Šta je novo?

Televizori iz Madjarske?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nemojte da vam kriterijum pri kupovini TV-a bude 3D (nista narocito). Prvih par dana je malo zanimljivo, a posle se zaboravi da ga uposte imate. Kvalitet slike treba da je na prvom mestu, pa onda mogu smart funkcije (kome treba).
 
Poslednja izmena:
Jel kupovao neko tv od Sandija iz Zrenjanina ili Radeta iz NSa? Mogu iskustva na PM.
 
Nemojte da vam kriterijum pri kupovini TV-a bude 3D (nista narocito). Prvih par dana je malo zanimljivo, a posle se zaboravi da ga uposte imate. Kvalitet slike treba da je na prvom mestu, pa onda mogu smart funkcije (kome treba).
Znači Samsung?
 
^ ne znam? Može biti, al ne mora da znači. ;)

Dok ne uporediš dva cenovno ista ili slična modela, sa istim materijalom koji se na njima prikazuje, ne možeš sa sigurnošću reći koji daje bolju sliku?
 
Ja to samo na osnovu nekih generalizovanih mišljenja sa neta,
Samsung bolja slika(crna boja) i Smart, a LG bolji 3D i kvalitetnija izrada.
 
Eto sad, a kažu da jedino gde je Lg bolji od Samsunga je upravo 3D prikaz, jel ima neko kući LG sa 3D pa da iznese utiske iz prve ruke?

Već sam par puta pisao, da ne ispadne da se hvalim, ali imam 42LM615 i imao sam 40ES6100. Oba su 3D i kod istih filmova nema razlike u kvalitetu 3D-a jer ni jedan ni drugi nisu sposobni za 1080 SBS (to je samo kod 7000 i 8000 modela moguće) a razlika je u glavobolji koju ti Samsung obavezno obezbedi zbog treperenja cvikera pred očima. U početku nakon samo par minuta a kasnije se malo privikneš ali svejedno peku oči. Takođe, kako god podesio, boje na Samsung LED televizorima su lošije u odnosu na LG modele - ispranije. Isto je i sa 42F5500 modelom koji nije 3D. 3D kao 3D ništa posebno jer realno samo par filmova su u real 3D-u a 90% je 2D konverzija. Takođe kad već rade film da bude 3D to im je nekako i jedini selling point - ne očekujte kvalitet kod takvih filmova.
 
Kakav je 3D kod serije 6. Kod modela 6500/6800 on ipak ima i od bjega pocinje 400hz(crm) svi ostali modeli ispod toga imaju 200?
 
Čekaj jel LG 660/670/690 imaju fullHD 3D?
Nisam siguran u čemu se razlikuje 615.
 
Nema, i razmisli malo, koja rezolucija ekrana bi ti trebala da bi na pasivnom 3d tv-u pustio dva filma rezolucije 1920x1024
 
Čekaj jel LG 660/670/690 imaju fullHD 3D?
Nisam siguran u čemu se razlikuje 615.

615 kao početni i neki tamo iz 900 serije po pitanju 3D rezolucije su totalno isti, razlikuju se po finim detaljima kao što je osvežavanje, micro dimming, panel itd itd
Kod LG-a kod najskupljeg i kod najjeftinijeg playback mogućnost je ista zbog takve tehnologije. Kod samsunga ES serije nije isto, i oni jeftiniji nemaju sve mogućnosti kao oni najskuplji.
 
Već sam par puta pisao, da ne ispadne da se hvalim, ali imam 42LM615 i imao sam 40ES6100. Oba su 3D i kod istih filmova nema razlike u kvalitetu 3D-a jer ni jedan ni drugi nisu sposobni za 1080 SBS (to je samo kod 7000 i 8000 modela moguće) a razlika je u glavobolji koju ti Samsung obavezno obezbedi zbog treperenja cvikera pred očima. U početku nakon samo par minuta a kasnije se malo privikneš ali svejedno peku oči. Takođe, kako god podesio, boje na Samsung LED televizorima su lošije u odnosu na LG modele - ispranije. Isto je i sa 42F5500 modelom koji nije 3D. 3D kao 3D ništa posebno jer realno samo par filmova su u real 3D-u a 90% je 2D konverzija. Takođe kad već rade film da bude 3D to im je nekako i jedini selling point - ne očekujte kvalitet kod takvih filmova.
Znači LG?
Jel dovoljno 620 ili vredi ići na 660? 640 bi preskočio, ni tamo ni vamo.
 
Nisam video da postoji posebna tema, pa da pitam ovde :) Kakve su cene laptop-ova u Madjarskoj? Jel ima smisla da se naruci od ovih koji donose televizore?
 
Po lap-top odeš sam u Mađarsku, i usput vidiš malo sveta,
ww.edigital.hu
 
Molio bih od vas koji ste kupovali televizore iz Mađarske, od ljudi sa Kupujem/prodajem, da iznesete svoja konkretna iskustva. Naime, interesuje me da li se prodavci drže fiksnih cena koje navode na sajtu ili ima mesta kroz razgovor da spuste cene? To pitam da se ne blamiram kod njih sa takvom pričom. Primer, on kaže 680 a ja pitam može li za 650.
 
^^ paa, kad bi uzeo 5 kom verovatno bi ti neko i spustio cenu:d... na KP variraju cene za isti model, ti izaberi najjeftinijeg i od njega uzmi.
 
Moze da se cenka kod nekih dok kod nekih ne moze. Nemas sta da izgubis ako pitas dal moze jeftinije :)
 
10 eur odmah spuštaju, mada koliko ja pratim cene , one padaju same, otprilike 10e za nedelju ili dve, bar ovo što ja gledam (oko 800 eur),
možemo da se udružimo ko sad hoće da kupi pa da tražimo popust na više, mislim da bi i na 2 komada neki dali popust, ipak ih puno ima.
 
Ako je neko u fazi kupovine TV-a iz NS ili okoline može da se javi na PP pa da se udružimo pri kupovini, naravno ako mu nešto znači u životu 20-30 eur.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno