Šta je novo?

Televizori iz Madjarske?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Da li neko zna kada se steluje Panasonic plazma sta se odabira kao drzava, posto od ponudjenih drzava hrvata, slovenaca ima a nas nema na spisku. Trebam vasu pomoc.Hvala.
 
Poslednja izmena:
Kupljen TV 42LM660. U subotu 8.12. sam išao po njega za Segedin u MediaMarket. Prethodno su rezervirani. Brat i ja kupili isti model. Kupljeni su u paketu sa smart telefonom LG OPTIMUS L7. Cena za televizor + telefon je bila 249990forinti. Preračunato u € -afa madjarski porez izadje 703€ + nešto sitno za putne troškove. Super smo prošli i prezadovoljni smo.
Koliko se meni cini super ste prosli. Po oglasima taj TV je oko 760e. A vi ga uzeste za manje love + dobiste fon.
 
pozdrav

registrovao sam se da bi resio dilemu koji tv da kupim...

resio sam se za diaogonalu 40... e sad dal je bolji lg ili samsung ?

i tacno koji bi mi model preporucili kao najbolju kupovinu ???

ima li neko nekog proverenog madjara od koga je vec narucivao da ga preporuci ???

hvala puno u napred
 
pozdrav

registrovao sam se da bi resio dilemu koji tv da kupim...

resio sam se za diaogonalu 40... e sad dal je bolji lg ili samsung ?

i tacno koji bi mi model preporucili kao najbolju kupovinu ???

ima li neko nekog proverenog madjara od koga je vec narucivao da ga preporuci ???

hvala puno u napred
I meni ovo treba. Na pm =)
 
@virke
Baš tako kako ti kažeš. Prošao bolje nego što sam mislio. Nisam se ni nadao da ću proći tako.

Predlažem sličan način svima sa ovog foruma koji planiraju da kupe tv iz Mađarske. Treba kontaktirati više trgovaca sa KP neki od njih će vam doneti tv koji poručite za pola afe neki možda i za manje. To je svakako daleko povoljnije nego da ga sami nosite i platite carinu na tv. Ali treba prvo pratiti kataloge eDigitala i MediaMarketa. Naj bolje se registrovati na istim i prijavi ti se za opciju da vam šalju kataloge i akcije na gmail. Tako će te dobijati kataloge dan ranije od zvanične objave na njihovom sajtu. Na oba sajta se može izvršiti rezervacija odredjenog artikla u ovom slučaju TV-a tako da vas čeka kad vi ili neko za vas ode po njega. Sad pred katolički božić i ceo januar su tamo velike rasprodaje pa treba pratiti i loviti tv. Jer i tamo se ti sa akcija prvi rasprodaju.

I još jedna napomena za LG garancija važi u Srbiji 90%. Garancija mora biti overena a fiskalni račun original. Ovih ostalih 10%garancije je ako vam crkne nedaj bože panel ode te u ovlašten servis kod nas da oni utvrde da je crko panel. Servis vam izdaje potvdu da je panel crko i tv nosite u Mađarsku gde je kupljen i tamo dobije te nov drugi isti tv. Ovo je 100% proverena informacija.
 
Evo sad u Mađarskoj uz lm660s i lm640s daju i xbox konzolu!
Ako neko ide u Mađarsku da donese sebi TV a ima pomoć "prijatelja" na granici ja sam zainteresovan da i meni donese (naravno uz neku pristojnu proviziju 50-70e, npr. da me 640s izađe oko 670e a 660s oko 750e sa fonom ili xbox konzolom)!
 
ide i kod nas xbox ali je cena kao da platiš dva xbox-a plus puno više i za TV :D
 
Kelebija - Tompa

Ako ne kupujete hranu na graničnom prelazu Kelebija, izbegavajte taj granični prelaz za AFA-u!

Mađarski carinici (uvek rade dvojica - jedan uzima papire, a drugi unutra overava) su totalno korumpirani. Nisu imali dugo kontrolu iz Budimpešte pa im se omastilo!

Ajd' što su korumpirani, već i zezaju! Carinik koji kupi papire ode posle uzimanja papira i onda ga nema po bar pola sata. Postali su dno dna :mad:.

Bio sam svedok prošlog meseca kada su neki naši prenosili TV iz Segedina. Carinica je otišla po digitalnu kameru, momak je morao otpakovati TV napolje,
a onda ga je ona izfotografisala iz svih mogućih uglova :wall:.
 
Za one koje prate ovu temu...kontaktirao sam ovih dana 7-8 prodavaca tv,i raspitivao se za ovu akciju LG-a od 5 godina garancije,koja vazi za modele sa cinema screen-om(ti modeli pocinju od lm640s).Samo jedan je rekao da ce dati tu garanciju,ostali 2 godine.Prvo sam hteo da uzmem Samsunga ali sam odustao zbog aktivnog 3d,resio LG da uzmem a posle ovoga sam odlucio da sacekam neke povoljnije uslove.Kao sto u prethodnim postovima rekose,u HU su akcije,dobijaju se konzole,mobilni i sta ja znam sta jos uz tv,a kod nas nece ni garanciju da daju kako treba.Cisto da prenesem utiske,ako se jos neko nada 5 godisnjoj garanciji.:wall:
 
Kolko sam ja upoznat, nema sta on da ti da ili ne 5 godina garancije. Bitno je da je TV kupljen u decembru i LG ti daje tu garanciju, to je to...
 
Kupljen TV 42LM660. U subotu 8.12. sam išao po njega za Segedin u MediaMarket. Prethodno su rezervirani. Brat i ja kupili isti model. Kupljeni su u paketu sa smart telefonom LG OPTIMUS L7. Cena za televizor + telefon je bila 249990forinti. Preračunato u € -afa madjarski porez izadje 703€ + nešto sitno za putne troškove. Super smo prošli i prezadovoljni smo. Brzo sve odradili u MediaMarketu otišli do Metroa kupili druge kućne potrebštine afa papire overili za 10minuta jer nikog nije bilo u redu za afu. Našu granicu prešli za 2minuta sa 0dinara carine uz pomoć PRIJATELJA. I sve je ličilo na bajku. Na auto putu u povratku naletesmo na zastoj. Neka Bugarska cisterna se prevrnula na Feketićko petlji auto puta i zakrčila celu traku smera SU-NS. Tu provedosmo 17sati u koloni zavejani. Al dodjo smo kući živi i zdravi. TV i telefon su perfektni još ih testiramo i učimo da rukujemo tim zverima.

@MegaSkot
Druže ako možeš malo da mi pojasniš gde sve kucam ona podešavanja za televizore
LG serlje LM6**
Ja sam uspeo da podesim 10-15redova iz tvog posta od pre par strana. Ostalo nemogu da skontam gde njih podešavam nisam uspeo da nadjem.

Ja uzeo isti lg 47 lm660 ali mi reci o kakvim podesavanjima pricas pa slika je savrsena?? a tv ti je sa mobilnim sve zajedno ispao 703 eura, bravo odlicna kupovina ali malo nerealna pa tv je je onda tamo 500 evra ????:wave:
 
Kolko sam ja upoznat, nema sta on da ti da ili ne 5 godina garancije. Bitno je da je TV kupljen u decembru i LG ti daje tu garanciju, to je to...

Garanciju koja vazi u HU,i pitanje od koga ces da dobijes orginalni fiskalni racun...ako sam dobro procitao neki dan,nisam siguran,da garancija za LG vazi kod nas uz orginalni fiskalni racun,i za kvarove koje je moguce otkloniti u servisu,a da nije ekran u pitanju.Ako ekran mora da se menja ili neki ozbiljniji kvar,onda samo u HU.Nisam 100% siguran da li je tako,ali mislim da veoma zavisis od prodavca,jer nemas garanciju kao kad kupis tv ovde.
 
@nino42
Ne razumem šta ti je nerealno. Tv LG42LM660 u kompletu sa smrt telefonom LG OPTIMUS L7 koštao 249990forinti skineš 21,26%afe podeliš sa kursom forinta euro 280 i to je 703€. Brat je svoj telefon prodao čim smo došli za 170€ ja tako da ga je tv izasao 533€ cena deluje nerealno ali ta je cena. Pogledaj na linku koji sam okačio 2strane unazad u MediaMarketu tu kombinaciju tv+telefon na akciji. Ja cu svoj prodati isto mada sam se dvoumio da ga ostavim ali koji će mi pored iPhona. Kad prodam telefon i za 150€ a hoću sigurno izaćiće me tv 553€ što je daleko povoljnije nego da sam kupovao sam tv od ovih sa KP. Tamo je 660-ka najniže što sam našao 700€. Pratio sam i Poljski sajt LG-a sad bi trebala da se očekuje u Mađarskoj akcija istih LG televizora sa 3D kamerom. Mada je već bila u novembru ali cene nisu bile baš nešto preterano povoljne. Treba pratiti akcije.

Što se tiče podešavanja greškom sam to pisao u ovoj temi. Član MegaSkot je u mislim na nekoj drugoj temi na ovom forumu pisao podešavanja za LG seriju LM6**

@acirbod
Ja pitao u par servisa i garancija važi kod nas. Mora biti overena pečatom prodavca. Fiskalni račun original obavezan. U slučaju da ti u garantnom roku crkne panel odneseš tv u ovlašten servis oni konstatuju da je panel pokvaren izdaju ti na nekom njihovom LG obrascu potvrdu da je panel neispravan. Tu potvdu i tv nosiš u prodavnicu gde si kupio tv i dobijaš nov isti takav. Ako pak nemaju takava onda neki u tom cenovnom rangu. Sve ostale kvarove rade u našim servisima. Stim što bi ja uvek radije odneo tv na sesvis u Mađarsku je kod njih je rok za popravku 7dana a kod nas 45 a obično bude i veći. I sem toga ko zna šta od delova ugrađuju ovi naši serviseri.
A što se tiče 5.godina nemoraju svi modeli iznad LM640 imati 5 godina garanciju ti sa 5.godina su skuplji. Otvori te link eDigitala koji sam okačio unazad par strana piše da su televizori na akciji sa mogućnošću 5.godina. Kad otvorite link i udjete na sajt eDigitala ima te za isti tv posebne cene sa 2,3,4 i 5 godina garancije. To su možda tako namerno uradili i ko nije dovoljno pažljiv to i ne primeti.
 
Poslednja izmena:
Ja sam uzeo neki Philips pre malo manje od godinu dana, prodavnicu necu imenovati. Ukljucim tv ubija pozadinsko osvetljenje po coskovima, ali bas previse.
Nazovem ih kazem i dogovorimo se da mi zamene za drugi, nisam zeleo isti model nego sam doplatio za neki drugi malo bolji LG.

Dosli sutradan i odneli TV i doneli mi novi lg sa kojim nisam imao problema do dan danas.

Kako bi ta situacija bila vesela sa nekom valjacem tv-a iz madjarske...?!
Ja bih to zaobisao, samo zbog ovakvih stvari.
 
@nino42
Ne razumem šta ti je nerealno. Tv LG42LM660 u kompletu sa smrt telefonom LG OPTIMUS L7 koštao 249990forinti skineš 21,26%afe podeliš sa kursom forinta euro 280 i to je 703€. Brat je svoj telefon prodao čim smo došli za 170€ ja tako da ga je tv izasao 533€ cena deluje nerealno ali ta je cena. Pogledaj na linku koji sam okačio 2strane unazad u MediaMarketu tu kombinaciju tv+telefon na akciji. Ja cu svoj prodati isto mada sam se dvoumio da ga ostavim ali koji će mi pored iPhona. Kad prodam telefon i za 150€ a hoću sigurno izaćiće me tv 553€ što je daleko povoljnije nego da sam kupovao sam tv od ovih sa KP. Tamo je 660-ka najniže što sam našao 700€. Pratio sam i Poljski sajt LG-a sad bi trebala da se očekuje u Mađarskoj akcija istih LG televizora sa 3D kamerom. Mada je već bila u novembru ali cene nisu bile baš nešto preterano povoljne. Treba pratiti akcije.

Što se tiče podešavanja greškom sam to pisao u ovoj temi. Član MegaSkot je u mislim na nekoj drugoj temi na ovom forumu pisao podešavanja za LG seriju LM6**

@acirbod
Ja pitao u par servisa i garancija važi kod nas. Mora biti overena pečatom prodavca. Fiskalni račun original obavezan. U slučaju da ti u garantnom roku crkne panel odneseš tv u ovlašten servis oni konstatuju da je panel pokvaren izdaju ti na nekom njihovom LG obrascu potvrdu da je panel neispravan. Tu potvdu i tv nosiš u prodavnicu gde si kupio tv i dobijaš nov isti takav. Ako pak nemaju takava onda neki u tom cenovnom rangu. Sve ostale kvarove rade u našim servisima. Stim što bi ja uvek radije odneo tv na sesvis u Mađarsku je kod njih je rok za popravku 7dana a kod nas 45 a obično bude i veći. I sem toga ko zna šta od delova ugrađuju ovi naši serviseri.
A što se tiče 5.godina nemoraju svi modeli iznad LM640 imati 5 godina garanciju ti sa 5.godina su skuplji. Otvori te link eDigitala koji sam okačio unazad par strana piše da su televizori na akciji sa mogućnošću 5.godina. Kad otvorite link i udjete na sajt eDigitala ima te za isti tv posebne cene sa 2,3,4 i 5 godina garancije. To su možda tako namerno uradili i ko nije dovoljno pažljiv to i ne primeti.

Hvala na pojasnjenju!sad je jasnije oko garancije 5godina.Za racun znam da mora orginal,samo ne znam ko ga daje od ovih sa KP...
 
U Mađarskim prodavnicama 660s je oko 200.000 forinti -to je oko 715e (može da se nađe i jeftinije). Kada se na to odbije afa izađe cca 565e. Ovi na KP se znači ugrade skoro 200 evrića po TV-u! Moglo bi se reći da dobro i oni pelješe budući da ne plate ni carinu ni PDV!
 
Poslednja izmena:
ta radnja je u Budimpesti (kao i mnoge druge sa neta) gde su dosta bolje cene nego u Segedinu...racunaj da je Budimpesta od nase granice oko 200km(u jednom smeru) plus je grad ogroman pa se treba i snaci...racunicu sam napravi(Nis-Budimpesta) i racunaj na carinu,na dugo cekanje,na to da moze da se pokvari pa da moras opet nazad(ako ti nasi ne priznaju reklamaciju)...uzmi u obzir da mnogi koji propuste te nase prodavce televizora daju solidan deo i carinicima tako da nije zarada ta koja mislis...taj koji meni donesi podeli AFA-u sa mnom sto je meni ok i on i ja smo zadovoljni
ps kurs koji sada dobijes je 282,a ne kao sto pise 288
 
Poslednja izmena:
I ne računa se sa 127 povraćaj...

100+pdv=127 a 127-PDV je druga matematika. I uvek još skinu malo za obradu itd. Dobije se čisto nazad izmedju 17 i 23% :eek:
 
Srbinu ugoditi ne mozes!! Ljudi stave cenu koju hoce i na svakom od nas je da je prihvatimo ili ne. Ima toga i ovde, pa pravac radnja. Ko je video kolika je kutija 42" TV-a, nece mu padati na pamet da sam doveze.
 
100e je osnovica plus 27% PDV je 127e. znaci 127 eur je 127%! Ako 127e podelis sa `127% i pomnozis sa 100 dobijas 100eur.

Ako je 728e cena sa PDV (27%), matematika je 728/127*100=573e - osnovica bez PDV!

Ili ako vam je lakse koeficijent sa kojim mnozite cenu proizvoda sa PDV da dobijete osnovicu je
100/127= 0.7874015


Centralna banka Madjarske http://english.mnb.hu/
 
Poslednja izmena:
Ako je u Mađarskoj 715e a kod nas ga prodaju za 730e (ili više) taj nije podelio samnom AFU nego je uzeo celu i još se malo ugradio. Zar ne?
Slažem se da treba i oni da zarade ali 170e je ipak puno, pogotovo što on ne ide po jedan TV nego 5-6 ili više.
 
Tacno, i mnogi ne nabavljaju u Segedinu nego iz najjeftinijih prodavnica u Madjarskoj ili Poljskoj...
 
Ljudi,ako cemo posteno,nije problem koliko se ugradjuju,ima tu jos troskova,koje necemo pominjati ovde...ja bih voleo samo da ono sto se dobija tamo,dobijemo i mi ovde.Duzina garancije,naocare za 3d(vidim svi kao poklanjaju naocare uz 3d tv,a one idu u osnovnom paketu..i slicne fore).Koliko ko zaradjuje nije tema ovde,vec sta mi kao kupci treba da ocekujemo.Koliko vidim,od novogodisnjeg popusta nema nista,bar kod nasih.Cene ostale iste,kod nekih malo i skuplje 10-20e.Sto se mene tice,ja sam odustao od kupovine,cekam modele za sledecu godinu.Necu da platim 700e tv iz 2012,kad cu za 3-4 meseca kuputi novu seriju za iste pare.Pozz!:type:

P.S. Ovo je tacno za nabavku,ne uzimaju u prodavnici,vec kako je meni receno,direktno iz fabrike.
 
Poslednja izmena:
za dzejdzej-a:
centralna banka madjarske je jedno,a stvaran kurs u menjacnicama je nesto drugo...mislis da ti mozes da znas bolje od nekog kome je Madjarska na 10 km?
za jovanov_s:
ps ako mislis da je to tako jednostavno ti lepo kreni na put i pravac u te jeftine radnje i proci ces odlicno
 
Poslednja izmena:
pa valjda se gleda srednji kurs centralne banke kao sto kod nas ide po srednjem kursu NBS...to nije ni bitno.
Znaci predlazete da se ceka sledeca godina i da se pazari nesto novije?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno