Šta je novo?

Televizori iz Madjarske?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Da nemas slucajno informaciju kolika je cena tih tv tamo kad ga prodaju tako povoljno?Koliko onda oni plate ako im se isplati dati na tu povoljnu cenu kod nas?
 
Ja sam polovinom decembra u Madjarskoj. Cene u Segedinu i okolini Budimpeste su bile oko 400-450e za 40". Ali imaj u vidu da vecina tih sto donose telwvizore kupuje samo televizore na akcijama plus neki daju dodatnih 10% za kupovinu nocu plus povracaj poreza pa ti vidi. Neka se ugrade koliko hoce ako dobijem TV za pristojne pare. Ja sam 2 komada kupio tamo i usteda mi je tolika da bez frke mogu uzeti jos jedan.
 
Ma odlicno samo da potraje nemam nista protiv,da se nasi banditi nauce pameti.
 
Ma odlicno samo da potraje nemam nista protiv,da se nasi banditi nauce pameti.

Ja dok se nakanim, odreagovace "mafija" koja se ugradjuje preko mere...Ja nemam problema da nekom platim preko cene za uslugu, znam koliko bi me kostalo da ja idem u madjarsku ovo-ono, a pogotovu vremena.Nije mi problem da TO platim, ali ovi "zastupnici" se ugradjuju samo tako...
 
Da li neko zna kolika je trenutno carina na tu tehničku robu iz Mađarske...?
 
6% na LCD-ove ukoliko su EU porekla.
Ako nisu EU - 15%.
 
Poslednja izmena:
Zaboravili ste da se na ocarinjenu robu dodaje jos i PDV 18%
 
Jel ima jos nesto da se doda?:D
Nego ajd jos malo da vas zapitkujem?Koji je trenutno 3d tv u odnosu cene i kvaliteta recimo do nekih 750 evrica,da ne idemo dalje posto ne raspolazem sa vise pa necu dalje ni da gledam.I jos nesto veoma vazno u vezi naocala da li su bolje aktivne ili pasivne?Sta treba da se gleda kod njih da bi bile ok?Uslov je da tv ima bar 2 para naocara i naravno nov?
 
LG pasivne cvidže, Samsung aktivne. kao samsung ima punu full HD rezoluciju kad se gleda 3D ali neko je kačio linkove u odgovarajućoj temi gde to opovrgnuto. LG je po meni bolji jer pasivna 3d tehnologija ne umara oči, kao u bioskopima, cvidže su jeftine(dobiješ 7 komada sa svakim tv-om) pa čak i da ti treba još nećeš se dati u neki veliki trošak. lagane su, nemaju bateriju pa ne treba o tome razmišljati itd. http://www.kupujemprodajem.com/LG-42LW5590-3d-smart-1105901-oglas.htm?filter_id=5825477
 
Ma hteo bi recimo nesto detaljniji opis izmedju proizvodjaca lg 3d i samsunga 3d,posto kruze razne price za 3d izmedju ta dva modela.Vecinom su to pristrasne price u sustini svaki cigan svoga konja fali,tako da ne mogu rezimirati sta je sta,pa bi molio da navedete prednosti i mane izmedju ta dva modela.Sama sustina se svodi na to da postavljam pitanje koji je bolji za 3d?Zahvaljujem Vladimiru za odgovor ali mnogi tvrde drugacije a to je ono sto sam vec naveo o cemu se radi.
 
Poslednja izmena:
evo iz jedne druge teme

Za FullSBS reprodukciju? Nema nijedan media plejer na tržištu koji podržava tako nešto, jedino rešenje ti je PC. Treba ti grafička koja podržava HDMI 1.4, jedino tako možeš da guraš 3840 x 1080 rezoluciju, ali problem je u tome što je neće svaki TV prihvatiti. Iskreno, nisam se previše bavio time, ali izgleda da tv mora da podržava Checkerboard 3D format za tako nešto.

Ima jako malo informacija o tome i previše je komplikovano, a potrebna ti je i mnogo jaka mašina da gura 3840 x 1080, pa se ljudi ne bakću i jednostavno gledaju HalfSBS. Imaš teme o tome ovde:

http://www.avsforum.com/avs-vb/showthread.php?t=1332700 i

http://www.avsforum.com/avs-vb/showthread.php?t=1294145 i

kako ovaj lik kaže http://www.avforums.com/forums/3d-tv...3d-format.html , tako da prc, neće moći

Ispada da je jedino rešenje da kupiš 3D Blu-Ray plejer i da puštaš originalne filmove, pošto su oni FullHD 3D frame sequential i tako upakovani da svaki tv može da ih podrži, pošto nije u pitanju Side by side metoda sa dve identične 1920x1080, već elegantnije rešenje. Problem je u tome što stranci imaju para za Blu-Ray diskove, a mi ne baš toliko. Ostaje ti kao rešenje ovo, ili da jednostavno puštaš HalfSBS.

inače zamerka LG-u je ta da u 3D modu pušta polovičnu rezoluciju sa tom svojom pasivnom tehnologijom a ista stvar je i kod samsunga na jeftinijim LED 3D modelima, tek skuplji D7000 i D8000 podržavaju full hd 3d SBS. takođe iz teksta vidiš da je lakše puštati Half SBS, ne treba neki monstruozno jak računar, pa time dobijaš isto kao kod LG-a. e sad kad su na istom gleda se koji daje veći komfor. ja sam npr gledao na aktivnim cvidžama film (panasonic plazma i nvidia 3D vision + projektor) i već posle 20min mene je počela da boli glava a oči su mi bile krvavije nego inače :D
dok u bioskopu na pasivnoj tehnologiji mogu da odgledam film bilo koje dužine bez ikakvog napora, a gledao sam bar desetak dosad, neke i po više puta :D
 
Jel ima jos nesto da se doda?:D
Nego ajd jos malo da vas zapitkujem?Koji je trenutno 3d tv u odnosu cene i kvaliteta recimo do nekih 750 evrica,da ne idemo dalje posto ne raspolazem sa vise pa necu dalje ni da gledam.I jos nesto veoma vazno u vezi naocala da li su bolje aktivne ili pasivne?Sta treba da se gleda kod njih da bi bile ok?Uslov je da tv ima bar 2 para naocara i naravno nov?
SAmsung 40d6510
 
Jedan info ,cena tv a iz Madjarske je skocila 10%,zbog tamosnjeg poskupljenja ,tako ko jos razmislja o ovoj kupovini neka pozuri,
 
U ebote Vlado naprica mi stvari za koje tek po prvi put cujem i kako stvari stoje treba uzeti 7 ili 8 generaciju tv da bi bilo sve u fulu koliko Kapiram?Medjutim ja trenutno nisam spreman da dam te pare za 7 ili 8 generaciju,tako da cu najverovatnije odustati od kupovine neko vreme.



inače zamerka LG-u je ta da u 3D modu pušta polovičnu rezoluciju sa tom svojom pasivnom tehnologijom a ista stvar je i kod samsunga na jeftinijim LED 3D modelima, tek skuplji D7000 i D8000 podržavaju full hd 3d SBS. takođe iz teksta vidiš da je lakše puštati Half SBS, ne treba neki monstruozno jak računar, pa time dobijaš isto kao kod LG-a. e sad kad su na istom gleda se koji daje veći komfor. ja sam npr gledao na aktivnim cvidžama film (panasonic plazma i nvidia 3D vision + projektor) i već posle 20min mene je počela da boli glava a oči su mi bile krvavije nego inače :D
dok u bioskopu na pasivnoj tehnologiji mogu da odgledam film bilo koje dužine bez ikakvog napora, a gledao sam bar desetak dosad, neke i po više puta :D[/QUOTE]
 
Samo da potvrdim pricu dijabolik-a.
Skocile su malo cene televizora u Madjarskoj, nije bas 10% ali skoro.
 
Evo ja sinoć došao iz Segedina i kupio Samsung 32d5000. Izašao me oko 20 € više nego što bi da sam kupio od "proverenih" dobavljača iz Subotice. Išao sam onako turistički, da mi doope vidi puta, pa sam svesno rizikovao. Ako se provučem bez carine biću bolji 70€ , a u suprotnom 20 € lošiji od proverene varijante. I odrao me na carini oko 9000 dinara i to je to. Jako je komplikovano sakriti u tvingu onoliku kutiju. Al šta sad. Pre nekoliko nedelja je 1€ bio 313forinti, sad je 280 pa i to diže cenu za 10% a sam televizor ponekad bude na akciji negde i košta 99000 a nekad 104000 i u nekim radnjama i 119000 forinti. Ja sam bio odlučio ako kupim da to bude ili LG 3400 ili Samsung d5000 ali prvog nigde nije bilo. Veći je izbor kojekakvih 37 i 40 inča nego 32. Inače, na carini je na neto cenu (bez AFA) zaračunao 28% , ne (cena+10%)+18% nego cena+28%
 
Evo ti par fotki sa cenama koje sam slikao u decembru
Panasonic TX-P 42 C 3 E - 330eura
Samsung LE 40 D550K1 - 400e
LG 42 PT 353 - 365eura
 
Poslednja izmena:
Neki prodavci na KupujemProdajem navode da daju garanciju koja važi i kod nas, dok drugi nemaju takvu garanciju... U predstavništvu Samsunga kod nas sam dobio informaciju da "internacionalna" garancija važi i kod nas, ali da ne važi obična evropska garancija... Da li zaista postoji mogućnost da neko ima takve internacionalne garancije iz Mađarske ili je ipak samo neka lažna reklama u pitanju...?
 
verovatno ti oni resavaju garanciju. odnesu ga u madjarsku na servis...
 
Ne, nego baš piše da garancija važi u našoj zemlji... Ima nekoliko takvih oglasa različitih prodavaca, evo kao na primer ovaj, a još je i najpovoljniji...

http://www.kupujemprodajem.com/-AKC...-Smart-TV-1555547-oglas.htm?filter_id=5773948

... garancija 24 meseca vazeca u nasoj zemlji ...

Nekako mislim da je to samo neki fazon, pa ako se tv pokvari kupac zapravo tek tada shvati da i nema važeću garanciju kad ode u naš servis, ali je tada već kasno...

Ako je to zaista moguće to bi bila veoma bitna stavka prilikom izbora prodavca... Ako je to laž, onda bih naravno radije izabrao onog iskrenog prodavca koji lepo kaže da ne važi ovde ali da on nosi na servis ako treba...

Da li je neko ipak stvarno dobio neku takvu "internacionalnu" garanciju?
 
Ima u njegovim ocenama na KP ovo :S:

kupio sam tv samsung 37D6500 3D SMART ISPORUCEN PO DOGOVORU NA ADRESU U BG ali sa jednim VELIKIM nedostatkom garancija koju prodavac reklamira 24 mes. nekompletna nema racun platio sam posteno na poverenje uz obecanje da se posalje racun proslo je mesec dana do danas ga nisam dobio. par puta sam zvao telefonom i obecano evo saljem i nista toliko o poslovnosti i poverenju
 
@Lappy
Znam, znam video sam i to, ali su svi ostali komentari pozitivni... Takođe, kao što rekoh, nije on jedini, ima još prodavaca koji kažu da se dobija internacionalna garancija koja važi ovde, tako da sad ne znam šta da mislim o tome... Zato pokušavam da saznam da li je to laž pa zbog toga treba bežati od takvih prodavaca ili ako ipak nije to bi bila mnogo bolja kupovina... Nadam se da neko ovde ima neku pouzdanu inforormaciju, da li možda zaista postoji u Mađarskoj neka opcija da se dobije negde i takva internacionalna garancija ili je to ipak nemoguće...
 
Kada sam se pre NG razmisljao o kupovini iz Madjarske, kontaktirao sam nekoliko "dobavljaca", jedan od njih mi je rekao, da ukoliko se nesto desi TV-u, on vraca samo u prvih mesec dana a nakon toga vraca kupac u Madjarsku. Nisam bio spreman da rizikujem, tako da sam batalio tu varijantu.
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno