Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Urugvaj, Dominikana i Venecuela su u zoni 1/2 (Zimbabve i Uganda u Zoni 2!), a Austrija u zoni 3/5???

Mada ko god je lud da koristi pozive i u zoni 1 naspram Skype-a...
 
Ja koristim pozive za Zona 1 sa SBB fixnog broja. Imam 200 minuta mesecno za te pozive i do sada jos nisam iskoristio svih 200 minuta, uvek ostane. Meni je to povoljno jer je u paketu i daleko bolje radi nego Skype, i jednostavnije je...

Jos jedna stvar, kad nisam kod kuce a hocu nekoga da pozovem, u na primer SAD, koristim UniFON...


Pozdrav!
 
Nema kasnjenja kao kod Skype, nema prekida, savrseno dobro se cuje (kvalitet), jednostavnije u smislu "uzmes telefon, ukucas broj i to je sve...


Pozdrav!
 
Redovno se cujem sa ortacima u SAD (L,A.), Holandiji (razni gradovi), Kanadi (Toronto), GB (London). Nema kasnjenja ni prekidanja veze kao sto je slucaj sa Skype (da ne pricam o kvalitetu).


Pozdrav!
 
Poslednja izmena:
To sto ti imas lose iskustvo ti daje za pravo da meni kazes da lazem?! :)


Pozdrav!
 
Toje misljenje o necijem pisanju ili nekome licno je merodavno po kom osnovu? - Nema veze, bezobrazluku, drskosti i nekulturi nema pomoci ma sta se reklo.


Pozdrav!
 
Sceka je jedan veliki "japajac". Samo njegove usluge su bitne i njegovo JA. Iako uopšte nije bila reč koliko minuta ima prema zoni 1 niti kvalitet poziva prema SAD, njemu je to bilo važno za navesti čisto da bi imao nešto napisati...
Eto sad i skype ne valja ali je SBB bog i batina. Što se mene tiče veliki plus za SBB da šiša takve kao sto japajac Sceka.



Sent from my C5503 using Tapatalk
 
Ako imas problema sa Skype pozivima, slazem se sa Stigom - imas problema kod tebe (ili namerno nametnutih od strane SjBBa :D) ili lazes.

Ja Skype koristim cesto do SAD, UK, Koreje. SAD se najgore cuje (kada se ovu fixni, a ne kada se zove Skype!), ali je to do extra losih landlines u SAD (sto sam iskusio i kada su oni mene zvali na fixni i na mobilni, i kada sam zvao unutar SAD fixni-fixni i fixni-mobilni). Pozivi ka Nemackoj su milina, UK skroz OK bez ikakvih problema - Koreja ume da kasni ponekad, ali to je do Koreje (isto problem sa landlines jer koriste VOIP i van zemlje delom, a veza Koreje sa ostatkom sveta, po pitanju neta, nije dobra kao unutar Koreje ni blizu).
Lakse ti je da uzimas telefon glupi (dumfon fixni), nego da kliknes na kontakt u Skype-u?????

Ajde razumem da imas 200 minuta pa njih iskoristis umesto da placas Skype, ali da je lakse i da se bolje cuje - to lazi nekog duduka :)
 
Ja nikakvih problema sa Skypeom nemam. Radi odlicno cak i kod klinca na starom Celeronu 2,6 Ghz i 2GB RAM i to jos preko wifi donglea na 15m od rutera.
Unifon ima odlican zvuk, ali nisam probao SAD da zovem. Samo po Srbiji. Ali Skype mi odlicno radi, cak i na telefonu, tabletu...

Dodatak: Ja imam sad drugi problem. Nisam bio par dana kuci i sad se Ubee zakucao na 54mbit na wifi. Preko LAN kabla radi normalno ali mi je komp na drugoj strani sobe a da rotiram celu sobu nemam nameru. Probao sam da zakljucam na 802.11 N i na 40Mhz (medjutim nece stoji pored da je na 20mhz), menjao kanale, sve zivo i dalje je zakucan na 54mbit (2,4Ghz na dongleu, na 5Ghz ne mogu izmerim jer telefon fizicki ne moze brze od toga pa ne znam kako je na 5Ghz). Ping je odlican, 8-9ms ali transfer je zakucan na 54mbit. Ne znam sta je moglo da se desi za par dana sto je bio iskljucen iz struje. Nijedno setovanje nije zaboravio.

Dongle se kaci na 72mbps a drugi na 150mbps ali zakucaju speedtest na 54mbit i torent max 5mb/s.

Pre toga sam imao 65mbit opusteno preko wifi donglea. Nist nisam menjao.
 
Poslednja izmena:
Ljudi,jedno pitanje. Istekao mi je ugovor od 2 god. za trio gold paket i sad koristim i dalje,ali bez ugovora.
Zanima me oce mi sta dodatno naplacivati npr.one uredjaje na mesecnom novou po 200-300 kinti i slicno,posto nisam na ugovoru,a zelim i dalje koristiti trio gold paket?
Ili ce mi i dalje ostati normalna pretplata bez dodatnog zaduzenja za trio gold tj. 3489 kinti?
Necu nista da potpisujem za nove 2 god.jer nema nikakve povoljnosti i dok tako nesto ne ponude koristio bi Sbb ali bez ugovora.
 
Јеси на уговору али без уговорне обавезе. Све остаје како је било, не знам на које уређаје мислиш али ако су то пријемник или HG, нема промене, имаш право на њих према уговору за Трио голд који траје док не потпишеш други или угасиш.
 
Jel ima neko ideju za ovo sta moze da bude (da se samocitiram):

Nisam bio par dana kuci i sad se Ubee zakucao na 54mbit na wifi. Preko LAN kabla radi normalno ali mi je komp na drugoj strani sobe a da rotiram celu sobu nemam nameru. Probao sam da zakljucam na 802.11 N i na 40Mhz (medjutim nece stoji pored da je na 20mhz), menjao kanale, sve zivo i dalje je zakucan na 54mbit (2,4Ghz na dongleu, na 5Ghz ne mogu izmerim jer telefon fizicki ne moze brze od toga pa ne znam kako je na 5Ghz). Ping je odlican, 8-9ms ali transfer je zakucan na 54mbit. Ne znam sta je moglo da se desi za par dana sto je bio iskljucen iz struje. Nijedno setovanje nije zaboravio.

Dongle se kaci na 72mbps a drugi na 150mbps ali zakucaju speedtest na 54mbit i torent max 5mb/s.

Pre toga sam imao 65mbit opusteno preko wifi donglea. Nist nisam menjao.
 
Nema kasnjenja kao kod Skype, nema prekida, savrseno dobro se cuje (kvalitet), jednostavnije u smislu "uzmes telefon, ukucas broj i to je sve...


Pozdrav!

Tesko da se ovo desava sto si opisao. Bas koristim skajp ka US, i free i placene pozive ka operaterima, sve radi odlicno. Stvarno ne shvatam, da li si na osnovu 1 poziva doneo presudu i podelio je ovde sa nama?
 
Tesko da se ovo desava sto si opisao. Bas koristim skajp ka US, i free i placene pozive ka operaterima, sve radi odlicno. Stvarno ne shvatam, da li si na osnovu 1 poziva doneo presudu i podelio je ovde sa nama?
Skype koristim od kad postoji i do "SBB 200 minuta u okviru paketa", znaci godinama, znaci nije jedan poziv nego bas mnogo poziva sirom sveta.

Nije nikakva "presuda" u pitanju niti tvrdnja niti bilo sta slicno. Jednostavno - to je moje licno iskustvo a tako je i napisano (odgovoreno na pitanje). Kad nesto ne valja kod SBB-a ja to i napisem - a napisao sam i pisao o jako puno stvari koje ne valjaju kod SBB-a ali nisam od onih koji trendovski pljuju apriori.


Pozdrav!
 
Nekako te stvari niko da primeti, cim te svi znamo kao SjBBbota :)

Imas problem kod sebe ako ti Skype radi losije od SBBa.
 
Ne znam gde da pitam pa ajde ovde.
Otkazao sam 12.aprila pismenim putem uslugu PRETHODNOG kablovskog operatera. Radnik je došao tek u utorak i niti se najavio niti se javio, samo je otkačio kabl od bandere i bacio ga u dvorište da visi sa kuće i otišao. Na sve to su mi poslali i ceo račun za april i ako sam 12.aprila poslao pismo da otkazujem uslugu (nisam bio pod ugovorom i sl).
Kako se ponašati u ovakvoj situaciji? Svi operateri naplate proporcionalno broj dana koje je korisnik koristio pri otkazivanju neke usluge, ko reguliše to, Ratel ili je politika kuće da se naplaćuje ko kako želi?
 
Jel ima neko ideju za ovo sta moze da bude (da se samocitiram):

Nisam bio par dana kuci i sad se Ubee zakucao na 54mbit na wifi. Preko LAN kabla radi normalno ali mi je komp na drugoj strani sobe a da rotiram celu sobu nemam nameru. Probao sam da zakljucam na 802.11 N i na 40Mhz (medjutim nece stoji pored da je na 20mhz), menjao kanale, sve zivo i dalje je zakucan na 54mbit (2,4Ghz na dongleu, na 5Ghz ne mogu izmerim jer telefon fizicki ne moze brze od toga pa ne znam kako je na 5Ghz). Ping je odlican, 8-9ms ali transfer je zakucan na 54mbit. Ne znam sta je moglo da se desi za par dana sto je bio iskljucen iz struje. Nijedno setovanje nije zaboravio.

Dongle se kaci na 72mbps a drugi na 150mbps ali zakucaju speedtest na 54mbit i torent max 5mb/s.

Pre toga sam imao 65mbit opusteno preko wifi donglea. Nist nisam menjao.

Proveri da li je WMM support na ON.
 
To sam prvo proverio i kad promenim nista zivo ne radi. Moracu da se bakcem izgleda sa sbb supportom a oni su glibavi do bola.
 
Preduslov, da bi imao vise od 54Mbps, je da WMM bude ON.
 
Poslednja izmena:
Ukljuceno na ON, mreza Wifi zakljucan na N standard, izabrao kanal sa najmanje smetnji... USB dongle se zakaci sa 150mbps ali brzina i dalje zakucana na 54. Ili neki uredjaj zeza ili okolne mreze zezaju. Ili ruter radi po svome.
 
Pa ne mozes ocekivati nesmetan protok na 2.4GHz osim ako nisi jedini.
 
Poslednja izmena:
Od juce ruter prijavljuje "DNS server isn't responding"
Ruter je TP-Link TL-WR741N.
Nista nije menjano. Probao sam par puta reset rutera ali ne pomaze, isto tako i za updejtovanje rutera novim fw. KAda se spojim direktno na modem internet radi.
Da li je neko imao slican problem?
 
Uflesuj mu DD-WRT, ako ni to nece, onda kupuj novi.
 
Dal i uzimanje manjeg paketa od postojeceg,podrazumeva ugovornu obavezu?Tj.sad imam gold extra,isteko mi ugovor,ako smanjim na silver npr.,hocul to moc samo uz ugovornu obavezu?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno