Šta je novo?

Televizori iz Madjarske?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Svestan sam da bi svi voleli da postoji savrsen TV multipraktik ali na zalost svih nas tako nesto jos nepostoji.
 
Poslednjih par dana sam non stop na telefonu i netu , raspitujem se o ovim televizorima, zvao sam dosta brojeva, mahom svi imaju iste uslove, sem sto neki daju i po godinu dana garanciju jer, kako oni kazu, ne isplati im se vise od toga. Jos uvek sam malo skeptican u vezi svega, cene su im stvarno dobre, ali ni to nisu male pare za bacanje, u koliko je rec o nekm televizorima koji su sastavljeni ko zna gde. Zanima me da li ima nekog, ili da li bar znate nekoga ko ima taj televizor iz madjarske duze od dve godine i da je sve u redu, ili ako je slao na popravku, da li je sve proslo o.k? Vecina komentara koje sam citao po sajtovima su novijeg datuma, a to i ne moze bas puno da pomogne, jer ne mozes a da se ne zapitas: sta ce biti za godinu i po, da li ce se taj lik uopste javiti na telefon, a kamoli da li ce popraviti i to besplatno? p.s. Dvoumim se izmedju samsunga UE40EH5000, koji je kod nas 52.000 (da kazemo da je sigurnija varijanta, jer je kod nas), i samsunga UE40ES5500 koji je iste cene, ali je iz Madjarske sa svim njihovim uslovima koji su vec poznati. Pozdrav :wave:
 
Poslednjih par dana sam non stop na telefonu i netu , raspitujem se o ovim televizorima, zvao sam dosta brojeva, mahom svi imaju iste uslove, sem sto neki daju i po godinu dana garanciju jer, kako oni kazu, ne isplati im se vise od toga. Jos uvek sam malo skeptican u vezi svega, cene su im stvarno dobre, ali ni to nisu male pare za bacanje, u koliko je rec o nekm televizorima koji su sastavljeni ko zna gde. Zanima me da li ima nekog, ili da li bar znate nekoga ko ima taj televizor iz madjarske duze od dve godine i da je sve u redu, ili ako je slao na popravku, da li je sve proslo o.k? Vecina komentara koje sam citao po sajtovima su novijeg datuma, a to i ne moze bas puno da pomogne, jer ne mozes a da se ne zapitas: sta ce biti za godinu i po, da li ce se taj lik uopste javiti na telefon, a kamoli da li ce popraviti i to besplatno? p.s. Dvoumim se izmedju samsunga UE40EH5000, koji je kod nas 52.000 (da kazemo da je sigurnija varijanta, jer je kod nas), i samsunga UE40ES5500 koji je iste cene, ali je iz Madjarske sa svim njihovim uslovima koji su vec poznati. Pozdrav :wave:
Ako si odlucio da ides na Samsunga idi onda na sigurno i kupi 40EH5000. Bar imas sigurnu garanciju ali ipak proveri da ti ne utrpaju TV koji je vec radio.;)
 
Poslednja izmena:
@djoky
cak i ako se lik ne javi posle godinu i po dana, lepo sednes na bus sve zajedno sa TVom za segedin.

- povratna karta je 10e.: krece se u 6h, vraca se u 18h
- sve radnje u segedinu uglavnom imaju nekog ko zna srpski
- pre toga proveris mailom da li je ok da dodneses tad i tad TV na reklamaciju
- i proveris sta ti treba na carini kad iznosis/unosis TV

dakle, cak i ako lik ne radi vise (nestane), ti imas garanciju koja ce te kostati odlaska dva puta u segedin.
 
darkos, da li mi možeš reći kakav je 40E5300 po pitanju SD signala, odnosno obične kablovske televizije i smarta?
Da li si imao prilike da ga uporediš sa ES5500 ili možda LG LS570S, ako jesi kakvi su ti utisci?

Ja se jako dvoumim, odnsno troumim između ovih modela, eventualno takođe ulazi u obzir i philips PFL5007k....

Teška odluka .. :S: :D

Nisam ga poredio uzivo ni sa jednim drugim. Ja sam na Ikom kablovskoj, slika je generalno super, ali ima par kanala na kojima se primeti da ih emituju u krs rezoluciji...
Sto se smarta tice, radi on, sve je to lepo, ali ja samo koristim media plejer - na racunaru sam instalirao Servio, i sad tv vuce filmove preko lana iz serovanog foldera na racunaru :)
 
Hvala svima, moracu dobro da razmislim. A tek kad pomislim da treba kasnije da kupujem frizider, mikrotalasnu i ostatak kuhinje dodje mi da me nema!:smoke::p
 
Ako će ti biti lakše, prvo kupi frizider, mikrotalasnu i ostatak kuhinje.:)
 
Zanima me da li ima nekog, ili da li bar znate nekoga ko ima taj televizor iz madjarske duze od dve godine i da je sve u redu, ili ako je slao na popravku, da li je sve proslo o.k? Vecina komentara koje sam citao po sajtovima su novijeg datuma, a to i ne moze bas puno da pomogne, jer ne mozes a da se ne zapitas: sta ce biti za godinu i po...

Moj slucaj od pre godinu i po, pa do sada...

Kupio sam 3 TV (jedan za mene i dva za rodbinu) preko KP od jednog bas Madjara iz SU.

Jos jesenas sam nesto sunjao po KP i vidim da coveka vise nema da objavljuje oglase. Inace, covek je bio korektan, TV su bili novi u kutiji, sve OK.

Sva tri TV-a rade bez problema. Evo jos pola godine i istekla bi garancija i ovde (Samsung je u pitanju). Valjda ce i dalje raditi kako treba, ppp. :)

E sad moja logika je bila...uzecu 3 TV-a za cenu koju bih ovde dao za 2 i to je to, ako se nesto bas desi nekom od ta 3, mogao bih da narucim jos jedan TV iz HU i opet smo "na svome".

Sad ne znam da li je odnos i dalje takav (3 tamo, za 2 ovde), ali ako imas jos nekoga da uzme sa tobom TV onda...odluka je na tebi.
 
Šta mislite da li bi neko od tih ljudi što uvoze televiore bio voljan da npr. donese par slušalica takodje ? Da li imate kontakt nekog od njih ako bi? Gledao sam na ovom extreme digitalu i cene su dosta povoljnije nego kod nas a izbor je mnogo veći. Da li još neke radnje iz kojih uvoze televizore imaju svoje sajtove gde se može videti izbor i cene?
 
Šta mislite da li bi neko od tih ljudi što uvoze televiore bio voljan da npr. donese par slušalica takodje ? Da li imate kontakt nekog od njih ako bi? Gledao sam na ovom extreme digitalu i cene su dosta povoljnije nego kod nas a izbor je mnogo veći. Da li još neke radnje iz kojih uvoze televizore imaju svoje sajtove gde se može videti izbor i cene?

Ja pokusa ona 3 mesta i dobio odgovor NE :) Tako da sumnjam
 
pre 2 dana sam bio u segedinu da kupim tv. taj electrooutlet nije ni malo siguran. ne gledaj akcije sa neta. ja sam npr krenuo da kupim samusung ue40es6715, pa kad sam stigao tamo ispostavilo se da nema taj, nego 46es6715 po dosta korektnoj ceni ali taj mi nije mogao da stane u kola pa sam moram da trazim drugu radnju.
 
ali pazario sam tv lg42lm660s , odlican tv samo su me zeznuli u radnji. ljudi ne gledajte u tescu nista jer oni imaju neku cudnu polisu za vracanje afe, ako neko ide na to, na 1500 potrosenih eura vraca se nekih 150 samo da znate
 
^
Extreme Digital je proveren (i MediaMarket)!

http://www.edigital.hu

plus, dogovorite se unapred sta vam treba!!
 
@BooM
Nemoj da se ljutis ali moram da ti skrenem paznju na par stvari:
1. Postoji opcija Edit :)
2. Zasto kazes da doticna prodavnica "nije sigurna". Ako je to zbog toga sto nisi zatekao uredjaj koji si video na sajtu onda si ti kriv, jer:
3. Ovde je X puta receno da se pozove da se pita da li imaju na stanju i da se rezervise.
4. U bilo kojoj prodavnici u Srbiji ili bilo gde na svetu moze i desavaju se takve stvari, zato sto nemaju oni u radnji po milion primeraka svakog proizvoda koji stoji na sajtu. Ako je akcija situacija je jos gora zbog navale kupaca i nemogucnosti brzog azuriranja baze.
5. Povracaj AFA se regulise odredjenim pravilima, da me ubijes ne mogu sada da nadjem, ali sigurno imas kalkulator na netu koji ti automatski obracunava koliki je povracaj. A povracaj zavisi i od radnje u kojoj kupujes :)
 
Pozdrav ... prvi put sam na OVOJ temi, tražio sam nešto drugo,ali me je zainteresovalo pa sam pročitao oko 50 strana vaše prepiske. Moja iskustva su sledeća: Kupio sam LG 42lm660S u jednoj domaćoj trgovini koja prodaje i kompjutere, pa sam sa popustom od 10% koji je odobren jer je radnja tek otvorena u mom gradu, i sa akcijskom cenom pride i poklonom u vidu LG zvučnika - speaker bar duž celog tv-a i dokupljenog 3d bluray plejera izašlo sve 120 000din. To je bilo krajem decembra 2012. Televizor je stigao iz Mađarske, ali je Poljske proizvodnje i mislim da ih nema Mađarske proizvodnje. Možda dobijete samo papir koji ide za petogodišnju garanciju. Ljudi u prodavnici koji su overavali garanciju jedva su se i snašli sa tim gde treba šta upisati i udariti pečat i taj mi papir ne liči na ono što je napisano da se priznaje u servisima, ali hvala bogu da mi servis nikad i ne zatreba. Registrovao sam moj aparat na LG.com/rs sajtu. A sad da podelim moje utiske: Lično sam sa televizorom više nego zadovoljan. Postoji mala konfuzija sa pitanjem ima li DVB-T2 ( u prodavnici su me uveravali da ima ). Moje pretpostavke, posle pitanja postavljenih i ljudima iz LG-a i čitanja drugih foruma, da je izgleda samo softverski blokiran DVB-T2 za Srbiju. Modeli za UK koji podržavaju taj digitalni standard imaju u oznaci na kraju slovo T. Neki forumaši čak kažu i da ako se pri prvom startovanju tv-a odabere zemlja UK dobija se ta opcija. Moja greška je što to nisam tad probao, a kad sam hteo da menjam zemlju izgubio sam sve što sam do tada našao i podesio i ipak mi je na kraju ponudio samo naše susede i neke zemlje istočnog bloka (nisam siguran kada bi ga vratio na fabričko podešavanje da li bih dobio kompletan spisak zemalja). Ali bih tom prilikom bio uskraćen za druge stvari jer ne bih mogao da se registrujem i koristim mnoge mogućnosti aplikacija i internet sadržaja. Povezao sam PC bežično sa tv-om preko programa PLEX koji sam skinuo sa sajta LG-a (medijski centar koji pušta sav sadržaj koji imate u PC-u i koji mu zadate), a svaki novi firmware može se takođe skinuti i to najbolje sa podrškom za Nemačko tržište LG.com/de/support ili tako nešto slično. Mada i televizor izbaci sam ponekad pitanje o novim ažuriranjima. Sve to ide glatko preko bežičnog interneta od 8MB protoka. Malo pravi problem magični daljinski čija frekvencija se podudara izgleda sa ruterom pa kad gledate youtube u HD odložite daljinski jer svaki ga pokret aktivira. Jeste dobra opcija ovaj daljinski, ali malo zna i da me iznervira zbog toga (da bar ima neki taster koji ga aktivira i blokira jer kod njega nema da mu nešto prepreči signal). Imam kablovsku prosečnog kvaliteta, Total tv risiver i priključio sam satelitsku na ulaz DVBS/S2 i taj posao tv glatko odrađuje gde se i vidi pravi kvalitet ovog tv-a kroz prijem nemačkih kanala u HD dolbi digital full kvalitetu. Što se tiče 3D opcije i pasivnih naočara ja to ništa ne bih menjao. Imate mogućnost podešavanja dubine prikaza i slika iz svih pravaca je istog kvaliteta. Naočare su lake, ne smetaju, ima opcija da ako slučajno imate glavobolju ili nelagodnost samo promenite poziciju levo/desno oko na tv. Meni više odgovara desno/levo. Sve ekstra izgleda, a pogotovo kad neki predmeti pojure ka vama ili prašina i kapi vode krenu iz tv-a (plastično opisujem) ili ajkulin rep proviri napolje i slično :) Nikad ne bih uzeo naočare koje moram puniti kao mobilni aparat. Sve se lepo na ovom televizoru da namestiti i podesiti samo treba puno strpljenja. Opcija tru motion nešto još uvek nije odrađena kako treba pa je zato treba isključiti i nema kočenja, najbolje Expert 1 prikaz slike, malo veće osvetljenje i još veći kontrast, dok ne treba preterivati sa hor. i ver. jasnoćom prikaza jer mali blur ne škodi kod naših kablovskih operatera čiji su kanali loši. Uklanjanje šuma staviti na nisko i neki srednji dinamički kontrast. I ima još puno podmenija za ekspertsko podešavanje i opcije slike. A novi update-i će sve još više poboljšati i ono što još uvek nema ili fali polako se sređuje i nadograđuje. Ali ponavljam tamo gde je signal odličnog kvaliteta nemože mu se prigovoriti. Nisam primetio nikakva probijanja po uglovima, a dizajn je vrhunski. Priključivao sam eksterni DVB-T2 risiver i slika na jedinom HD kanalu je vrlo dobra, a ostali su reemitovani SD kanali koji znaju ponekad biti i lošiji nego na Total risiveru. Naša digitalizacija je još izgleda daleko. I još nešto, jedino modeli lm860 i na više za naše tržište imaju pušten DVB-T2 ulaz (kako je ljudima iz LG-a rečeno da prenose korisnicima, što ne znači da će i neki drugi modeli možda biti softverski dopunjeni ako je sve samo stvar softvera,a ne i hardvera) ... Malo sam više davio i izvinjavam se ako sam izašao iz okvira teme.
 
Poslednja izmena:
Dobar je opis, koristan za nekoga ko razmišlja o kupovini LG modela.
Ali sledeći put razdvoji to u neke pasuse, pogubi se čovek dok čita :)
 
Dobar je opis, koristan za nekoga ko razmišlja o kupovini LG modela.
Ali sledeći put razdvoji to u neke pasuse, pogubi se čovek dok čita :)

+1

Takodje odlicno da si postavio opis, mozda bi bio najbolji review kao poseban thread i meni je ovaj model zapao za oko jedino me black level i pokrene scene brinu :)
 
Nemanja zvali smo i pricao je moj prijatelj sa njima koji je madjar i prica madjarski perfektno i oni su nas uveravali da ima taj tv i da slobodno sutra dodjemo, kad smo stigli nije ga bilo neki radnik nam je rekao da ga u segedinu nisu ni dobijali a rekli su da ga imaju dan ranije.
a za tesko ti ide prica da oni i kazu tako da ih pitas koliko je afa- oni kazu 27 posto, ali ne vracaju tako nego preko neke njihove tabele izimaju iznos. jedna zena koja je iz horgosa je bilo dovoljno fina da ostane sa nama jos 20 minuta da nam obljasni jer na 350 000 forinti nama su stavili da se vraca 46000 samo . samo sam hteo da upozorim ljude da se ne zalecu bas na sve sto kazu tamo! izviljavam se ako neko misli da sam dosao da smaram ljude.
pozz
 
Nemoguće da vraćaju samo 13%?
U Nemačkoj vracaju oko 14-15% umesto 19%.
 
Ne znam kako je sada, ali meni su pre 2 godine za fotoaparat vratili onoliko koliko je pisalo na računu da je AFA, do u poslednju forintu.
Aparat kupljen u eDigital-u u TC Mamut, dobijen zeleni formular za AFA-u, formular overen na izlazu iz HU na Horgošu, supruga pokupila AFA-u posle oko 2 meseca (bila službeno u Budimpešti) i dobila je do u forintu onoliko koliko piše da je AFA na računu, naravno u istoj prodavnici u Mamutu.
A imate i sve oko AFA-e na sajtu eDigital, evo sad sam gledao, postoji i opcija na srpskom (kad sam ja planirao kupovinu bilo samo na HU, pa sam neko preko Google prevodioca skapirao šta je šta), pa pročitajte:
http://www.edigital.hu/pages.php?pageid=2033
 
Mozda je lose racunanje u pitanju, ne mogu vam vratiti 27% od krajnje cene koja ukljucuje porez vec od one na koju je dodat porez. Ako je to u pitanju...
 
Čekaj znači madjari ne daju Global blue tax free obrazac kao sto daju nemci?
I zar je moguće da se porez može podići samo u radnji?
 
Ima neka fora da se u nekoj banci kod nas podigne, pisao je neko u temi o tome. Ja licno nemam iskustva s' tim.
 
Na prethodnih 109 stranica lepo piše više puta ali niko neće da čita!!!

Nisu svi u sistemu Global Blue. Oni koji nisu, izdaju lokalni "zeleni" AFA obrazac i povrat je moguć samo u radnji u kojoj je kupljeno sa overenim računom na granici.
Oni koji su u sitemu Global Blue imaju tri načina za povraćaj novca nakon granične carinske overe; 1. odmah na granici ako postoji banka ili šalter Global Blue (uzimaju proviziju), 2. u pojedinim Raiffeisen filijalama u Srbiji (isplaćuju iznos u RSD po srednjem kursu na dan isplate), 3. Na devizni račun tako što se pošalje obrazac Global Blue sa deviznim računom na adresu koja je na Global Blue koverti i novac u roku do mesec dana bude uplaćen, pun iznos na devizni račun.

Kladim se da će za 5-6 narednih stranica neko opet da pita isto :)
 
Poslednja izmena:
Mozda je lose racunanje u pitanju, ne mogu vam vratiti 27% od krajnje cene koja ukljucuje porez vec od one na koju je dodat porez. Ako je to u pitanju...

A i ovu gresku ponavljaju svakih nekolko strana, ne vracaju svih 27, bla, bla. A tako je jednostavno :)
 
Pazi, što se tiče toga koliko se vraća, meni je vraćeno baš onoliko koliko je pisalo na računu.
Dakle, na računu je pisala cena bez pdv-a, ispod je bio pdv i na kraju ukupna suma.
Ne sećam se koliko je bilo u % pdv, ali vraćena mi je ta suma koja je stajala na papiru u forintu tačno.
 
Ajde da pitam ovde,guglam i nikako da nadjem.
Da li je moguce preko ovih smart tv-a gledati filmove na sajtovima online sa prevodom? Zbog Flasa,Jave ... I ako je moguce na kojim modelima? I kakva su iskustva sa tim,ako radi ,kako radi?
 
Na prethodnih 109 stranica lepo piše više puta ali niko neće da čita!!!

Nisu svi u sistemu Global Blue. Oni koji nisu, izdaju lokalni "zeleni" AFA obrazac i povrat je moguć samo u radnji u kojoj je kupljeno sa overenim računom na granici.
Oni koji su u sitemu Global Blue imaju tri načina za povraćaj novca nakon granične carinske overe; 1. odmah na granici ako postoji banka ili šalter Global Blue (uzimaju proviziju), 2. u pojedinim Raiffeisen filijalama u Srbiji (isplaćuju iznos u RSD po srednjem kursu na dan isplate), 3. Na devizni račun tako što se pošalje obrazac Global Blue sa deviznim računom na adresu koja je na Global Blue koverti i novac u roku do mesec dana bude uplaćen, pun iznos na devizni račun.

Kladim se da će za 5-6 narednih stranica neko opet da pita isto :)

100% ce neko ponovo da pita jer ce se u narednih 100 postova pisati da li je bolji Samsun GTX56CF ili LG 0WN053.

(kao primer, pogledati post iznad mog)
 
Poslednja izmena:
Da li neko može da mi kaže šta tačno treba da dobijem od čoveka da bih imao validnu tu panEU garanciju? Nemojte da me "polivate" zbog pitanja, prelistao sam dvadeset strana teme i ne mogu više...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno