Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Moja greška, tu je jedan spliter, jedan kabal ide u risiver, a drugi u HG. A ostala grananja koja sam pominjao su za ostale televizore.

Pa pozicija mu je najbolja zato što je tu sve, prolazi glavni koaksijalni kabal, tu je D3 uređaj, ima brdo produžnih i da ne ponavljam ostale razloge koje sam gore naveo. Doduše, sad kad sam ukapirao da D3 risiver i HG nemaju nikakve veze možda bih ipak HG mogao da pomerim u sobu bližu mojoj, pa tu da stavim spliter za HG i TV. Ali nešto mi se ipak ne razdvaja ovaj džumbus koji sam naveo :D

Šta je sad tačno? Može ruter na ovaj HG ili ne? :smash:

A je l' bih mogao da konfigurišem onaj TP-Link-ov ruter što su pre delili da mi radi kao Access point/Ripiter (nisam siguran koja mu je prava terminologija), tačnije da mi reemituje Wi-Fi signal sa neke bolje lokacije?

EDIT: Proguglao sam i ukapirao da je razlika između Ripitera i Access pointa u tome što se Ripiter ne povezuje kablom. Tako da mi se više dopada ta ideja ,)
 
Poslednja izmena:
To je sto se tice povezivanja koaksijalnim kablom, po difoltu se tako povezuje - svako drugo povezivanje rezultuje nekim problemom.
Pozdrav.

Loše sam napisao, tj. loše sam i razmišljao, ukapirao sam da to nema smisla :D

BTW, osim WiFi varijante postoji i varijanta bezicnog povezivanja strujnim adapterima... ne mora nista da se razvlaci po stanu, nikakvi naknadni kablovi...
Pozdrav.

Strujni adapteri su ripiteri?
 
Strujni adapteri su umesto mreznih kablova. Direktan signal, maximalna brzina (koju imas u paketu), kao da si kompjuter vezao direktno na modem.


Pozdrav!
 
Ne uspevam da nađem nikakav "strujni adapter" koji ima veze sa internetom. Pretpostavljam da pričamo o istoj stvari. Može neki link?
 
Strujni adapter je kod SBB-a u vezi mreznog prikljucivanja slejv D3 uredjaja. A moze se koristiti kao mrezno povezivanje bilo cega.


Pozdrav!
 
Hvala na pomoći svakako, ali ja stvarno nemam pojma o čemu ti pričaš xD

A i nisam planirao priključivanje dodatnog D3 uređaja.
 
Priča o uređaju koji koristi strujne kablove koje već imaš u kući za prenos mrežnog signala.
 
A je l' bih mogao da konfigurišem onaj TP-Link-ov ruter što su pre delili da mi radi kao Access point/Ripiter (nisam siguran koja mu je prava terminologija), tačnije da mi reemituje Wi-Fi signal sa neke bolje lokacije?
Da moze bez problema, ja imam setup sa 5 Rurera i usmerenim antenama ka unutrasnjosti kuce i 1 Koji mi pokriva Dvoriste.

EDIT: Proguglao sam i ukapirao da je razlika između Ripitera i Access pointa u tome što se Ripiter ne povezuje kablom. Tako da mi se više dopada ta ideja ,)
I to moze ali Licno nisam neki ljubitelj WDS/Bridge Moda http://www.smallnetbuilder.com/wireless/wireless-howto/31191-everything-you-need-to-know-about-wireless-bridging-and-repeating-part-1-wds hedna zica do svake tacke i onda si miran kad sve namestis.
 
Po meni dugo ocekivana vest [emoji2][emoji2][emoji2][emoji2]

3194131322c673313ccd795c0aa69bba.jpg
 
Sta mu dodje ovo ukrarko, da ne listam nazad 10 spam stranica?
 
Digitalni na tv-u bez d3 čuda, pod uslovom da tv podržava cam modul.
 
Ok hvala..
 

Prilozi

  • sbb.png
    sbb.png
    126.5 KB · Pregleda: 641
Poslednja izmena:
D3 mini kao i cam modul nude osnovne funkcije dig tv, bez 72h, vod, epg ne 7 već 3 dana i sl.
Povećane su cene priključnih taksi i mesečnih renti ali nije uveden veći broj risivera. Ostalo isto.
 
Не видим да се помиње ограничење, бар када је у питању D3cam за који ваљда није потребна мрежна веза. Или јесте?
 
Može li neko meni da pojasni pošto imam trio gold koliko će dodatno da me košta CAM modul?

Edit: i koji se dobija CAM modul (tačna oznaka)?
 
Poslednja izmena:
Ako pola funkcija ne radi, onda je kao i da ga nema.
I šta ima da dodatno naplaćuju isti?
 
Увођење модула кошта 2000дин по ценовнику. Које функције не раде?
 
Sta li je ovaj D3mini, da nije mozda isto onaj Albis kao na d3i samo sa koaksijalnim prikljuckom za catv?
 
osecam da je to neki od onih "Digital-Only" STB-ova
 
Sta li je ovaj D3mini, da nije mozda isto onaj Albis kao na d3i samo sa koaksijalnim prikljuckom za catv?

Najmanji i najlakši model digitalnog prijemnika, sa dimenzijama 160x105x30 mm. Ovaj model ima mogućnost prikaza HD i SD kanala sa podržanim rezolucijama slike 576i, 576p, 720p, 1080i. Od ulaza poseduje antenski RF, a od izlaza HDMI, AV i RF loop antenski. Omogućava EPG do 3 dana unapred, sa mogućnošću postavljanja podsetnika za odabrane emisije. Moguće je kreiranje liste omiljenih kanala. Uz dekoder dolazi odgovarajući daljinski upravljač sa opcijom "učenja" preko koje možete programirati daljinski upravljač bilo kog modela televizora, a postoji i mogućnost korišćenja IR ekstendera. Dostupne su i 2 igrice.

CAM (Conditional Access Module) omogućava pristup svim digitalnim kanalima bez upotrebe dodatnih uređaja (STB). CAM vrši otključavanje kanala dok su sve ostale funkcije, kao što su EPG (do 3 dana unapred), podsetnik i razna druga podešavanja zavisne od samog TV uređaja.

Evo ovde je sve napisano u vezi ponude tj. Conax CAM Modul i gore pomenutog mini risivera kao i o druga dva risivera koja su u ponudi http://www.sbb.rs/D3+digitalna+televizija/305/Digitalni+prijemnici.shtml/nav_start=0/nav_start2=0

Uporedni prikaz sa funkcijama tri uređaja: http://www.sbb.rs/D3+digitalna+televizija/5870/Tabela+uredjaja.shtml
 
Poslednja izmena:
Najmanji i najlakši model digitalnog prijemnika, sa dimenzijama 160x105x30 mm. Ovaj model ima mogućnost prikaza HD i SD kanala sa podržanim rezolucijama slike 576i, 576p, 720p, 1080i. Od ulaza poseduje antenski RF, a od izlaza HDMI, AV i RF loop antenski. Omogućava EPG do 3 dana unapred, sa mogućnošću postavljanja podsetnika za odabrane emisije. Moguće je kreiranje liste omiljenih kanala. Uz dekoder dolazi odgovarajući daljinski upravljač sa opcijom "učenja" preko koje možete programirati daljinski upravljač bilo kog modela televizora, a postoji i mogućnost korišćenja IR ekstendera. Dostupne su i 2 igrice.

Na proizvođačevom sajtu naravno nema ništa o navedenom prijemniku (New Glee GL-C850AQ): http://www.newglee.com/index.php?_m=mod_product&_a=prdlist&cap_id=122 Ali gledajući njihove ostale prijemnike, može da se pretpostavi da je u pitanju najjednostavniji DVB-C prijemnik sa integrisanim Conax modulom. Pitanje je zašto bi iko uopšte uzeo D3mini? Jedino ako SBB ne izmisli neku akciju za nazovi "digitalizaciju" pa počne da deli ovaj prijemnik uz ugovornu obavezu.
 
Poslednja izmena:
Dobro i jel ja sad komacno mogu da kupim 3 cam modula i da na svum tv-ima u kuci imam sve pakete koje placam HD i oatalo?
I naravno koliko kosta to zadovoljstvo?
 
Dobro i jel ja sad komacno mogu da kupim 3 cam modula i da na svum tv-ima u kuci imam sve pakete koje placam HD i oatalo?
I naravno koliko kosta to zadovoljstvo?

E to već moraš SBB da pitaš da li je moguće... :D
 
i ja sam jedva dočekao...:)
pre izvesnog vremena kada su me u Ušću devojčice ubedjivale da uzmem neki od paketa, i kako ne shvatam sve prednosti digitalne tv /imam sat tv, Torodial t-90 sa 10lnb-a, azbox, CS...:D/,pa kada su već bile preterale, rekao sam "Hoću, ali kada u ponudi budete imali i CAM module". Nastao je tajac, naravno, devojčice su verovatno prvi put čule....

znači da će u zemaljskoj biti dva sistema kodiranja /zaštite/. Do sada je bio Videoguard /NDS/ i od sada Conax. Naravno, u satelitskoj TV, to je normalno, ima paketa koji imaju i više od sva sistema zaštite...

da li onaj stari modem, koji besprekorno radi, može da potera 40Mb/s?
trenutno imam 25Mb/s, ali ako bih prelazio na D3, probao bih da zadrzim modem, naravno, ako ne bih uzimao telefoniju...
 
Poslednja izmena:
Što bi zadržavao modem? Kada ti budu donosili novi modem, insistiraj da to bude baš to - modem, a ne home gateway koji baguje, dok običan modem super radi.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno