Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Imamo kamere u zgradi (lift, ispred lifta, ispred interfona, u suterenu) tako da se prikazuju četiri sličice na jednom ekranu i prikazuje se preko antenskog izlaza. Da li nekako mogu da snimam video sa kamera preko D3 na fleš ili eksterni hard disk?
 
Kako preko D3 kad se taj signal ne emituje preko njega?
 
Nem pojma, video sam da ide jedan HDMI kabal iz D3 do tv-a a drugi antenski kabal isto tako iz D3 do tv-a pa rekoh ako može nekako da se preko D3 sredi da uhvati taj signal i da ga snimi na hardonju.
 
Valjda antenski kabl ide na spliter, pa jedan kraj u TV, a drugi u D3 - a ne iz D3 u TV? Mislim da nema nikakve mogucnosti za to, posto taj interni kanal ne ide kroz D3, pa samim tim nema ni mogucnosti za snimanje. Ne znam da li bi tehnicki bila moguca varijanta da ga ubace u D3 globalno, da CCTV bude rezervisan za neki kanal, to bi resilo taj problem.
 
D3 može da snima samo digitalne kanale, a taj CCTV je u analognom obliku i ide kroz kablovsku kao i svi ostali analogni kanali koje provajder ima. Ne može se to rešiti osim da se instalira (ako uopšte postoji) uređaj koji je sposoban da taj kanal konvertuje u digitalni oblik i da ga naknadno u samoj zgradi ubaci među ostale digitalne strimove.

I ne mora se deliti signal za D3 i analognu TV, pošto taj isti signal prolazi kroz D3 i može se posle toga priključiti TV, preko "CABLE OUT" konektora. Samim tim će i slabljenje signala kroz spliter pre D3 risivera biti eliminisano.
 
Potrebna pomoc :)

Izbacio sam wifi adapter sa kompa i povezao se preko kabla i sad imam jednu glupavu situaciju..preko speedtest-a mi je brzina oko 58-59 sto je ok, ali me nervira ping... krece se u vrednostima izmedju 20-tak pa do 115ms sto je malo previse :)

Da li je potrebno nesto da podesavam ? Nisam ranije nikad koristio povezivanje preko kabla pa ne znam koje su tu specificnosti..
 
Ja od ponedeljka prelazim na sbb sa telekoma, uzimam onaj silver paket jer samo taj nude u mom gradu na zalost. Zanima me kakva su vasa iskustva sa njima? Kakav je ping u mmo igrama konkretno? Telekom se nesto bas pokvario i uopste ne zele da probaju da mi pomognu iako sam ih zvao i prijavljivao 5 puta kvar. Samo prosledjeno prosledjeno i tako u nedogled.
 
Ako ti bude radilo kako treba, ping je niži nego što je obično na ADSL. S druge strane SBB često ima probleme...
 
Kakve probleme? Glupo mi je biti i na telekomu vise kad za iste pare vise nego duplo vece brzina. Jos jedno pitanje, jer mogu preko tog rutera koji oni daju da se povezu dva racunara?
 
Poslednja izmena:
DynDNS, kada pingujem 192.168.0.1 rezultat je 1ms..kada pingujem google.com rezultat je od 25% izgubljenih paketa do toga da je prosecno vreme 166ms.

Ping do onog sto mislim da je gateway (u podesavanjima rutera opcija Status-Gateway-Default gateway) je 190ms mada seta i do 239.
 
To ce se srediti samo od sebe ili treba da ih cimam?

Edit: sad sam uradio speedtest i preko mobilnog i isto dobijam neki ping od 149ms...
 
Poslednja izmena:
Kakve probleme? Glupo mi je biti i na telekomu vise kad za iste pare vise nego duplo vece brzina. Jos jedno pitanje, jer mogu preko tog rutera koji oni daju da se povezu dva racunara?
Mogu dva računara. Problemi na mreži, protok i ping. To ti više zavisi gde si. Može super da ti radi, a možda moraš da se cimaš dok ne srede. Ne kažem ti to da ne bi uzeo, nego da znaš.
 
DynSNS, stanje se malo kao normalizovalo..ping ne prelazi 30ms mada mi i to izgleda puno.


Prva strana.jpg
 
Potrebno je da ispeglaju liniju od optickog cvora do tebe. U suprotnom smanjenjem ili pojacavanjem jednog signala kod tebe u stanu oslabice ili pojacati drugi signal.
 
Radi mi super, uzeo danas. Ping u swtoru konkretno 55-65 a nekad skoci na 100 ali sa telekomovim to je konstatno imalo neke spajkove od 160-200ms.

Zanima me na laptopu je brzina 15/2 a ja imam ovaj silver paket 25/2. Jel to mora neka posebna podesavanja za wireles?
 
Prvo pitanje je da li može toliko da primi laptop, a onda kako si podesio. Proveri da je uključen n standard, i da je namešten na najmanje zagušen kanal.
 
Uh nemam pojma koliko moze da primi, kako to da vidim? Samo sam promenio sifru za wireless, nista drugo nisam dirao.
Pa testiranjem brzine kao što si i radio. Kad proveriš da je podešeno kako treba, i da je i dalje tolika brizna... Ako imaš smart telefon, probaj Speedtest i na njemu.
 
Pa testiranjem brzine kao što si i radio. Kad proveriš da je podešeno kako treba, i da je i dalje tolika brizna... Ako imaš smart telefon, probaj Speedtest i na njemu.

Probao i na telefonu je isto 15.15/2.01 Mbps

Jer je to max? Screen sa mobilnog.
 

Prilozi

  • screenshot-1425326861806.png
    screenshot-1425326861806.png
    248.7 KB · Pregleda: 177
Verovatno, imaš identičan rezultat. Ne znam koliko može taj SBB ruter maksimalno da izvuče, to treba da ti kaže neko ko ga ima.
 
Jesam, namestio sam ali kad prebacim na N on jednostavno nece, kaze unable to connect. Lepo stavio na wpa2-aes, on lepo vidi mrezu ali jednostavno nece da se konektuje.
 
Traži im običan modem EPC 3208 i kupi neki normalan N300 ruter... Ne vredi se patiti sa tim smećem.
 
Musicavi su Sbb-ovi ruteri sa N standardom. Zenin telefon se normalno konektovao, moj ni da cuje. Nakacio drugi wifi ruter, prebacio na N i svi uredjaji odlicno sljakaju. Imas za smesne pare Tenda N30. Uzmi to i ratosiljaj se bede.
 
Sakiboj, probaj da udjes na podesavanje rutera ( 192.168.0.1 )ides na Wireless pa na Qos
Opciju WMM support stavi na Enable i idi na Save settings pa javi da li ima promena
 
Nesto se zaglupio windows 7 i uopste nije hteo da upali wireless i instalirao sam win8.1 i sada je ok i radi bez probelma sa ovim win8.1 drajverima. Ja sad necu ni da stavljam ove njegove kad radi max sa ovim drajverima, sta vi mislite?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno