Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ja svratio i tražio da mi daju, neće te se setiti verovatno dok sam ne tražiš
 
Tek kad sam dosao kuci sam video da mi nije jos istekao ugovor i da su me izgleda zajebali, sad pitanje: jel stara cena ide do kraja starog ugovora ili narednih 24meseca ako se potpise 24m? Da znam koliko su me zajebali.
Ако потпишеш нови уговор док ти стари још није истеко, прва три месеца (за нови уговор на 2 године) тј први месец (за нови уговор на 1 годину) плаћаш онолико колико си плаћао стари пакет а после тога до краја уговора плаћаш цену новог пакета. Ако си плаћао 2.600, требало би да ти за први месец буде толики рачун а од следећег да плаћаш 2.990 и ако то не ураде, закинули су те 330 кинте. Можда би потписао на две године да си знао.
Мало је чудно да толико омаше и не виде да ти пакет још траје мада тамо раде свакакви. Зови и пријави па да уштедиш бар тих 330.
 
Evo mene kao korosnika sbb interneta interesuje stvar oko menjajnja ip adrese. Da li je ikako moguce promeniti ip adresu ako imas sbb internet, da li to radi operater kada ga pozoves ili to uopste ne rade.
 
Evo informacije koju je objavio "SK" povodom posete njihovom "TelePark-u" gde su između ostalog naveli da će u 2015 godini krenuti sa besplatnom podelom uređaja koji podržavaju AC standard.


Sta mu dodje taj ac standard?
 
Ако потпишеш нови уговор док ти стари још није истеко, прва три месеца (за нови уговор на 2 године) тј први месец (за нови уговор на 1 годину) плаћаш онолико колико си плаћао стари пакет а после тога до краја уговора плаћаш цену новог пакета. Ако си плаћао 2.600, требало би да ти за први месец буде толики рачун а од следећег да плаћаш 2.990 и ако то не ураде, закинули су те 330 кинте. Можда би потписао на две године да си знао.
Мало је чудно да толико омаше и не виде да ти пакет још траје мада тамо раде свакакви. Зови и пријави па да уштедиш бар тих 330.
Ok, pomislio sam da je mnogo gore.
Hvala na informaciji.
 
To nije prevod za nekoga ko pita tako nešto.
 
Aha.. Hvala..
 
Da li to oni na fin način izbacuju jadni HG?Opet uz 24 meseca ugovora ,ali besplatni uređaj!:d Koji uzgred 99% njihovih korisnika neće moći da koristi u fulu.
 
Konačno sam povezao laptop kablom sa HG i brzina je između 58 i 59 mb što je u redu ,dok je na kompu 40-43 što nije u redu :)

Komp je povezan preko USB TP link 150mb N sticka na net.

E sad pitanje za one koji poznaju materiju.. Da bi dobio što je moguće približniju brzinu kao preko kabla da li da:

1. na HG isključim wifi, povežem neki jači ruter
2. uzmem jači usb stick na kompu (300 mb N ili tako nešto)
3. povežem kablom HG i komp (ova solucija mi se najmanje sviđa jer su HG i komp u dve različite prostorije ali ako se mora nije teško :)

Hvala unapred
 
Jedino 3. varijanta garantuje da ćeš imati punu brzinu konekcije. Ostale mogu ali i ne moraju da daju rezultate jer je kod wifi-a svaki slučaj (oprema/lokacija) zasebna priča. Meni je taj mali TpLink 150mbps liteN stick davao brzine od oko 55-60Mbps (~6-7MB/s) što je ok, a opet sam imao situaciju da sa istim ruterom (TpLink 1043ND) daleko bolja wifi kartica, (3 antene, 300Mbps) ne prelazi 40Mbps.
 
krastavac. baš sam se ponadao da neću morati provlačiti kablove. Ponadao sam se da je HG nesposoban da isporuči wifi kako treba pa da će biti dovoljno da dodam jedan ruter, mada mi je u toj sobi pun signal i piše da je ostvarena veza između HG i USB sticka od 72Mbs.
 
Može se i preko wifi-a ostvariti puna brzina tvoje konekcije, ali niko ti ne može garantovati da će određena oprema to odraditi na tvojoj lokaciji. Sve zavisi koliko ima okolnih mreža u tvom okruženju, kako su raspoređene po kanalima, koliko zidova između rutera i računara, njihova pozicija u prostorijama, udaljenost...
 
Zid je od hebenog armiranog betona zato se signali za sve malo gube po stanu :) Kad pričam preko mobilnog moram na prozor da izađem :)
 
Da li su ovo dobri parametri?
 

Prilozi

  • 3208.png
    3208.png
    359.5 KB · Pregleda: 404
Power level ti je na granici. Ide od -12 do +12.
 
Da, trebalo bi malo smanjiti jačinu signala i dovesti je što bliže 0dBmV. Nezgodno je što su jako inertni i nezainteresovani, hoće da se odazovu tek kada se pojave veći problemi tj. učestali prekidi u konekciji. Kod ovakvih slučaja gde je sve na granici upotrebljivosti neće ni da čuju da pošalju nekoga i srede stvar preventivno. Imam takav problem na jednoj lokaciji, firma je u pitanju, signal je konstantno na granici upotrebljivog, ima povremeno kratkotrajnih prekida i povećanja odziva ali iako sam više puta prijavljivao kvar uvek dobijam odgovor da su pratili konekciju i da je ok tj. da sa njihove strane ne vide nikakav problem. Čak sam u par navrata dokumentovao screenshot-ovima signalne stranice modema gde su pojedini parametri izvan specifikacija i opet se prave blesavi. Sa druge strane kod kuće kada sam imao problema uvek su izlazili veoma brzo na teren i rešavali sve kako i treba. Kontraverzan provajder :)
 
Да немаш неку скретницу/разделник више? Када су мене пребацили на ново чвориште, тамо је пуштен мало слабији сигнал и мени је Power Level са -2-3 скочио на -7-9, тип ми је онда заобишао једну скретницу (до тада су од улаза у стан до модема биле две) и опет је сигнал био око -2-3. Пошто ми је кабл сметао (нисам избушио довољно широку рупу у зиду да провучем два кабла) вратио сам старо повезивање, сада ми је опет -7-9 али не утиче на рад, све је без грешке. Ако почне да брља, знам одакле да почнем.

Погледај и сам разделник, овај у соби има три излаза, два са -7,5dB и један са -3,5dB, модем је наравно на овом последњем.
 
Razdvajanje signala za modem i tv cini mi se da je dobro uradjeno. Koristio sam njihov 2delni razdelnik, tu je gubitak 2x3.5. D3 radi, epg radi. Ako ih zovem, sta da kazem? Da treba malo da smanje jacinu signala, da bude blize 0?
 
Da, trebalo bi malo smanjiti jačinu signala i dovesti je što bliže 0dBmV. Nezgodno je što su jako inertni i nezainteresovani, hoće da se odazovu tek kada se pojave veći problemi tj. učestali prekidi u konekciji. Kod ovakvih slučaja gde je sve na granici upotrebljivosti neće ni da čuju da pošalju nekoga i srede stvar preventivno. Imam takav problem na jednoj lokaciji, firma je u pitanju, signal je konstantno na granici upotrebljivog, ima povremeno kratkotrajnih prekida i povećanja odziva ali iako sam više puta prijavljivao kvar uvek dobijam odgovor da su pratili konekciju i da je ok tj. da sa njihove strane ne vide nikakav problem. Čak sam u par navrata dokumentovao screenshot-ovima signalne stranice modema gde su pojedini parametri izvan specifikacija i opet se prave blesavi. Sa druge strane kod kuće kada sam imao problema uvek su izlazili veoma brzo na teren i rešavali sve kako i treba. Kontraverzan provajder :)

Ja sam primetio da su nedavno na modemu (bar na starom modelu) zakljucali one dve strane sa parametrima, signal i status gde je moglo da se vidi nesto vise parametara. Ostalo je samo ovo sistem gde mogu da vidim pover level. Kako su mi nedavno bili u poseti bas zbog slabijeg signala pitam sam za to i receno mi je da su to zakljucali jer su ljudi poceli da to gledaju i da zovu bas kad ti parametri malo oslabe ali da njima ti parametri ne znace mnogo tj. tu oni dobiju samo mali deo informacija i da moraju na terenu da vide stvarno stanje i da nadju problem.
 
Parametri signala su bitni i uvek kada se priblize granicnim vrednostima konekcija ima manje ili vece probleme. SBB umesto da se potrudi da svima signal bude u okviru +/-5dbmV pa da bez problema trpi oscilacije oni sakrivaju te pokazatelje od korisnika. Jacina signala se npr. dosta menja sa promenom spoljasnje temperature i zato je potrebno da bude sto blize idealnom, cim je na granicnim vrednostima pitanje je dana kada ce se pojaviti prekid konekcije.
 
Da znam, bas sam imao problem nedavno, kad su mi popravili signal bilo je oko -8dBmV sad je vec oko -9 i iako ni ovo nije idealno, u odnosu na ono kako je bilo ovo je sada pesma. I ja bi voleo kad bi oni bili tako predan provajder ali pogotovo danas to vise nije realno ocekivati.
 
Ja sam imao probleme sa random prekidima interneta 1-2 puta za sat vremena (i još uvek ih imam) u kratkim intervalima (maks 10s) dovoljnim da me izbace sa online servera.

Trenutni power level kod mene oko -5. Bio je oko -11 pa sam nešto ispremeštao smanjio jedan spliter na trasi. Fora je što sve radi isto. Ništa nisam dobio ali ni izgubio.
 
Meni se cini da u jednacinu treba ubaciti i SNR, ne samo gledati power level. Meni je power level skoro zakucan na -12dBmV, ali nemam tih problema. I zasto je kod mene aktivno svih 8 downstream kanala, a Fidelu samo 4? (doduse, drugi modem je u pitanju, 3928S)
I da li imate problema sa DNS, jutros sam imao prekid od sat vremena uzrokovan DNS-om (isto i sa google DNS), izbacivalo me je sa 19900 da bih prijavio smetnje?
cisco.jpg
 
Poslednja izmena:
Meni se cini da u jednacinu treba ubaciti i SNR, ne samo gledati power level. Meni je power level skoro zakucan na -12dBmV, ali nemam tih problema. I zasto je kod mene aktivno svih 8 downstream kanala, a Fidelu samo 4? (doduse, drugi modem je u pitanju, 3928S)
I da li imate problema sa DNS, jutros sam imao prekid od sat vremena uzrokovan DNS-om (isto i sa google DNS), izbacivalo me je sa 19900 da bih prijavio smetnje?
Pogledajte prilog 163799

Imao sam identičan signal kao kod tebe. Moj gore pomenuti problem je poteško replicirati na licu mesta pošto se dešava random.
Sad je ovakav i internet isto radi. Cisco EPC3925
 

Prilozi

  • signal.jpg
    signal.jpg
    40.5 KB · Pregleda: 201
Moji parametri se prilično razlikuju od ovih sa slika iznad ?

sbb.png



Parametri od značaja u Downstream channel delu su:
* Bit Rate - propusni opseg za prijem podataka.
* Power Level - jačina primljenog signala. Vrednost ovog parametra treba da bude
izmedju -12 i 12, idealno oko 0.
* SNR - Signal to Noise Ratio - odnos signala i šuma na liniji.
Optimalna vrednost ovog parametra je preko 34.

Parametri od značaja u Upstream channel delu su:
* Bit Rate - propusni opseg za slanje podataka.
* Power Level - jačina odlaznog signala.
Optimalna vrednost ovog parametra je u opsegu 40 do 50 dbmV, a prihvaljiva odstupanja su kada je vrednost izmedju 35 i 55 dbmV
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno