Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ili statička ili napuštanje SBB, trećeg nema. Kome ističe ugovor može da ih ucenjuje prelaskom kod nekog drugog i dobije statičku za džabe.

Ja jos i mogu da ih ucenim... Telekom je uveo FTTB kod mene, a PTT KDS vec vise od 10 godina ima mrezu u mojoj zgradi, tako da kod mene postoji altertnativa i za net i za TV.
 
Ima pretraga, nego ti n'umes :p Samo RTL ima.
Po jeziku? Ne nalazim je.

A kod Vektora sam probao - njihov sajt ni na mobu ni na kompu ne mogu uopste da vidim. Na mobu je toliko sitan i uradjen tako da ne moze da se zumira, jer je neki specifican blok na celom ekranu. A na kompu ako ne smanjim slova (kada nista ne mogu da procitam), ne vidi se NISTA, jer meni gornji predje pola ekrana, a footnote durug polovinu, i sam content je NIGDE :)
Kod MTSa sam pogledao, malkice lakse nego kod SBBa, ali nema po jeziku.
 
Ako si na gold paketu nećeš dobiti HBO.

Evo dela vezanog za "Opis i pravila korišćenja promocije" - pročitaj šta kažu za Gold Extra pakete (boldovano):

3) Dodatni digitalni TV kanali u okviru SBB digitalnih paketa se dodeljuju prema sledećim pravilima:
o Digitalni DUO i TRIO Silver paketi dobijaju Sport Klub digitalni paket
o Digitalni DUO i TRIO Gold paketi dobijaju HD paket
o Digitalni DUO i TRIO Gold Extra paketi dobijaju HBO premium paket

4) Uvećana brzina internet konekcije u okviru SBB digitalnih paketa se dodeljuje prema sledećim pravilima:
o Dodatno ubrzanje interneta (u downloadu) za 10 Mb/s u svim Digitalnim TRIO TV+Net+Tel paketima
o Dodatno ubrzanje interneta (u downloadu) za 10 Mb/s u svim Digitalnim DUO TV+Net paketima

Kopirano sa zvanične Telenor stranice.
 
Danas predjoh sa vdsl -a ,na sbb,Pa imam par pitanja posto nisam bio kuci kada su dolazili.Koja je sifra za wi fi,kako se menja ,da li se ulazi u ruter kao kod telekoma.Sta je id korisnika ,prilikom registracije na moj sbb.
 
Da, udjes u podesavanja rutera i promenis. Sifra ti pise na kutiji od rutera, ci i mi se da je to S/N broj, ili nesto slicno. Ukucas taj broj i povezace ti se.
 
Da, udjes u podesavanja rutera i promenis. Sifra ti pise na kutiji od rutera, ci i mi se da je to S/N broj, ili nesto slicno. Ukucas taj broj i povezace ti se.

Hvala druze uspeo sam ,,da sifra je taj s/n broj ,za ostalo cu sutra zvati korisnicki.Kako se ulazi u ruter.
 
je li skoro uvedeno novo pravilo da ne mora 50% stanara da potpise saglasnost za prikljucenje zgrade ? vidim da me to nisu ni pitali iz SBBa, bukvalno mogu meni samo uvesti...
 
Hvala druze uspeo sam ,,da sifra je taj s/n broj ,za ostalo cu sutra zvati korisnicki.Kako se ulazi u ruter.
Улази се 198.160.0.1 и uss and pass су само празна поља, само log in и то је то..



Evo dela vezanog za "Opis i pravila korišćenja promocije" - pročitaj šta kažu za Gold Extra pakete (boldovano):

3) Dodatni digitalni TV kanali u okviru SBB digitalnih paketa se dodeljuju prema sledećim pravilima:
o Digitalni DUO i TRIO Silver paketi dobijaju Sport Klub digitalni paket
o Digitalni DUO i TRIO Gold paketi dobijaju HD paket
o Digitalni DUO i TRIO Gold Extra paketi dobijaju HBO premium paket

4) Uvećana brzina internet konekcije u okviru SBB digitalnih paketa se dodeljuje prema sledećim pravilima:
o Dodatno ubrzanje interneta (u downloadu) za 10 Mb/s u svim Digitalnim TRIO TV+Net+Tel paketima
o Dodatno ubrzanje interneta (u downloadu) za 10 Mb/s u svim Digitalnim DUO TV+Net paketima

Kopirano sa zvanične Telenor stranice.

Ју ју која навлакуша, то тако детаљно не пише на sbb сајту.. Ал опет је добра ствар...

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Na Telenor sajtu piše mnogo detaljnije, ovo je samo mali deo koji sam izvukao.

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
 
Da li ima negdje mapa dostupnosti optike?

Sta tacno mislis pod "optikom"?

Ako mislis na SBB FTTH optiku - to ne postoji. SBB FTTB postoji na mnogo lokacija, ali tebi kao krajnjem korisniku to ne znaci skoro nista, jer su internet paketi isti kao i svima ostalima (u prevodu: mizeran upload; download je relativno pristojan).
Jedno vreme, dok je Targo Telekom radio i sirio mrezu, SBB je na ogranicenoj teritoriji ponudio neke "Fiber" pakete - da malo zamaze oci korisnicima, da ispadne da i oni rade na unapredjenju mreze. Cim je TT stao sa sirenjem, i SBB je stao sa Fiber ponudom.

Pozdrav
 
Poslednja izmena:
Download nije relativno pristojan nego odličan, što se tiče uploada mogli bi da povećaju.
 
Lično imam duo gold net i tv, brzina mi je 50mbit/s. Sasvim dovoljno za vecinu korisnika. Drugar ima duo gold premium i brzinu 100mbit/s. Upload je 3 i 5, to bi trebalo povećati.

Sent from my D6603 using Tapatalk
 
Nije mi hitno. Kad promene promene...

Sent from my D6603 using Tapatalk
 
je li skoro uvedeno novo pravilo da ne mora 50% stanara da potpise saglasnost za prikljucenje zgrade ? vidim da me to nisu ni pitali iz SBBa, bukvalno mogu meni samo uvesti...
Вероватно за сагласност мора 50% +1 а за прикључење у принципу не мора нико да се пријави, може и само код тебе да уведу. Могуће је да сагласност већ постоји и да је то раније одрађено. Да уђу без тога ... тешко, ако не постоји онда ће да траже од тебе да им помогнеш да то реше.

Што се оптике тиче, СББ (ће да) нуди само FTTB али ако се узме у обзир да су довукли оптику до већине чворишта а њих намножили, практично неће да буде нека промена, осим што ће да понуде мало већи upload за мало већу цену. Не знам и зашто не почињу са таквим понудама, вероватно иду полако, (велику) зграду по зграду.
 
Sta tacno mislis pod "optikom"?

Ako mislis na SBB FTTH optiku - to ne postoji. SBB FTTB postoji na mnogo lokacija, ali tebi kao krajnjem korisniku to ne znaci skoro nista, jer su internet paketi isti kao i svima ostalima (u prevodu: mizeran upload; download je relativno pristojan).
Jedno vreme, dok je Targo Telekom radio i sirio mrezu, SBB je na ogranicenoj teritoriji ponudio neke "Fiber" pakete - da malo zamaze oci korisnicima, da ispadne da i oni rade na unapredjenju mreze. Cim je TT stao sa sirenjem, i SBB je stao sa Fiber ponudom.

Pozdrav

Da, FTTB, poceli su opet da ga reklamiraju na sajtu za fizicka lica, ali nema mape, a botovi u call centru nisu pretjerano korisni. Meni znaci i 8 umjesto 4 Mb/s upload, a sigurno i stabilnije radi.

Želite stabilan i brz optički internet?
Uzmite Fiber Power i osetite maksimalnu brzinu kabla.
Dostupno korisnicima u Beogradu.

http://sbb.rs/internet/zasto-internet
http://sbb.rs/Binary/315/sbb_cenovnik_fiber_20160901.pdf
 
Poslednja izmena:
До сада је било званично да СББ нуди FTTB, где видиш да су почели са FTTH?
 
Само за нијансу, код мене је оптичко чвориште ~20м од моје зграде и отприлике би било слично као када би у некој већој поставили FTTB, неколико десетима метара коаксијалца је у игри. Наравно, за оне који су стотинама метара од оптичког чворишта ће да буде боље али ми се чини да ће они мало више и да чекају да дођу на ред. Зато ја ипак више волим FTTH где са оптике директ иде UTP кабл до рутера. Коаксијалац само за телевизију.
 
je li skoro uvedeno novo pravilo da ne mora 50% stanara da potpise saglasnost za prikljucenje zgrade ? vidim da me to nisu ni pitali iz SBBa, bukvalno mogu meni samo uvesti...

Evo ima dve i po godine da sam ja uveo u svoju zgradu SBB. Pre toga je bio samo IKOM (eto ironije, sad je sve to ista firma).
Bila je potrebna saglasnost skupštine stanara da oni uvedu svoju infrastrukturu i odrade radove a što se tiče korisnika, ja sam bio tada jedini koji je prešao kod njih. Za ovo vreme mislim da je ostalo samo dvoje na ikomu.
 
SBB je hteo da uvede svoju infrastruktura u zgradi gde je vec bio IKOM?
 
Само за нијансу, код мене је оптичко чвориште ~20м од моје зграде и отприлике би било слично као када би у некој већој поставили FTTB, неколико десетима метара коаксијалца је у игри. Наравно, за оне који су стотинама метара од оптичког чворишта ће да буде боље али ми се чини да ће они мало више и да чекају да дођу на ред. Зато ја ипак више волим FTTH где са оптике директ иде UTP кабл до рутера. Коаксијалац само за телевизију.
Nije samo za nijansu. Nije ni drasticna ali je znacajna razlika. Rec je o tome da svaka zgrada ima svoje "opticko cvoriste" povezano na postojece tako da je svakako veza stabilnija sto mnogo znaci. Nije "hiljadu" korisnika na cvoriste prikljuceno koaksijalnim kablom sa svim svojim manama... nego je koaksijalni kabl samo do lokalnog optickog cvorista sto je zanemarljivo...

Jedino sto se trenutno ne isplati dati te novce za minimalnu razliku u brzini Internet-a, sve ostalo je u korist Optike.


Pozdrav!
 
Ne razumem ironiju. Naveo sam sve prednosti Optike, ma koje vrste koja se nudi kod nas (za korisnika je skoro identicno, u realnom radu). Za "par stotina dinara" se slazem a kintu pominjem jer kad god napisem to isto kao ti "par stotina dinara" dobijem salvu fazona "pa nekome to mnogo znaci", "ako tebi ne znaci nama (to tim nekima valjda) puno znaci", "ako ti imas para za bacanje ja nemam" ... i slicno.

Pa sad, i kad napisem onako kako mnogi potenciraju ne valja/ironicno... :) Strasno...


Pozdrav!
 
Izgleda da je vitez Calexx pao na bojnom polju u čast odbrane SBB-a ali Sceka se bije ne za dvojcu nego za trojcu :)...hi hi.
 
Poslednja izmena:
He, he, he... A gde ti vidis bilo sta u vezi SBB-a da sam napisao u poruci koja je u vezi Optike?! :) Ali nema veze, necu ti/vam kvariti radovanje. Tu sam i kad nisam tu pa udri/te... :)


Pozdrav!
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno