Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pa navikli su da vecina ljudi nije upucena i da je bitno samo da net radi, a brzina kakva bude. Jos je gora situacija kod Telekoma, oni ne hebavaju uopste. Ovi se bar jave odmah i brzo dodju. Videcu kako ce da se pokaze stabilnost u narednom periodu. :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ne znam da li je pravo mesto, ali da pitam.
FS amilo laptop, win xp, neće da se konektuje na ubee ruter, na telekomov jetspeed i sbb cisco se konektuje normalno. Nema šta nisam probao i neće. Kablom nisam probao.
Neka ideja?
 
Nije, ubee je na ch1, jetspeed je na ch13. Menjao sam kanal i ništa se nije promenilo, pokušava da se konektuje neko vreme i ispiše "unable to connect"
 
Moras da probas sva podesavanja. Mozda cak bude i u pitanju to sto je XP u pitanju. Nekad se resi promenom naziva mreze. Probaj prvo da probas sa otkljucanom mrezom, ako se tako konektuje, probaj sve vezano za enkripciju.
Iskljuci recimo 5G i probaj da se povezes na otkljucanu 2.4G mrezu. Stavi mode bgn i kanal 6.
 
Poslednja izmena:
5G nisam isključivao, od navedenog. Odoh da probam
 
Onda ne znam sta bih ti rekao. Ako se ne povezuje na otkljucanu mrezu, onda moze da bude do drajvera tj. XP-a.
 
Drajver je najnoviji, probao sam i sa drugim verzijama.
Zvanično sam iscrpeo sve opcije, na kablu radi, tako i ostaje na kraju.
Hvala u svakom slučaju
 
Sad gledam i naletim na pickbox i pise da je ukljucen u trio gold paket. Ali kad odem pise da je potrebna pretplata i da se aktivira pozivom na 19900. Koja je fora sa tim uopste?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Sad gledam i naletim na pickbox i pise da je ukljucen u trio gold paket. Ali kad odem pise da je potrebna pretplata i da se aktivira pozivom na 19900. Koja je fora sa tim uopste?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Мени је било само активирано ал је глупост.. Нема иоле новијих филмова и серију су бзвз.. Тако да ти ни не треба..

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk
 
Pa dodavace valjda vremenom jos nesto. A i kad vec pise da daju 2 godine neka aktiviraju. Za sve moram da ih zovem i da se peglam.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
SBB zona Ada kod kluba varadero Screenshot_2016-08-29-00-47-50.jpg Na istom mestu sam uhvatio i Beogrid wifi do duše lošiji signal, ali pretpostavljam da je to razlog ovako dobrom uploadu.
 
Upload из снова за Србију..

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk
 
Procedura za raskid ugovora? Vracanje opreme u neku od poslovnica ili moze samo telefonom, pa oni dolaze po opremu?
Hvala
 
Juce mi se drugar vratio iz rusije za 1000 din kablovska i internet 50mbit download 70mbit upload
 
Ovde mi se cini najprikladnije da pitam moze li se PDS 3 koji sam dobio na koriscenje upotrebiti i kao media player? Nakacio sam eksterni disk na ubee pa bi mi bilo idealno da STB koristim i kao media player da se resim barem dela uredjaja i sume kablova.Hvala.
 
Ubi me sad sta i kako ,ne secam se a nisam kuci da pogledam, ako bas treba potrufit cu se da napravim par ss sa postavkama. Uglavnom znam da sam mapirao root od eksternog diska i ukljucio file sharing (pretpostavljam da je samba u pitanju) nakon toga sam najnormalnije pristupao fajlovima sa bilo kog uredjaja u mrezi. Daleko je jednostavnije i puno bolje resenje od onog koje sam imao na prethodnom zte kombo uredjaju od prethodnog operatera.Naravno pravi NAS je svetlosnim godinama ispred ali je ovo vise nego dovoljno i vrlo upotrebljivo. Jos kad bih naterao ovaj Cisco STB da radi kao media player gde bi mi kraj bio (jedino sto sam skapirao je da mogu preko USB porta snimati tv program sto i nije lose ali mi ne treba tako cesto).
 
Prekjuce sam uzeo Trio Silver paket da kao objedinim sve. Prethodnih 7 godina bio sam na Telekomovom ADSL-u i bio sam zadovoljan. Dosli tzv.majstori, posedeli manje od pola sata, zurili da odu, kad otisli nisam imao net (rekli dolazi za 10min po njihovom odlasku,samo da se stabilizuje ruter Cisco 3928 :d) jer su mrezni kabl povezali na 4.ethernet port i tako.:D Kad sam sve to na kraju sredio net proradio al umesto na 30/2mb iso na 2/05mb. Digitalna TV imala abnormalnu pikselizaciju , a na ostalim televizorima pokvarili postojeci analogni signal. Zovem podrsku , oni jedva dodjose sinoc i nakon testiranja signala i promene splitera napravise konacno sve da radi kako treba.

E sad buni me sledece. Trio Silver paket ima 95 kanala + 3 HD kanala. Ja kad preko risivera menjam kanale imam mnogo vise HD kanala ukljucujuci i HBO kanale. Sta je fora? Jel to neki promo period da me navucu da posle odredjenog vremena predjem na neki skuplji paket ili...?
 
Imaćeš ih mesec dana.
 
Само ти показују чари hd канала и тих чуда..

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk
 
@pietronni
Što ne uze za 300 dinara više trio gold koji osim veće brzine ima još najvažniju stvar:72h unazad! Veruj mi, ako iole gledaš tv, pa usluga je najvažnija.
 
Hvala na odgovorima.Znaci kako sam i pretpostavio, nema besplatnog rucka.

@giovanni

Ne gledam tv toliko. U prvom planu mi je bio net koji je 3X puta brzi od Telekomovog za istu lovu.
 
@pietronni
Što ne uze za 300 dinara više trio gold koji osim veće brzine ima još najvažniju stvar:72h unazad! Veruj mi, ako iole gledaš tv, pa usluga je najvažnija.
72h i pickbox serije, regularnu televiziju vise ni ne gledam, a i reklame se preskacu lagano, mozak mi se odmorio :)
 
72 sata unazad i D3GO su usluge bez kojih ne mogu da zamislim televiziju danas. Vrede svaku paru.
 
Ubi me sad sta i kako ,ne secam se a nisam kuci da pogledam, ako bas treba potrufit cu se da napravim par ss sa postavkama. Uglavnom znam da sam mapirao root od eksternog diska i ukljucio file sharing (pretpostavljam da je samba u pitanju) nakon toga sam najnormalnije pristupao fajlovima sa bilo kog uredjaja u mrezi. Daleko je jednostavnije i puno bolje resenje od onog koje sam imao na prethodnom zte kombo uredjaju od prethodnog operatera.Naravno pravi NAS je svetlosnim godinama ispred ali je ovo vise nego dovoljno i vrlo upotrebljivo. Jos kad bih naterao ovaj Cisco STB da radi kao media player gde bi mi kraj bio (jedino sto sam skapirao je da mogu preko USB porta snimati tv program sto i nije lose ali mi ne treba tako cesto).
Sad nisam s vremenom da se zabavljam sa time. Ali kad dodje vreme, ako treba pomoc javicu se :)
 
Drugari, razmisljam da napustim SBB je nisam zadovoljan internetom. Najavio sam raskid ugovora i moj broj je prosledjen sluzbi za raskide. Da li je neko imao iskustva sa njima, sa slubom za zadrzavanje korisnika? Daju li popuste na pretplatu u ovakvim situacijama? Verovatno bih ostao kod njih sa 50% popusta.
 
Nikad čuo da je neko dobio 50%. Ako imaš povoljniju alternativu koja jednako dobro radi traži povoljnost ili raskid. Konkurencija je brža i imaju veće brzine. Sa druge strane, ni jednom mi nije pukao net na sbb za ovih nekoliko meseci.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno