Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Da li penzioneri imaju pravo na popust na duo pakete(tv+ tel) ili neke druge pakete?
 
Можда 10% на одржавање, на пакете ће тешко да добију попуст.
 
Tako je,dobijes popust 10% ali samo na iznos tv pretplate,pa umesto 3380 ti imas popust nesto vise od 100 kinti i ispadne oko 3260 (tako nesto). Tacna info,mi to imamo :D
 
Pozdrav,

Nisam pratio temu do sada jer tek sada planiram da uzmem SBB net pa imam neka pitanja. Iscitao sam sa pocetka malo, malo sa sredine i malo sa kraja pa samo da utvrdim gradivo :)

Podstanar sam, na gazdu se vodi kablovska, da li mi treba potvrda gazde ako internet (24 meseca) uzmem na svoje ime?
(Shvatio sam da je trebalo pre, ali da proverim. Sve se nadam da ne mora, jer gazda nije iz istog grada pa jos nije bas kablovska na gazdu nego njegovog tasta pa dok se to sve pohvata proce me zelja Takodje neko mi je rekao da spremim saglasnost kada dodju majstori da to sve podese, pa reko ako je to neka formalnost cisto da im dam piva, rakije umesto papirica :D )

Drugo. Nisam potpuno siguran da cu biti u stanu 2 godine a nasao sam ovo na pocetku teme (iz 2012 godine):

"Sad, drugo je ako vlasnik stana ne zeli da dopusti podstanaru da potpise ugovor, to je nesto drugo, ali za to nije kriv SBB. Ja sam u sest godina promenio dva stana, u prvom sam imao postpaid 12, dogovorio se normalno sa vlasnicima, cak su oni taj internet i nastavili da koriste, a sad imam isto postpaid 12 i u drugom stanu. Da ne govorimo to da, ako kojim slucajem se desi da moram da se selim na drugu adresu, SBB proverava tehnicke mogucnosti prikljucenja na drugoj adresi, ako ne postoje tehnicke mogucnosti, onda ti daju i tu opciju da raskines ugovor bez obzira sto je sa ugovornom obavezom, bez placanja ugovorne kazne. Selis se i to je to, ne mogu te terati da placas ugovornu kaznu ako se selis, a oni nemaju na drugoj adresi mrezu. Sve ovo govorim iz iskustva."

Ako bi se preselio gde ima mogucnosti onda bih mogao da prenesem net naravno, a ako ne bih da li bi ovo vazilo da mi ponude raskid ugovora?

I samo jos jedno pitanje. Koji ruter se dobija? Hteo bih da podelim protok, pa da znam da li ima tu opciju.

Hvala unapred :)
 
Poslednja izmena:
Koliko metara može da bude najviše dugačak kabal od utičnice do uređaja a da se ne gubi na kvalitetu HD televizije i interneta?
 
U slucaju selidbe, ako i u novoj zgradi ima SBB prikljucak, moze se preneti. Ako ne postoji, probace naci neku alternativu, a u slucaju da se nista ne moze uraditi, pise se molba za raakid ugovora, pa to ide kod njih na razmatranje.
 
Hvala. Nije problem, bitno da se moze resiti.
Da li je prosla tura onih Cisco uredjaja koji su imali problem sa wifi signalom, ili se i dalje oni dele?
Ne znam da li oko NG bude neka akcija iskljucivo za net ili samo za komplet pakete, jer mi se ne zuri da uzimam ako mogu da daju neku promociju za 15ak dana.
 
Da li neko može da okači dimenzije tog rutera što se dobija?

Moji su bili pre neki dana u Kralja Petra i interesovali se za uslugu i rekli su mi da je neki tamo ogroman ruter (trenutno imamo kod sebe Telekom opremu IPTV i HG532e i to deluje minijaturno). E sada ne znam da li tamo imaju neki raniji ruter ili aktuelni.

Ili da li neko može da postavi sliku kako izgleda ruter u odnosu na vaš TV?
 
Ljudi sad prolazim
pored ugasenog tv-a i risivera i slucajno bacim
pogled kad ono na risiveru nestao sat,na displeju
se vidi samo onaj crveni kruzic da je ugasen.
Sacekam tako 10-ak sekundi i pojavi se sat sam
od sebe,sta je to?
A ne znam koliko ga nije bilo.
Jel se to nekome desavalo?
Ili Sbb opet nesto cacka?
 
Meni se dešava zadnjih nedelja. Verovatno je bio neki update, koji je standardno urađen kao što samo oni umeju.
 
Da li neko može da okači dimenzije tog rutera što se dobija?
(trenutno imamo kod sebe Telekom opremu IPTV i HG532e i to deluje minijaturno).

Svi ruteri deluju glomazno naspram HG532e - taj mali je tata-mata, objasnio je sve sto treba. Cak i WiFi signal medju najboljima za broadband rutere.
 
Da li ima posebna tema na forumu (nisam uspeo da pronađem) za UNIFI?

Ako neko može da postavi više informacija, brzine...
 
Ja imam UniFi maltene na svakom cosku u centru, ali signal je stvarno da moze samo u kaficu ili bas blizu napolju da se koristi. Nekih 1-2Mbps (mbit) je pokazao Speedtest.
 
Super! :wave:
 
Kako ide stvar sa dobijanjem dodatnog HD resivera? Pitam za poznanika, jer su mu rekli da treba da doplati 5000din. I da ostaje trajno u njegovom vlasništvu, što je potpuno nebitna stavka, jer nemaš šta s tim da radiš kad raskineš ugovor...
 
Pise na sajtu, za svaki paket/ugovor zasebno. (tipa uz Gold pakete vazi druga cena/besplatno)
 
Први пут чујем за то. Постоји тзв Д3 кућа која се иницијално плаћа 2.034 и после месечно 210 динара али је то рента па значи да му не остаје пријемник. А испадне 5к за две године плус оно иницијално. Више од два не може за сада а да ли ће ускоро да понуде нико не зна. Вероватно ни они.
 
Uzima Gold Extra kako sam razumeo, koji imam i ja. Ni meni nije jasna informacija, i ne znam da li je on pogrešno razumeo, ili daju dezinformacije u korisničkom centru.
 
Само Голд Премиум пакети имају други пријемник урачунат, за остале пакете се плати 2.034 и после 210 месечно. Нема трећег.
 
Moze li se nekako gledati D3 GO iz 64-bitnog Chrome-a? Posto nema onog plugina 64-bitnog, pa nisam nikako uspeo. Jedino iz drugog browsera, ali malo mi je bezveze. :)
 
Moze li se nekako gledati D3 GO iz 64-bitnog Chrome-a? Posto nema onog plugina 64-bitnog, pa nisam nikako uspeo. Jedino iz drugog browsera, ali malo mi je bezveze. :)
Same problem here. I ja sam se namucio da pokusam da pokrenem D3Go u Chrome64 ali bezuspesno.
 
Pitanje za članove koji su duže vreme kod SBB-a:

da li imaju praksu da u toku trajanja UO povećaju paket ili je ono što stoji u ugovoru do kraja ugovora 100%?

P.S. Meni bi pre svega trebao veći upload zato pitam.
 
Nismo se razumeli. Ne mislim da se prelazi na veći paket po većoj ceni već da ako na primer sledeće godine povećaju pakete za nove korisnike da automatski i stari dobijaju te nove brzine/hd kanale...
 
To zavisi. Ovo poslednje povećanje je bilo automatsko dok je za prethodno trebalo da se potpiše novi ugovor.
 
Oni funkcionišu kao i većina drugih. Ako dođeš u tu situaciju, da povećavaju brzine novim korisnicima, ti ako potpišeš novi ugovor, možeš da dobiješ tu novu brzinu. Mislim da je tako prošlo i poslednje povećanje brzine - nove brzine ako potpišeš novi ugovor.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno