Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
^Hvala, pogledao sam Telekom listing:

Kod:
[B]01119900	[/B]00:11:00	Nacionalni	11,00din

11minuta = 11 dinara.

A kada se iz SBB zove 19813, 19818 i slični info brojevi Telekoma Srbija, košta 25din po pozivu.
 
Za vas koji se zentate od T-Com masinerije i koriscenja torrenata, nikakav problem uzeti dobar VPN i voila ! :D
 
krastavac dobar VPN košta više nego što sad plaćaš internet konekciju. Onda bolje da plaćaš seedbox i sa njega svlačiš na tvoj komp, ako si već spreman tolike pare mesečno da daješ za to zadovoljstvo.
 
Uselio sam se u stan gde vec postoji SBB internet i televizija. Mislim da je brzina interneta 25 megabita, a da televizija ima dodatni hd paket kanala. To kosta 3200(kaze cimer da bez hd kosta 2700). E sad, on ima samo jedan set top box za televiziju, ali posto imamo odvojene sobe ja bih hteo da dobijemo jos jedan.
Da li je dobijanje jos jednog set top box-a moguce, ako da koliko kosta po mesecnom nivou i koliko kosta uvodjenje te usluge?
Neko mi je spominjao D3 GO uslugu, mene sad zanima na koliko uredjaja se moze koristiti, koliko kosta(i jel kosta vise po uredjaju) i ono sto me najvise zanima da li moze da se koristi samo u kucnoj mrezi ili mogu moji roditelji koji imaju telekomov ADSL da iskoriste tu D3GO uslugu?
 
Uselio sam se u stan gde vec postoji SBB internet i televizija. Mislim da je brzina interneta 25 megabita, a da televizija ima dodatni hd paket kanala. To kosta 3200(kaze cimer da bez hd kosta 2700). E sad, on ima samo jedan set top box za televiziju, ali posto imamo odvojene sobe ja bih hteo da dobijemo jos jedan.
Da li je dobijanje jos jednog set top box-a moguce, ako da koliko kosta po mesecnom nivou i koliko kosta uvodjenje te usluge?
Neko mi je spominjao D3 GO uslugu, mene sad zanima na koliko uredjaja se moze koristiti, koliko kosta(i jel kosta vise po uredjaju) i ono sto me najvise zanima da li moze da se koristi samo u kucnoj mrezi ili mogu moji roditelji koji imaju telekomov ADSL da iskoriste tu D3GO uslugu?

Usluga za dodatni TV se zove SBB Kuća. Cene i datalje imaš ovde http://www.sbb.rs/Digitalna+televizija/209/Cenovnik+digitalne+televizije.shtml
 
Pogledajte kakva je SBB-ova instalacija do čvorišta kod mene.

Ovo je deo kabla koji ide do mog čvorišta (slike 1 i 2). Na slici 3 je zgrada gde se nalazi čvorište gde dolazi kabl.

Dakle, deo kabla koji ide do mog čvorišta se vuče po zemlji što je van svakog propisa. Veliko je pitanje da li je i oštećen. Deo kabla koji se vuče po zemlji se nalazi na 10m od mesta gde ulazi u zgradu gde je čvorište.

Nije ni čudo što mi se raspada Internet. Ovo sam sasvim slučajno sam zapazio ovo šetajući tuda.
 

Prilozi

  • IMG_20150419_125750.jpg
    IMG_20150419_125750.jpg
    1.1 MB · Pregleda: 219
  • IMG_20150419_125917.jpg
    IMG_20150419_125917.jpg
    1.2 MB · Pregleda: 209
  • IMG_20150419_125950.jpg
    IMG_20150419_125950.jpg
    1.1 MB · Pregleda: 220
^Da li si serviserima ukazao na to?

Pre neku zimu, pao veliki sneg i sa bandere u kraju se odvalio SBB kabl (onako, visio na dohvat ruke, ali nikome nije smetao), nikakve smetnje nisam imao, ali sam im poslao mail, da ukažem na problem. Na moje iznenadjenje, posle 10ak dana, ekipa je došla i potpuno zamenila ceo kabl, 100+m dužine.
 
Poslao sam im ovo, rekoše da su prosledili nadležnoj službi. Ja muku mučim 2 meseca sa gubitkom paketa...
 
Već sam u ovoj temi pomenuo, ali, ponoviću.

Nađi još par komšija, koji će da se žale i problem će biti brzo rešen. Ako se samo ti žališ, oni misle da je lokalni problem, ili, čak i da znaju da je globalni, ne cimaju se preterano, jer nema puno pritužbi.
 
U tom slučaju, očekuj da će relativno brzo srediti problem.

Naravno, traži i umanjenje računa, za period od kada su problemi počeli.
 
Tražio sam, umanjili su samo 10% račun za mart. Tražiću umanjenje i za april.
 
Naravno. Kad je packet loss prisutan u najvećoj meri uveče, dolazi ponekad i do totalnog prekida, modem izgubi upstream kanale i ne može da se nakaći na njih. To traje 20 min. - 1h, znam da je dosta ljudi prijavljivalo i totalne prekide i packet loss, ali džabe. Prepodne Internet radi savršeno, bez ijednog izbuljenog paketa. Packet loss sledi obično popodne, a naročito uveče. Nekad je izražen u manjoj, a nekad u većoj meri.
 
Ja imam jedan problem sa internetom a to je da ne mogu da se konektujem na desktopu ni putem kabla niti wireless...

Telefoni, tableti - sve radi ali kada hoću da se konektujem na desktopu u svim browserima mi samo izađe "web page not available"... Isto je i kad ukucam 192.168.0.1

Inače dole u tray-u kaže da sam konektovan a i ikonica to pokazuje.

Inače danas sam menjao hladnjak na procesoru ali ne vidim zašto i kako bi to uživalo na ovaj problem...
 
Jao bem li im sve bezobrazno, ceodan cekam f1 da gledam i nesta sve komplet u celom naselju pre 20 min. Koja su to vnago, samo da docekam leto da ih otkacim...
 
Naravno. Kad je packet loss prisutan u najvećoj meri uveče, dolazi ponekad i do totalnog prekida, modem izgubi upstream kanale i ne može da se nakaći na njih. To traje 20 min. - 1h, znam da je dosta ljudi prijavljivalo i totalne prekide i packet loss, ali džabe. Prepodne Internet radi savršeno, bez ijednog izbuljenog paketa. Packet loss sledi obično popodne, a naročito uveče. Nekad je izražen u manjoj, a nekad u većoj meri.

Klasični simptomi preopterećenog čvorišta...kada se više ljudi nakači, zaguši se.
 
Narode, mučim muku sa ovim dripcima već duže vreme - internet radi očajno! Imam trio silver i net, naročito wifi radi, pa, nikako! Ne mogu viberom ni skajpom ni da se čujem a o videu i ne pomišljam! Svaki dan uh zovem, oni kao pa nemaš problem, sve radi kako treba! Šta mi je činiti, poludeh? Da probam sa drugim, boljim wifi ruterom? Kako da raskinem ugovor, muka mi je više? Inače, Mirijevo je u pitanju..
 
Pa ako je glavni problem wifi, pozajmi od nekoga krsten ruter za proveru.
 
Narode, mučim muku sa ovim dripcima već duže vreme - internet radi očajno! Imam trio silver i net, naročito wifi radi, pa, nikako! Ne mogu viberom ni skajpom ni da se čujem a o videu i ne pomišljam! Svaki dan uh zovem, oni kao pa nemaš problem, sve radi kako treba! Šta mi je činiti, poludeh? Da probam sa drugim, boljim wifi ruterom? Kako da raskinem ugovor, muka mi je više? Inače, Mirijevo je u pitanju..

Najmanje sto puta je pisano o problemu sa njihovim wifi home gateway uređajem, softverski je uređaj unakažen pa tako uglavnom i radi. Pogotovo su opisivani problemi sa WhatsApp i Viber aplikacijama a bilo je i drugih problema, sporadično. Traži im da ti ga zamene za običan docsis 3.0 modem i kupi svoj wifi ruter. Koji god ruter da kupiš, čak i neki iz najjeftinijeg cenovnog ranga (25€), će bolje raditi od njihovog.
 
Tako ću verovatno i uraditi.. Hvala na pomoći.
Šta mislite o trenda wireless N600 dualband N60? Radi i na 5ghz i ima gigabitne portove..
 
Poslednja izmena:
Tenda je los kinez, ali za probu stavi bilo sta, pa tek posle razmisljaj o kupovini.
 
Nisam ga koristio, ali je verovatno jedan od najboljih koji se moze naci kod nas.
 
Onda će verovatno on pasti.. E sad, moram da menjam ovo sbb ovo .ovno? Ili da ubodem u njegov port..
 
Onda će verovatno on pasti.. E sad, moram da menjam ovo sbb ovo .ovno? Ili da ubodem u njegov port..

Traži modem Cisco EPC 3208. Home Gateway ne može da se prebaci u Bridge mode (da radi kao modem) pa bi imao dvostruko rutiranje (dupli NAT) kad bi zakačio bilo koji ruter na Home Gateway.

Šteta da imaš dupli NAT koristeći RT-N56U, inače odličan ruter. :)
 
Treba mi savet:
Kupovinom stana "nasledio" sam i SBB kablovsku i net.Bio je paket MIX Flat Home S.Nisam hteo nista da menjam, nije mi trebalo, a bila je ugovorna obaveza.Obaveza je istekla i sad razmisljam sta da uzmem.
Zanimljivo je da su jos dok sam sredjivao stan ovi iz SBB vrlo lako pristali da promene ime na racunu na moju zenu.Mislim da sam to cak uradio mejlom.
E sad, razmisljam ovako naglas, jel mogu ja da probam da izmuvam ovako neku promociju neku dzabanu tako sto cu reci :
Ajd sad ja da potpisem ugovor na vremenski period kao novi korisnik i dajte mi ovo 4 meseca po 1 dinar.
Dakle razduze jednog i upisu drugog korisnika?
 
Nece da moze
 
U svakom slucaju mora da se potpuno razduzi oprema, pa onda ponovo zaduzi, ne moze elegantno. Nikako da se javi neko ko je probao ovu foru, a nemoguce da niko nije.
 
@Velja
Napisi im mail u kom im objasnjavas da nisi vise pod ugovornom obavezom i da ti nisi koristio benefite tog starog ugovora vec da si novi korisnik. Pisi im na [email protected]
U poslovnicu nemoj da ides jer tamo samo rade po zvanicnim ponudama, za bilo sta vise te upucuju na mail.
Ja sam se ovih dana ganjao sa njima oko poskupljenja telefona ka rvatima i u poslovnici im izlozim svoj slucaj oni kazu mi ti ne mozemo pomoci obrati se na mail.
Ukratko, ja im trazio smanjenje racuna ili HBO paket oni me odbili i za jedno i drugo , ali mi ponudili flat fiksni ili neki dodatni TV paket. Ja uzeo pink paket. Mogao sam verovatno i vise da izboksujem ali nisam nisam nesto bio uporan.
Ako nekom znaci, ko god ima trio paket moze isti da raskine zbog ovog poskupljenja.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno