Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
@fkloznica

nisam te baš najbolje razumeo, ne možeš preko telefona da se "ukačiš" na SBB WiFi u stanu? a preko laptopa možeš ili si se kačio kablom na tog Cisca?
 
Treba da idem danas da potpišem ugovor. Šta daju od opreme sad, tačnije šta da im tražim? Cisco EPC 3208 +TP-Link 740N kombinaciju jel daju još? Ili daju ovaj EPC 3212 daju sad, plus šta? Trebao bi mi odgovor što pre, hvala :)
 
Ja sam jutros zvao 19900 i javila se devojka sa kojom nisam mogao da se dogovorim/sporazumem.

Još mi nisu doneli opremu a bila je prva služba koja je povezala kabal iz utičnice do TV-a i sada čekam da donesu opremu (danas-sutra).

Ja je pitam pošto sam pročitao na više mesta od korisnika da se žale na ruter, da li će oni davati posebno ruter ili da idem sam da kupujem pošto sam tražio samo modem Cisco 3212?

Ona onako opušteno odgovori da je Cisco 3212 ruter koji ima pozadi četiri LAN priključka, i dva telefonska.

Ja joj objasnim da to nije taj i da ima samo jedan Ethernet i da će mi trebati više priključaka zbog TV-a, NAS-a, računara..., kaže ona opet "3212 ima sve".

Ne znam šta da ti kažem, hajde ako ti nije mrsko pozovi pa pitaj da li nešto daju uz modem 3212, ne bih mogao da podnesem da me opet...
 
Aj javite oko ugovora na godinu dana kako ide za prvi mesec.
 
Trebalo bi prvi mesec gratis ali tamo kažu na šalteru da nema ništa gratis i da ide 12 x puna cena.

Edit: u akcijskom cenovniku stoji:

Važi od 15.09.2014. do 31.12.2014.

Priključna taksa - 1 dinar

Važi za sve nove pretplatnike SBB kablovske televizije koji se po prvi put priključuju na SBB mrežu i nalaze se u neposrednoj blizini SBB mreže.

Novi pretplatnik koji se po prvi put priključuje na SBB mrežu može da odabere jednu od promotivnih pogodnosti:

- 3 obračunska perioda mesečno održavanje po 1 dinar mesečno uz minimalno korišćenje usluge 24 meseca

- 1 obračunski period mesečno održavanje 1 dinar uz minimalno korišćenje usluge 12 meseci...

Ima još dosta toga, da li želiš da skeniram stranicu (ima ako se ne nalaze u neposerednoj blizini onda je 50%...)?
 
Poslednja izmena:
Može li meko da mi kaže koja je poslednja verzija softvera na D3v2 uredjajima?
Nisam dobio update već mesecima.
 
Ona onako opušteno odgovori da je Cisco 3212 ruter koji ima pozadi četiri LAN priključka, i dva telefonska.
Сад бих нешто написао али ће да ми пришију да пишеш сексистичке поруке. ;) У последње време форсирају HG па не знам шта раде ако неко хоће баш модем, раније су давали рутер уз старе модеме, после мењали старе за нове и остављали рутер ... сада би могао да одговори неко ко је скоро добио само модем.

Нисам сигуран да је добитна комбинација модем и рутер који можда дају, добро је ако неко има свој одличан рутер али са оним 740N не верујем да ће да буде нешто екстра. Ипак HG има гигабитни рутер а постоји вероватноћа да ће да се погоди комбинација и да ће добро да ради. Колико сам могао да прочитам, некима ради без грешке, некима пуца wireless са одређеним телефонима па је можда добро да се оде код онога ко има HG и испроба ... осим ако није касно и мора данас да се одлучи. ;)
 
Nema ništa gratis, ti meseci za jedan dinar se dodaju na ugovor, tako da svejedno platiš punih 12 ili 24.
 
Hebi ga sad, meni rekoše preko telefona kada sam zvao da tri meseca idu po dinar a preostalih 21 mesec puna cena za trio gold. Ako bude puna cena prva tri meseca ima da se pozovem na snimljeni razgovor. Ili se nismo razumeli?
 
Imaš tri meseca za dinar preko tih 24. Bar je tako bilo, a sumnjam da su promenili.
 
@dark

Pričaš o novim ili starim korisnicima?
 
@dark

Pričaš o novim ili starim korisnicima?

Када потписујеш нови уговор добијаш прва 3 месеца за динар, значи 100% је тако, али не знам да ли тако иде када продужаваш стари...
 
Ma nemojte da me plasite, ja sam novi korisnik :)
 
Bilo je tri meseca gratis, kad to prođe plus 24 meseca regularno. Nije 24-3, nego 3+24.
Proverite, ali tako je bilo.
 
E sad ako se ja prijavim sutra i oni meni sve to aktiviraju 25og da li imam besplatno pet dana ili do kraja januara?
 
To i mene zanima, valjda nisu toliki cigani da racunaju ceo mesec za pet dana. Upravo idem do usca pa javljam
 
I ja mislim da ide 1+12 i 3+24.Kad sam Maja potpisivao aneks tražio sam da budem bez promocije od 3 meseca po staroj ceni.Prethodni ugovor sam potpisao samo 6 meseci pre aneksa,gde sam opet imao promociju!Kažu ne,mora promocija od 3 meseca!
 
Ovo su na njihovom forumu odgovorili jednom korisniku na isto pitanje vezano za trajanje obaveze:

SBB korisnički servis 1 je napisao(la):
1 mesec za dinar ulazi u postojeću ugovornu obavezu od 24 meseci, tj. ugovorna obaveza se sastoji iz forme 3 meseca za dinar + 21 mesec po standardnoj ceni paketa.

E sad, ako to nije istina nek im je na čast...
 
Glupost ako je tako, zaboravih da ih detaljno ispitam. Nego pitao ih za ovo od kad se racuna 3 meseca/1 mesec, i kazu od trenutka kada te prikljuce pa od tad. Verovatno racunaju naredni racun od datuma isteka ova tri za dinar pa onda koriguju iznos.

Pitao sam ih za opremu, imaju samo ovaj problematicni cisco epc 3925. Pitam jel moze ona druga varijanta modem+ruter, kaze nemamo to vise na stanju uopste. To mi je sto mi je, alternativu nemam sto se interneta tice, pa sam primoran bio da pristanem.

Samo jos da dodam, uzeo sam ipak gold extra umesto gold, hebes i tih 700 kinti, 60 umesto 40 megabita mi ipak znaci, a ajde da kazemo i vise hd kanala.
 
Misliš da računaju od 25. 12 do 25. 01 pa onda naplate pet dana u januaru?
 
Мислим да већ неко време дају 3+21 тј укупно 24 и да три месеца значи 3х30 дана. Не бих се баш кладио да је тако али мислим да јесте. А изгледа да је баш екстра златни најбољи, не преплаћује се превише за пинк и хбо а мало њих има потребу баш за сто мегабита па је ово сасвим ОК. Обичан голд има само спорт клуб ХД канале па је тек голд екстра прави ХД пакет.
 
GoldExtra je Best Buy kod SBB-a.Osim, ako pre toga nisi imao paket sa HBOPremium i D3 kućom za iste pare,pa posle moraš da uzmeš Premijum, jer sabiranje istog daje mnogo veću cenu od samog Premijuma,a dobijaš mnogo brži net!Znaju oni šta rade!I ja sam se vodio istom logikom kao i Gizmo.
Do sad su uvek naplaćivali proporcionalno danima korišćenja za početni mesec.
 
Poslednja izmena:
Posle 15. se računa od sledećeg meseca beše.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno