Šta je novo?

Televizori iz Madjarske?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
,A poredio si isti taj model kupljen u Srbiji, Belgiji, Nigeriji, Madjarskoj, pa si zakljucio da samo Madjarski ima to sto si opisao? ,)
 
Da li treba da se crta? Čovek misli da je cena televizora koje donose te ekipe iz Mađarske, snižena zbog neke greške, a ne tek onako. Znači, u Mađ. ima ispravnih i prvoklasnih, a ima i ovih koji se prodaju jeftinije zbog grešeke, pa uhlebljenje traže u Srbiji. Ne tvrdim to, nego prevodim šta je čova hteo da kaže.
 
Ajd sad,ja sam mogao to i da ne napisem,medjutim smatram da treba da napisem,a vi ako ste spremni da rizikujete kao ja ne branim vam.Ne kazem ja da tv ne valja,ali za moje pare ocekujem najbolje.Mislite da to prodavci nisu znali?Malo morgen sto bi svabe rekle.Kako se gleda koji je model panela na njemu? E bas to sam hteo da kazem sto je Bobiska rekao. Juce sam bio u Pozarevcu i znate li kolika je cena 6510?E ljudi 130000 hiljada dinara,a ja moj platio 660 i jos na meni sto je normalno zaradio prodavac.Zbog toga dolazim u sumju da tu nesto debelo ne stima sa televizorima iz Madjarske.Juce mi drugar dosao iz italije i ni tamo nema da se nadje po toj ceni.On se krstio i ne moze da veruje.Ko je tu lud djavo ce ga znati.
 
Poslednja izmena:
Pa ako pogledas cene po madjarskim prodavnicama onda bi tom logikom ispalo da su svi sa greskom, a ne samo lcd-i nego i dslr foto aparati, objektivi i sve ostalo sto se masovno kupuje tamo.

Ne uvozim nista, nego cisto da neko citajuci ovo ne pomisli da je tako. Jednostavno je tehnika jeftinija, to je sve.

A LCD-i sa led osvetljenjem su puni takvih problema, od primerka do primerka, tako je to..
 
Ako si ga uzeo po regularnoj ceni kao u većini prodavnica, onda ti se zalomilo tako, krastavac...
 
A ja tvrdim da postoji nekoliko klasa tih televizora i da se paneli razlikuju u istom modelu, bas kao i cena.
Caletov drug se bavi uvozom TV-a i bas pre neko vece smo imali konverzaciju upravo na tu temu... ako nekoga zanima mogu da ukratko napisem sta mi je covek rekao. Ja sam ostao u cudu.
 
Ajde pisi sta cekas i zna li netko kako da vidim koja je vrsta panela na njemu?
 
Ja ne znam kako se proverava koji je panel na njemu.
Covek mi kaze da je pre svega LED tehnologija daleko od savrsenstva, kao i 3D tehnologija.
Tvrdi da je upravo Samsung najlosiji po tom pitanju i da se na njihovim televizorima najvise kupaca zali, da li zbog toga sto se najvise kupuju to ne znam.
Kaze da je sve to MASOVNA proizvodnja po zemljama gde je radna snaga jeftina, da paneli i televizori tj. finalni proizvodi ne prolaze sve testove koje bi trebali i da vecina takvih ode u zemlje iz kojih se donose ovi televizori. Jos i Ceska, Slovenija, Poljska, Bugarska...

To je to uglavnom, kaze da je sve to lutrija tj. kako se zalomi.
Ne mora da znaci da je 100% u pravu ali covek ima manju radnju vec godinama i valjda prica iz iskustva.

Edit: Da dodam da se televizori nakon proizvodnje klasifikuju u nekoliko klasa i da oni najbolje uradjeni idu u zemlje poput Francuska, Belgija, Nemacka, Svajcarska...
Ima jako puno i repariranih televizora ali to je vec druga tema.
 
Poslednja izmena:
Razlika se mislim stvara zbog povraćaja pdv-a koju je u Mađarskoj 27%. A onda ovi naši nezvanični uvoznici ne plaćaju pdv i carinu Srbiji.
 
A i marze su manje u Madjarskoj, jer nasi uvoznici i prodavci su nezasiti kada su marze u pitanju.
 
Iskreno, moj tv je isti kao i u radnji u kojoj sam ga gledao pre kupovine, gde inace kosta 69000din, a ja ga platio 350e sto je itekako velika razlika. Naravno, za skuplje televizore razlika je jos veca, roba nije skart, isti tv-i su i kod nas a cini mi se i u obliznjim zemljama, sad sve zavisi koji panel dobijes, a to mozes i pre kupovine verovatno da proveris. Jedino sto se coveku verovatno zadesio neki panel nize klase, a ne samsungov A panel, ali to bi mu se isto desilo da je kod nas kupio i dao duplo vise para...jer nasi biju po dzepu samo tako. Sva tehnika je jeftinija u EU i USA, tako da konstatacija da je skart roba iz HU po meni netacna. Pogledajte cene apple proizvoda kod nas i u inostranstvu i sve ce vam biti jasno.
 
Poslednja izmena:
U Mađarskoj je tehnika značajno jeftinija nego kod nas. Ne samo televizora, već svega, telefona, fotoaparata, računarskih komponenti. Zatim se sa toga skine još 27% njihovog PDV-a. Još kada se zalomi da se nešto nađe na akciji (koje su kod njih češće i povoljnije nego kod nas) otuda toliko niža cena. A loših primeraka svega i svačega ima svuda.

To sa nižim cenama napolju donedavno i nije bilo tako. Pre 5-6 godina cene kod nas su bile prilično u rangu ovih napolju. Ne znam šta se sada događa da su kod nas poblesavile?!? Prošle godine sam sklopio računar od delova koje sam sam uzeo u HU, sve sem kućišta, SSD, HDD, ploča, i5, 8GB.... bla bla bla... i izašao me 30% povoljnije nego ovde. Bzvz je da pričamo da je ta roba probrana kao nekvalitetna.
 
Prvo: nije bitno koliko komada se nekog brenda vraća već koliko procenata se vraća. Sve što je do 2-3% se smatra normalno. Sve što je preko 5% nije baš normalno.

Drugo: cene u USA se ne mogu porediti sa cenama u Evropi jer je standard takav da je za to tržište jedan USD kao jedan EUR za nas. Tržište je ogromno i ako se neko obaveže da će prodati određeni broj komada nečega (čime ga obavezuje distributerski ugovor) naravno da će dobiti niže cene, konkurencija drugih proizvoda obara cenu, takođe. U Mađarskoj je tržište tehnike veće, članovi su EU, veći je promet robe (možda 3x nego ovde) pa je i logično da je nabavna cena niža 10-tak posto i više i da se mora obezbediti konkurentnost, ne može u Holandiji da isti model bude jeftiniji nego u Mađarskoj, pogotovu što su i Šengen zona pa je omogućen nesmetan transfer robe (bez prelaska granice i tranzita).

Treće: cena uređaja (recimo TV) zavisi od tipa garancije, od servisne podrške zemlje gde se prodaje i naravno ukupnog prometa u komadima nekog modela ili grupe modela koji dele istu elektronsku platformu. Ako je servisna mreža stručna i opremljenja obično se mogu nabaviti uređaji sa lokalnom (ne internacionalnom ili EU) garancijom. Ako to nije slučaj onda je internacionalna garancija obavezna što poskupljuje sigurno za oko 10% list cene (preporučena cena, kataloška a ne ona na sniženju i akcijama) cenu uređaja.
 
Poslednja izmena:
Bre sad ispado da ja lazem i da se meni stvarno zalomio losiji primerak.Ne lazem sigurno a losiji primerak ako se zalomio meni zalomio se svima samo nitko nece da kaze u fazonu svaki cigan svoga konja fali.Dajte vi koji ste kupili tv iz Madjarske komentare svojih tv da li je bela boja bela i ima li probijanja pozadinskog osvetlenja.Nemojte pisati ima malo,zanaci ima ili nema?I najmanje probijanje je to o cemu ja pricam a belu vidite,valjda znate sta je bela boja majku mu poljubim.I ako vas deset kaze da led 3d nema sto kod mene ima ondak je meni zapao los primerak.Stvar prosta i jasna.Samo da napomenem dobro gledajte i nadam se da znate kako treba da gledate.Mozda i ja gresim pa su i ostali takvi modeli neusavrseni,ebiga ne znam ni ja al zato pitam vas da se usaglasimo sta je sta?
 
To sa probijanjem osvetljenja je posledica nesavrsenosti LED Edge tehologije i nema veze sa Madjarskom. Kucaj na Youtube led bleeding pa ces videti stotine klipova i ljudi koji se zale na taj problem.
 
Ama covece sta ti nije jasno? Zbog cega ljude hvata paranoja da sve sto ne plate 1000e ne valja?!
Isti su televizori i tamo i ovde. U svakom slucaju ovi nasi ne mogu da budu gori nikako. Ja sam 2 komada uzeo, Samsung i Toshibu i zadovoljan sam sa oba.
Potrazi neki review po netu za taj tv i vidi ako je u testovima neko odradio kalibraciju i podesi TV po njihovim podesavanjima i primetices veeeeliku razliku u odnosu na default. Ja sam to uradio odmah po paljenju. Probijanja ima ali vidim samo na crnoj pozadini i to su mu naveli apsolutno u svim testovima i cak su i napomenuli da se sa TV te klase i ne moze ocekivati ne znam sta ali da je za svoje pare super kupovina. Slazem se sa svime sto su rekli.

Evo slike nekog Sony-ja iz Teska u decembru, regularna cena, nikakve akcije i nikakvi popusti. I sta sad mislis da je i on fals? Bila je gomila modela 40-42" po 20-30e razlike gore dole.

Po tadasnjem kursu to je bilo nesto ispod 420e, kod nas je 70.000.
 
Poslednja izmena:
E to sam cekao da netko kaze da probijanja ima,medjutim ako to testovi pokazuju onda je to druga prica.Uglavnom se poklapa to sto si rekao,a i malo sam cackao po tv-i stvarno mogucnosti setovanja u opcijama su velike,tako da i mene to vise ne zabrinjava.
 
ja gledam pre neki dan u TM-u 40" D5000 oko 80000din a na onom papiru pored tv-a gde piše model, velikim slovima napisano greška na panelu. znači roba sa greškom ali po istoj ceni kao i ovi što je nemaju. pitam prodavce i potvrde mi to da ima grešku. haos
 
Ja kod mog tv-a stvarno nisam nasao nikakve mane, iskreno ne znam da li je A panel ali slika je extra u poredjenju sa Samsung 2232BW monitorom koji sam imao.
Kod monitora se izrazito primecivalo probijanje svetlosti po gornjoj i donjoj stranici u potpunom mraku, crna je bila tamno siva a bela-bela.
Kod 32D550K1 toga nema, crna je crna, bela je bela, nema probijanja svetlosti, nema ghostinga pri igrama, HD filmovi zaista izgledaju extra, kao i kanali.
Mene je izasao malo vise zbog skoka cena u Madjarskoj a D5000 nije bilo.
Iskreno ne zalim sto sam za isti novac mozda mogao da nadjem D5000, jer ovaj tv za taj novac je extra.
Najvise sam se plasio zbog slike, da li ce biti losija u odnosu na monitor, ali je na kraju ispala znatno bolja.
Ja sam zadovoljan.
 
A sto se tice kamkordera ? Kakve su cene ? Jel se isplati ici zbog njih ? Konkretno me zanima Panasonic TM-900. Kod nas je cena preko 1000 e.
 
Poslednja izmena:
A i u madjarskoj postoje PRAVI popusti, ne kao kod nas sto podignu cenu 30% pa onda VELIKO SNIZENJE 20%. Drugo, ja sve sto sam kupio u madjarskoj, a kupujem tehniku duze od dve decenije tamo, nikada nisam nosio nista na reklamaciju osim jednog Maxtor hard diska i to je bilo reseno veoma brzo. Sto se tice kvaliteta nase i madjarske robe, bespredmetno je pricati jer je u madjarskoj uvek bio bolji kvalitet i daleko veci izbor.
 
Da li je neko pazario u http://www.220volt.hu/Televizio/LCD+es+Plazma+TV ?

Ko je pazario tv iz HU a isao busom,da li vozaci cekaju dok ne obavite povracaj PDV-a(koja je najbolja solucija za povracaj),da li ste prijavljivali tv na granici(da li su carinici uopste zagledali autobuse i sta biva ako nadju tv koji prijavljen nije :) )?

Kada ocekivati popuste u skorije vreme(vikendom,8.mart,neki praznik) ?
 
Ja imam info da u 220volt neće da rade papire za AFU pa nisam ni gledao kod njih. Što se tiče busa i zaustavljanja da se završi papirologija to zavisi od agencije do agencije, proveri.
A po pitanju škakljivog dela, mogu da ti 1) ne nađu, 2) nađu i naplate carinu 3) nađu-naplate carinu-kazne(ne znam kako, da li novčano ili oduzimanjem). Tvoj rizik.
Ja sam išao malim autom, reno tvingo, i nema šanse "sakriti" tv u njemu. Kad sam došao na carinu, njih trojica tamo, bila neka smena valjda.

-Jel imate nešto za carinjenje? i sva trojica gledaju u kutiju na zadnjem sedištu.
- Nemam ništa,neke sitnice. Kez ko vrata.
- Sitnice, je li? Dajte mi pasoš i račun od tog Samsunga. Idite na ona vrata i obratite se gospođi na šalteru.

Ona napravila račun , u poštici platio malo više od 9 soma i to je to.
 
.... bla bla bla... i izašao me 30% povoljnije nego ovde. Bzvz je da pričamo da je ta roba probrana kao nekvalitetna.

Izašao te je 30% jeftinije kada si uzeo mađarski PDV nazad i regularno platio srpsku carinu i PDV ili ....? ;)
Ako je samo ono prvo, onda te je koštao kao da si ga kod nas kupio bez PDV-a i razlika u ceni je praktično zanemarljiva.
 
Hvala,Sonus...

Ne znam kako u 220 nece da rade povracaj,pa nisu oni SRB :d

Ako budem putovao automobilom bice zanimljivo "skrivanje" dva tv-a od 40 i 40"+ :)

Okrenucu nase preprodavce pa cu izvagati sta mi je ciniti.

Pred kraj 2010 su prestali da rade povracaj pa su posle opet poceli. Sumnjam da su prekidali opet ali mozes da im pustis mail i pitas.
 
Sto se tice carine pitajte ove ljude koji prodaju na kupujemprodajem, postoji dobar nacin ako prevozite malo vecu turu al da ne pisem ovde, koga interesuje na pm.
 
evo mali info.Drugar je uzeo Panasonikovu plazmu preko lika sa KP.Kod nas kosta 85k-90k,ovaj mu doneo za 600e.Svu dokumentaciju koju je dobio,racun kao i internacionalnu garanciju od 2 godine je skenirao i prosledio u panasonikovo predstavnistvo kod nas.Osim sto je sve zavrsio od kuce (mejlom) slag na torti je,da je on nasih dobio garanciju za http://goo.gl/EjDyZ od 5 godina.

edit: sada videh na njihovom sajtu da je to neka akcija produzetka garancije http://goo.gl/OZvRu
 
Poslednja izmena:
Brat uzeo Samsung 40“ 6510 za 790€, ovde kod nas 130.000 RSD.
Dali su mu garanciju od godinu dana, tako da je bolje prošao nego da se sam akao.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno