Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
To je opet tu negde, prihvatljivo za firme.
Znaci, kod MTSa ili SBBa bi mogao za 300e ili manje dobiti simetrican 100/100 danas, kao pravno lice, uz garantovan uptime i bez ogranicenja za sta se sme (legalno) koristiti?
+troskovi instalacije

Сви провајдери имају своје услове и своје цене. Гарантовану доступност интернета немаш нигде на свету и то нигде нећеш добити 100% уптиме, све се регулише кроз СЛА уговор. Друго ако желиш максимално доступну услугу онда закупљујеш и друге линкове код различитих провајдера (не нису МТС и СББ) него ако ти из неког разлога престане Коџент линк, онда рутираш на Телеком Словенија, ако ти и тај линк стане онда идеш на трећи закупљен линк Левел3, али то је већ за провајдере, не за крајње кориснике.

Да не дужим и не причам више све сам рекао, ако ти треба понуда имаш преко 25+ провајдера (домаћих и страних) који нуде па тражи понуду.

И опет ти кажем, само нисам сигуран колико пута да ти поновим, јер очигледно нећеш да схватиш нису само СББ и МТС једини провајдери у Србији који пружају услуге и преко којих се реализују услуге приступа интернету.
 
Poslednja izmena:
Pa samo jos fali i da ti za te pare zabrane da korsitis p2p ili nesto trece, sto oni smatraju da nije u skladu sa normalnim koriscenjem. Tacno bi ih neko zapalio da mu dodju sa takvom pricom.
 
@bSec, pod uptime se misli 99+, ti bas tupis ako mislis da neko upucen u osnove fizike (citaj: zavrsio 6 razred osnovne) misli da postoji 100% uptime. Bas zato i pitam, da li imaju garantovano 99+ za tu cenu, a ne da treba to dodatno da se placa.

Jer ona cena (10e/Mb) je ukljucivala 99+ % uptime.

Ovo kako pricas ispada da se pravis, a ocigledno je da znas konkretno, zato reci konkretno.

@miki, p2p sam po sebi nije zabranjen, mada bi mozda bilo zabranjeno da pravis seedbox za nelegalni sadrzaj. Ono sto mene vise interesuje je da li je zabranjeno hostovanje i pravljenje VPN servera.
 
Sta je problem i seedbox da se napravi ? Koristis samo njihov link.
 
@bSec, pod uptime se misli 99+, ti bas tupis ako mislis da neko upucen u osnove fizike (citaj: zavrsio 6 razred osnovne) misli da postoji 100% uptime. Bas zato i pitam, da li imaju garantovano 99+ za tu cenu, a ne da treba to dodatno da se placa.

Jer ona cena (10e/Mb) je ukljucivala 99+ % uptime.

Ovo kako pricas ispada da se pravis, a ocigledno je da znas konkretno, zato reci konkretno.

@miki, p2p sam po sebi nije zabranjen, mada bi mozda bilo zabranjeno da pravis seedbox za nelegalni sadrzaj. Ono sto mene vise interesuje je da li je zabranjeno hostovanje i pravljenje VPN servera.

Алфа ако те интересује, (осим што скупљаш постове као колекционар), лепо прочитај још једном шта сам написао (од почетка до краја сваки пост), како се дефинишу и регулишу услови, лепо ти пише СЛА уговор (потражи на интернету шта то значи), онда дефинисање понуде је код сваког провајдера другачије (опет сам ти то написао), цена (опет са провајдером договараш), цена зависи од (опет ти пише чега), техничка доступност (опет зависи од провајдера), реализација услуге (опет зависи од провајдера), СЛА уговор и дефинисање додатних (ако је потребно) услова опет у договору са провајдером.

Ти очекујеш неки универзални одговор као да узимаш пакет код провајдера па имаш ту и ту брзину и то је то, канала толико и то је то, емаил 2 ком.
 
Poslednja izmena:
pre par meseci isključio sam d3 i odložio ga u kesu sa strane (sa njim i daljinski, hdmi koji sam dobio od sbb-a, kao i gomilu kablova). razlog je što ne gledamo tv uopšte. fiksni eto kao stoji pored tv-a mada nam ni on nije potreban (usluga je trio gold). pošto smo pre par dana imali goste rekoh da povežem d3 zbog njih ako budu želeli nešto da pogledaju (to je onaj fazon imam tv da komšije ne kažu da nemam :p). povežem sve i nema kanala na digitalnoj, dok na analognoj ima. pozovem 19900 kažu da će proslediti pitanje kolegi koji se bavi videom (tako nešto). posle pola sata proradili kanali.

e sad, da li su ih automatski isključili posle određenog periona nekorišćenja ili su "namerno", nije ni bitno, ali totalno glupa stvar da iako plaćaš uslugu pod ugovornom obavezom oni ti isključe tv programe (bio je na svakom digitalnom ključ preko celog ekrana). da napomenem da je svaki mesec uredno plaćen.

to je kao da odem na mesec dana odmora i nema nikoga kući, kada se vratim vidim da su isključili net zato što ne koristim.

sledeća stvar je što su povisili račun na 3.500 dinara (par stotina dinara više od potpisanog ugovora).

sada još ukidaju torrentovanje. deinstalirao sam utorrent i imam neke druge obaveze tako da mi ne treba ali nisam se tako u ugovoru sa njima dogovorio. ako želim da torrentujem moraću da platim, tako da račun ide od tri do preko četiri hiljade mesečno. malo po malo još da me uslove nekim novim hd programima koje ne gledam pa da zaokruže na 50€, što da ne kad već plaćam.

totalno neprofesionalno.

čekam kraj ugovorne obaveze (do nove godine) pa da vidim šta ću. u zgradi imam orion, sbb i telekom. koristio sam jedno vreme orion i bilo je prekida kada mi je bio potreban net tako da je to polu usluga a ne neograničen net (adsl), telekom sam koristio u ovom stanu preko jedne decenije i ni tu nemam reči hvale. dok su svi koje poznajem koristili brzi net ja sam bio na pcm-u. nisu dovukli vdsl tako da mi preostaje po manjoj ceni od sbb-a usluga adsl-a (gde je nekoliko puta manja brzina) plus obavezni fiskni, kao i dodatna adresa ako nastavim da torrentujem.

sve bolje od boljeg.

:wave:
 
П2П саобраћај је дозвољен све док је у границама легалног. Све што скидате путем мреже и преко своје ИП адресе, а нека (музичка, филмска) кућа одлучи ето чисто из неких њима знаних разлога да поднесе тужбу или примети ИП адресу са које се шаље нелегални материјал итекако може да има последице, па чак и у Србији. А друго лепо пише у уговору за физичка лица код СББ-а да мрежу користите у легалне сврхе, не за илегалне активности. СББ ту скида сваку одговорност, једино ако баш хоћете да терате инат са њима, има и за то решење :)

@makiacaveki Какав торент и жалба на то. То у уговору код СББ нема, једино ако ти се баш игра са њима, па када извуку *лог фајл корисника, а оно мало пиратског материјала :) била би занимљива реакција...

Друго торрент се толерише код нас, а како је кренуло ништа чудно неће бити да и ту почну да наплаћују и глобе људе на све могуће начине, а у корист ауторских права, свашта им може пасти на памет па и законски то да реше...
 
Poslednja izmena:
Kakav log ? Oni mogu da iz tog loga da vide koje si sajtove posecivao ali ne i da utvrde sta si to prebacivao sa racunara na racunar jer je enkripcija ukljucena. Jedino ako gospodin americki ambasador u Srbiji nema NSA server u spavacoj sobi kojim bi mogao da ustanovi kakav je sadrzaj u pitanju. A na privatnim trackerima skoro svi imaju ukljucenu enkripciju i sami fajlovi su rarovani, tako da brige nema. Na javnim trackerima je vec druga prica i vasu ip adresu moze svako da utvrdi al ko bi uopste torrentovao na javnim trackerima sa 1 Gbps konekcijom ? :d
 
Kakav log ? Oni mogu da iz tog loga da vide koje si sajtove posecivao ali ne i da utvrde sta si to prebacivao sa racunara na racunar jer je enkripcija ukljucena. Jedino ako gospodin americki ambasador u Srbiji nema NSA server u spavacoj sobi kojim bi mogao da ustanovi kakav je sadrzaj u pitanju. A na privatnim trackerima skoro svi imaju ukljucenu enkripciju i sami fajlovi su rarovani, tako da brige nema. Na javnim trackerima je vec druga prica i vasu ip adresu moze svako da utvrdi al ko bi uopste torrentovao na javnim trackerima sa 1 Gbps konekcijom ? :d

Само мисли да немогу ништа да виде, могу они много тога да сазнају веома лако и брзо :) Зачудио би се колико знају, а уз судски налог још и више.. :)
 
Алфа ако те интересује, (осим што скупљаш постове као колекционар), лепо прочитај још једном шта сам написао (од почетка до краја сваки пост), како се дефинишу и регулишу услови, лепо ти пише СЛА уговор (потражи на интернету шта то значи)
Sad vec trolujes :)

Ajde kada odlucis da budes ozbiljan, javi se.

Ти очекујеш неки универзални одговор као да узимаш пакет код провајдера па имаш ту и ту брзину и то је то, канала толико и то је то, емаил 2 ком.
I jeste konkretna cena, ti mozes nesto sitno da se dogovoris, ali ne moze 99% uptime, 100/100 da bude i 50 i 500 eur mesecno. Cim se odredi 99% uptime ili veci, razlike u ceni ne smeju da se razlikuju toliko, inace si neozbiljan.

P.S. Imao sam Gbit net sa 99.7% uptime, dok ovde nije postojao ni kablovski. Radio sam pre 14 godina u media casting kompaniji, Svaki Gbit je bio >90% iskoriscen 24/7.

Zato - spusti se malo, i pricaj kao ozbiljan sagovornik, ako zelis da te ozbiljno shvate. Ne pucam postove, svestan sam da ih imam dovoljno :)
A ti se pravis mudrac, i ne kazes konkretno nista.
 
Sad vec trolujes :)

Ajde kada odlucis da budes ozbiljan, javi se.


I jeste konkretna cena, ti mozes nesto sitno da se dogovoris, ali ne moze 99% uptime, 100/100 da bude i 50 i 500 eur mesecno. Cim se odredi 99% uptime ili veci, razlike u ceni ne smeju da se razlikuju toliko, inace si neozbiljan.

P.S. Imao sam Gbit net sa 99.7% uptime, dok ovde nije postojao ni kablovski. Radio sam pre 14 godina u media casting kompaniji, Svaki Gbit je bio >90% iskoriscen 24/7.

Zato - spusti se malo, i pricaj kao ozbiljan sagovornik, ako zelis da te ozbiljno shvate. Ne pucam postove, svestan sam da ih imam dovoljno :)
A ti se pravis mudrac, i ne kazes konkretno nista.

Алфа сваку даљу дискусију на ову тему прекидам из разлога јер разговор са тобом је на нивоу детета који ништа не разуме или не жели да разуме. Лепо ти све јасно пише, а твоје је да схватиш како желиш. Ако те интересује конкретна понуда лепо упути захтев према одређеном провајдеру и добићеш понуду и договарај услове.
 
Poslednja izmena:
Што се диже прашина око торената итд? Мени сасвим супер као и пре скидају, никакво ограничење нисам видео.. По пуној брзини све иде..

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk
 
@bSecurity

ideš putem sbb-a, da smeju u toku ugovorne obaveze naplaćivati uslugu (na više), ukidati p2p i sl.

kada je sbb poslednji put smanjio cene (bilo koje usluge)? kog datuma, koje godine? da kažu od ovog meseca internet je jeftiniji 500 dinara, paket taj i taj je jeftiniji 700 dinara?

kada povise cenu izgovor je usklađivanje, kada ukinu p2p (uvedu cg nat) izgovor je aha a čemu je tebi služio p2p, ili još bolje ovo što ti kažeš hajde ako smeš da se žališ izvući ćemo log fajl pa ćeš da vidiš. ali neće proveravati log ukoliko zakupiš adresu odnosno ukoliko im par stotina dinara mesečno dodaš na račun, onda smo super?

šta ako imam na disku ogroman broj linux distribucija (suse, mandriva, fedora, ubuntu, mint, arch...) i želim da pomognem linux zajednici tako što ću držata 24/7 uključen komp/nas i želim da vratim ono što sam preuzeo plus da seedujem kao što i drugi rade?

postoji ugovor i kada se bilo povisi cena, bilo ukine p2p, ili ukinu programi, ili promeni cenovnik fiksne prema inostranstvu, ma bilo šta drugo, sbb treba da nazove korisnika i da mu kaže šta su uradili i da ako se ne slaže može da poništi ugovor.

ne, oni idu logikom da je super što si potpisao ugovor (zato se i potpisuje na 24 a ne na šest meseci na primer) i da u toku te ugovorne obaveze mogu da ti na bilo koji način naprave veći cenovnik.

sa druge strane nabacuju ogromne brzine download-a a 99% korisnika ni ne iskoristi pun potencijal brzine već surfuju a to može sa mnogo manjom brzinom. bitna je reklama.

mi imamo trio gold i uvek je veći račun zato što majka nazove sa fisknog ili nemačku ili hrvatsku i onda je veći račun (umesto 3.500 din):








https://postimage.org/index.php?lang=italian

kada smo malo nabacili veći račun brat je stavio skype i viber na fon.

sbb ne zna da poštuje korisnike već grabi na sve moguće načine još koji din. da je targo nastavio da se širi i da nije imao probleme koje je imao, drugačije bi se sbb ponašao.
 
da se razumemo, nemam ja ništa protiv sbb-a. imaju super pakete itd. i voleo bih da još nabace dobar upload na sve to što nude ali moraju da porade na ponašanju prema korisnicima zato što iako su privatna kompanija trebaju da porade na fer i korektnom odnosu pružanja usluga.
 
sbb ne zna da poštuje korisnike već grabi na sve moguće načine još koji din. da je targo nastavio da se širi i da nije imao probleme koje je imao, drugačije bi se sbb ponašao.

Ствар је потпуно јасна и нормална са становиштва СББ-а. СББ има одличан план развоја и са овом понудом је конкурентан у односу на многе са понудом. Давно су схватили да су постали финансијски гигант јер иза себе имају јак фонд. Конкуренцију сламају и купују, ето примера ИКОМ, лакше им је да среде мрежу и унапреде него да изнова све раде. СББ се понаша у складу са својим положајем на тржишту.

Нема ту неке посебне логике био запослено лице у једној компанији за плату од 31к динара, а добио прилику да пређеш у компанију која даје 41к динара то ти је логика и размишљање и СББ. Исто би рекао послодавац "Није ме испоштовао, а нисам му пружио прилику за већу плату", ето и СББ понудио услугу али неће понудити нешто на своју штету, него узети још више, што је циљ и запосленог лица и саме компаније. Нема ту љубави нити поштовања (одавно) ту је новац у питању и све је јасно као дан. Сваки уложени динар у ширење мреже треба петоструко вратити, као и размишљање сваке друге фирме.

Једина истина у свему томе СББ са тренутним положајем нема конкуренцију нити ће је бити у скорије време, јер Србија није баш толико интересантна за телекомуникационе оператере, а поготово да гради своју мрежу од нуле. Хајде да виде неку посебну оправданост па да инвестирају у Србију.

Ништа ми неће бити чудно да у скорије време Коперникус или ЕхеНет купе, ако примете да им одлази део колача... У Београду шта је остало још да купи СББ "Радију Вектор", једино ако не размисле о Орион Телекому, то им остало још и има ту неких мањих провајдера који их баш и не угрожавају.
 
Poslednja izmena:
ne, oni idu logikom da je super što si potpisao ugovor (zato se i potpisuje na 24 a ne na šest meseci na primer) i da u toku te ugovorne obaveze mogu da ti na bilo koji način naprave veći cenovnik.
Свака промена услова на штету корисника је довољан разлог да се раскине УО без пенала. Поскупљење претплате или оно избацивање неких земаља из прве зоне је било довољно, натовање адреса вероватно није мада претпостављам да би неко и то могао да изгура ако буде упоран. Ево управо тазе вести са СББ сајта:
Telekomunikacioni operatori u toku prošle godine počeli su sa uvođenjem diferencijacije cena, to jest sa uvođenjem različitih cena prijema poziva u svoju mrežu, sa čime nastavljaju i u ovoj godini. Zbog toga smo prinuđeni da povećamo cene poziva za sve krajnje korisnike od 1. novembra 2016. godine, kako ne bismo bili na gubitku. Pretplatnici sa zaključenim ugovorom za fiksnu telefoniju imaju mogućnost raskida ugovora pre isteka perioda na koji je zaključen, bez obaveze plaćanja troškova u vezi sa raskidom, u roku od 30 dana pre početka promene cena. Novi cenovnik pogledajte na linku.

Остаје друга страна приче, зашто ти не раскинеш пакет и пређеш код другога? Зато што вероватно и са тим поскупљењима или променом услова СББ и даље има много бољу понуду од осталих, бар од оних код којих можеш да пређеш. Када неко има бољу алтернативу, он пређе. Рачун ти је ваћи кад мајка позове неке иностране бројеве? Па онда пређеш код других а тамо још горе?
 
Остаје друга страна приче, зашто ти не раскинеш пакет и пређеш код другога? Зато што вероватно и са тим поскупљењима или променом услова СББ и даље има много бољу понуду од осталих, бар од оних код којих можеш да пређеш. Када неко има бољу алтернативу, он пређе. Рачун ти је ваћи кад мајка позове неке иностране бројеве? Па онда пређеш код других а тамо још горе?

meni bi trebao beogrid zbog 1:1 :)

pazi ovako, u mojoj zgradi sbb pruža daleko bolju uslugu od telekom i oriona. e sad, kada sam uzimao trio gold pre skoro dve godine zaista sam pratio zvezdu u hd-u (košarka sk), mnogo skidao i trebala mi je velika download brzina, koristio fiksni, tako da je usluga na nivou. nije dolazilo do pucanja veze i sl. ali vremenom sam/smo prestali da gledamo tv, majka od sada koristi druge načine za telefoniranje (sada račun što stiže za prošli mesec imaće 0 sekundi prema insotranstvu), a ne trebaju mi ni tolike brzine downloada.

sačekaću da vidim do kraja decembra (do kraja uo) da li će sbb ponuditi nešto kao "starom" korisniku (neku promo cenu i sl).

sada mi jedino treba net. orion mi je nesiguran tako da ne igra ulogu, ostaje samo telekom a i tu uslovljavaju plaćanje fisknog.

najbolje rešenje u mom slučaju je bežični net (vip kućni net ili telenor surf internet paket ili nešto slično kod ostalih operatera) ali što ne volim te bežične varijante, bežim od njih po svaku cenu (bilo da je neograničen net kao u vip slučaju ili ograničen - mala brzina nakon preuzetih gb). ni sam ne znam zašto ali i dalje mi više uliva poverenje ruter i kablom povezan komp od tih bežičnih varijanti. pratim šta se dešava u vip temi i u zoni pokrivenosti sam pa ću da vidim pred novu godinu da li ću kod njih ili ipak ostajem na sbb/telekom varijanti.
 
Poslednja izmena:
Јок требао сам да останем на Телекому са 0 HD канал и 10/0.3 нетом за исте паре..

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk
 
svako ima svoju računicu i šta koristi od usluga ;)

eto šta će meni 383 hd kanala ako će d3 biti spakovan?

u mom slučaju sačekaću da vidim kako stoje stvari sa produžetkom ugovora kod sbb-a pa krajem godine stavljam na papir gde mi se više isplati da budem...
 
Izgleda da se iznenađenja nastavljaju! Povećali cene poziva, divni su.

Sent from my Xperia ZR using Tapatalk
 
sačekaću da vidim do kraja decembra (do kraja uo) da li će sbb ponuditi nešto kao "starom" korisniku (neku promo cenu i sl).
Наравно, користиш док ти не постане прескупо тј не дају ти се паре на оно што више не користиш. Ја сам некада користио два интернета па отказао један а на крају отказао и СББ јер ми је превише скупо за онолико колико ми је потребно. Нема везе што сам као алтернативу нашао бољу понуду, десило се.

Тешко да ћеш да добијеш по том основу, једино ако направе компромис да би Икомовци остали јер су имали бар бржи интернет. Ипак, не очекуј превише, СББ је оријентисан на филмске пакете, ваљда ту лежи пара а не у пар процената оних који јашу интернет.
 
Može li se negde dobii lista digitalnih SBB kanala (po mogućstvu po paketima), u .xls ili sličnom obliku? Pokušavam da posložim kanale na način koji bi svim ukućanima odgovarao, a više od pola bih sasvim eliminisao.
Tražio listu na sajtu, nigde ne mogu da nađem (u formi liste).
Hvala!
 
Алфа сваку даљу дискусију на ову тему прекидам из разлога јер разговор са тобом је на нивоу детета који ништа не разуме или не жели да разуме. Лепо ти све јасно пише, а твоје је да схватиш како желиш. Ако те интересује конкретна понуда лепо упути захтев према одређеном провајдеру и добићеш понуду и договарај услове.
Da si imao konkretne cifre, ti bi ih rekao, ili potvrdio da li je ona cena sa 99+ uptime u SLA.
Ovako, ocigledno je da u stvari ne znas, nego se pravis.

Hvala ni na cemu.


@calexx, ovo za povecanje cene poziva jer je doslo do "diferencijacije cena" je WTF?:) Gde je poskupela terminacija pa da imaju osnova za tako nesto?
Ne znam kako bi se za NATovanu adresu zalio za raskid? Nije garantovana javna adresa.
 
Poslednja izmena:
Па ваљда се плаћају одлазни позиви, као што су комшије скоро одлучиле да мењају цену према не"еуропским" државама и наплаћују више. Не верујем да није тако, не би се играли тиме. Зато је позив према Канади у првој зони а према БиХ у трећој.
За јавну адресу сам написао због коментара да је тиме закинут довољно да може да раскине уговор. Јесте глуп потез али СББ ионако све повлачи у циљу пуњења џепова свог газде и неких око њега.
 
Nema nigde obična & čista textualna lista, neko bi morao da se malo potrudi da je napravi.
Ja imam bajatu listu kanala za D3i pakete, iz februara 2015. kad sam uzeo D3i i pravio novu listu da sadrži samo kanale iz osnovnog paketa.
 
Moji imaju sbb koji je povezan na glavni tv tj cisko je vrzan za njega, povezan preko koaksijalnog i skarta...e sad hdmi slot je prazan, a drugi tv je samo povezan koaksijalcem.
Da li bi bilo promene slike ako bi taj drugi tv povezao i hdmi-jem?
 
Može li se negde dobii lista digitalnih SBB kanala (po mogućstvu po paketima), u .xls ili sličnom obliku? Pokušavam da posložim kanale na način koji bi svim ukućanima odgovarao, a više od pola bih sasvim eliminisao.
Tražio listu na sajtu, nigde ne mogu da nađem (u formi liste).
Hvala!
Ako imas Samsung TV mozes sve u vezi kanala da regulises/setujes/poredjas/premestis... vrlo jednostavno sa programom Samsung Channel Editor.

Moguce je da i za druge brendove postoji nesto tako ili slicno.


Pozdrav!
 
Evo, prema uputstvu koje sam dobio od @shamanNS, napravio sam XLS fajl sa svim digitalnim TV kanalima u SBB ponudi, razvrstanim po paketima (zasebni tabovi).
Ako nekome još treba: SBB Bg TV
Puno hvala @shamanNS !
 
Ljudi,a sta bi od onih njihovih tajnih agenata sto ste kacili ovde? Oce biti to nekih promena,kad i kakvih jel zna iko? I sta spominjete nesto od 6. da ce biti?

Послато са KIW-L21 уз помоћ Тапатока
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno