Šta je novo?

Televizori iz Madjarske?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ja lično i nisam za tv iz mađarsle mislim da je to previše rizično, smatram da je pametnije uzeti od ljudi koji to rade, zato što tv nije mali i ne može se sakriti, ako ti vide tv u najboljem slučaju uzece ti 10ak eura i onda si dobro prosao, ali šta ako naiđeš, ne daj bože, na nekog poštenog carenika pa ti naplati carinu na tv, ili ti napiše carinski prkršaj ili ti oduzme tv....
Hvala bogu nema puno poštenih
Ja sam iz Subotice i ne usuđujem se kupovati tv zbog toga.
 
Koliko ti se isplati platiti carinu i pdv?
Ako hoćeš sve pošteno saberi pa vidi isplatili se onda ići?
Ja imam LG32ls5600, on u mađarskoj košta 100000ft a kod nas (u prodavnici) oko 450e. Kada ga kupiš u mađarskoj i overe ti afu odeš lepo prijaviš ga i naplate ti 20%pdv i 10%carinu, sada te taj tv košta 130 000 ft (448e), odeš sledeći put i vrate ti 27% od 100000 i skinu ti neke njihove takse i dobiješ oko 20 000ft (70e) i dobiješ cenu od 380e, kod preprodavaca je jeftinije, a kada još preračunaš put (još ako si iz bg-a), naravno moraš ići dvaputa (drugi put ideš po afu).
Treba razmisliti dva puta.
Onda lepo naručiš tv od preprodavca koji će ti ovaj model prodati za nekih 350e (ne znam tačnu cenu, mislim da bi toliko trebali naplaćivati, možda nađete čak i jeftinije)
 
Ja lično i nisam za tv iz mađarsle mislim da je to previše rizično, smatram da je pametnije uzeti od ljudi koji to rade, zato što tv nije mali i ne može se sakriti, ako ti vide tv u najboljem slučaju uzece ti 10ak eura i onda si dobro prosao, ali šta ako naiđeš, ne daj bože, na nekog poštenog carenika pa ti naplati carinu na tv, ili ti napiše carinski prkršaj ili ti oduzme tv....
Hvala bogu nema puno poštenih
Ja sam iz Subotice i ne usuđujem se kupovati tv zbog toga.

e lepo si ovo reko
 
I ja se potpuno slazem sa konstatacijom Ljubisavljevica...
 
Da li moze da mi neko kaze kako funkcionice wifi na UE32-EH5300, da li su potrebni neki dodatni adpteri? procitah negde to ili radi standardno wifi kao wifi
 
Ako prodjes dobro na carini ja mislim da se isplati...
Jel ima neko jos neki sajt iz Segedina za tehniku sem http://www.edigital.hu/ ??

To sam i ja rekao, samo ako te ne nahvataju na carini ili ako te nahvataju i prihvate nekih 10ak eura da te puste.
A probaj i ovaj sajt mada ja mislim da su malo skuplji
http://www.220volt.hu/
Imaš još u tržnom centru "Arkad" Media market, ali na svom sajtu nemaju sve iz prodavnice, i niko ti ne garantuje da to po šta si pošao imaju,
zbog cega je "edigital" puno bolji (tamo sam kupovao neki telefon), u 220v nisam kupovao ali mislim da je ista priča kao i edigital.
Mada ako ideš na neviđeno u Media market u Segedinu ima najviše stvari na lageru.
 
220volt ne vraca AFU u Segedinu - proverena informacija. Media Markt u "Arkad"-i isto tako moze da se kontaktira, kao i edigital, i da se naruci bilo sta sto nemaju na lageru. U edigital pricaju srpski, za Medi Markt ne znam (mada verovatno i tu neki od prodavaca prica srpski).
 
Ima li ikoga da ima OPEN IPTV uz LG-a?Zanima me kvalitet slike i zanima me koji daljinski koristi(open ili lg-jev ili se mogu oba koristiti)?

IPTV na npr. lg32LH2000 daje odlicnu sliku. Taj isti TV na analognoj kablovskoj daje odvratnu sliku, mene spasava sto mi je primarni TV plazma koji koliko - toliko daje podnosljivu sliku na usranoj analognoj kablovskoj. Jedino sto je ovaj LG lcd hd-ready, mozda ce na full hd slika biti nesto losija.
 
IPTV na npr. lg32LH2000 daje odlicnu sliku. Taj isti TV na analognoj kablovskoj daje odvratnu sliku, mene spasava sto mi je primarni TV plazma koji koliko - toliko daje podnosljivu sliku na usranoj analognoj kablovskoj. Jedino sto je ovaj LG lcd hd-ready, mozda ce na full hd slika biti nesto losija.

Losija slika na full hd,nego na hd ready?Odkud to?A situacija sa daljinskim upravljacem?
 
Kupovao sam i u media marketu i u edigitalu, i niko nije pričao srpski, (u medija marketu ima jedno 10-15 zaposlenih i samo jedan je govorio engleski i to loše, a ostali samo mađarski, sramota) sa svima samo enleski, više se u segedinu i ne trudim na srpskom pricati, samo engleski, pa valjda su im oni bliži. U subotici mislim da nema ni jedna prodavnica, ni jedan butik a da ne znaju mađarski. Pa onda u srbiji neamju prava nacionalne manjine? Ja mislim da tako i treba da bude, a oni imaju problem što ne zapošljavaju ljude koji govore srpski, pa od nas žive, mi smo njihove najveće mušterije.
 
Losija slika na full hd,nego na hd ready?Odkud to?A situacija sa daljinskim upravljacem?
Opste poznata stvar, TV slika izgleda bolje na HD ready nego na Full HD, vazi i za plazma i lcd televizore. Ko gleda samo TV - ne treba da kupuje full hd tv.
 
U subotici mislim da nema ni jedna prodavnica, ni jedan butik a da ne znaju mađarski. Pa onda u srbiji neamju prava nacionalne manjine?
Pričaj mi o tome, živim u Subotici i često kažem da sam ja nacionalna manjina, jer na mnogo mesta ni posao ne možeš da dobiješ, ako ne govoriš mađarski. Što se tiče TV-a iz Mađ. isplati se samo ako nađeš na akciji (i to nekoj dobroj) uzmeš afu i ako neplatiš carinu, ili nešto sitno. Ima ljudi koji donose iz Nemačke, na kućnu adresu. pogledaš na www.redcoon.de, ili www.computeruniverse.net, izabereš model koji želiš i za 30-40 e na cenu iz kataloga dobiješ kući za 10-15 dana. Moj kum je tako uzeo pre dve god i prošao 250 e jeftinije od onog što se nudilo u recimo tehnomarketu za isti model.
 
Poslednja izmena:
Ma ne mešajte carinu za pravna lica i carinjenje po skraćenom postupku za fizička lica koji obavljate na carini a koje iznosi 10%!!!

Kahm ;)

Напомена:
Спровођење одговарајућег царинског поступка у смислу члана 107. Царинског закона представља поједностављену форму, тзв. „скраћени поступак“, са циљем бржег окончања одређеног поступка над робом која се у складу са наведеном законском одредбом може царинити у таквом поступку, уз примену јединствене царинске стопе.
„Скраћени поступак“ није обавезан јер путник увек може да захтева да се царињење робе, коју носи са собом и чија вредност не прелази вредност од 3.000 евра, спроведе у редовном царинском поступку (подношењем писмене царинске декларације), по стопи која је прописана Царинском тарифом.

Za neke stvari sigurno vredi, za neke nije vredno cimanja.
Najbolje pitati speditera sta i kako...
 
Caka je u tome sto je to klasican web shop. Zato su i cene nize, sto je i logicno.
Ne znam sta tu vise istrazujete i trazite nize cene. Pa normalno je da ima nizih cena a to se najbolje vidi kad odes na pretrazivac argep.hu. Ali ne obracate paznju na cinjenicu da mnogi od njih prodaju robu ISKLJUCIVO SA POREZOM!!! Znaci, od povracaja AFE-e nema nista.
Druga stvar, pa svi prodavci iz Subotice bi kupovali u tim najjeftinijm shopovima da to moze ili da je to isplativo.
Neko negde procita da je od nove godine ukinuta carina na tehnicku robu proizvedenu u EU i odmah misli i on ce da kupi tv od 50 inca i nece da plati carinu. Onda procita kako je neko seo u auto i doneo tv iz Madjarske a na carini ga nisu ni pogledali i sve je proslo glatko i super. Neko preko grane uspe da prenese 100kg praskaste supstance a neko u gradu padne sa 2 grama, tako da to ne treba da vam bude vodilja.
Ko je nekad isao u sverc zna sta sve moze da ga snadje, a nisu samo carinici problem. A ako hoces da legalno platis i carinu i pdv pa da se opet vratis u Madjarsku po AFU, ne znam koja je usteda.
Cimate se za 20-30 eur vise koje cete dati preprodavcima i dobiti tv na kucnu adresu. Ali to je onaj nas mentalitet, zasto da on zaradi na meni kad ja to mogu i sam da uradim pa jos i bolje od njega.
Treba obratiti paznju i na akcije kod nas jer je razlika za neke modele ponekad toliko mizerna da se vise isplati uzeti tv kod nas.
 
Mene zanima kolega koji donosi iz Nemacke, ako moze njegov kontakt na private, imao bih nekih porudzbina :)

Hvala.
 
...Cimate se za 20-30 eur vise koje cete dati preprodavcima i dobiti tv na kucnu adresu. Ali to je onaj nas mentalitet, zasto da on zaradi na meni kad ja to mogu i sam da uradim pa jos i bolje od njega...
Moje misljenje je da kod vecine nije velicina ustede presudna kod zauzimanja stava. Problem je najvise poverenje... Da li cu dobiti original racun iz prodavnice sa datumom kupovine? Da li cu dobiti ispravnu garanciju? Da li je roba transportovana na odgovarajuci nacin? Itd... Sve ovo nije upitno kad ides sam. Kad ides sam a nisi u sverc fazonu jedini problem predstavlja vreme. Kad sve stavis na papir ustede ima, dakle isplati se iscimati se. A nepoverenje prema KP-ovcima je normalno jer je u pitanju mnogo novca a ti onda rizikujes da, ako ti se pokvari TV, zavisis od nekog drugog. Taj neko moze da nestane, iz bilo kog razloga. Ovde neki pitaju sta mi to hocemo: da platimo 200-300 EUR manje i jos hocemo neke ustupke... Pa, to bi moglo da se kaze da KP-ovci ovo rade za DZ. Ali ne rade. Imaju oni finu zaradu. Dakle, ako ja dajem 700 EUR za TV ja zelim da imam i original racun koji ce stici sa TV-om i validnu garanciju (prevoz robe ide na poverenje :) ). Ako to znaci da ce mi poslati TV par dana kasnije nego sto bi moglo kako bi covek povratio porez u Madjarskoj, onda u redu. Ovako kad procitamo razna iskustva ljudi sa ovog foruma naravno da smo sumnjicavi i da imamo osecaj da neko zeli da nas odradi...
 
Jedan detalj sto se garancije tice. Malopre sam kontaktirao jednog prodavca sa KP i on kaze da se dobija overena garancija iz Madjarske na kojoj treba da pise LG Elektronic Magyr KFT i racun i da se to priznaje i ovlascenom servisu IGNIS TRIO P.A.V.. Pozvao sam servis i oni su potvrdili da se garancija priznaje, ali lik koji se javio je bio nesto tezak na recima pa sam ja morao da cupam informacije. Poenta je da to nije full garancija nego u slucaju da crkne panel mora da se nosi tv u Madjarsku i to radi kupac o svom trosku, a sve ostale intervencije se rade kod nas.
Ima li ko slicnu informaciju da potvrdi ili demantuje?
 
Imam i ja informaciju to da kod nas vazi garancija na sve sem na panel.
 
Poslednja izmena:
Ja sam kupio televizor ovde jer mi je bila mala ušeda preko trgovaca sa Kp-a. To je bilo početkom oktobra prošle godine, televizor LG47lm670s sam kod nas platio 1200€ po tadašnjem kursu sa garancijom na 5 godina. Za taj isti model su mi trgovci sa KP tražili 1150-1160€ oni koji rade na komad-dva, oni koji rade "na veliko" su mi tražili 1100€ uz obrazloženje da su televizoru uvezeni iz Mađareke na firmu i da račun stoji kod njih i u slučaju kvara televizor se vraća njima i oni ga šalju na servis u Mađarsku. Priča koja mi nije baš ulivala poverenja iako je možda i tačna. Ko kupuje telvizor srednje i više klase i veće dijagonale lično mislim kad daje preko 1000€ netreba da gleda na 50-60e i do 100€ uštede preko mađara, jer u slučaju problema to će ga više koštati i novaca a i nerava. Netreba porediti cenu kod mađara sa cenama u Tehnomaniji, jer je Tehnomanija deračka varijanta, konkretn model je u tehnomaniji u tom trenutku bio skuplji za čitavih 16000 dinara, oko 12-13% što je baš vrh bezobrazluka.
 
Poslednja izmena:
Ja kad sam uzeo 640S kod nas je na akciji bio 100 000din(najniza regularna cena je bila 112 000) a ja sam ga platio 650e i vise nego zadovoljan sam.
 
Ja kad sam uzeo 640S kod nas je na akciji bio 100 000din(najniza regularna cena je bila 112 000) a ja sam ga platio 650e i vise nego zadovoljan sam.

Mozes li da napises od koga si ga narucio po toj ceni, i kolika bi bila realna cena ako se naruce dva komada odjednom? Ja sam bio prvo mislio da pazarim 620s ali ako nadjem dobru cenu uzeo bih i 640s. Ima bolji dizajn i WiFi integrisan to je taman ta razlika u ceni.
 
Ja sam televizor kupio u Milsoftu za 137000 dinara u isto vreme je cena u Tehnomaniji bila 154000 dinara. Pordavnice kompjuterske opreme su mnogo fleksibilnije sa cenama u odnosu na prodavnice bele tehnike, pri kontaktiranju uvek daju popuste za gotovinu, ne drže robu na lageru nego uzimaju od uvoznika kad imaju ugovorenu prodaju i zadovoljavaju se sa manjom zaradom jer im je osnovo prodaja kompjuteraske opreme i televizori su in usput dodatni prihod. Možda manje dijagonale imaju veću razliku u odnosu kod nas i u mađara ali ja na 47-ici nisam mogao da dobijev veću razliku od 50-100€ kako sam već napisao.
 
Mozes li da napises od koga si ga narucio po toj ceni, i kolika bi bila realna cena ako se naruce dva komada odjednom? Ja sam bio prvo mislio da pazarim 620s ali ako nadjem dobru cenu uzeo bih i 640s. Ima bolji dizajn i WiFi integrisan to je taman ta razlika u ceni.

Nasao sam oglas na kupujem prodajem, visim da je sad pretezno 670-690e.
 
Ajd da ne otvaram temu, ali da razjasnimo i ovo: Za koga je predviđeno - Satelitska TV: DVB-S2 (DG, AG) kad ga navode u specifikacijama?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno