Šta je novo?

Televizori iz Madjarske?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Uzeo sam Samsung 32D550 iz Madjarske preko preporuke. Covek koji ih donosi i prodaje, za garanciju mi je objasnio da u slucaju kvara, saljem TV njemu i on ga nosi nazad u Madjarsku i da Madjari resavaju kvar od 3 do 7 dana, isto tako mi je rekao da kutiju kao i garantni list cuvam u slucaju da dodje do kvara.
I ja sam bio malo sumnjicav oko garancije ali je covek maksimalno korektan i ozbiljan. TV je stigao danas kako je i rekao, ja sam iskreno zadovoljan kako nasim poslovanjem, tako i televizorom koji je odlican i kao monitor i kao tv.
32D5000 nije bilo a cene su skocile malo, konkretno moj TV je poskupeo za 25e sto po meni nije mnogo.
 
:) 10-15 dana posle nove godine TV koji inace kosta oko 950 Eur u Segedinu kupljen je za 320 Eur, isti takav kod nas je oko 159.000 din, pa sad vidite da li se racunica isplati ili se ne isplati.
 
Conroy ciju si gajbu dig'o? :p
 
Imam ja taj sa kao internacionalnom garancijom, nemam pojma da li vazi kod nas ali sam kupio TV od proverenog coveka koji svake nedelje ide u Madjarsku tako da ako bude nekih problema saljem Tv kuririma do njega o njegovom trosku i potom on nosi za Madjarsku.
 
A kako se zove taj lik?
 
:) 10-15 dana posle nove godine TV koji inace kosta oko 950 Eur u Segedinu kupljen je za 320 Eur, isti takav kod nas je oko 159.000 din, pa sad vidite da li se racunica isplati ili se ne isplati.

2 komada ovde! :)

Sad ozbiljno, KAKO? ;)
 
Lepo...
Odete lepo na Cora,MediaMarkt,Arkad sajtove i vidite sta su akcije,digitron u ruke,forinte pretvorite u evre i to je to...
 
Iili podelite sa 3 da dobijete dinare otprilike za "brzu" racunicu :) doduse sad dinar otisao gore, forinta dole, pa je malo manje precizno...
 
Cena?!

Evo ja sinoć došao iz Segedina i kupio Samsung 32d5000. Izašao me oko 20 € više nego što bi da sam kupio od "proverenih" dobavljača iz Subotice. Išao sam onako turistički, da mi doope vidi puta, pa sam svesno rizikovao. Ako se provučem bez carine biću bolji 70€ , a u suprotnom 20 € lošiji od proverene varijante. I odrao me na carini oko 9000 dinara i to je to. Jako je komplikovano sakriti u tvingu onoliku kutiju. Al šta sad. Pre nekoliko nedelja je 1€ bio 313forinti, sad je 280 pa i to diže cenu za 10% a sam televizor ponekad bude na akciji negde i košta 99000 a nekad 104000 i u nekim radnjama i 119000 forinti. Ja sam bio odlučio ako kupim da to bude ili LG 3400 ili Samsung d5000 ali prvog nigde nije bilo. Veći je izbor kojekakvih 37 i 40 inča nego 32. Inače, na carini je na neto cenu (bez AFA) zaračunao 28% , ne (cena+10%)+18% nego cena+28%
Ajd nam kazi koliko je tamo kostao i da li si ga kupio u Mediamarkt-u, Metro-u ili Cora-i?
 
110000 HUF , neka radnja sa tehnikom na kraj kasa u Tesku, posle lokala pošte. U podne nisu imali ali su očekivali isporuku do 18h 4 komada. Cena je pre te isporuke bila 129000 ali počinjala akcija Došao kasnije i pazario. Čak jedan momak znao i engleski za divno čudo. Imao sam taman ceo dan da procunjam ostala mesta i nađem najbolji kurs , tog dana bio od 279 do 286 forinti za euro, kako gde
 
2 komada ovde!

Sad ozbiljno, KAKO?

Nisam taj TV kupio ja nego moj drug, i kada sam video sta sam propustio okretao sam se jedno nedelju dana. Taj TV je posle novogodisnjih akcija na kraju kostao toliko kada je dobio porez nazad. Znaci 320 Eur. Sada se opet vratio na neku staru cenu ali je nesto jeftiniji, oko 780 Eur. A kako je doneo, pa otisao lepo covek sa Opel Zafirom i doneo TV, nikakve velike nauke. Sto se tice posete Mediamarktu, cene u ARKAD-u su uvek koji procenat vise jer je Arkad ipak u centru, treba posetiti i Tesco posto cesto imaju odlicne akcije. Ne mozete ni zamisliti koliko nas ovde deru sa neverovatno visokim cenama LED i LCD televizora.
 
Poslednja izmena:
ja mogu da zamislim, kad god se pojavi neki ovde koji mi se svidi odem na fudzilla price check i šlogiram se :D
 
Tol'ko su jeftiniji nego kod nas da se isplati i sesti u kola i odneti u HU, ili platiti uslužno da ovi što prodaju urade to za tebe. Svaka cena ima svoj rizik a vi bi sada i da je jeftino i da nema rizika.
 
Danas sam dobio u32d5000, koji me je sa troškovima dostave izašao 350. Video sam na računu da košta 80.000ft.+pdv 27%.sto mu dođe nekih 280eur. Ali, krastavac, i oni ljudi treba da zarade :D
Radnja gde je kupljen je u Budimpešti, imam račun i garanciju, i varijantu da ako se šta desi, isti vratim u roku od 10tak dana. Meni dovoljno...
 
Evo i ja zavrsih posao sa korisnikom iz kupujem prodajem mobil tv.Pazarih model samsunga 40 inca 6500 za 660 evrica i jos nekih 10 troskovi transporta po dogovoru sa prodavcem.Prvi utisak vise nego impresivan.Probah pustanje 3d sa kompa medjutim i od mogucih ocena od 1 do 10 dao bih 8,ali zato kad stavite externi hard direktno u usb od tv druga radnja.Sve kompletno se menja pa cak i crna boja na mnogo bolje a podrzava i titlove.Da budem iskren nisam ni toliko ocekivao.Trenutno igram uncharted tri u 3d i mogu da kazem da je odlicno ludilo.Evo zakaciti cu neku sliku koju sam slikao kroz naocale 3d.Ne vidi se bas nesto posebno al ajd reko da se pohvalim.Jos mogu samo da kazem bar meni igranje u 3 d otvara sasvim neku novu dimenziju igranja,sto je meni mnogo dobra stvar.Malo promene dobro dodje,ustvari velika je promena sto jos daje vecu car igranja.
 

Prilozi

  • IMG_3715.JPG
    IMG_3715.JPG
    650.8 KB · Pregleda: 757
  • IMG_3718.JPG
    IMG_3718.JPG
    504.8 KB · Pregleda: 820
  • IMG_3719.JPG
    IMG_3719.JPG
    533.6 KB · Pregleda: 701
Uf ja sam se dvoumio između tog (6510 doduše koji mi malo lepše izgleda) i LG LW5590 ali sam na kraju ipak odlučio da skupim još malo para i idem na D7000, ono je jednostavno perverzija. naravno očekujem da kad stigne E serija ovima iz D još padne cena, taman ću do tada i skupiti ;)
 
Uh, al su u stvarnosti ružne cvidže koje dolaze sa D6500 modelom. Ove moje što su došle sa 51D6900 plazmom su mi mnogo prihvatljivije.

SAMSUNG_SSG-3100GB_04.jpg
 
Koje, stare ili nove? :) . Imaš one ružne hipsterske, dečije za plažu, ili one kao naočare za sunce, koje jedino izgledaju ok.

images


images


Neke od ovih novih za 2012-u su ok, dok su druge bljak.

lg-cinema-3d-glasses-2012.jpg
 
za Nikola1,koji externi hdd koristis posto planiram da kupim neki,
pozdrav
 
ne kapiram razlike u granacije kod dva prodavca?
kod jednog se salje opet njemu pa on menja ili ostavlja u madjarskoj i vraca kada se popravi ili zameni, dok kod drugog garancija vazi u samsung servisu u beogradu?
 
ne kapiram razlike u granacije kod dva prodavca?
kod jednog se salje opet njemu pa on menja ili ostavlja u madjarskoj i vraca kada se popravi ili zameni, dok kod drugog garancija vazi u samsung servisu u beogradu?

Pa i kod njih imas razlike ,u tvom slucaju jedan je pravi prodavac/prvi primer/ ,a drugi preprodavac,tako mi se cini.
 
za Nikola1,koji externi hdd koristis posto planiram da kupim neki,
pozdrav

Koristim externi od jednog tertabajta segate baracuda a rade i mali od 500 giga bez pomocnog napajanja.
Napokon sam nasao probleme televizora iz madjarske a verovatno je i zato ta cena.Ako vas zanima da pisem?
A nesto se razmisljam u vezi reklamacije,ali sumnjam da ce je prihvatiti.Tv jeste tehnicki ispravan ali za one koji stvarno nesto znaju to nije kvalitet 100 posto nego osamdest posto bar za mene.
Mene cudi da to nitko nije do sada napisao ili video ili sam ja ubo takav primerak sto cisto sumnjam .Verujem da svi imaju te mane.
 
Poslednja izmena:
I meni bi to bilo cudno. Zalili bi se oni tamo odavno da su im losi primerci tv-a. Ja za sada nisam primetio nikakve mane televizorima iz HU.
 
Evo onda sledece<bela boja nije bela boja nego vuce na sivkasto i bilo kako da podesite sliku ,kontrast,pozadinsko osvetlenje,klasicno osvetlenje ne moze da se dobije prava bela boja pa ga ebi.Takodje probijanje bele boje na pozadinskom osvetlenju je uocljivo po uglovima i jos nekim delovima panela,sto je po meni najvaznija stvar sto se tice kvaliteta tv,dok je jedino crna boja stvarno crna boja na koju nemam zamerke.Sve to sto sam naveo obican korisnik nece ni da primeti al kad se malo bolje zagleda siguran sam da ce videti.Tako da je moje mislenje da to nisu sigurno televizori prve klase i zato je ta cena.Ja sad ne znam kakve su razlike izmedju lcd-a obicnog i ovog mog al na soniju kod mog drugara nema probijanja pozadinskog osvetlenja,a bela boja je stvarno bela boja.Sto se tice 3d nemam zamerki lepo radi cak sto vise nego sto sam ja mislio.Molio bih ostale da napisu da li imaju slicnih stvari kao kod mene koji su kupili tv iz madjarske?Tako dakle tko kupuje tv preporucio bi mu da pre kupovine obavezno pogleda te stvari oko panela i boja.
 
Koristim externi od jednog tertabajta segate baracuda a rade i mali od 500 giga bez pomocnog napajanja.
Napokon sam nasao probleme televizora iz madjarske a verovatno je i zato ta cena.Ako vas zanima da pisem?
A nesto se razmisljam u vezi reklamacije,ali sumnjam da ce je prihvatiti.Tv jeste tehnicki ispravan ali za one koji stvarno nesto znaju to nije kvalitet 100 posto nego osamdest posto bar za mene.
Mene cudi da to nitko nije do sada napisao ili video ili sam ja ubo takav primerak sto cisto sumnjam .Verujem da svi imaju te mane.

Pa napisi u cemu je problem.
edit. dok sam pisao komentar ti si svoj vec okacio.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno