Šta je novo?

LG Optimus Hub

Dobro izgleda CM7, zaista si ga nabudzio na ovaj LG :)

Nego jel ima neko ideju kako da povratim fon iz mrtvih?
Cackao sam po netu, izgleda da nisam imao srece pri CRu, nesto nije leglo.
 
Dobro izgleda CM7, zaista si ga nabudzio na ovaj LG :)

Nego jel ima neko ideju kako da povratim fon iz mrtvih?
Cackao sam po netu, izgleda da nisam imao srece pri CRu, nesto nije leglo.


Kako ? Nije mi jasno gde si pogrešio ? :S:
Nema šta tu da legne - posao od par minuta .

Pre flešovanja si uradio backup ?

Jel možeš sad uopšte da podigneš sistem ?
 
Nisam ni hteo da flashujem.
Odradio root, odradio CustomRecovery a zatim da "isprobam" voldown+power pa da particionisem sdcard. Telefon ne moze da se podigne, zaglavi se.

Na ekranu stoji:
Fastboot mode started
udc_start()

Naravno, nadjem na netu nekakav tutorial za ozivljavanje p500 iz identicnog fastboot problema - al nece Hub da iskomunicira sa kompom i stoji zaglavljen.
Cak ne mogu ni da ga iskljucim :)
 
Poslednja izmena:
Nisam ni hteo da flashujem.
Odradio root, odradio CustomRecovery a zatim da "isprobam" voldown+power. Telefon ne moze da se podigne, zaglavi se.

Na ekranu stoji:
Fastboot mode started
udc_start()

Naravno, nadjem na netu nekakav tutorial za ozivljavanje p500 iz identicnog fastboot problema - al nece Hub da iskomunicira sa kompom i stoji zaglavljen.
Cak ne mogu ni da ga iskljucim :)

Izvadi bateriju pa vrati :)
 
Ma jesam, cim upalim zaglavi se za 5sec.
Moram ovo da resim sutra, valjda ga nisam sa'ranio tek tako.

Idem da trazim po gajbi kakav backup telefon :)
 
Ma jesam, cim upalim zaglavi se za 5sec.
Moram ovo da resim sutra, valjda ga nisam sa'ranio tek tako.

Idem da trazim po gajbi kakav backup telefon :)

Šta uradi ti na kraju ?

Ako hoćeš da vratiš originalni (Stock) ROM poseti ovaj link sa Google translate-om pošto je na portugalskom :d

http://www.smartzone.com.br/2012/02/tutorial-lg-optimus-hub-rom-original.html

Kome se ne sviđa CM7 može da se vrati na originalni rom koji su dobili prilikom kupovine - čak može da se i izabere srpski jezik :)
 
Poslednja izmena:
Ne stizem da se pozabavim, mada sam nasao nekakav info za LG P500.
Naime P500 je bagovao dosta slicno sa fastbootom pri pokusaju CustomRecoveryja. Postoji procedura na Xda-Dev (fastboot erase recovery) za ovaj softbreak kod P500. Valjda je slicno.
Kod mene iz nekih razloga komp nece da prepozna telefon tako da u cmd konzoli stalno stoji <waiting for device> i nista se ne desava.

Ljudi su uspevali promenom kompa ili instaliranjem PDANet-a i njegovih LG drajvera.
PDANet sam probao i ne moze da dovrsi instalaciju jer telefon ne moze u debug mode (logicno!)
Ostaje da promenim komp pa da probam. Ako ne moze bice flesovanje, ali nadam se bez malera.

Eto, palo prvo cackanje :)
 
Poslednja izmena:
Probaj drugi usb port, meni je pomoglo par puta. Generalno kad se ubaci cwm recovery nema sanse da ga zeznes, a da u isto vreme ne mozes da ga povratis za par minuta bez racunara.

Sent by Tt
 
Dok je telefon funkcionisao mogao je da prepozna po zelji kao USB LG E510 odnosno kao "mass storage" device.
Sada ga vidi kao USB "Android phone", a cmd konzola "wait for device".

Inst/deinst LG drajvere, nista. Njihovi drajveri su izgleda teshki shit.
 
Poslednja izmena:
Probaj da ga zakacis na komp u fastboot modu i bez obzira sto ga ne prepoznaje, iz foldera gde ti je fastboot.exe pokrenes cmd, kucas reboot bootloader pa enter i nastavis dalje. Uzas su drajveri, srecom pa racunar treba samo prilikom flasha cwm recoverya.

Sent by Tt
 
Ne vidi ga. <waiting for device>

Probacu na drugom kompu (a mozda i na drugom windowsu, kod men win7)
 
Reseno, izgleda da je problem bio u verziji fastboot.exe.
Koristio sam fastboot.exe sa neta od ~180kb, dok je verzija iz android-sdk\platform-tools ~70kb.
Sve je bilo gotovo za nekoliko sekundi.
Probao sam ponovo CR (naravno!) i ovaj put je usao u CR bez problema.

Ovo se desava (fastboot mode) kada recovery image pukne, iz nekog razloga.
 
Reseno, izgleda da je problem bio u verziji fastboot.exe.
Koristio sam fastboot.exe sa neta od ~180kb, dok je verzija iz android-sdk\platform-tools ~70kb.
Sve je bilo gotovo za nekoliko sekundi.
Probao sam ponovo CR (naravno!) i ovaj put je usao u CR bez problema.

Ovo se desava (fastboot mode) kada recovery image pukne, iz nekog razloga.

E pa lepo da si to rešio , sad da nabaciš CM7 i da uživaš :)
 
Prvo cu malo da koristim fon kao fon :). Pa kad se smorim..
 
[YOUTUBE]kqVyeVZLE0o[/YOUTUBE]

Screenshot_2012_03_27_08_51_55.png
Screenshot_2012_03_30_09_12_45.png
Screenshot_2012_03_26_17_59_41.jpg



Kuvaju Italijani CM9 za naš telefon :)
 
Poslednja izmena:
Planiram da uzmem ovaj LG za sekundarni fon. E sad, tri najbitnije stavke koje mene interesuju su (kad je android u pitanju, bateriju ne računam):

1- Kvalitet izrade (plastike), i da li zadnja maska posle par skidanja počne da žvaće i škripi!?:mad:
2- Jačina/kvalitet zvuka pri razgovoru, kao i jačina/kvalitet zvučnika pri zvonjenju telefona!?
3- Da li je prijem signala dobar, i da li dolaži do ispadanja iz mreže?

Ajde dobri ljudi, pomagajte, i posavetujte. :wave:
 
1. Ne skripi nista, sve je lepo upakovano, osim sto ce verovatno da se zadnja maska grebe....ja cekam da mi stigne silikonska zastita.
2. Jacina zvuka izuzetna, sagovornik se cuje kristalno jasno kao i zvuk samog telefona, mada ja uvek imam melodije iritirajuce po druge :d
3. Prijem signala odlican, nisam imala problema, ni sa pozivima, ni sa internetom.
 
Jel postoji neki program koji moze sve aplikacije da prebaci na SD karticu ? :) posto imam onaj App 2 SD i ima nekih koje ne moze da prebaci na SD karticu ...
 
Da li moze nekako da se regulise ovo postepeno pojacavanje melodije kada vas neko zove?
 
Kod nas slaba ponuda futrola za ovaj telefon. Tacnije nikakva.
 
Ma futrola ima koliko hoces, moja drugarica je kupila futrolu, ne konkretno za ovaj tel, ali futrola kao da je za njega pravljena, problem je sa silikonskim maskama!
 
I meni ova zadnja maska polako počinje da propada , izgleda da će morati nešto da se uzme ili zameni :)

Ako neko uradi nešto po tom pitanju neka javi utiske ovde ;)
 
Od maski jedino bih uzeo onu rupicastu (gace) ali to kod nas nema ni u snu.

Inace, uzeo sam onu Comicell koznu futrolu za 400 kinti. Fino pasuje.

 
Tu "rupicastu" straznju zastitu uzeh i ja za svoj O2X. Sjajno lezi i jos bolje izgleda - lepsi mi je telefon s njom nego "go", svega mi.

Naravno, narucio preko ebay.de - cena 7.98€, dostava u Srbiju 3.90€. Na kupujemprodajem.com ima neki lik koji je imao slicne (za Hub ne znam, za moj model je imao) ali mislim (po slikama) da je ova i lepsa i bolja. Te njegove su 999din.

O2X via TTv2b5
 
Hocu, evo trudicu se veceras, treba i kolegi sa teme (marinko98) da posaljem slike... :)

O2X via TTv2b5
 
Nazad
Vrh Dno