Šta je novo?

Televizori iz Madjarske?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Na LG-u su boje kao isprane i na 2D jer koriste IPS matricu. Samsung je tumalko bolji.
Inače, pričamo o jeftinijim modelima Samsunga a ne o seriji 8000 koja košta mašala (besmisleno je upoređivati lm620 ili 640 sa Samsungom es8000). Zar ne?

niko nije pričao o es8000, a besmisleno je da ti govoriš kako je samsungov 3d generalno loš, a posle toga napišeš da nisi ni pogledao kako to izgleda, zar ne ;)
 
Mala pomoc, planiram da skocim do Madjarske i da kupim tv...
DA li mislite da je LG 42LS 5600 dobra investicija? Ili ima neki za slicne pare, a bolji?
Trenutno se isplati kupiti tv u Madjarskoj, zar ne?
 
Meni juce stigla plazma lg 50pa6500 za 550 evra.Uzeo sam ga sa kupujem prodajem od prodavca dejantehnika.Sve zavrseno za dan,tv nov ,zapakovan(bar tako sve deluje jer ne znam kako da udjem u servis meni da proverim).nisu mi stigli nikakvi papiri (garancija i racun )iako je receno da i to dobijam.Posle razgovora sa prodavcem obecano je da ce garanciju poslati u toku sledece nedelje,kao greskom nije poslato.Napisacu naknadno da li je ispostovan dogovor ili je prica za malu decu.Eto,da iznesem moje iskustvo vezano za "madjare",mozda nekom ppmognem.
Stigla mi "garancija ",odnosno jedan obican istampan papir bez ijednog pecata, sa ispisanom markom tv-a i datumom kupovine i nista vise .Od racuna ni traga ni glasa.Pa me interesuje sta su ostali dobijali kao garanciju od "Madjara" ? .Kad pogledam ovaj jadni papir bez racuna ,cisto sumnjam da bi mi i u madjarskoj priznali nesto a kamoli u srbiji...
 
Papir sa hologramom, pečat prodavnice i datum kupovine uredjaja i potpis valjda.

Samsung je u pitanju.

Sve u svemu da je mekši papir pa da ga bar upotrebim za brisanje d..... Ali ni to ne može.
 
Lepo,prodaju maglu.Ja sam suraku uzeo 40es5500 ,na kutiji pise 100hz ali pored pise i CMR,sto je samsungov naziv za softversko poboljsanje slike.Kada sam usao u servisni meni,tamo lepo stoji da je tv 50hz.Tako modeli koji imaju kao 200hz,imaju 100hz...i tako dalje.Cak se koriste i time da kod 3d televizora navode duple frekfencije,sabiraju za svako oko...ista stvar je i kod LG,samo drugi naziv.

[url=http://www.dodaj.rs/?1y/xE/2IK6o5Ka/dscf0212.jpg][/URL]
 
Stigla mi "garancija ",odnosno jedan obican istampan papir bez ijednog pecata, sa ispisanom markom tv-a i datumom kupovine i nista vise .Od racuna ni traga ni glasa.Pa me interesuje sta su ostali dobijali kao garanciju od "Madjara" ? .Kad pogledam ovaj jadni papir bez racuna ,cisto sumnjam da bi mi i u madjarskoj priznali nesto a kamoli u srbiji...
Kad pogledas malo je onih na KP-u kojima u oglasu stoji overen racun i garancija. Vecina njih naglasi overena garancija i to je to. Ko zna iz kojih sve OUTLET-a uzimaju televizore, pogotovo Samsunge i LG. Svi smo u prncipu spremni na rizik da nesto fali cim smo otisli na KP, a ne u regularnu prodavnicu i platili TV 30-40% vise.
 
Kad pogledas malo je onih na KP-u kojima u oglasu stoji overen racun i garancija. Vecina njih naglasi overena garancija i to je to. Ko zna iz kojih sve OUTLET-a uzimaju televizore, pogotovo Samsunge i LG. Svi smo u prncipu spremni na rizik da nesto fali cim smo otisli na KP, a ne u regularnu prodavnicu i platili TV 30-40% vise.

+1 Ne mozes ocekivati da bude sve idealno ,a da platis par stotina evra manje.
 
Mislim da niko ne donosi iz Madjarske Sony televizore, mada mozda i gresim jer ne znam bas puno o tome.
A ne vezano za taj Sony, koji je od ova dva bolje uzeti LG 32LM620S ili Samsung UE32EH6100?
Ili Sony ili Samsung, imaju mnogo bolje procesore slike nego LG.
 
+1 Ne mozes ocekivati da bude sve idealno ,a da platis par stotina evra manje.

A moze li neko da preporuci nekoga sa kp-a ko je korektan do kraja i ko salje racun i garanciju?Verujem da ima i takvih.Ipak za taj novac(iako je za par stotina evra manji),ne vidim razlog zasto bih trebao da se pitam da li ce mi ili nece poslati ono sto obeca(racun i garanciju)i sto njih,na kraju krajeva nista ne kosta.
 
A moze li neko da preporuci nekoga sa kp-a ko je korektan do kraja i ko salje racun i garanciju?Verujem da ima i takvih.Ipak za taj novac(iako je za par stotina evra manji),ne vidim razlog zasto bih trebao da se pitam da li ce mi ili nece poslati ono sto obeca(racun i garanciju)i sto njih,na kraju krajeva nista ne kosta.

Ja sam 5-6 tv-a uzeo od jednog prodavca ,sto sebi sto okolini.Garanciju overenu u radnji sa pecatom mi je uvek poslao ,ali racun ne.Ne sto nije hteo,nego nisam trazio, jer sta cu ja raditi sa racunom.Ako se nesto desi tv-u u svakom slucaju ,ja moram poslati njemu,pa on nosi u Madjarsku.E sad je problem ,sto se i tih prodavaca namnozilo na desetine ,i kolko vidim dosta njih daje samo godinu dana garancije ,a drugu ne.Zato moje misljenje i preporuka je da se kupuje od proverenih ljudi koji daju punu garanciju od 2 godine.Jer sta cu ja raditi sa tv-om,ako se desi kvar u drugoj godini ,i da imam i racun i garanciju meni se nikako ne isplati da iz Krusevca potegnem za Segedin.Poslacu ti na pm ,kontakt prodavca ,pa porazgovaraj.
 
Ja sam 5-6 tv-a uzeo od jednog prodavca ,sto sebi sto okolini.Garanciju overenu u radnji sa pecatom mi je uvek poslao ,ali racun ne.Ne sto nije hteo,nego nisam trazio, jer sta cu ja raditi sa racunom.Ako se nesto desi tv-u u svakom slucaju ,ja moram poslati njemu,pa on nosi u Madjarsku.E sad je problem ,sto se i tih prodavaca namnozilo na desetine ,i kolko vidim dosta njih daje samo godinu dana garancije ,a drugu ne.Zato moje misljenje i preporuka je da se kupuje od proverenih ljudi koji daju punu garanciju od 2 godine.Jer sta cu ja raditi sa tv-om,ako se desi kvar u drugoj godini ,i da imam i racun i garanciju meni se nikako ne isplati da iz Krusevca potegnem za Segedin.Poslacu ti na pm ,kontakt prodavca ,pa porazgovaraj.
Hvala,druze.Imam jos jedno pitanje.Kazes,ako se nesto desi tv-u saljem njemu,pa on nosi u Madjarsku.Zar ta garancija ne vazi i u Srbiji?Zasto bi se tv vracao u Madjarsku,ako garancija vazi i kod nas,sto citamo gotovo svuda,da se garancija priznaje u nasim servisima(konkretno za LG)?Sta sam to propustio?
 
Hvala,druze.Imam jos jedno pitanje.Kazes,ako se nesto desi tv-u saljem njemu,pa on nosi u Madjarsku.Zar ta garancija ne vazi i u Srbiji?Zasto bi se tv vracao u Madjarsku,ako garancija vazi i kod nas,sto citamo gotovo svuda,da se garancija priznaje u nasim servisima(konkretno za LG)?Sta sam to propustio?

Te price o garanciji su protivurecne ,vec mesecima .Vecina proizvodjaca ne priznaje tu internacionalnu garanciju.Bilo je price o panasonicu i lg-ju,da to rade ,ali kao sto rekoh nisam siguran. Ja imam samsunga i nisam preterano ni zainteresovan za to jer znam da se ne priznaje.Najbolje pozvati,ovlasceni servis za Srbiju ,i pitati ,ovde na forumu ima par njih koji tvde da se priznaje ,druga grupa ,da ne.
 
Kolega ima samsung neki... D8000 valjda ili tako nesto, aktivni 3D... Kaze da ga ne boli glava (ne znam da li je to istina, ne vidim zasto bi inace lagao ali mozda se i navikao pa ga zato ne boli)... Inace kaze da su boje mnogo bolje na aktivnom nego pasivnom 3D-u (zbog polarizovanih, zatamnjenih naocara koje su potrebne za pasivni 3D koje samim tim i zatamnjuju malo sliku pa boje deluju kao isprane)...

Imam lm615 i es6100, sve je na lg-u bolje a pogotovo 3D. Samsung ima jako isprane boje, pogotovo u 3D filmovima. Takođe samsungove aktivne cvidže su vise zatamljene od lg-ovih. Lg je keva.
 
Imam i LG i Samsung, u istoj klasi je vrlo slicno, mada moj subjektivni osecaj i dozivljaj je da ipak LG daje malo vise za iste pare. Ovo pricam za 32" budzet ne 3d varijate.
Takodje, ceo dan sam gledao i birao 3D i nisam mogao da odlucim, tj nisam hteo da odlucim pa da se kajem, uopste nisam primetio da je LG losiji ili tamniji u slici u odnosu na samsung (modeli oko 650 eura). I dalje nisam odlucio, a kupovina nije hitna. Tako da pratim i citam ovde dogadjaje i misljenja.

Razlika moze biti jedino velika ako ne gledate modele u istom cenovnom rangu.
 
Poslednja izmena:
Hvala,druze.Imam jos jedno pitanje.Kazes,ako se nesto desi tv-u saljem njemu,pa on nosi u Madjarsku.Zar ta garancija ne vazi i u Srbiji?Zasto bi se tv vracao u Madjarsku,ako garancija vazi i kod nas,sto citamo gotovo svuda,da se garancija priznaje u nasim servisima(konkretno za LG)?Sta sam to propustio?
Pa kod nas su servisi toliko dobro opremljeni sa rezervnim delovima da ti se vise isplati da TV saljes za Madjarsku i pre ces ga dobiti nazad, nego sto ce ti ga vratiti iz nasih servisa.
 
Iskreno i meni se aktivni 3d vise svideo od pasivnog... Upravo sam dosao iz NEptuna gde sam gledao lg640s i 660s i samsungov 55es7000 ili 8000 ne secam se bas... mozda zbog velicine ekrana (ali samsungov 3d mi je i bio ok mada opet ne nesto sto bi me nateralo da izdvojim mnogo vise para za 3d tako da sam sada siguran da uzimam samo smart ne i 3d)...

Uporedjivao sam i ono sto me zanima... 40es5500 i 42ls570s... Nisu bas bili jedan pored drugog i nisu imali pusten isti sadrzaj... Samsung je estetski mnogo lepsi za razliku od LG-a koji mi izgleda nekvalitetno kao i oni vox televizori... Lg je veci za nijansu (koja nije zanemariva)... E sad... Slika... Na samsungu je bila areasport pustena a na lgu neki njihov promo materijal... Slika na samsungu mi je nekako imala mnogo zivlje boje i mnogo je svetlija bila za razliku od lg-a ali cenim da je to prob do podesavanja tva? I ono sto mi pravi mozda i najvecu dilemu je Lg-evih 100Hz u odnosu na samsungovih 50Hz... Ne znam kako ti Hz uticu na kvalitet slike...
 
Evo da na jednom mestu ima vecina stvari oko izbora TV-a, da kada trazi/trazimo, da lakse odaberemo:

1. Prvo mislim da bi trebalo krenuti od potrebne velicine. Tu sam naisao na ovu tabelu (svaki komentar je dobrodosao :)):
untitlhjh.png
2. Sobzirom na naziv teme vazno pitanje je garancija. Koliko sam razumeo Philips i LG-jeva garancija vaze i kod nas (moze se proveriti zvanjem ovlascenih servisa). Za ostale marke "madjari" daju garanciju od jedne godine (kada ce oni sami odneti eventualno pokvareni tv i izvrsiti servis za vas), a u drugoj godini cete to morati sami. Sta je potrebno od papira da bi se ostvarila garancija (i sta daju "madjari") ne bih znao da kazem :(
3. LED LCD je bolji od LCD-a. Polemike postoje oko toga da li je bolja Plazma od LED LCD-a, ali (koliko sam razumeo) to zavisi vise od toga sta cete gledati.
4. Samsung ima podrsku za DTS zvuk. To je kada se pusta direktno sa USB flash-a/eksternog HDD-a i integrisanog plejera. Ako idete preko nekog eksternog plejera (HTPC, android, media box...) onda je svejedno koja je marka jer ce svi pustati.
5. Da li vam je zaista potreban 3D, koliko vama odgovara, da li vam odgovara aktivni ili pasivni, kao i dostupnost takvog materijala... To, kao i "licno iskustvo" kvaliteta slike su od velikog znacaja, pa bi najbolje bilo da se pogledaju modeli iz "uzeg izbora" u nekoj od lokalnih prodavnica. Po mogucstvu poneti svoj sadrzaj na flesh-u/HDD-u i testirati sa istim materijalom (ne preko onih reklamnih video/slika).

E sada, da li mozete da stavite svoje predloge za recimo "best buy" kategoriju TV-a bez 3D-a, (LED LCD i Plazma) za velicinu 32", 40-42", 46" i 50"? Naravno sa okvirnim cenam kod "madjara" a ne iz nasih radnji :)
Pa da svako, na osnovu tabele i vasih predloga moze da napravi sebi "uzi izbor" i vidi u kom smeru da krene (bilo da kupi ili da pristedi za veci/bolji TV).
 
Iskreno i meni se aktivni 3d vise svideo od pasivnog... Upravo sam dosao iz NEptuna gde sam gledao lg640s i 660s i samsungov 55es7000 ili 8000 ne secam se bas... mozda zbog velicine ekrana (ali samsungov 3d mi je i bio ok mada opet ne nesto sto bi me nateralo da izdvojim mnogo vise para za 3d tako da sam sada siguran da uzimam samo smart ne i 3d)...

Uporedjivao sam i ono sto me zanima... 40es5500 i 42ls570s... Nisu bas bili jedan pored drugog i nisu imali pusten isti sadrzaj... Samsung je estetski mnogo lepsi za razliku od LG-a koji mi izgleda nekvalitetno kao i oni vox televizori... Lg je veci za nijansu (koja nije zanemariva)... E sad... Slika... Na samsungu je bila areasport pustena a na lgu neki njihov promo materijal... Slika na samsungu mi je nekako imala mnogo zivlje boje i mnogo je svetlija bila za razliku od lg-a ali cenim da je to prob do podesavanja tva? I ono sto mi pravi mozda i najvecu dilemu je Lg-evih 100Hz u odnosu na samsungovih 50Hz... Ne znam kako ti Hz uticu na kvalitet slike...
Uvek je bolje ici na 100Hz, ali pravih 100Hz a ne marketinskih jer proizvodjaci znaju da ce imati bolju prodaju ako stave vece brojke. Dobar procesor slike prepoznaje se po cistoj i glatkoj slici bez smetnji i pre svega u ostrom prikazu klasicnog TV programa, dok procesor od 50Hz vidno mrlja sliku u brzim kadrovima. Kod prikaza HD materijala mislim da je razlika minimalna.
 
To najvise zavisi od toga da li je pasivni ili aktivni 3d. Pogledaj sledeci link:
http://youtu.be/5WcOVlNbnq4
Sto znaci da je aktivni 3d daleko bolji...

ne moram nista da gledam,dovoljno je sto mi je za 4 meseca podosta proslo kroz ruke(drugar ih donosi iz Madjarske) pa sam se i sam uverio...i treba uporedjivati model koji su u istoj klasi...od aktivne tehnologije boli glava i to sam se uverio licno kad smo kod drgara gledali samsunga od 55 inca(UE-55ES6540) i skoro je nas 80% skidalo naocare posle pola sata jer peku oci ili pocinje glavobolja...
 
Slika... Na samsungu je bila arenasport pustena a na lgu neki njihov promo materijal... Slika na samsungu mi je nekako imala mnogo zivlje boje i mnogo je svetlija bila za razliku od lg-a ali cenim da je to prob do podesavanja tva?

neki komentar na ovo?
 
ne moram nista da gledam,dovoljno je sto mi je za 4 meseca podosta proslo kroz ruke(drugar ih donosi iz Madjarske) pa sam se i sam uverio...i treba uporedjivati model koji su u istoj klasi...od aktivne tehnologije boli glava i to sam se uverio licno kad smo kod drgara gledali samsunga od 55 inca(UE-55ES6540) i skoro je nas 80% skidalo naocare posle pola sata jer peku oci ili pocinje glavobolja...

Ja sam upravo odgledao par 3D filmova kod prijatelja i to onih "nikakvih" velicina fajla samo po 1,5 ili 2GB na LG televizoru model 42lm660s i mogu da vam kazem da me nije bolela glava niti sam primetio da je slika tamna cak sta vise slika je bila toliko ostra blistava i svetla da sam prilicno odusevljen e sad ne znam koju tehnologiju ima doticni televizor ali me je odusevio, dok sam prepodne kod drugog tipa odgledao jedan 3d film na Samsungu isto 42'' velicina ekrana ali ne znam model i nije me bas odusevio kao ovaj LG ali su oba televizora kupili ljudi za slicne pare tako da eto toliko sam uspeo da vidim i prenesem utiske.
 
Nisam imao primera da gledam 3d na vise televizora ali eto to je ono sto sam saznao iz mog licnog iskustva i na osnovu tog youtube snimka shvatio sam da je bolji, mislim sve imas dokumentovano. Naravno, 3D zavisi i od filmova tj. njihovih efekata. Neki su snimljeni u 3d a kroz ceo film ne vidis nikakav efekat. Dok recimo u Final Destination, Yogi Bear, Madagascar itd razlika je ogromna sto se tice dubine i onih popup scena. :)
Cak i glavobolja zavisi od coveka, to moze da se desi i sa pasivnom da te zaboli glava i oci. Ja sam jednom odgledao 2 filma zaredom i nisam imao glavobolju. Taj efekat je samo za prvi put, posle glava navikne. :)
 
Ja sam upravo odgledao par 3D filmova kod prijatelja i to onih "nikakvih" velicina fajla samo po 1,5 ili 2GB na LG televizoru model 42lm660s i mogu da vam kazem da me nije bolela glava niti sam primetio da je slika tamna cak sta vise slika je bila toliko ostra blistava i svetla da sam prilicno odusevljen e sad ne znam koju tehnologiju ima doticni televizor ali me je odusevio, dok sam prepodne kod drugog tipa odgledao jedan 3d film na Samsungu isto 42'' velicina ekrana ali ne znam model i nije me bas odusevio kao ovaj LG ali su oba televizora kupili ljudi za slicne pare tako da eto toliko sam uspeo da vidim i prenesem utiske.

pa ja sam i rekao da je pasivna bolja za oci i glavobolju(par nas iz drustva tako misli)...taj samsung od 55 inca koji smo gledali je imao aktivnu tehnologiju
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno