21% a ne 28%
 
Ja sam uzeo od Vladimira i Zareta i mogu reci da sam prezadovoljan,moja preporuka.
 
Takodje troje mojih kolega sa posla je takodje kupilo lcd televizore kod vladimira i zareta iz subotice i prezadovoljni su uslugom i televizorima.
Ja sam uzeo od Vladimira i Zareta i mogu reci da sam prezadovoljan,moja preporuka.
 
Mali off,koja je razlika izmedju F i EH serije samsung televizora,konkretno me zanima za gore spomenuti 5000 model?
 
Guglanjem sam i ja to saznao za godinu proizvodnje,tehnicke karakteristike nisam pronasao u cemu se razlikuju...
 
F5500 je naslednik ES5500, ima drugačiji dizajn postolja i okvira ekrana, ugrađen WiFi i Dual Core procesor vs. single core u ES5500. Ovi niži modeli baš i nemaju neke razlike međutim F4500 je dizajnerski kopija F8000 flagship-a sa takođe WiFi-jem i novim Smart 2.0 interfejsom.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno