Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Jedna nedoumica:

CAM modul je dovoljno ubaciti u TV i ne treba nikakvo povezivanje sa ruterom, ili kablom iz zida?

To znači da je za net potrebno imati priključen onaj beli kabal iz zida, a TV sa CAM modulom mogu da gledam iz treće prostorije bez bilo kakvog povezivanja sa SBB opremom?

Nejasno mi je sve ovo pa zato pitam, evo najlogičnijeg pitanja: da li može da se ostavi net u stanu gde živim (Beograd) a da gledam HD televiziju u drugom gradu (Nišu, Subotici, bilo kom drugom) zato što imam CAM modul ili ipak treba neko povezivanje za kućni ruter ili nešto drugo?

Da, CAM se ne povezuje sa drugom opremom, koja bi onda poenta bila. Sad, to sa prenosenjem u drugi grad nisam siguran da li bi radilo. CAM bi recimo mogao biti uparen sa tvojim TV-om a mozda i ne, moras to da pitas SBB sta moze a sta ne.
 
Jel jos nekome D3 radi 3-4 puta sporije nego inace?
 
Ubagovao se D3 bio, uklj/isklj nije pomoglo, morao je da se vadi iz struje da bi dosao sebi.
 
Ima li neko problema sa random gubljenjem wifi konekcije na android telefonu (LG G2)?
 
Da, CAM se ne povezuje sa drugom opremom, koja bi onda poenta bila. Sad, to sa prenosenjem u drugi grad nisam siguran da li bi radilo. CAM bi recimo mogao biti uparen sa tvojim TV-om a mozda i ne, moras to da pitas SBB sta moze a sta ne.
Cam nije uparen sa TVom već sa nalogom. Pitao sam ja. Signal mora da bude od SBB-a a šetati se može. Tako su rekli
 
Da ali preko čega se dobija taj signal ako ni jedan kabal od SBB-a ne ide do TV-a?
 
Mora da ide koax kabl u antenski ulaz. To se valjda podrazumeva.
 
E krastavac onda.
 
Mora to lepo da ti radi - imao sam G2 telefon i sve je perfektno radilo ...

Koji uređaj imaš cisco ... ?
Instaliraj ovo , skeniraj i nađi najbolji mogući kanal, pa promeni u podešavanjima modema - https://play.google.com/store/apps/details?id=com.farproc.wifi.analyzer&hl=en

Imam instaliran wifi analyzer i podesio sam ruter na najmanje frekventni kanal. Ne pomaze ni to. Moracu da cackam nesto u podesavanjima. Hvala u svakom slucaju.
 
Narode, da li vam rade sajtovi blic, b92 i kupujem prodajem? Na telenor mrezi sve otvara bez problema...
Nece ni na kompu, ni na telefonima...
 
Ko mene radi sve kako treba. Nisam primetio da je u toku dana zezalo,kao ni sad.
 
Sve radi kako treba ;)
 
Samo na tabletu mi otvara te sajtove i to preko pretrazivaca, preko aplikacija nece... Vrlo cudno... Komp, 3 telefona, skroz off..
 
Da ali preko čega se dobija taj signal ako ni jedan kabal od SBB-a ne ide do TV-a?


Kako ne ide nijedan kabl, razmisli malo!!
Do tv mora da ide koaksijalni kabl. Cam modul ti samo otključava skremblovane kanale.
 
Često mi se gubi opcijs "72 sata unazad" vrati se recimo ako isključim D3 iz struje pa uključim ponovo.Šta se dešava? Jel neko imao već ovakvih problema.
 
Poslednja izmena:
Često mi se gubi opcijs "72 sata unazad" vrati se recimo ako isključim D3 iz struje pa uključim ponovo.Šta se dešava? Jel neko imao već ovakvih problema.

Da, moj D3 komande šalje preko home gateway uređaja (povezan UTP kablom) i čim Internet štucne na par sekundi izgubi vezu sa nalogom. Onda uradim Restart STB iz menija da se poveže ponovo. Rešava se trenutno problem gubljenja Interneta.
 
Ma samo EPG taster na daljinskom,posle sve radi.Bar kod mene.
 
Pozdrav ljudi. Koristim SBB kablovski net koji je do skoro radio kako treba, ali od skoro ne mogu da pristupim nekim domacim informativnim portalima kao sto su b92.net i blic.rs
Ne rade ni aplikacije. Ugasim wifi i preko gprs-a moze. I preko drugog wifi-ja na poslu moze, znaci nije do uredjaja.
Zvao sam njih, rekli su da je protok u redu (sto i jeste) i da posaljem mail. Jos mi nisu odgovorili, pa cu danas da im posaljem opet.
Ima li neko ideju sta bi moglo biti? Da mozda suzimo pretragu?
 
Evo nekoliko postova iznad tvog opisan isti problem. Promeni DNS, to mozda pomogne.
 
Ja sam na njihov ruter stavio dd wrt i problem je nestao.. Dns mi nije pomogao...
 
Na tp link, wr740n.. Nema za cisco... Zovi ih, pa javi.. Meni pocelo da brljavi i sa dd wrt-om... Cas radi wifi cas ne.. Pa radi na 1 fonu, na tabu i istalim cudima ne... Nije mi nista jasno..
 
Da, moj D3 komande šalje preko home gateway uređaja (povezan UTP kablom) i čim Internet štucne na par sekundi izgubi vezu sa nalogom. Onda uradim Restart STB iz menija da se poveže ponovo. Rešava se trenutno problem gubljenja Interneta.

Zar nije dovoljna njegova normalna veza koax kablom? Šta se dobije povezivanjem na LAN?
 
Da li je neko imao ovakav problem:

Imao sam ruter TPLink 340g koji kod mene na SBB odlicno radi i koji sam poklonio. Medjutim, na toj novoj lokaciji ruter uopste ne radi, provajder je isto SBB. Vratim TPLink kod mene i normalno radi. U SBBu kazu da nije do njih, cak su i dolazili.

Jednostavna kucna mreza, par smartfona na zakaceno na wifi. RUter je od pocetka radio na najobicnijim podesavanjima. Decko iz SBBa kaze da ga je resetovao na fabricka podesavanja, LEDovi normalno rade ali protoka nema.

Ima li neko predlog sta moze da bude problem?
 
Poslednja izmena:
Da li je ovo uobicajeno rutovanje kod sbb-a? Preuzimao sam iso operativnog sistema od ms-a. Ukupno 12 nodova, 1 i 2 su moji lokalni. Onda ide 7 sbb servera i tek posle njih link prema spolja. Sbb serveri imaju jako los odziv.
 

Prilozi

  • edgecast.png
    edgecast.png
    172 KB · Pregleda: 172
Na tp link, wr740n.. Nema za cisco... Zovi ih, pa javi.. Meni pocelo da brljavi i sa dd wrt-om... Cas radi wifi cas ne.. Pa radi na 1 fonu, na tabu i istalim cudima ne... Nije mi nista jasno..
Iskljuci bgn, stavi samo bg mod pa probaj. Taj ruter ima problem sa n modom, meni je pucao net non stop dok nisam to provalio.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno