Šta je novo?

Wasteland 2

Doktor

Slavan
Učlanjen(a)
13.03.2006
Poruke
1,525
Poena
360
Brian Fargo, producent originalnih Fallout igara, namerava ponovno oživeti spiritualnog prethodnika tog serijala – izometrijski RPG naslov zvan Wasteland. Razvojni tim InXile Entertainment nedavno je otkupio prava na igru i od sledećeg meseca planira krenuti u realizaciju.

InXile ovaj projekat planira financirati putem Kickstarter kampanje, odnosno donacija igrača, sledeći tako primer Double Fine Productionsa. Fargo ističe kako je taj model idealan za Wasteland 2 i napominje da će mu trebati barem milion dolara kako bi čitav projekat uspeo.
 
Zelim mu srecu. Ne uspevaju uvek Kickstarter kampanje, sto su kreatori Tony Hawks: Ride nazalost videli.
Bilo bi lepo videti nesto nalik pravom Fallout-u, a ne ovaj Bethesdin izrod.
 
Čuo sam za ideju, kad sam video topic mislio sam da su krenuli :) Uglavnom, dobiće neke pare od mene.
 
Uf, zvuci dobro, samo sto cemo da cekamo jos koju godinu da izadje :D
 
a okupio je cak i neke programere i dizajnere iz originala :)

cak je tu i kompozitor muzike iz fallouta

kaze da ce igra biti sa poteznom borbom, full scale rpg

nesto se ne nadam previse da ce uspeti u tome, ali sve najbolje im zelim
 
[RPG] Brian Fargo’s Wasteland 2

Wasteland 2 is the direct sequel to the first ever post-apocalyptic computer RPG. The original Wasteland was the inspiration for the FALLOUT series of games, and the first RPG to allow players to split parties for tactical considerations, to face players with moral choices, and to make them deal with the consequences of their actions. It was the first to provide far more than the one-key-for-one-lock style of puzzle solving. It was groundbreaking, which is why IGN named it one of the top 25 PC games of all time, Computer Gaming World named it the Adventure Game of the year in 1988, and it was short-listed for inclusion in the Smithsonian Institution’s current “Art of the Computer Game” exhibition.

info o projektu
http://www.kickstarter.com/projects/inxile/wasteland-2
 
Stvarno odlicna vest! Zazeleo sam se oldschool Fallout2 gameplaya, f3 nisam ni takao.

Dacu im 15$ i zeljno cekam da igra izadje.
 
Konacno su pronasli model kako da prave igre koje zele da prave, a ne igre sa osobinama koje im forsiraju izdavaci zarad sto vece zarade :)
Od ove igre stvarno ocekujem mnogo, kao i od avanture koju pravi Double Fine.
 
Ne mogu da editujem poruku, pa cu pitati ovde: da li je neko nasao podatak kada bi trebalo da bude gotova igra?
 
...sa ovakvim nacinom finansiranja i bez izdavaca verovatno nikad.

edit:
Trebao je da uzme lovu za FPS i zbrise... ili da napravi neki za 1000$, a ostatak potrosi na RPG kad tolko voli. Kao pravi majstor :D
 
Poslednja izmena:
Pa Double Fine je na ovaj nacin skupio 2.5 miliona dolara za manje od dve nedelje, sto je prilicno velika suma. Sta ce im izdavac nakon toga? :)
Zavrse igru, puste je na Steamu, i to je to.

Edit: evo i ovi su skupili 300 000 dolara vec posle 8 sati.
 
Poslednja izmena:
Ako mu je to dovoljno za ono sto je zamislio onda svaka cast.
Mada mislim da ono sto se prikupi na ovaj nacin u tim prvim nedeljama to je najveci deo, posle ide sve sporije, dok konacno ne stanu prihodi, pa bila igra gotova ili ne. Samo da posle ne bude bezbroj patchevanja zbog nedovrsenih igara i razocarenja... Ili bude varijanta da posle godinu-dve donatori dobiju bete od 1/3 igre, pa kad se zavrsi.
 
Poslednja izmena:
3.25 miliona za avanturu. To ce biti jedna od najskupljih p&c avantura :)

@Uruk

Pa ako skupe koliko i Double Fine, to je prilicno velika suma. Witcher je kostao 6 miliona evra (oko 8 miliona dolara). Ovi ako skupe 3 miliona to je skoro kao pola sume za Witcher, a prave top-down rpg sa poteznom borbom - dakle, fokus nece biti na skupim high-tech 3d efektima, nego na onome sto je najvaznije u rpg-u :)
 
3 miliona je kostao Grim Fandango... [+dodaj inflaciju od 1998 do 2012].

Witcher se pravi u poljskoj, nemaju iste plate kao i u USA. :D
 
Poslednja izmena:
:p
[YOUTUBE]lLNZjQ28tPE[/YOUTUBE]
you buy a piece of paradise too? :D
 
Poslednja izmena:
3 miliona je kostao Grim Fandango... [+dodaj inflaciju od 1998 do 2012].

Witcher se pravi u poljskoj, nemaju iste plate kao i u USA. :D

grim je bio prva 3d avantura, koristio novu tehnologiju etc

sa druge strane fallout 1 je u devedesetim kostao oko 3 milke, ali je napisan od nule sto bi se reklo i tada su animacije u onim dijalzoima kostale papreno

ja cu naravno donirati svoj deo :)



ocekivani release date je oktobar 2013.
 
Poslednja izmena:
Grim je koštao $900.000, Tim Schafer je rekao da ukoliko dođu do te cifre (cifre sa kojom su krenuli sa tom igrom), on će iskeširati još $100k iz svog džepa do $1mil.

Neka naprave Grim 2 i to će biti prva avantura koju ću odigrati u proteklih 10god

A kontam po onoj statistici da je Fallout 2 najbrojnije skinuta (ne znam kako da se izrazim) igra sa neta, ima više fanova koji mogu da iskeširaju finu sumu.
 
Poslednja izmena:
ja dajem pare makar samo da odslusam morganovu novu muziku :D
 
već :O do jaja!
 
Fargo u Game Zone-u rece:
"At the $1.5 Million level we will be adding a Linux version along with the Mac OS X version.
...$1.14M as I write... "
 
zapravo vec su na 1.33 mil - tako da ce biti i portova :)
 
^ Cool. Do jaja.

Taj Kickstart ima potencijal do ozivi dobar broj bisera game-istorije!
 
Ali isto tako ce privuci i ogromnu kolicinu ljudi koji ce hteti da iskoriste takvu priliku za sopstveni dzep. :(
 
Haha, kao da me pitaju koje igre ce da ponovo ozive :)
Texa sam odigrao po dva puta svaki nastavak. Jes' omatorio Kris Dzons :d
 
Nazad
Vrh Dno