Šta je novo?

Televizori iz Madjarske?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ja bih licno smeo da uzmem tv, nije mi frka za garanciju ako ne prihvate ovde, lako se ode do madjarske ukoliko se nesto desi. Cene su stvarno extra povoljne, a i nije tv jogurt pa da se tek tako pokvari. Sta znam..ja imam lcd vec dve godine, koristim iskljucivo kao monitor jer monitor i nemam, tv sam zato kupio, i nikakav problem. Mada, kako ti se zalomi, uvek mozes da nadrljas. :)
 
Za Nikola1 uzeo sam juce 40d6500, varijanta KP iz madj.
ako hoces da vidis service meni ugasi tv i ovim redom pritiskaj na daljinskom INFO/MENU/MUTE/POWER
kod mene je u pitanju TYPE:40A1UF7E znaci Samsung Type-S-PVA, 100Hz, Ultra Clear, FullHD, Edge LED
 
Jeste i kod mene isto,model je s-PVA.Nisam siguran ali ti paneli bi trebalo da su prve klase i najbolji,ako sam pogresio neka me netko demantuje.
 
Ja bas hteo otici u Madjarsku po TV a sad cujem da su skocile cene nekih 10-20% i da je forinta ojacala pa nije isplativo toliko sad.
 
Sveza informacija da se ponovi, Panasonic i LG daju garanciju u Srbiji na televizore kupljene u Madjarskoj. Panasonic trazi da im se dostavi racun i garancija i oni vam izdaju novu a za neke televizore i produzenu (neko je vec ovo rekao i uradio).
 
Za Nikola1 uzeo sam juce 40d6500, varijanta KP iz madj.
ako hoces da vidis service meni ugasi tv i ovim redom pritiskaj na daljinskom INFO/MENU/MUTE/POWER
kod mene je u pitanju TYPE:40A1UF7E znaci Samsung Type-S-PVA, 100Hz, Ultra Clear, FullHD, Edge LED

Kod mene je u service meniju kod 40a1uf6e citao sam po raznim forumima da je taj 6e update od 7e
 
pa moraju cene da skacu kada nam dinar nezaustavljivo ponire ;)
 
Ne znam da li ste gledali vesti u vezi tv iz Madjarske ali pocelo i nasim prodavcima da gori pod petama.Opala prodaja i brze bolje izbacili na vestima kako je to losa roba i garancija neostvariva.Da bi odvratili ljude od masovnog sopinga iz Madjarske.Sad tek vidim da se nasi deblo gumaju na tim televizorima.
 
Kakva je situacija sa reklamcijom, jel mora da se 2x ide u Madjarsku i 2x prolazi kroz carine (jednom kada nosis TV, i drugi put kada ga preuizmas sa servisa)?
 
Ne znam da li ste gledali vesti u vezi tv iz Madjarske ali pocelo i nasim prodavcima da gori pod petama.Opala prodaja i brze bolje izbacili na vestima kako je to losa roba i garancija neostvariva.Da bi odvratili ljude od masovnog sopinga iz Madjarske.Sad tek vidim da se nasi deblo gumaju na tim televizorima.

Sad ce taj lobi da se istovari nekom ministru neku kintu i da "zabrane" uvoz.Kao sto su odradili zastupnici za automobile....
 
@Maestro75

Kako se vraća porez? Zar se porez ne vraća na carini kada iznosiš robu?
 
Kad ideš avionom, da. Kolima se uzima prilikom sledeće posete.
 
Evo ovako. Porez se vraca to jest uzima u istoj radnji gde ste kupili tv i imate rok 6 meseci.
Kada iznosite tv iz Srbije na popravku u garanciji samo uredno prijavite da iznosite polovan tv i nema problema i takodje kod Madjara da unosite polovan tv na popravku i neeema tu problema. Dobicete papir sa kojim ga kasnije unosite u zemlju Xxx puta sam unosio i iznosio tehnicku tobu u 5 zemalja i nema problema. I evo jos ovo, niko nikada ne moze niti ce zabraniti uvoz tehnicke i bilo koje druge robe, zato postoji i carina Pa mi smo stari evropski narod ko god da je na vlasti. Srbija nije Kambodza :)
Pozz
 
Nema nama robe bez sive ekonomije.
Samo je pitanje gde ce biti novi "bulevar"..
 
Evo ovako. Porez se vraca to jest uzima u istoj radnji gde ste kupili tv i imate rok 6 meseci.
Kada iznosite tv iz Srbije na popravku u garanciji samo uredno prijavite da iznosite polovan tv i nema problema i takodje kod Madjara da unosite polovan tv na popravku i neeema tu problema. Dobicete papir sa kojim ga kasnije unosite u zemlju Xxx puta sam unosio i iznosio tehnicku tobu u 5 zemalja i nema problema. I evo jos ovo, niko nikada ne moze niti ce zabraniti uvoz tehnicke i bilo koje druge robe, zato postoji i carina Pa mi smo stari evropski narod ko god da je na vlasti. Srbija nije Kambodza :)
Pozz

A sta je sa overom papira za povracaj AFE, posto ste isli autobusom?
 
Imam jedno pitanje, mozda je malo offtopic, ali samo jedno ne razumem...

Za televizor pise:
Tip:LCD
Tehnologija ekrana:LED

Sta je onda to LCD? A pise da je LED TV? Zar ne bi trebalo da i jedno i drugo bude LED?
 
Znaci ne postoji cist LED TV?
 
Ne postoji. Postoji LCD-CCFL i LCD-LED, samo što ga proizvođači tako nekako reklamiraju i narod to na kraju tako pogrešno shvati i prihvati. Zapravo ni to LCD nije tačno, jer su svi ti ekrani zapravo TFT-LCD, a ne samo LCD, ali opet na kraju uvek bude kako narod to prihvati... :)
 
A kada se malo bolje razmisli i ne treba da vazi garancija kod nas opet je isplativije uzeti iz Madjarske jer naprimer ja sam uzeo samsung 40d6570 za 740evra a kod nas je slican model 40d6510 130.000 to je razlika u ceni 560evra.
Ne daj boze i da se desi neki kvar sa tv-om i da se odnese u servis u Sriji na popravku znaci da se plati popravka opet ces biti u plusu jer ne verujem da popravka moze da kosta 500-600 evra(koliko se ustedi kopovinom bez garancije).
 
Pozdrav svim. Inace vecina vas na forumu me zna jer su kupili tv od mene ili moga kolege Zarka. Inace nemam naviku da citam a jos manje da pisem po forumima ali me je par ljudi obavestilo da se pominjem na forumu pa sam hteo da procitam sta se pise.sto se tice sumlje u to da li su televizori iz madjarske ispravni mogu samo da kazem da sumlji nema mesta u sta su se uverili mnogi od vas. Verovatno pretpostavljate da se i vecina redovnih prodavnica opredeljuje za takav vid trgovine. naime svakom vlasniku prodavnice n.p.r. je puno isplativije da ode u mafjarsku i zahvaljujuci dobrom kursu i solidnom povratu poreza izbegne abnormalna placanja drzavi a hvala bogu sa papirima se uvak nesto moze izmuvati. isto to radim i ja kao i jos 100 ljudi koji se nalaze u tom poslu.Naravno da je meni dovoljno da puno manje zaradim od jedne prodavnice koja placa prijavu radnika, porez zakup, plate... a pritom se upravo samsungovi televizori proizvode bas u Madjarskoj i Poljskoj sto me opet dovodi u povoljniju poziciju jer su manje cene prevoza nego kad se transportuju u drugu drzavu. Apsolutno nema nikakve razlike u aparatima cak sta vise svesni ste da se u EU bas ne smeju zezati sa kvalitetom. Inace sto se tice madjunarodne garancije svaki televizor u paketu ima knjizicu sa ispisanim servisima u svim zemljama evrope ali je smesno to i pominjati jer ja kad sam zvao pretstavnistvo da pitam za to covek koji se javio se ponasao kao da je sa marsa pao i naravno nema blage veze o cemu pricam pa ja tu garanciju i ne spominjem a dolazi u paketu sa svakim televizorom u knjigama za uputstvo.Pored svega toga svaki normalan i ozbiljan prodavac na Kupujem Prodajem ce ici na to da vas ispostuje u potpunosti ako ne zbog ljutskosti ili zbog obraza onda barem zbog tih negativnih ocena koje su prava stvar kad je ovako nesto u pitanju prema toma nije toliko ni bitno da li cete kupiti tv preko mene, zarka ili nekoga drugoga vec je bitno da taj neko radi duze vreme i da nema puno negativnih ocena.Kod koga god da kupite televizor iz madjarske ako je na pravi nacin transportovan necete se pokajati a to vam ne govorim kao prodavac nego kao sagovornik.
 
Pozdravljam Vladimira jer je bas tako kako je napisao, iako ja nisam kupio tv od njega podrzavam ga u potpunosti. E sad Vladimire ne zaboravi na popust posle ovog posta ;)
Sve najbolje.
 
@inodius
pricas o titlovima koje ti pustas (ne o titlovima TV stanica), pa oni mogu da se povecavaju do neke granice ali meni je to vise nego dovoljno
 
Poslednja izmena:
Ljudi, da li je tacno da se garancija za Panasonic i LG iz Madjarske moze ostvariti i kod nas?
I pitanje za ljude koji su vec uzimali preko ovih likova koji donose, da li ste isli u Suboticu po TV ili su vam slali preko kurira?

Hvala
 
Poslednja izmena:
da li i koje racunarske komponente ima smisla kupiti u madjarskoj? ako da, na kom sajtu pogledati cene? problem garancije? hvala! :)
 
Koliko ja znam racunarske komponente nisu koliko toliko isplativije u odnosu na Srbiju...
 
Neko ke u ovoj temi spomenuo da su 30% nize, zato sam pitao. Hvala.
 
Ljudi, da li je tacno da se garancija za Panasonic i LG iz Madjarske moze ostvariti i kod nas?
I pitanje za ljude koji su vec uzimali preko ovih likova koji donose, da li ste isli u Suboticu po TV ili su vam slali preko kurira?

Hvala

Pronadjeni odgovori na pitanja u istoj temi:wall:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno