Šta je novo?

Televizori iz Madjarske?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ne znam da li se o tome vec pisalo ovde ali imam neproverenu informaciju da garancija za televizore samsung kupljene u Madjarskoj od sada pocinje vaziti i kod nas,tako da vise nema konfuzije oko garancije nego u prvi ovlasteni servis(da ne da bog)ukoliko bude trebalo.
 
Da li neko može da mi kaže šta tačno treba da dobijem od čoveka da bih imao validnu tu panEU garanciju? Nemojte da me "polivate" zbog pitanja, prelistao sam dvadeset strana teme i ne mogu više...

Originalna overena garancija i fiskalni račun.

Ne znam da li se o tome vec pisalo ovde ali imam neproverenu informaciju da garancija za televizore samsung kupljene u Madjarskoj od sada pocinje vaziti i kod nas,tako da vise nema konfuzije oko garancije nego u prvi ovlasteni servis(da ne da bog)ukoliko bude trebalo.

Mislim da se sa neproverenim informacijama unosi samo još više konfuzije. Izgleda da ćemo morati da sačekamo nekom da rikne TV pa tek onda sa sigurnošću da kažemo da li važi :)
 
Poslednja izmena:
5 minuta pre ovog posta kontaktiran je Samsung zvanican servis sa moje strane, i na pitanje da li Madjarska garancija vazi u Srbiji odgovor je sledeci:
"postovani, televizori kupljeni u inostranstvu tj. EU, imaju evropsku garanciju koja vazi u EU". Znaci ta garancija po recima operaterke Jelene koliko se secam nije vazeca u Srbiji, mozda ona ne zna?
 
Evo opet mene, sa jos vecom nedoumicom.... Taman sam resio koji model da narucim, krenem da zovem ljude sa kupujemprodajem.com, cisto da uporedim cene, kada dodjem do novog saznanja da oni ne salju fiskalni racun, neki cak ni garanciju, vec se eventualni kvar popravlja preko njih.
Pitam jednog od njih, sta ako se za godinu i po dana pokvari tv, a njegov br. nedostupan, a ja hocu da odem za Madjarsku i ostvarim garanciju, kako to da uradim bez racuna? On mi odgovara da se u Slovackoj i Madjarskoj garancija ostvaruje bez fiskalnog racuna. Pitanja glase: Da li je nekome od vas ko je narucivao te televizore poslat racun?
Kakvi su to televizori iz Slovacke, posto jedan lik kaze da ih tamo nabavlja, jer su jeftiniji? I on je jedini koji salje i racun jer ih kupuje po narudzbini!
Zato je tako tesko poslati fiskalni racun, ili bar njegovu kopiju, ako je sve to regularno i ispravno?
 
Ja sam dobio uz tv iz slovačke kopiju fiskalnog računa (kupljeno je više televizora) i garanciju, televizor proizveden u februaru ove godine, lg 42lm620s. Sada važi li garancija ne bih voleo da saznam, tv je ok, samo bih sada još veći. Što se tiče online filmova, može samo na retkim sajtovima na kojima može i preko androida da se gleda, koji ne traže javu, LG ima podršku za flash ugrađenu u svoj browser.
 
Ja sam dobio uz tv iz slovačke kopiju fiskalnog računa (kupljeno je više televizora) i garanciju, televizor proizveden u februaru ove godine, lg 42lm620s. Sada važi li garancija ne bih voleo da saznam, tv je ok, samo bih sada još veći. Što se tiče online filmova, može samo na retkim sajtovima na kojima može i preko androida da se gleda, koji ne traže javu, LG ima podršku za flash ugrađenu u svoj browser.
Da bi ostvario garanciju u Srbiji za LG, treba ti overen original racun iz radnje i overena garancija iz radnje sa nevedenim modelom televizora. U tvom slucaju jedina garancija ti je prodavac.
 
Evo opet mene, sa jos vecom nedoumicom.... Taman sam resio koji model da narucim, krenem da zovem ljude sa kupujemprodajem.com, cisto da uporedim cene, kada dodjem do novog saznanja da oni ne salju fiskalni racun, neki cak ni garanciju, vec se eventualni kvar popravlja preko njih.
Pitam jednog od njih, sta ako se za godinu i po dana pokvari tv, a njegov br. nedostupan, a ja hocu da odem za Madjarsku i ostvarim garanciju, kako to da uradim bez racuna? On mi odgovara da se u Slovackoj i Madjarskoj garancija ostvaruje bez fiskalnog racuna. Pitanja glase: Da li je nekome od vas ko je narucivao te televizore poslat racun?
Kakvi su to televizori iz Slovacke, posto jedan lik kaze da ih tamo nabavlja, jer su jeftiniji? I on je jedini koji salje i racun jer ih kupuje po narudzbini!
Zato je tako tesko poslati fiskalni racun, ili bar njegovu kopiju, ako je sve to regularno i ispravno?

Pazi, kombinacija je takva da to rade 3 lika iz Subotice. Oni nabave tv iz madjarske, preko carine prodju bez carinjenja robe, dobiju povracaj poreza i tako zaradjuju. Sad posto imaju vezu tamo odakle nabavljaju televizore i robu, dobijaju overene blanko racune i oni na njima upisuju datum prodaje televizora tebi, meni ili kome vec. Znaci tebi garancija vazi od dana kupovine tv od njih, nebitno da li su oni tv nabavili pre metra dana ili pre dva dana. Garanciju ostvarujes preko njih, u slucaju da do nekog kvara dodje. Oni ti zamene tv i cao zdravo. Ja kad sam uzeo tv od njih, bio u prolazu nesto, dobio sam u kutiji od tv tu garanciju.
 
Ja sam uzeo LG TV od jednog lika iz Subotice. Nisam dobio fiskalni račun ali sam dobio račun na A4 papiru sa pečatom prodavnice (na papiru ima više stavki - TV-a, aparata i sl., među kojima je i taj moj). Garancija je takođe overena od strane prodavnice. Lik kaže da sa tim mogu da ostvarim garanciju u servisu u Subotici a za ostale servise ne zna.
 
Ja sam od Boska iz Cacka sa KP kupio LG 42lm640s upravo zbog te price sa garancijom i papirima. Sve likove koje sam zvao, a uglavnom su bili iz Subotice, su mi rekli da je garancija preko njih t.j. ak ose nesto desi cimas njega a on prosledjuje na popravku itd. E sad upravo ta prica a sta ako on od sutra, ili za godinu dana, ne bude vise dostupan dzaba sve.
Od Boska sam dobio racun na A4 papiru na kome se nalaze 2tv-a, jedna je moj. Racun je overen pecatom. Uz to sam dobio i garanciju koja ja jedna mala svescica i na druguj unutrasnjoj strani je u jednom polju originalni pecat. Na prvos strani stoji da je to ako se dobro secam Madjar KFC lg ...., ne secam se tacno cele konstrukcije imena. LIk mi je rekao da mogu slobodno da proverim da li ta garancija vazi u Srbiji preko ovlascenog servisa u BG, pozvao sam ih i covek mi je rekao da vazi, za sve osim za, nedaj Boze, ako crkne panel. U tom slucaju TV mora da se nosi licno u Madjarsku na servis.
JEdina stvar koja mi nije jasnaje to da u garanciji nigde nista nije napisano, tipa koji model i datum i sl, samo je udaren pecat u praznom polju. Pretpostavljam da to znaci da ako imas racun on govori o datumu i modelu tv, ili da ti mozes sam da napises SN od tv-a i cao djaci.
Moja preporuka za Boska, pazarili smo 2 tv od njega drugar i ja i ista je prica, racun i garancija se dobijaju pri isporuci tv-a.
 
Planiram da u toku sledece nedelje uzmem neki TV preko oglasa najverovatnije. Budzet je ~550e. Kanali bi se gledali preko IPTV-a i tu mi nije bitno da slika bude savrsena,vec da moze pristojno da se gleda :) Takodje,bice povezan sa kompom radi povremenog igranja i gledanja filmova/serija..Koji model bi ste preporucili? Moze li kasvetan 3d da se uzme za tu kintu ili da idem na neki obican LCD/LED?Hvala!
P.S. Postavih pitanje ovde,jer se ovde govori o cenama kod "Madjara" :)
 
Jel mogu da dobijem broj tog coveka od koga ste vi kupili tv sa racunom? Ne bih da se vise napinjem i cimam sa ovim likovima i molim ih za racun dok mi oni objasnjavaju zasto je to neizvodljivo... Hvala! :)
 
Poslednja izmena:
Da li je neko kupovao tv iz naših prodavnica/dobavljača preko interneta pošto je malo jeftinije?Koliko je to pouzdano,pošto isto šalju kurirskom službom.Evo gledam ovogodišnju seriju LG televizora,npr. LG 42LA620s kod nas je najjeftinije što sam našao 82,585din(744e) a preko KP je 730e.Znači cene su skoro iste,a ovde dobijamo garanciju itd
 
Sigurno je da ces vrlo verovatno dobiti TV koji je pitaj boga koliko dugo radio u nekoj od radnji.
To se u normalnim drzavama prodaje kao polovna roba.
 
Ta prica oko televizora koji su radili u radnji mi je poznata, video sam u Tehnomaniji kako likovi skidaju tv sa konzole, glancaju ga i vracaju nazad u kutiju, i to mu dodje nov tv samo sto je radio ko zna koliko vremena.
 
Sigurno je da ces vrlo verovatno dobiti TV koji je pitaj boga koliko dugo radio u nekoj od radnji.
To se u normalnim drzavama prodaje kao polovna roba.

Nisu radili u radnji pošto je ovo nova serija lg-ja tek su se pojavili kod nas,pitam jer je cena skoro ista kao u mađarskoj(LA serija,gledao na mađ.sajtovima)samo je pitanje koliko će brzo padati cena u mađarskoj
 
Planiram da u toku sledece nedelje uzmem neki TV preko oglasa najverovatnije. Budzet je ~550e. Kanali bi se gledali preko IPTV-a i tu mi nije bitno da slika bude savrsena,vec da moze pristojno da se gleda :) Takodje,bice povezan sa kompom radi povremenog igranja i gledanja filmova/serija..Koji model bi ste preporucili? Moze li kasvetan 3d da se uzme za tu kintu ili da idem na neki obican LCD/LED?Hvala!
P.S. Postavih pitanje ovde,jer se ovde govori o cenama kod "Madjara" :)

Ja sam uzeo skoro za burazera Samsung 40eh6030, ima 100hz i 3D ali nema SMART. Zezao sam se sa njim desetak dana dok mu ga nisam dao i mogu ti reci da sam prezadovoljan. Za 150e vise moze da se uzme i model od 46 inca.
 
Pa pazite Tehnomarket je propao kod nas zbog bahatosti, nadrkanih cena itd.
Ovi ostali su sledeci ako ne snize cene, vrate se u realnost.
Sta god ko mislio o tim ljudima sto dovlace tehniku od preko treba im biti zahvalan zbog toga sto su stisli mu*a i poceli to da rade i taj nacin teraju ove nase olose da snizavaju cene!

Sanjam dan da ovo banana drzava postane normalna drzava...
 
Drugari, ima li neko neku preporuku za LED, 40"-42", full hd, smart, dlna - do 530e, ne mora 3D. Pricao sam s nekim likom sa KP, kaze da osim LG-a i Panasonic garancije vaze kod nas, pa ako ima nesto od datih marki za te pare. Hvala.
 
Ja planiram da kupim samsung ue40es5500-470e svi ga hvale, nista lose nisam cuo.
 
Poslednja izmena:
Jel kupovao neko tv iz Slovacke, nasao sam lika koji ih kupuje tamo a ne u Madjarskoj? Kaze da su tamo malo jeftiniji a i salje fiskalni racun i garanciju.
 
Mogu uopšteno da kažem šta sam našao tokom moje tromesečne potrage za TV-om. Generalno dosta ljudi se žali na Samsung da su lošeg kvaliteta (ugrađuju nekvalitetne komponente u aparate) i često se javlja probijanje pozadinskog osvetljenja. LG je kvalitetniji (kažu da se svega 2-3% prodatih aparata pokvari u garantnom roku) ali imaju nešto lošiju sliku od Samsunga (Samsung ima PVA matrice, a LG IPS matrice). Recimo Philips je neki optimum što se tiče kvaliteta aparata i slike ali ima dosta loš player - multimediju (neki se žale da nemaju naše fontove, da ne čita dosta formata i sl.).
U suštini sve je individualno! Na tebi je da odabereš jedan od milion različitih modela.
 
Da, plejer mu nema fontove č i ć. Ja imam 2 Philipsa, razlicitih modela i kod oba modela moram u Subtitle Workshop da namestim da umesto č i ć ukuca c. To je posao od 10 sekundi, ali je cimaza. Slika je prelepa i sd i hd, sa formatima do sada nisam imao problema. Sto se tice Samsunga i LG-a slazem se sa jovanov_s, zaobisao bih ih, bar ja tako mislim. Zato sam se i odlucio za Philips. Na kraju krajeva, svako danas ima dvd plejer pa se filmovi mogu pustati preko njega a ne preko tv-ovog plejera.
Jel ima neko iskustva sa Panasonicom? Kakvog je on kvaliteta s obzirom da je skuplji?
 
Poslednja izmena:
Stalno čitam kako LG ima "lošiju" sliku od Samsunga ali ja to nikako da primetim. Sva ta fama oko panela, matrica, osvetljenja, "prave crne boje" i slične priče su već standardne ali ja to ne vidoh u praksi. Ja imam sve LG televizore po kući, komšija ima sve Samsung, posećujemo jedan drugog i niti on niti ja nešto primećujemo da je kod njega tobože bolja slika. Možda sve to na prezentacionim demo kadrovima, slikama i videima, kada stoje jedan pored drugog, ima smisla, ali pri regularnoj upotrebi (TV kanali) ja mislim da to nema smisla i da te famozne crne boje možda ima praktično 20-tak sekundi dnevno u kadrovima.

Ako neko kupuje TV da gleda BluRay sadržaj 10 sati dnevno i da je alergičan na neprirodnu crnu pa i da razumem :)

Ja mislim da upotrebljivost treba biti najbitnija stavka, jer svi kupujemo TV da iz njega dobijemo nešto a ne da dobijemo karakteristike na papiru i elektroniku u crnoj kutiji. Nikada se nisam cimao gde je proizveden, da li je Poljska, Slovačka, Mađarska, imam uvek dobra iskustva. Bitan je odnos cena/performanse i upotrebljivost.
 
Poslednja izmena:
Da, plejer mu nema fontove č i ć. Ja imam 2 Philipsa, razlicitih modela i kod oba modela moram u Subtitle Workshop da namestim da umesto č i ć ukuca c. To je posao od 10 sekundi, ali je cimaza. Slika je prelepa i sd i hd, sa formatima do sada nisam imao problema. Sto se tice Samsunga i LG-a slazem se sa jovanov_s, zaobisao bih ih, bar ja tako mislim. Zato sam se i odlucio za Philips. Na kraju krajeva, svako danas ima dvd plejer pa se filmovi mogu pustati preko njega a ne preko tv-ovog plejera.
Jel ima neko iskustva sa Panasonicom? Kakvog je on kvaliteta s obzirom da je skuplji?

Kad već pomenu taj problem s fontovima, jel LG i Samsung nemaju tih problema, mislim, normalno čita Č i Ć u titlovima?
 
Sva ta fama oko panela, matrica, osvetljenja, "prave crne boje" i slične priče su već standardne ali ja to ne vidoh u praksi.

Pomenuo sam gore da je Samsung 6030 bio desetak dana kod mene pa sam imao prilike da ga uporedim sa mojim LG IPS monitorom. Prikacio sam ga na komp i poterao par igara i razliku sam ukapirao kad sam pustio Dark Souls i spustio se u neki mrak. Na TV-u je crno stvarno crno dok je na monitoru nekako "crno ali svetli". S druge strane i pored svih podesavanja nisam uspeo da na TV-u dobijem tako lepe boje kao na monitoru.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno