Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Видим ја, нешто ме боли педу а оно ја пао. Браним ја свакога ако га нападају неаргументовано и лаички и критикујем све лоше потезе. Свеједно што сада имам кући FTTH и 70/7 (хм, слаб пакет) па ме брига шта ради СББ и било ко други.

Хм, ево и једно оправдање за натоване адресе. Синоћ свратио до другара који је на СББ-у па ме пита о поруци која му се појављује, неки гусарски сајт препоручује VPN конекцију да не би били проваљени кад скидате нешто забрањено па се ту замислим и закључим да они са натованим адресама немају тај проблем јер онда нико не може да их повеже са пиратеријом. Да не буде да сте баш оштећени натовањем, има ту и добрих страна.
:laugh::laugh::laugh::laugh::laugh::laugh::laugh:
 
Ja sam presao na sbb i do io 5 messci po 1 dinar sa box-a. Uz box nemas hd kanale dok kod sbb u tom paketu sto si racunao imas 38hd kanala, nemas snimanje programa i vracanje 72 sata u nazad, a kod sbb-a je to ukljuceno u cenu. Plus na sve to ja nisam mogao brzi internet od 10Mbs a na sbb-u imam 70Mbs. Tako da malo je bezveze porediti dva paketa koja je razlikuju u mnogo cemu pa i u ceni [emoji6]
Cek zar nije akcija 6 meseci po 990?

Hteo bih i ja sa Boxa na sbb pa zato pitam.
 
Preko kabla zagarantovana.
Meni je stabilno.

Стабилна веза и скидам преко торента или било где на нету где може толико да извуче око 5.4 до 5.7 mb по секунди... Кад дођем кући могу сликати ако хоћеш доказ.. Трио gold пакет (50mbps).

Hvala, :wave:

nema potrebe za slikanjem, u redu je. Cisto me zanimalo da li je do ili je stvarno to to.
 
Видим ја, нешто ме боли педу а оно ја пао. Браним ја свакога ако га нападају неаргументовано и лаички и критикујем све лоше потезе. Свеједно што сада имам кући FTTH и 70/7 (хм, слаб пакет) па ме брига шта ради СББ и било ко други.

Хм, ево и једно оправдање за натоване адресе. Синоћ свратио до другара који је на СББ-у па ме пита о поруци која му се појављује, неки гусарски сајт препоручује VPN конекцију да не би били проваљени кад скидате нешто забрањено па се ту замислим и закључим да они са натованим адресама немају тај проблем јер онда нико не може да их повеже са пиратеријом. Да не буде да сте баш оштећени натовањем, има ту и добрих страна.
:laugh::laugh::laugh::laugh::laugh::laugh::laugh:

http://forum.benchmark.rs/showthrea...na-diskusija&p=4796968&viewfull=1#post4796968
 
SBB je hteo da uvede svoju infrastruktura u zgradi gde je vec bio IKOM?

UVEO. Prvih nekoliko meseci ja sam bio jedini korisnik. Imali su mrežu u zgradi iznad, drugoj od nas na dole i preko puta. Za prepodne su dovukli kabl do zgrade, povezali, provukli kroz zgradu. Sutradan je došao lik da spoji moju instalaciju u stanu sa razdelnom kutijom i pušten mi je probni mesec (ono sve uključeno od kanala itd).
 
Ok na to sam mislio.
Mislio sam da ne diraju RV i Ikom teritorije i obratno.
 
Pa Ikomove vise nece, jer je i to sad njihovo.
 
Da, ali ovo je bilo pre 3 godine. Zgodno je da se zna dakle da ipak setaju na druge teritorije.
 
Много си опседнут монополом и договорима па мислиш да један провајдер неће на територију другог због договора. Једини разлог је то што им се не исплати да иду у крај који већ држи неко други и онда би све радили због пар корисника али ако су већ у близини и није велики трошак да уђу у још неку зграду, то одувек раде и нема проблема. Нарочито им се није исплатило док то није било распрострањено па су постојали велики делови града који нису имали никога, то им је први циљ. Па другар је (на Црвеном певцу) пре 5-6 година имао два кабловска оператера у улазу и могао је да бира. Када се покрије већи део, онда следује улазак међу конкуренцију, отимање корисника (бољим понудама, што може да буде добро) или велика риба гута малу рибу.
 
Ti pricas o Nisu, ovde je BG u pitanju. Ja sam i mislio ovom poslovnom logikom (neisplativo zbog nekoliko korisnika), ali neko je odavno rekao da oni nece da ulaze uopste na tudju teritoriju.

Nisam ispitivao, jer mi je bilo nebitno, posto Beogrid nece da dodje u moj kraj, a sve ostalo je isto :) Nego, neke komsije trenutno zele da menjaju SBB :D Pa da znam da nije problem da se pozove RV ako hoce.
 
Много си опседнут монополом и договорима па мислиш да један провајдер неће на територију другог због договора.

To nije monopol, vec kartel. Ali kartela vise nece biti, jer je SBB kupio maltene sve ozbiljnije igrace, tako da cemo odsad zaista imati monopol.
 
Nije potpuno tacno da ne ulaze jedni drugima na teritoriju. Iz prve ruke znam za slucaj u Zemunu, od pre ~12 godina, gde je SBB usao u zgradu u kojoj je vec bio IKOM. Ko je hteo, bio je prikljucen na SBB mesec dana promotivno - da testira kvalitet usluga. Nakon toga je mogao da potpise ugovor, ili ne - po nahodjenju..

Pozdrav
 
I kod mene u zgradi je PTT i SBB, a od pre par godina i ORION koji zbog zakupljenog krova na kojem drži svoju wifi AP i WCDMA baznu stanicu nudi korisnicima u zgradi TV i internet pakete koji dolaze u stan putem LAN kabla.
 
Igrom slucaja deda uveo SBB nedavno, i rekoh daj da vidim ugovor i naletim na stavke sa cenom.
Npr duo gold je 1800din, i cenovnik nije povlascen(nije za penzionere, invalide itd, pise da je opsta ponuda).
Deda je u Nisu, ali nisam bas siguran da je 1200din razlike za istu ponudu zbog lokacije, prvenstveno sto nista ne stoji na njihovom sajtu vezano za to?
 

Prilozi

  • 20160929_144916-1.jpg
    20160929_144916-1.jpg
    254.4 KB · Pregleda: 239
Nije potpuno tacno da ne ulaze jedni drugima na teritoriju. Iz prve ruke znam za slucaj u Zemunu, od pre ~12 godina, gde je SBB usao u zgradu u kojoj je vec bio IKOM. Ko je hteo, bio je prikljucen na SBB mesec dana promotivno - da testira kvalitet usluga. Nakon toga je mogao da potpise ugovor, ili ne - po nahodjenju..
Nisam proveravao, prosto sam poverovao onome ko je ranije pisao, posto mi tada nije bilo bitno.
Sada me zanima, znaci mogu da se setaju jedni drugima.

I kod mene u zgradi je PTT i SBB, a od pre par godina i ORION koji zbog zakupljenog krova na kojem drži svoju wifi AP i WCDMA baznu stanicu nudi korisnicima u zgradi TV i internet pakete koji dolaze u stan putem LAN kabla.
Ovo bi nama odgovaralo kada bi Orion dosao kod nas da placa zakup krova :)
 
U mojoj zgradi su SBB, Posta Net i Telekom FTTB. Prvo je dosao SBB tako sto je kupio nekog lokalnog kablovskog operatera nasledjujuci OCAJNU nadzemnu mrezu i ocajne instalacije u zgradama. Zatim je dosao Posta Net 2005-2006, instalacije im idu podzemno - MNOGO kvalitetnija mreza od SBB-ove sa nazalost ocajnom ponudom usluga. Pre 2-3 meseca je dosao Telekomov FTTB (ide takodje podzemno), ali nisu se ni potrudili cak ni da okace obavestenje o dostupnosti svih usluga/promocija u zgradi (Super Box, NET 50, NET 100...) pa stanari ne znaju zapravo ni sta Telekom nudi.
Skoro svi u zgradi koriste SBB. Ima mozda 5-6 stanova od ukupno 26 koji koriste Posta Net, a o Telekomu da ne pricam, mislim da ga niko ne koristi...

SBB je 2005. godine davao popust za prikljucenje na njihovu mrezu korisnicima Posta Neta. Ugovor Posta Neta je umanjivao instalacionu taksu na SBB-ovu mrezu i tako je SBB jednim delom otimao korisnike od Posta Neta. Secam se dobro kad sam u tadasnjoj u poslovnici u beogradskoj ulici dao na uvid ugovor sa Posta Netom kako bih dobio popust za prikljucenje na SBB-ovu mrezu.
 
Poslednja izmena:
To je primer konkurencije, ali bas redak.
Kod mene u zgradi samo SBB (telekom se podrazumeva)
 
I u toj varijanti ima nekakva konkurencija; mislim da je najgora stvar kad je izbor samo PTT i Telekom...
U online prijavi na Sbb sajtu piše da kod mene u zgradi postoji mogućnost priključenja, što naravno nije tačno. Kad su me zvali rekli su mi da u Mirijevu još uvek ne mogu da uđu, te "da je zauzeta infrastruktura koju bi oni koristili"...
 
Poslednja izmena:
Јел нећу ја изгубити још ових 5 месеци што ми је остало по динар ако потпишем superset?

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk
 
I u toj varijanti ima nekakva konkurencija; mislim da je najgora stvar kad je izbor samo PTT i Telekom...
TO nije izbor ;)

U online prijavi na Sbb sajtu piše da kod mene u zgradi postoji mogućnost priključenja, što naravno nije tačno. Kad su me zvali rekli su mi da u Mirijevu još uvek ne mogu da uđu, te "da je zauzeta infrastruktura koju bi oni koristili"...
Sto znaci da ili ne ulaze na tudja trzista (PTT), ili ih uopste ne zanima taj deo grada. Sto bi znacilo da bez TSa, ne biste imali net uopste.
 
Koliko sam ih shvatio razlog je druge prirode, ne da neće ili da ih ne zanima. Jednom su i pokušali (izlepili plakate, skupljali potpise i sl.).
Ne znam za druge zgrade, a u mom ulazu mislim da se još uvek većinski koristi PTT net. Tu su najduže (negde od 1999.) i najjeftiniji su.

Edit:
Po stavkama; fiksni je 100% Telekom jer tu nema izbora. TV - većina je PTT net (ima par stanova koji koriste i SBB D3i), za internet veći deo je na Telekom (najduže imaju uslugu interneta u zgradi). Mislim da dva-tri stana imaju i KBCnet internet... A ima stanova koji i ne koriste internet.
 
Poslednja izmena:
Колико сам чуо у Нишу на територији Јотела долази СББ и шири своје инсталације. Можда се договори распали... некада давно Јотел је добио СББ инсталације при подели територије.
 
Можда се договори распали... некада давно Јотел је добио СББ инсталације при подели територије.
Можда је договор имао временско ограничење па истекло а можда сада друге газде не признају. Мада видим да Јотел тражи админа, или их напуштају или хоће да мало ојачају.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno