Šta je novo?

Televizori iz Madjarske?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
pa zar na IPS-u ne bi trebala da je crna jaca nego na pva?
 
Ne.
 
Uveren sam da 85% ljudi ne bih ni primetilo razliku izmedju IPS i PVA panela.
 
Da se razumemo. Ono što sam prethodno napisao su iskustva drugih koja sam ja pročitao. Ja sam posle dugog traženja i vaganja uzeo LG i nemam nikakve primedbe (da kupujem ponovo, opet bi ga uzeo).
Neko je pitao da li LG i Samsung čitaju č ć ž - odgovor je DA.
Još jedna velika prednost IPS matrice je mnogo veći ugao gledanja od PVA.
 
Ko trazi "duboku" crnu i dobre uglove on uzima plazmu
 
Preporucite neku plazmu 40" sa sto tanjim ivicama oko ekrana. Koristice se samo i iskljucivo za bluray filmove sa PC-a preko hdmi kabla. Dakle, nece se gledati kablovska. Budzet neogranicen al je pozeljno da bude razumno trosenje istog (a ne kao neki nasi politicari :D)
 
Panasonic TX-P42ST50
 
Nije mi jasna jedna stvar. Gledam ove LG televizore: 42LM620S, 42LM640S i 42LM660S.

Razlika u ceni izmedju 42LM640S i 42LM660S je ~60-70 evra.
Neko je ranije na forumu rekao da je prakticno jedina razlika izmedju ta dva modela Magic Remote koji se dobije uz skuplji model.
Cena MR-a u Madjarskoj je ~30 evra. Zasto bi neko kupovao onda skuplji model kad ovako moze da ustedi 30-40 evra?

Da li neko zna da li je na modelu 42LM620S moguce koristiti Magic Remote? Npr da li je moguce dokupiti wifi dongle + MR za ~60 evra i dobiti manje vise funkcionalnosti 42LM660S modela? U zvanicnim specifikacijama ne pise da je 42LM620S Magic Remote ready.

Hvala.
 
U dizajnu odnosno eksterijeru, uzivo se primeti razlika, a po meni su i jedan i drugi ruzni i oni srebrni modeli su mi daleko lepsi. Pogledaj ih uzivo i shvatices o cemu govorim.
 
Preporucite neku plazmu 40" sa sto tanjim ivicama oko ekrana. Koristice se samo i iskljucivo za bluray filmove sa PC-a preko hdmi kabla. Dakle, nece se gledati kablovska. Budzet neogranicen al je pozeljno da bude razumno trosenje istog (a ne kao neki nasi politicari :D)
42ST50( ako nadjes), 42GT50 ili Novi model 42ST60.
 
Korisnici LG smart tv umesto magic remote upravljača mogu da koriste android telefon i aplikaciju lg remote i dobijaju punokrvni daljinski.
 
Ali ako vec imas telefon ne kosta te nista a ima vise mogucnosti, naravno ako imas bezicnog misa ne kosta ni to nista.
 
Prijateljski savet: samsung ue40es5500 ili LG37ls570s ? Dvoumim se mnogo, svaki savet bi mi dobro dosao, hvala unapred svima.
 
Ja bih rekao LG. U principu su isti televizori. Razlika je to što LG ima 100Hz (piše 200Hz) a Samsung 50Hz (piše 100Hz).
 
Da to sam i ja juce saznao, svi cute nece niko da kaze, samo bi kes da dobiju.:d
 
Prijateljski savet: samsung ue40es5500 ili LG37ls570s ? Dvoumim se mnogo, svaki savet bi mi dobro dosao, hvala unapred svima.

Ne znam da li možeš finansijski "istrpeti", ali ako je odgovor potvrdan? Pogledaj i Samsung UE40ES6100 (200Hz/100Hz) i LG 42LM620s (400Hz/200Hz). Nisu mnogo skuplji od tvoja dva predloga, ali su i 3D (ako ti to nešto znači) i LG je 2" veći, a ko što je poznato: veća dijagonala je uvek dobro došla.
 
Pazario sam 42LM660S. Čovek je poslao TV sa overenim papirima i overenim računom i osim malog curenja svetla iz uglova ja ne vidim nijednu drugu manu... Usput, zvaničan servis u Subotici mi je potvrdio da garancija uz ovakve papire važi.
 
Sad još samo javi kako je sa titlovima. Da li su dovoljno veliki i da li podržavaju Ć,Č,Š,...
 
Znam da podržava naša slova - možeš podesiti enkoding. Čita i UTF8 titlove u MKVu ispravno, ali UTF8 titl van filma ne radi - to je loše odrađeno. Dakle, eksterni titl u ANSI.
 
Drugari, pomagajte, da ne otvaram novu temu...

Trazim vec nedeljama neki 40-42" smart, wifi ready, 3d, led full hd i izdvojio sam neke LG i Samsung modele (varijanta iz Madjarske) i danas naletim na ovo, sto mu dodje isto oko 530-550e, a s druge strane ne razmisljam o garanciji i slicnim stvarima.
http://www.tehnomanija.rs/lcd-i-led--televizori/toshiba-3d-televizor-led-lcd-40tl933g.html
Sta mislite, vredi li uzimati?


Edit: Prevaranti. TV je ostecen, a prodaju ga kao nov...
 
Poslednja izmena:
Hahahha :) Ovo bi bila odlicna kupovina... :)
Pazi ustedu, 18000... Takav popust ne verujem da je ikada igde bio u srbiji :D
 
Hahahha :) Ovo bi bila odlicna kupovina... :)
Pazi ustedu, 18000... Takav popust ne verujem da je ikada igde bio u srbiji :D

Bilo je, Nep..n je za mladence davao 20% popust na sve Samsungove televizore (koje nisu na akciji). Kupili su moji roditelji Samsung UE-40EH5000 za 48.000 rsd (regularna cena mu je tada tamo bila 60.000 rsd). Mogao si da kupiš i dosta skuplje televizore gde bi uštedeo i tih 18.000.
 
Panasonic p50st50 plazma prošli vikend bila 20k jeftinija u istoj radnji. Bila skoro cena kao na KP.
 
Ja kupio tv, jako korektan prodavac! NAJBOLJI OD SVIH!!!!! Kontaktirao sam par njih, cena je ista ali usluga nije!!! Ako nekome treba kontakt ili br. neka se javi. Inace uzeo sam Samsung ue40es5500.
Hvala svima za savete...
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno