Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Da li unazad 72 sata ima samo u TRIO paketima ili ako aktiviram d3go na duo paketu imam tu opciju?
 
Meni je danas bar jedno 7-8 puta nestajao pri čemu nisam imao nijednu od tri usluge.

Ne znam šta sada filozofiraju i rade ali bi bio red da obaveste korisnike o tome.
Rade isto što i na početku, na divlje povezuju zgrade koje su kod drugih provajdera.

Sent from my x600
 
I meni je juce ceo dan i noc download bio katastrofa..do 3,4 a treba 50...tek sada se vratio.
Novi Sad.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Vidim ovde neki spominju net bez ugovorne obaveze kod SBB-a ali ja to na njihovom sajtu ne mogu da pronadjem pa ako mi neko moze dati link ili potvrditi da je moguca i ta opcija.
Hvala unapred.

pozzz :wave:
 
Ja sam na duo silver ali sam pomislio ako aktiviram d3go za 110din mesecno da cu imati i unazad opciju.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Da, to su ovojeni servisi i odvojeno se placaju u paketima u kojima nisu ukljuceni.
 
Jel vam radi zamunda?
 
Vec mi polako idu na K.... cela ulica ima neki grupni sum,i imamo jako los net od 07:00 do 19:00h znaci upload 0,01 a download varira,ali isto lost.Prijavljen grupni kvar i nikako da otklone,evo vec 5-ti dan.
 
Vec mi polako idu na K.... cela ulica ima neki grupni sum,i imamo jako los net od 07:00 do 19:00h znaci upload 0,01 a download varira,ali isto lost.Prijavljen grupni kvar i nikako da otklone,evo vec 5-ti dan.

Pogledaj moj Youtube kanal, pogledaj samo koje sam muke imao s njima: https://www.youtube.com/user/milan1986bg . Pogledaj i datume videa.

Obavezno posalji prigovor RATEL-u sa svim dokazima: http://portal.ratel.rs/sr/complaint .

Ako ne rese to za par dana, raskini ugovor i predji na VDSL (ako imas uslove) ili ADSL! Pouzdanije je! Bar nisu svi na istom kablu i ne zavisis od nekog komsijskog uredjaja koji unosi sum!
 
Ala si dosadan sa VDSL-om kao da radiš za Telekom. Daj više...
 
Rock jesi uspeo zbog packet lossa samo da raskines ugovor bez penala?
 
A sta drugo da predlozim coveku kad dobro znam kako SBB "resava" problem suma na cvoristu? Mozda EXE NET ako je iz Nisa? Da, zaboravio sam na EXE NET FTTH.

Tek posle DRUGE prijave RATEL-u su zamenili sve dotrajale nadzemne kablove u mojoj ulici (prosle godine su problem pravili dotrajali nadzemni kablovi, a pre toga problem je pravio komsijski uredjaj...). A zamislite koliko je natezanja pre toga bilo sa SBB-om nazovi tehnickom podrskom.
 
@alfaunits

Resili su problem posle druge prijave Ratel-u. NISU nudili mogucnost raskida ugovora bez penala. U medjuvremenu sam uveo fiksni i Telekom je dosao sa optikom do podruma, tako da cu uzeti NET 50 samo da ne gledam vise ove divljake i smecare. Moram samo da ubedim ukucane da odjave komplet SBB i da predjemo na Posta Net digitalnu TV, jednokratko platis za CA modul (2000 rsd) i nema mesecne naknade za isti kao kod SBB-a (ako ne koristis tzv. digitalni paket vec samo televiziju). Za drugi TV jednokratna naknada je 1000 din. i to je to. Posta Net ima sve kanale koje moji gledaju, plus je jeftinije mesecno odrzavanje, plus mreza ide podzemno.
 
Poslednja izmena:
Juče sam probao i ne radi Zamunda, da vam iskreno kažem uplašio sam se :)
 
Isto
 
Замунда није у функцији услед пада комплетне мреже која хостује сајт, а то је PrivateLayer. Разлог је нестанак електричне енергије. Када и како ће решити проблем то још увек нико не зна, али једно је сигурно неће у скорије време поново бити онлине... Има ту још неколико сајтова који су међу популарнијима, а који тренутно нису у функцији из истог разлога.
 
Poslednja izmena:
Pogledaj moj Youtube kanal, pogledaj samo koje sam muke imao s njima: https://www.youtube.com/user/milan1986bg . Pogledaj i datume videa.

Obavezno posalji prigovor RATEL-u sa svim dokazima: http://portal.ratel.rs/sr/complaint .

Ako ne rese to za par dana, raskini ugovor i predji na VDSL (ako imas uslove) ili ADSL! Pouzdanije je! Bar nisu svi na istom kablu i ne zavisis od nekog komsijskog uredjaja koji unosi sum!

Resili konacno,ja u 19:30h idem do maxi-a kad neko visi na merdevinama na raskrsnici,kaze sbb.Kaze nasli smo ko pravi sum.I evo sad radi ko puska.
 
mali off >>
moze se koristiti .se domen isti login podaci malo drugaciji index stvari
 
Poslednja izmena:
Da li ovde neko zna kako da preko ubee rutera vw327 povezem hd na usb..posto ima samba server. I da mogu da ga koristim (sherujem). Postavio sam pitanje u temi za ovaj problem niko ne zna kako...

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Da li ovde neko zna kako da preko ubee rutera vw327 povezem hd na usb..posto ima samba server. I da mogu da ga koristim (sherujem). Postavio sam pitanje u temi za ovaj problem niko ne zna kako...
Ja sam pokusao sve moguce i nemoguce, jedino ga vidi kompjuter koji je kablom povezan na Ubee ali ne prijavljuje tacne podatke u vezi velicine, spor je do ludila (mnogo brze mi radi fles ukljucen u 2.0, a ukljucen u 3.0 da se ne prica), nisam uspeo da mu pristupim ni sa jednim uredjajem kod kuce (osim, kako rekoh, sa kompjutera) ali ni van kuce... i nigde nisam nasao resenje za to. U SBB-u nemaju pojma, bas nista o toj vezi ne znaju niti su probali a jod davno su kao obecali da ce srediti i u novom firmware ce kao biti lakse za manipulaciju, dosla nova verzija a u vezi toga ni makac, niti su nesto radili a i dalje ne znaju amam bas nista.


Pozdrav!
 
Poslednja izmena:
@Sceka222 hvala ti...ja mislio da je do mene ....posto sam i ja sve probao i nece...hteo sam da stavim da na njemu budu filmovi i muzika da ne moram da palim komp stalno...

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Resili konacno,ja u 19:30h idem do maxi-a kad neko visi na merdevinama na raskrsnici,kaze sbb.Kaze nasli smo ko pravi sum.I evo sad radi ko puska.
Sem losim netom, kako se na analognoj/digitalnoj manifestuje taj sum?
Jel se zna konkretan uzrok suma?

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
 
Da li ovde neko zna kako da preko ubee rutera vw327 povezem hd na usb..posto ima samba server. I da mogu da ga koristim (sherujem). Postavio sam pitanje u temi za ovaj problem niko ne zna kako...

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Ne radi USB na Ubee ruteru.
 
Kod mene radi...vidi kad se ubacu hd ili usb. I mogu cak da napravim folder za sherovanje. Vidi i sadrzaj diska ali ne moze nista da se cita i snima.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Moze i da se snima i cita sa HDD-a koji je povezan sa Ubee putem USB-a ali samo sa kompjutera koji je kablom povezan na Ubee. To radi toliko sporo da je skoro neupotrebljivo a i nije potrebno kad je jednostavnije i neuporedivo brze (svakako brze) ako se isti HDD poveze direktno na kompjuter. Poenta povezivanja HDD-a na Ubee je pristup van kuce i kad nije kucni kompjuter ukljucen, znaci da nema veze sa kucnim kompjuterom. A to ne radi, odnosno SBB ne zna kako se to podesava da bi radilo. Naravno i da se ne ukljucuje kompjuter kad se biva kod kuce ako nema potrebe a ne bi imalo potrebe kad bi Ubee nacin radio.


Pozdrav!
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno