Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Da. Portal za*ebava od kako su ga "renovirali". Ne vidim šta je falilo starom. Ovaj novi nema neke korisne stvari koje je stari imao. Sad mesečni protok gledam preko ruterovog firmvera, dok sam pre to mogao da vidim preko portala.

Ne znam kako je izgledao stari portal, pošto sam nov korisnik, ali je ovo baš bezveze da ne radi. Taman sam hteo da probam D3GO i da vidim kakvih sve opcija ima, kad ono...
 
Probao i ovo jutros, ista prica 10mbit zakucana brzina. Ne znam sta se to desilo u zadnja tri-cetiri dana da TP-Link ne moze da prebaci 10mbit-a kada je direktno nakacen na EPC3208 modem :( Otvorio sam i ticket sa TP-Linkom (ne ocekujem da ce mi brzo odgovoriti)

RESIO SAM PROBLEM!!! :banana::guitar::,,:

Zamenjen LAN kabal od EPC3208 do TP-Link-a i sve opet radi punom brzinom. Prosto mi nije jasno kako je sve radilo 6 meseci i sad odjednom max 10mbit i to bas od posete tehnicara i od kad sam primetio now FW na modemu... Od petka je definitvno on kumovao da ova dva uredjaja rade na 10mbit umesto na 70mbit koliki mi je paket. Zanimljivo je i to sto NETGEAR gura 70mbit -na istom kablu (PC takodje), a TP-Link nece. Sve u svemu ja sam presrecan! :) Sutra zovem coveka iz SBB-a koga sam juce iscimao 2 sata da mu kazem da sam resio problem prostom zamenom kabla :wall:
 
Obično najjedostavnije stvari promaknu... Da li je u pitanju bio originalni žuti UTP kabl od Ciska ili neki drugi?
 
Poslednja izmena:
Neki drugi od 10m, ali "fabricki" (nije pravljen). Ma nije mi bilo ni na kraj pameti da je kabl jer je isti radio vise od 6 meseci sa TP-Link-om, plus sto i dalje radi sa Netgear-om i PC-em na 100mbit. Slucajno mi palo na pamet da stavim switch izmedju modema i rutera pa onda pomislih sto da ne ubodem drugi kabl i gle cuda radi :) :) :)
 
Da. Portal za*ebava od kako su ga "renovirali". Ne vidim šta je falilo starom. Ovaj novi nema neke korisne stvari koje je stari imao. Sad mesečni protok gledam preko ruterovog firmvera, dok sam pre to mogao da vidim preko portala.

Ja ću kao neki zadrti Apple-ovac da te pitam, a što bi to radio?

Šalu na stranu, neke stvari su bolje, neke nezgodnije sa ovom promenom.
 
Meni se mnogo vise svidja ovaj novi, makar zato sto mogu da manipulisem uredjajima, resetujem ih... Za ostale opcije koje pogledam jednom u mesec dana nije vazno.
 
Jeste dobro da moze da se resetuje D3 bez ustajanja :D
 
RESIO SAM PROBLEM!!! :banana::guitar::,,:

Zamenjen LAN kabal od EPC3208 do TP-Link-a i sve opet radi punom brzinom. Prosto mi nije jasno kako je sve radilo 6 meseci i sad odjednom max 10mbit i to bas od posete tehnicara i od kad sam primetio now FW na modemu...

Koja ti je verzija firmware-a na modemu? Kod mene je neki firmware iz avgusta 2011. e3200-ESIP-16-v302r125533-110811c
 
Upravo mi je zamenjen EPC3208 modem za isti model (koriscen naravno jer nove vise ne nabavljaju) jer mi je danas signal varirao i u nekim trenucima pokazivao abnormalne vrednosti (print screen u nastavku). "Novi" uredjaj je dosao sa firmverom iz 2011-te godine, a Nakon sto su ga ubacili u sistem i kako je proradio net, podigli su mu i firmver na noviju verziju iz feb. 2016.

Capture3.JPG

Ovo je print screen od "starog" modema sa abnormalnom vrednoscu na Upstream kanalu

Capture.JPG

Ovo je print screen "novog" gde su vrednosti blizu idealnih (Download stream oko 0, Upload stream oko 40)

Capture2.JPG
 
Vidim pominjete resetovanje D3 bez ustajanja. Koliko to često resetujete D3? :) Ja možda jednom u par meseci... Modem isto tako... Možda i ređe...
 
Neki put jednom nedeljno, ponekad par puta dnevno. Nekad ne radi 72h unazad, nekad krene da laguje po nekoliko sekundi na svaku komandu. Verovatno stabilnost zavisi od modela STB.
 
Poslednja izmena:
^
Ja imam PDS3121 D3 STB. Najviše baguje leti, kad su temperature u stanu više...
 
Resetujem D3 par puta dnevno jer je vezan na Internet gateway koji gubi vezu 5-6 puta pa onda D3 izgubi napredne funkcije.
Katastrofa od pouzdanosti, da je ADSL malo brži vratio bih se nazad. (Da, bili su 10tak puta, ne mogu više da ih gledam kako mere decibele.)
 
Ja pojma nemam kad sam zadnji put resetovao D3 risiver. Imam ga 2 god. i za to vreme mozda ukupno 5 puta da sam to radio ;) Pu,pu,pu da ga ne ureknem ;)
 
Upravo mi je zamenjen EPC3208 modem za isti model (koriscen naravno jer nove vise ne nabavljaju) jer mi je danas signal varirao i u nekim trenucima pokazivao abnormalne vrednosti (print screen u nastavku). "Novi" uredjaj je dosao sa firmverom iz 2011-te godine, a Nakon sto su ga ubacili u sistem i kako je proradio net, podigli su mu i firmver na noviju verziju iz feb. 2016.

Pogledajte prilog 200995

Ovo je print screen od "starog" modema sa abnormalnom vrednoscu na Upstream kanalu

Pogledajte prilog 200993

Ovo je print screen "novog" gde su vrednosti blizu idealnih (Download stream oko 0, Upload stream oko 40)

Pogledajte prilog 200994
Isti modem i firmware, i kod mene su Downstream vrednosti sve u minusu otprilike od 2 do 5, jel to ok?
A Upstream 46.5 ali samo dva kanala, ima li to neke veze pošto vidim da su kod tebe sva 4...

Sent from my Oneplus One using Tapatalk
 
mislim da su im trenutno optimalne vrednosti za Downstream od -10 do 10 (idealno 0), dok je za Upstream idealno oko 42.5 (isto vazi +-10)
 
Piše sve ovde - http://sbb.rs/Binary/63/net_tehnicki_uslovi_20131115_v2.pdf

Parametri signala :

ux9VjWqi.png
 
Meni se vrlo cesto gubi Video klub i VOD pa mi reset znaci. Do sada sam ih zvao pa su oni to radili.
 
Ukucaj u browseru (chrome/firefox...) 192.168.0.1 pa enter i videćeš ;)

Sent from my SM-N910C using Tapatalk
 
Objašnjenje novih cena za pozive ka inostranstvu.
Screenshot_2016-05-25-20-44-56.png
 
Malopre primetim da je D3 v2(4682DVB) frizovao sliku i ne reaguje ni na jednu komandu, bilo sa daljinca ili prednjeg panela. Pokušam restart sa SBB portala i neće, dok ga nisam opleo po on/off prekidaču nije se vratio u život. Posle manuelnog restarta prima restart komandu i sa portala.
 
Ja rekoh lepo :)
Ne moraš ni da se loguješ ...

1a44388ed74780322be5691c10222218.jpg


Sent from my SM-N910C using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
kod mene na toj aTresi otvara ruter ... a treba modem ... kako z amodem ?

inače već par dana mi nestaje nt na po 10 sekundi svakih par minuta... dodlepiš ....
 
Zavisi od uređaja koji koristiš ...
Meni SBB radi bukvalno 15 godina bez cimanja, a u zadnjih mesec dana su česti prekidi po nekoliko sekundi...
Šta li su zeznuli to verovatno ni oni ne znaju :)

Sent from my SM-N910C using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
kod mene na toj aTresi otvara ruter ... a treba modem ... kako z amodem ?

inače već par dana mi nestaje nt na po 10 sekundi svakih par minuta... dodlepiš ....

Ovo je izgleda i kod mene slucaj,otvara mi tp link ruter.
Kako ide za Cisco epc3208?

Nasao sam za moj Cisco,sad je sve ok ;)

Hmmmm,da li je ovo dobro kod mene nek mi neko kaze? Nesto mi deluje da nije bas ok

Bez naslova.png
 
Poslednja izmena:
Paint lvl over 9000 :D

Sent from my HUAWEI MT7-L09 using Tapatalk
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno