Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nem pojma i ja sam novi korisnik, ni opremu mi nisu još doneli...

Inače zovu me danas da bi doneli opremu sutra (četvrti dan od potpisivanja ugovora) i odgodio sam, rekoh gde za Svetog Nikolu da mi servisirate po kući? (pola Srbije slavi pola ide na slavu i oni baš taj dan od svih dana u mesecu hoće da rade, ne kapiram)

Vidiš da su dobri... Rade za praznike, za slave, za sve. Kažem meni došli bio Božić ili badnje veče ne mogu se setim.

E sad šta bi ti ovako ili da ti dolaze kao kod nekih jedno mesec dana da ih čekaš? Budi srećan ako si dobio deo grada koji je ažurniji.
 
Zvao danas SBB. Za ugovor na 2 godine, net se dobija prva 3 meseca za dinar, brzina valjda 25mbit/s. Za ugovor na 12 meseci, od prvog meseca se placa full cena, brzina 25mbit/s. Posto sam i ja podstanar ne usudjujem se da potpisujem ugovore i da se obavezujem pa posle mozda nadrljam i placam nesto sto ne koristim. Za uvodjenje neta bez ugovorne obaveze brzina neta je svega 6mbit/s sto je smor. Tako da gledam neko alternativno resenje, jer mislim da je za cenu od 1600din, ta brzina neta prevelika.
 
Zvao danas SBB. Za ugovor na 2 godine, net se dobija prva 3 meseca za dinar, brzina valjda 25mbit/s. Za ugovor na 12 meseci, od prvog meseca se placa full cena, brzina 25mbit/s. Posto sam i ja podstanar ne usudjujem se da potpisujem ugovore i da se obavezujem pa posle mozda nadrljam i placam nesto sto ne koristim. Za uvodjenje neta bez ugovorne obaveze brzina neta je svega 6mbit/s sto je smor. Tako da gledam neko alternativno resenje, jer mislim da je za cenu od 1600din, ta brzina neta prevelika.

Tako je. Samo kako mislis da nadrljas? :O
 
Ne vidim problem, cak iako odes iz tog stana samo preselis prikljucak na drugu lokaciju koja ima SBB mogucnosti. Dobar net ce uvek trebati, po cenu i da moras da nadjes drugi stan sa SBB-om :)
 
Misliš da cu tražiti stan prema internet provajderu? Nisam još toliko zglajznuo. Možda bude ikom,možda radijus vektor. Kako ja to mogu znati.
 
Poslednja izmena:
Ako na drugoj adresi nema uslova za priključak, moguće je pauzirati pa čak i raskinuti ugovor, tako su mi rekli pošto sam u istoj situaciji kao i ti mada, uzeo bih ovo sa rezervom jer nisam video da se pominje u ugovoru
 
Ne mogu da ti naplaćuju ako nisu u stanju da ti pruže uslugu na toj adresi.
 
Je l'? Znaci mogu komotno potpisati na 2 god. Posle 3 free meseca,preseliti se i gde ne postoji sbb i biti oslobodjen plaćanja do kraja ugovora? Hm...
 
Načelno. Samo što će to biti sumnjivo...
 
Ne mogu da ti naplaćuju ako nisu u stanju da ti pruže uslugu na toj adresi.

To tako funkcioniše samo u teoriji, osim ako se nešto nije promenilo skoro. Ortak se preselio pre 2-3 meseca, na novoj adresi nije bilo SBB-a (IKOM teritorija), i kad je hteo da raskine ugovor na tu foru, iz SBB-a su mu rekli da može da uzme TotalTV ili da plati penale za raskid ugovora. TotalTV (ADSL) mu nije odgovarao pa je platio penale.
 
Koji grad/naselje?
 
Sada sam skenirao i pustili su kanale iako mi još nisu doneli opremu, jupiii!!!

screen-shot-2014-12-19-a.png


U prizemlju imaju kamere pa i taj kanal moram da skeniram.

Edit: krastavac, ipak na kraju skeniranja kaže "Nema CL modula"
 
Poslednja izmena:
Ne znam, nisam ni provalio dok ti nisi napisao. Ili je do Sbb-a ili do LG-a.
 
Rekli su mi da ću dobiti Cisco EPC3212 i Cisco 4682DVB.

Da li su ovo dobri uređaji ili postoji nešto bolje u ponudi, da li da pristajem?

То је изгледа неки нови модем мада не видим разлику у односу на 3208.

https://www.facebook.com/mojsbb/posts/494563103891815

Našao sam ovo na netu i vidim da su imali modem još pre više od dve godine ali nebitno, reci mi samo da li je u međuvremenu nešto promenjeno u vezi toga kada nestane struja da li mora da se zove tehnička ili sada korisnici mogu sami da reše problem, kako je na vašim modemima/ruterima?
 
Poslednja izmena:
Ma jok, nema više ovih problema odavno
 
Imam problema sa SBB internetom tacnije sa cisco wifi modemom. Cesto se zaglupljuje i trazi restart. Takodje nestaje wifi mreza i sl.
Hocu da kupim uredjaj koji ce zameniti ovaj od sbb-a, da li je to uopste moguce? A ako nije, druga opcija je da na ovaj modem nakacim ruter koji ce preuzeti wifi funkcije.
Koja je najbolja solucija i koji ruter se preporucuje kao stabilno resenje za kucnu wifi mrezu?
Gledao sam neke Asuse i svidja mi se sto imaju usb prikljucke koji podrzavaju NAS.
 
To je aktivacioni paket. Imas ga 2 ili 3 dana, pa ti posle bude onaj paket koji si narucio. :)
 
Meni su malopre bili i smorio sam se kada nisu doneli uređaje. Kao ova ekipa je samo povezala nešto ispred stana i u stanu, a druga dolazi sledeće nedelje da donese uređaje (valjda nedeljom ne rade).
 
Pitanje: pošto ću kupovati ruter odvojeno sada gledam na Asus sajtu da ima

1. Wireless Routers

screen-shot-2014-12-20-a.png


2. xDSL Modem Routers

screen-shot-2014-12-20-a.png



Da li će ovo pod dva raditi na Sbb-u ili to nema nikakvog značaja?
 
Potpisah ugovor posle 4 god sa raspalim sbb-om. Dobio famozni ruter i nekako da izvalim kako da podesim da baca wi fi signal ? Sta li se mora uraditi :)

Cackao sam 30min ali bez uspeha.. :(
 
Poslednja izmena:
Zar ne bi trebalo da radi wi fi out of the box?
Ne secam se da sam ja nesto podesavao kad su mi doneli ruter.
Sta ti pise pod wi fi,kad posetis 192.168.1.1 stranicu,pogledaj ako je na disable promeni to i stavi sifru koju hoces.
 
Usao tako ali ne mogu da pristupim podesavanjima. Niti jedna default sifra i user ne prolazi..
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno