Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Sad bi trebalo ocekivati nove pakete,obicno ih menjaju u septembru ili oktobru ;) bar do sad tako bilo
 
Standardni konektor. Ako nemaš klešta, uzmi onaj što se navrće.
 
Hvala. Nemam ta specijalna klesta. Pokusacu isti taj da vratim ,a ako ne bude moglo, onda cu da trazim drugi
 
Ima li ko u Miljakovcu (Stevana Opacica ulica) ili Rakovici generalno, al blize ovamo, da ima SBB i kako mu radi? Evo trazim po forumu i googleu i uglavnom prastari postovi pa me zanima stanje danas.
P.S. Da li sam dobro shvatio da po zakonu o zastiti potrosaca ako nisi zadovoljan mozes u roku od mesec dana da raskines ugovor? U proslom stanu kad sam zvao SBB rekli su mi ne znaju da li moze net prvo moram kablovsku da uvedem pa ce mi onda reci, pa bih to izbjegao.
 
Ja sam na Miljakovcu III i meni savršeno radi net. Ali to ništa ne znači. Možda je prslo nešto od opreme u zgradi, ipak je to krov 2 krov tehnologija. Zovi ih i smaraj svaki dan da dođu da 'oprave net.
 
25/2 -> 30/2
40/2,5 -> 50/3
60/3 -> 70/4
100/3,5 -> 100/5
120/5 ->150/6

valjda od 01.09.. tako su meni rekli....
 
Bolje da su dali veci up nego ovo.
 
25/2 -> 30/2
40/2,5 -> 50/3
60/3 -> 70/4
100/3,5 -> 100/5
120/5 ->150/6

valjda od 01.09.. tako su meni rekli....

Tako ima da ih otkačim i predjem sa 25Mb na 50Mb kod mts-a sa istom cenom! Ovo je stvarno sramota povećanje, čak se i na Ikomu dobija više za 2700 koliko je na SBB osnovni paket.
 
Pa sta si hteo, da ti daju osnovni paket 100Mb/s? Pa ko bi onda uzimao jace pakete? Dobiju ljudi povecanje za dz i kukaju. Predji slobodno ako mislis da ces se usreciti.
 
Polako, ali sigurno se ide ka boljim paketima, mada i ovaj 40/2,5 nije loš.
 
Ja ne razumem iskreno sta ce nekom vise od 30mbita.. Verovatno neka psiho satisfakcija.. Mislim, ja koji sam uvek ganjao vece brzine, sam zadovoljan i sa 25.. Jedino razumem ljude koji rade 10+ sati dnevno pa kad stignu kuci, hoce da odgledaju film od 10gb, i svuku ga za 10min..
 
Nisi sasvim u pravu. Ako na mreži imaš npr. 2 racunara, telefone, možda tablet, tv.... Istopi se tih 30megabita.
 
Ja ne razumem iskreno sta ce nekom vise od 30mbita.. Verovatno neka psiho satisfakcija.. Mislim, ja koji sam uvek ganjao vece brzine, sam zadovoljan i sa 25.. Jedino razumem ljude koji rade 10+ sati dnevno pa kad stignu kuci, hoce da odgledaju film od 10gb, i svuku ga za 10min..
Recimo, meni trebaju određeni kanali i fiksni telefon koji mi više odgovaraju u paketu nego da ih uzimam posebno a opet to nemam u nekom 25 ili 30 Mbps paketu nego moram da uzmem 60 Mbps... Eto, ponekad se radi i o potrebi i isplativosti a ne o psiho satisfakciji.
 
Ja imam u kuci pc, tablet 720p, 5 android telefona, i sve sljaka glatko.. Doduse dd-wrt... Na 25mbit-a..

A to za kanale i telefoniju gresim, jer ni ne gledam tv, osim SK i euro sporta, niti pratim panudu, a fixni imam kod telekoma.

Verujem da imaju fore tipa, ako hoces taj i taj hd kanal treba ti jaci paket koj je 700din skuplji bla bla. Pilicarska posla.
 
Kakve veze imaju TV kanali i Internet kao pojam?

A to "mei ne treba vise od XX" je besmislica kojoj nema ravne. Svako od takvih se ocas posla prilagodi mogucnostima brzeg protoka i ne razmislja o varijanti "meni to ne treba" - jer svima treba maximalno koliko se moze dobiti.

Zasto skidati nesto celu noc kad moze za deset minuta? Zasto ne gledati na YT ili bilo kom kanalu za filmove film u najvecoj mogucoj rezoluciji dok se u pozadini nesto skida, ostali ne trpe nista pa na svom tabletu/laptopu/telefonu isto tako bez problema nesto skidaju, gledaju...???

Kako god se okrene u fazonu je "kiselo grozdje" iz cuvene basne. Zbog nemogucnosti da se ima ta neka kinta ili samo zato sto se ne zeli da se ta neka kinta daje ide ta cuvena - "Sta ce meni vise od...".

A znam pouzdano i provereno - kad imaju/dobiju veliku brzinu za dzabe onda lako nadju kako to da iskoriste, pa kad im se ukine onda katastrofa - kukaju k'o sinje kukavice.


Pozdrav!
 
Ja ne razumem iskreno sta ce nekom vise od 30mbita.. Verovatno neka psiho satisfakcija.. Mislim, ja koji sam uvek ganjao vece brzine, sam zadovoljan i sa 25.. Jedino razumem ljude koji rade 10+ sati dnevno pa kad stignu kuci, hoce da odgledaju film od 10gb, i svuku ga za 10min..
Naravno da ti treba vise. Evo, ja godinama imam 60 i navikao sam se. Ne archim net kao magarac da mi torenti vuku po ceo dan. Zadnjih 10 gpdina me ne zanima da hrčkujem. Kada mi nesto zatreba tad svucem. E onda racunas koliko vremena provedes cekajuci to.
Ali generalno se slazem s tobom da su osnovni paketi sada odlicni i da bi svima zavrsili posao ako nemaju puno korisnika.
Ne znam dali se secate vremena kada su osnovni paketi bili takvi da je to tek da kazete da imate net i gde se cekalo za otvaranje stranice, gde se pauzirao klip na pocetku i cekalo da se ucitava, gde se mail sa attach-om slao po 10 minuta... Sa osnovnim paketom sada komotno mozes sve da radis i mnogo vise od toga. 30Mb je lepa cifra. Uploada nikad dosta ali eto, povecali su ga pristojno.
 
Hajde da sačekamo i zvanično da vidimo šta će SBB da ponudi, ali niko za sada nije upućen da li će opet biti nova "kvaka" pa da se brzine povećaju samo uz obnovu ugovora + neka mala izmena u paketu ili povlastica (naravno za nove korisnike), a stari već standardno uživaju :D

I rasprava oko brzine je malo čudna pre svega jer svako ima različite kriterijume po kojima to usvaja i klasifikuje po onome zašta mu tačno treba. Neko igra igrice pa hoće da ima dobar ping, neko uploduje materijal na YT i slične servise pa hoće veći upload, neko održava udaljeno računare i sajtove pa mu je potreban i upload (slike, materijal), neko pravi backup svojih podataka u "Cloud" okruženju (komercijalno i besplatno rešenje) pa mu treba veći upload.

Kada govorimo o prosečnom korisniku (facebook, yt, web itd...) ovi sadašnji paketi su odlični, a većina je prosečnih korisnika. Hoće da pogleda online film na nekom od sajtova, neće torrent i slično pa da se registruje, iz prakse jednostavno odu i ukucaju na Google šta ih zanima i gledaju, slušaju i šta već rade.

Jednostavno nismo svi isti u pogledu korišćenja interneta i brzine koje nudi SBB, pa samim tim ne treba klasifikovati i osuđivati korisnika kada ima drugačije mišljenje i kada to mišljenje iznese, možda tom korisniku treba veći upload, možda nekome treba veći download, ali svako ima pravo na svoj mišljenje. Ako je nekome dovoljna ta brzina, a neko iznese suprotno da to mu to nije potrebno, što odmah rasprava. Ako želi da pređe kod konkurencije, slobodna volja i bez nametanja mišljenja i procene kao što je to uradio [SAJ]ber Kurajber , pa kaže "Šta si hteo za džabe 100mbp/s konekciju".
 
Poslednja izmena:
Hajde da sačekamo i zvanično da vidimo šta će SBB da ponudi, ali niko za sada nije upućen da li će opet biti nova "kvaka" pa da se brzine povećaju samo uz obnovu ugovora + neka mala izmena u paketu ili povlastica (naravno za nove korisnike), a stari već standardno uživaju :D
Претходна велика промена пакета је била негде у октобру претпрошле године, већини истиче УО па не верујем да ће опет да изврћу пакете. Кад истекне уговор па бираш нови или стари онда нема проблема и не могу да условљавају преласком на скупљи пакет.
Не верујем да ће много да повећавају брзине, вероватно ће понуда да иде на другу страну. Видим да сада више и нема мастер пријемника него се остали повезују на рутер па ми делује да ће у оквиру понуде да буду два пријемника (у пакету, без додатних трошкова) а пошто ће све да иде преко рутера, онда можда проради и медиа плејер. Можда мало прошире понуду канала па HD дође до основне понуде или убаце нешто слично ... мислим да са брзином неће да претерују. А ионако им је у плану (стогодишњем?) оптика па да не претерају са брзином на коаксијалцима.
 
Претходна велика промена пакета је била негде у октобру претпрошле године, већини истиче УО па не верујем да ће опет да изврћу пакете. Кад истекне уговор па бираш нови или стари онда нема проблема и не могу да условљавају преласком на скупљи пакет.
Не верујем да ће много да повећавају брзине, вероватно ће понуда да иде на другу страну. Видим да сада више и нема мастер пријемника него се остали повезују на рутер па ми делује да ће у оквиру понуде да буду два пријемника (у пакету, без додатних трошкова) а пошто ће све да иде преко рутера, онда можда проради и медиа плејер. Можда мало прошире понуду канала па HD дође до основне понуде или убаце нешто слично ... мислим да са брзином неће да претерују. А ионако им је у плану (стогодишњем?) оптика па да не претерају са брзином на коаксијалцима.

Optika je samo za marketing... :D Verovatno će sad ubaciti u ponudu i te dugo najavljivane AC rutere (SK Intervju za 2015 godinu). Znam da su u poslednjih tri meseca radili intezivno na unapređenju opreme, a najviše u avgustu mesecu.

Važno je da su malo odradili pomak pa gde ima zagušenje ili usko grlo na čvorištu rade optički čvor, a od njega ide već standardni bakarni kabal svima poznat kao koaksijalni :D
 
25/2 -> 30/2
40/2,5 -> 50/3
60/3 -> 70/4
100/3,5 -> 100/5
120/5 ->150/6

valjda od 01.09.. tako su meni rekli....

Ako je ovo tacno vec bi trebali neki info okaciti posto ce 1. za koji dan ;)
I cisto sumnjam da ce samo brzine povecati,verovatno ce biti promena i oko kanala
 
Hajde da sačekamo i zvanično da vidimo šta će SBB da ponudi, ali niko za sada nije upućen da li će opet biti nova "kvaka" pa da se brzine povećaju samo uz obnovu ugovora + neka mala izmena u paketu ili povlastica (naravno za nove korisnike), a stari već standardno uživaju :D

I rasprava oko brzine je malo čudna pre svega jer svako ima različite kriterijume po kojima to usvaja i klasifikuje po onome zašta mu tačno treba. Neko igra igrice pa hoće da ima dobar ping, neko uploduje materijal na YT i slične servise pa hoće veći upload, neko održava udaljeno računare i sajtove pa mu je potreban i upload (slike, materijal), neko pravi backup svojih podataka u "Cloud" okruženju (komercijalno i besplatno rešenje) pa mu treba veći upload.

Kada govorimo o prosečnom korisniku (facebook, yt, web itd...) ovi sadašnji paketi su odlični, a većina je prosečnih korisnika. Hoće da pogleda online film na nekom od sajtova, neće torrent i slično pa da se registruje, iz prakse jednostavno odu i ukucaju na Google šta ih zanima i gledaju, slušaju i šta već rade.

Jednostavno nismo svi isti u pogledu korišćenja interneta i brzine koje nudi SBB, pa samim tim ne treba klasifikovati i osuđivati korisnika kada ima drugačije mišljenje i kada to mišljenje iznese, možda tom korisniku treba veći upload, možda nekome treba veći download, ali svako ima pravo na svoj mišljenje. Ako je nekome dovoljna ta brzina, a neko iznese suprotno da to mu to nije potrebno, što odmah rasprava. Ako želi da pređe kod konkurencije, slobodna volja i bez nametanja mišljenja i procene kao što je to uradio [SAJ]ber Kurajber , pa kaže "Šta si hteo za džabe 100mbp/s konekciju".
Pa ja ssm i rekao da slobodno predje alo misli da ce se usreciti. Niko ga ne tera da ostane tu gde je ako mu se ne svidja ponuda tj. ako neko drugi ima bolju. Niko njemu ne namece nista i ne znam kako si ti to zakljucio a zanemario si onaj komentar da je sramota sto dobija 5Mb na poklon :d

BTW, za ocekivati je da ce uslov biti vezivanje jos 2 god. Meni odgovara to, kod mene niko nema bolju ponudu.
 
Optika je samo za marketing... :D
Наравно али ипак раде на томе и доводе оптику до чворишта (плус праве нова чворишта што значи да су ближе корисницима) па је следећи корак да пребаце оптику до неке зграде и направе ново ... мини чвориште и оптика је ту. Могу лако али неће да се троше све док баш баш не буду морали.
Када за који месец будем откачио целу зграду са СББ-а и пребацим до конкуренције, а то се после прочује по комшилуку, ето им прилике да крену од нас. Једино што ће морати да коригују и брзине.
 
A ja vas ne razumem. Svi pricate da daju najmanje za najvise para. Ko to dalje bolje ponude,ja ne znam? Koji provajderi i kakve su im ponude?
Na to ne racunam adsl jer je on krs u poredjenju sa kablom.
 
Ја сам већ писао, пакет који користим код СББ-а кошта 3.690, имам 60/3 и телевизију. Тамо где планирам да пређем за 2.690 добијам 60/6 (врло могуће и 80/8 али то није редовна понуда) у FTTH варијанти и опет дигиталну телевизију. За 1.000 мање пара имам бољи upload, имам оптику али немам 72ч и немам спорт клуб. Мислим да ми више значи кило пара од враћања програма.

Једино је проблем што је понуда локална мада и ви горе имате неке солидне кабловске понуде, питање је да ли могу да добаце до вас.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno