Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Модем је прастари,стављен још 2007
Онда вероватно мораш да мењаш и то, ако дају модеме, узми модем и неки рутер (узми иако имаш свој, неће се баци) а ако не дају, онда ћеш после да повежеш свој рутер на њихов уређај, није ни то неки проблем. А можда ти буде довољан и њихов.
 
Мени све савршено ради и чак са пута испред куће који је 30ак метара од куће + 2 зида извлачим максималне брзине са htc one m8.. Исто ubee рутер..

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk

Bili tehnicari, merili signal i kazu da je vrhunski. Televizija sad radi najnormalnije, net preko lana meri 49Mb i to je ok. Preko wifi-ja je muka i preko Ubee i preko 841 Tp Linka, izgleda da je tu neka druga muka. Merenja radim po kuci, udaljenost par metara od rutera. Nemam vise ideja.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nije previse. Ali ni jedan nije na 5Ghz, zato me cudi sto bar na telefonu ne mogu da guram vece brzine. Cak mi se desava da ne moze ni 20 da izvuce.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Bili tehnicari, merili signal i kazu da je vrhunski. Televizija sad radi najnormalnije, net preko lana meri 49Mb i to je ok. Preko wifi-ja je muka i preko Ubee i preko 841 Tp Linka, izgleda da je tu neka druga muka. Merenja radim po kuci, udaljenost par metara od rutera. Nemam vise ideja.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Jel na ubee koristis 5GHz ili 2.4GHz wifi?
Vrlo verovatno da je zagušen 2.4GHz etar ukoliko koristiš taj opseg, pa moraš da se igraš sa kanalima ili da predješ na 5GHz.

Sent from my Xperia ZR using Tapatalk
 
Telefon se zakacio na 5Ghz ali brzine i dalje ne valjaju. A i za vecinu kanala mi kaze interference level - severe.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Hm, tu nešto ne štima ako i na 5GHz ne radi ok.
Jel možeš uraditi screenshot WiFi Analyzer aplikacije da vidimo kanale i zagušenost?

Sent from my Xperia ZR using Tapatalk
 
Pa s' obzirom da wifi analyzer nema na iP-u a on mi se kaci na 5Ghz jedino da uradim sa Nexusa.
Cak mi i na 5Ghz kaze za interference several na svakom kanalu.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nemoguće i za 5GHz da je severe, daj ss iz nexusa, baš me zanima šta se tu dešava :D

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Samo da namolim Nexus da se konektuje posto odbija. Ovaj ruter mi bas pravi probleme.
Evo SS podesavanja :
5319a1e08ecba2f90fa6f12b3c36b070.jpg

10cm od rutera :
2616560223ffb23aa8e8b7aaf8bca56b.jpg

2 metra od rutera, iza zida :
3d54240961d3a2187f2f7fe64515aeee.jpg

Nekad ni pored njega nece da izgura lepo.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Evo SS iz Nexusa 4 ( tablet nece da se konektuje) :
3b1f1b7e90d600d2e8d5e8074cd20cbb.jpg

Telefon je upravo ispao i nece cak ni da skenira ovu 5Ghz mrezu.
Prva je moja mreza.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pa to nešto ne valja, samo 3 signala ima okolo, nikakve interferencije nema tu
Kladim se da je na 5GHz samo tvoj signal

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
100% je samo moj na 5Ghz, nema niko okolo.
I na svakom kanalu kaze interfere several. Ne znam koji mu je djavo.



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Koliko sam upucen nema.
Dok sam imao VDSL 20/2 sljakalo je ok, nije bilo padova. Isti ovi wifi su bili u okolini.
Mozda ruter ne valja?
Mada i na 841 zeza, plus je ping veci.

Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Probaj kanal 40 na 5GHz i promeni sa kanala 8 na kanal 1, 6 ili 11 na 2.4GHz, ti kanali se ne preklapaju pa ćeš imati i manju interferenciju sa ostalim ukoliko su ta 3 manje opterećenja.
U redu je da ima pad brzine sa povećanjem rastojanja, kod 5GHz taj pad je više izražen.

Sent from my Xperia ZR using Tapatalk
 
Неке сметње за wifi има то је сигурно.. Баш чудна ситуација..

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk
 
Probacu cim dodjem kuci, mada mi se cini da sam sve zivo izmenjao.
Vraticu ga i na fabricka posto nece da pusti sve da se konektuju.
Javljam kakvo je stanje ali bas cudno da ima ovoliko zezancija.
Evo sad kod devojke i na vecoj udaljenosti na 2.4Ghz (stavili joj onaj Cisco ruter) gura bez problema 25-6Mb (paket je 30). Sta li je kod mene problem hebem li ga.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Probaj kanal 40 na 5GHz i promeni sa kanala 8 na kanal 1, 6 ili 11 na 2.4GHz, ti kanali se ne preklapaju pa ćeš imati i manju interferenciju sa ostalim ukoliko su ta 3 manje opterećenja.
U redu je da ima pad brzine sa povećanjem rastojanja, kod 5GHz taj pad je više izražen.

Sent from my Xperia ZR using Tapatalk

Nece ovako. Cim promenim sa auto odmah za 5Ghz kaze "severe". Kad ostavim kako jeste posle reseta stoji acceptable. Cim promenim kanal jedino resenje reset na dugme da ne bi bilo "severe". Stvarno tuga od rutera.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
@Batak
A šta je sa drugog rutera? Jel radi ok wifi na njemu? 841 podržava samo 2.4GHz pa tu treba malo igranja sa kanalima ako je zagušen etar.
Što se tiče ubee, očigledno da 5GHz etar nije zagušen, pa izgleda da taj uređaj brljavi...

Sent from my Xperia ZR using Tapatalk
 
Drugi je trenutno iskljucen jer i on cas daje lepo cas brljavi. Ogromne su varijacije.
Evo sad odradio disable 2.4ghz i i dalje pise severe na 5ghz. Sve mi se cini da je ovaj ruter poluispravan.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pa ili je neispravan ili imaš u okolini nešto što ometa oba spektra (manje verovatno).
Zovi SBB, traži zamenu uređaja za početak.

Sent from my Xperia ZR using Tapatalk
 
Dolazio danas tehnicar i u nalogu napisao da varira brzina i da provere. Ne deluju mi bas voljni da zamene jer su jutros pokusavali da me ubede kako je to sve normalno. Pilicari klasicni.
22ed5ea9f11a3460349689898858a41e.jpg

Jesi li ovako mislio da stavim?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Da.
Probaj prošetati kanale od 36 do 48 na 5GHz pa vidi jel bolje.
Ako ne proradi probaj sa kanalima od 149 do 161.
E ako ni to ne pomogne onda je do uređaja verovatno...

Sent from my Xperia ZR using Tapatalk
 
Sa ovim podesavanjima sa slike telefon na 5Ghz razbija. U sobi sa ruterom 48, prostorija pored 46, a najdalje gde sam merio drzi 37-40. Mnogo bolje nego sto je bilo. Provericu sutra u toku dana, nadam se da nece praviti problem.
Veliko hvala na savetima. :)
Samo sam ovu 2.4ghz mrezu prebacio na kanal 6 jer jos jedna mreza je na tom kanalu koja mi upada povremeno.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ok. Preporuka je da se na 5GHz većinom drže niži kanali (36 - 48).

Sent from my Xperia ZR using Tapatalk
 
Nisam znao za to, hvala.
Ne remeti nesto sto su obe mreze stavljene na 20Mhz? Ovi kad su dolazili su mi prebacili 5ghz na 40, kao obavezno.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Za 2.4GHz obavezno 20MHz zbog preklapanja kanala. Jedino ako želiš komšijama da zagorčaš život, onda 40MHz, heh.
Na 5GHz je preporuka za 40MHz, a možeš staviti i "auto (20/40)".

Edit: širina kanala generalno utiče na brzinu, nego na dužinu prostiranja signala. Pa ako uređaji podržavaju standard i ako nema zagušenja, onda svakako širi kanal će omogućiti veću brzinu.

Sent from my Xperia ZR using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Isprobacu onda obe frekvencije (za 5ghz) pa cu da vidim koja se najbolje uklapa. Veliko hvala jos jednom na pomoci. Pozdrav


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ја мислим да смо ноћна мора sbb-a ми из ове теме :D

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno