Šta je novo?

Televizori iz Madjarske?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Mozda nije mesto ali tv sam kupio od madjara :D
Philips 40PFL5007..
Ima sat tuner u sebi,a ja imam neku satelitsku sa dva LNB ostala od totala.
Skeniram ja nadje on hot bird i jos jedan satelit,pretrazi nadje brdo kanala..ali ni jedan nece da pusti,ali ni jedan.Ima neka fora ili?
Nemoguce da su svi zakljucani
 
Izvinjavam se na eventualnom duplom pitanju, ali ko je kontakt osoba za televizore iz madjarske? Ko ih bese donosi po porudzbini i da li postoji sajt te osobe ili gledate sami po madjarskim shopovima pa onda se vrsi kontaktiranje i pogadjanje cifre za odredjeni model? Hvala unapred i jos jendom izvinjenje ako je vec bilo ovo pitanje xD
 
Molio bih Vas za savet... Kada se radi o kupovini "mađarskog" TV-a, da li je pametnije televizor pazariti od nekog od članova "Kupujem - prodajem" ili lična direktna kupovina u nekoj od prodavnica iz Segedina? Unapred Vam se zahvaljujem! Pozdrav svima!
 
Osim ako, iz nekog razloga, ne ideš relativno često za Mađarsku više se isplati sa KP-a po mom mišljenju. Dosta ljudi se oglašava sada tako da pod pritiskom konkurencije spremni su i da bukvalno podele dobit od poreza sa kupcom tako da ispadne dosta korektna cena.
 
Ima ih mnogo tj. velika konkurencija pa su zato i cene pristojne.Svi koji rade ozbiljno ulozili su min 10000 hiljada evra pa im se ne isplati da roba stoji.
 
jel mozze na PM neka preporuka za kontakt sa KP iz Beograda za Panasonic plazme?
ili od ovih iz SU, ako ste imali dobra iskustva..

nashao sam jednog, ali ne verujem da ima samo taj..
hteo bih da budem siguran da nije radila pre nego shto dam pare, a ovaj daje da se isproba kad donese na adresu..




poz
 
Da ne otvaram novu temu
Kupio plazmu lg 42pa4500 pre 3 meseca preko kupujem prodajem. nisam radio formatiranje ekrana, radilo sve ok do pre par dana, sad pocelo da se pojavljuje prilikom paljenja u gornjem desnom i donjem desnom uglu ekrana gomila crvenih i ponekad plavih tackica i to uglavnom ukoliko je crna pozadina.Problem traje minut ili dok ne prebacim par kanala, pa me interesuje dal je neko imao iskustva sa ovim, dal je za reklamaciju posto sam kupio tv iz madjarske preko kupujem prodajem pa me smara da ga saljem, cekam ko zna koliko, pa cisto ako ima neko nekakvo resenje molio bih za pomoc.
Unapred hvala
 
Cao svima! Moja majka zeli da kupi 32" TV, pa bih da molio neku preporuku modela, i na sebe bih preuzeo da joj to dobavim od "madjara". Sta je sada aktuelno kod njih (ovih sto donose iz Madjarske u BG), koje su cene? Hvala! :)
 
Juče gledam oglase na kp i koliko vidim nije neka razlika u ceni,tj nike neka usteda,samsung 32 5000 na kp 320e a u prodavnici kod nas 40000din, tako da usteda ispadne samo 4000 din.Sto i nije nešto a cimanje i rizik za kupovinu iz madjarske!
 
Juče gledam oglase na kp i koliko vidim nije neka razlika u ceni,tj nike neka usteda,samsung 32 5000 na kp 320e a u prodavnici kod nas 40000din, tako da usteda ispadne samo 4000 din.Sto i nije nešto a cimanje i rizik za kupovinu iz madjarske!

Nije da ih reklamiram, ali ja sam imao samo dobra iskustva sa kupovinom televizora iz Madjarske. Cak i vise imam poverenja u ove jedne proverene ljude iz oglasa, nego u kupovinu tv-a u nasim radnjama.
Posebno jedna domaca radnja sa slovom T sa kojom imam jako losa iskustva oko garancije
 
Moze li neko sa sigurnošću da mi kaže da li Samsung i Lg prihvataju garanciju na televizore kupljene u Madjarskoj? Još jedno pitanje,koji model od ova dva mi preporučujete LG 32LS3450 ili Samsung 32EH5020? Cena im je ista. Hvala na odgovoru.
 
Ako je garancija ispravno popunjena - LG garancija važi i u Srbiji. Proverio sam direktno u LG servisu u Subotici.
 
^^ najlakse da saznas, pozoves ovlascene servisere ovde i pitas. 3min posla.
Samsung ne moze, lg nemam pa ne znam.
 
Juče gledam oglase na kp i koliko vidim nije neka razlika u ceni,tj nike neka usteda,samsung 32 5000 na kp 320e a u prodavnici kod nas 40000din, tako da usteda ispadne samo 4000 din.Sto i nije nešto a cimanje i rizik za kupovinu iz madjarske!

32" nemoj ni gledati, tu uštedeti neće ništa jer takve modele niko i ne kupuje. Ja ću na F5500 od 42" imati uštedu od oko 200€ u odnosu na naše radnje ;).
 
TV bih kupio preko kupujemprodajem, pa ako moze onda preporuka za neki drugi model ili proizvodjaca. Pre svega da napomenem da me smart i 3d ne zanima, znaci samo kvalitetan panel 32, FULL HD, 100Hz. Veca dijagonala ne dolazi u obzir jer se TV gleda sa udaljenosti od 2m. Samsung UE32F5000 ili LG 32LS5600 ne mogu da budu isti nikako, prvo sto imaju razlicite panele (PVA vs IPS), a LG navedeni sam imao prilike da vidim u radu i mogu da kazem da se primecuje nedostatak crne.
 
Osim sto F5000 nema 100hz.
 
TV bih kupio preko kupujemprodajem, pa ako moze onda preporuka za neki drugi model ili proizvodjaca. Pre svega da napomenem da me smart i 3d ne zanima, znaci samo kvalitetan panel 32, FULL HD, 100Hz. Veca dijagonala ne dolazi u obzir jer se TV gleda sa udaljenosti od 2m. Samsung UE32F5000 ili LG 32LS5600 ne mogu da budu isti nikako, prvo sto imaju razlicite panele (PVA vs IPS), a LG navedeni sam imao prilike da vidim u radu i mogu da kazem da se primecuje nedostatak crne.

Izgooglaj viewing distance for tv. Vidaces da je za 2 m preporuceno 40 incha.

Npr:
http://us.toshiba.com/tv-viewing-distance-calculator/
 
Probao sam na mestu gde bi stajao TV i 32 i 40. Burazer je bio narucio za kladionicu nekoliko 32 i jedan 40 pa smo ih prvo probali kod mene, 40 je preveliki i dosta je losija slika na nasoj kablovskoj. Prvo sto taj TV ce biti samo prikljucen na kablovsku koja je analogna i nece se koristiti nizasta drugo (mozda neki film sa USB).
 
Teško se danas može pronaći TV sa realnih 100Hz, čak mislim da nijedan nema. Pre neki dan izašao onaj Sharp od 90" i ima realnih tek 200Hz osvežavanja. Čak i 3D modeli danas dolaze sa 50-60Hz i nekom vrstom emulacije na 200-400Hz.

Na svim sajtovima navode da je Samsung 100HZ, CMR 100Hz

To sa IT Network sajta je samo plaćen tekst kao reklama. Ja npr. za sajt firme za koju radim, u opisu uređaja jasno navodim šta je u pitanju. Iako su oni sami hteli da pišem te navodne vrednosti osvežavanja. Nije lepo lagati ;).
Takođe na dosta sajtova i u reklamama navode kako televizori imaju PVR opciju snimanja televizije na Flash ili eksterni HDD, a niko od njih ti neće reći da to radi samo sa DVB-T kanalima. DVB-T kanala kod nas nema, već imamo samo DVB-T2 i analogno. Takođe čak ni oni SONY modeli za 2013. koji jasno ističu DVB-T2 tuner ne mogu da uhvate naše T2 kanale jer ovi slepci iz RTS ne emituju po nekim unapred utvrđenim standardima za tu tehnologiju.
 
Poslednja izmena:
Hvala na odgovoru. Proverio sam znacenje CMR i nije lepo sto daju lazne specifikacije za osvezenje. LG 32LS5600 znam da poseduje DVB T2 koji je namenjen samo za UK i Svedsku i koji je beskoristan kod nas.
 
sta mislite o Samsungu 40eh5000,vidim da je na KP. prihvatljiva cena pa ako moze neki savet,preporuka
 
A jel moze neki link ka tim prodavnicama iz madjarske odakle ovi sa KP kupuju televizore? Koliki pore i carinu plate na TV koji tamo kosta 200E?
Moze link i na pm.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno