Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Sto bi bila dobra fora da njih kupi Radijus Vektra :D
 
Ja nisam jos dobio to ubrzanje. U pitanju je Duo Gold Premium. Ima li jos neko kome nije pusten brzi net?
 
Premium sa 100 mbita ti ostaje u DL a dobićeš 5 mbita u UL a do sada ti je bio 3.5 mbita.
 
Model: Cisco EPC3928S
Vendor: Cisco
Hardware Revision: 1.0
Bootloader Revision: 2.4.0beta3_R4
Firmware Build Time: Aug 3 10:27:37 2015
Cable Modem Status: Operational
Wireless Network: Enable

Definitivno bolje radi wifi - na grafiku baterije totano zelena linija :)
 
Jedini problem s ovim "povećanjem" je da download od 70 u odnosu na 60 se ne primećuje. A upload je jednak tom kom imam u 3G mreži što je jadno. A još više će biti kada zaživi 4G.
 
Pa dobro, sta sad. Ja ne bih primetio ni da imam 150Mb. Upload bih mozda i primetio ali za to mi nije nista hitno. Mislim, voleo bih veci upload, bilo bi daleko komotnije ali nije mi ni to presudno. Zadovoljan sam ovim brzinama.
Pre neki dan sam pricao s drugarom i bas komentarisem kako bi mislio da je SF da mi je neko pre 8 godina rekao da cemo u Srbiji imati ove brzine neta. Mislio bi da prica o nekoj drugoj zemlji. Da se ne lazemo, napredovali smo poprilicno i sto je najbitnije napredujemo i dalje. U kakvom supku zivimo net nam je i odlican, sve ostalo ne valja. Voleo bih da predjem na optiku, ako ne zbog brzine onda makar zbog pouzdanosti, mnogo su manje sanse za kvarovima. To znam da ce jako tesko ici ali ne zalim se.
 
Premium sa 100 mbita ti ostaje u DL a dobićeš 5 mbita u UL a do sada ti je bio 3.5 mbita.
Da, videh sad. Procitao sam negde da se povecava na 150 megabita pa me je to zbunilo.
 
Skoro će godinu dana od kako imam SBB i do danas nije bilo nikakvih problema bilo da je u pitanju torrentovanje, otvaranje stranica i slično. Danas (drugi dan od kako su mi povećali na 50/3) otvara stranice sporo, torrenti idu 10x sporije. Probao sam restart rutera ali nije pomoglo. Šta trebam da dostavim iz 192.168.0.1 pa da mi kažete da li da ih zovem ili mogu sam da rešim stvar?

Da kažem i da speed test neće da odradi do kraja već na pola izbacuje poruku:

capture.png


Evo sada sam opet restartovao ruter (prvi put je bilo ručno, drugi put prekp 192.168.0.1) i radi kako treba.



Vidim da drugi imaju malo veće brzine pa sam hteo da pitam da li je do toga pošto ja imam non-stop isključen D3?

Slabo kada uključim, ne gledamo TV a Smart TV koji smo kupili iako smo ga kupili za gledanje TV-a sada služi kao monitor :)
 
Poslednja izmena:
Meni je bitan upload kad treba nešto da pošaljem, traje toliko dugo, da mi je brže da donesem...
Plus standardno p2p. Upload treba da je najmanje 1:2.
 
Skoro će godinu dana od kako imam SBB i do danas nije bilo nikakvih problema bilo da je u pitanju torrentovanje, otvaranje stranica i slično. Danas (drugi dan od kako su mi povećali na 50/3) otvara stranice sporo, torrenti idu 10x sporije. Probao sam restart rutera ali nije pomoglo. Šta trebam da dostavim iz 192.168.0.1 pa da mi kažete da li da ih zovem ili mogu sam da rešim stvar?

Da kažem i da speed test neće da odradi do kraja već na pola izbacuje poruku:

capture.png


Evo sada sam opet restartovao ruter (prvi put je bilo ručno, drugi put prekp 192.168.0.1) i radi kako treba.



Vidim da drugi imaju malo veće brzine pa sam hteo da pitam da li je do toga pošto ja imam non-stop isključen D3?

Slabo kada uključim, ne gledamo TV a Smart TV koji smo kupili iako smo ga kupili za gledanje TV-a sada služi kao monitor :)
Nema to nikakve veze
 
OK, zvao sam 19900 i čovek je gledao parametre i restartovao i rekao da pozovem kasnije ako ne bude u redu. Sačekao sam par minuta da se restartuje i sada radi dobro, ako ne bude opet ih zovem...
 
sbb.jpg

Dobar ovaj KS uvek otkrije nešto novo ili pak sakrije ali ovaj put je drugačije. Inače koliko se može zaključiti spremaju oni nama nove cene, a ovo je bila samo uvertira. Verovatno oktobar mesec pun iznenađenja... :D

Kao što je calexx pretpostavio stiže oktobar pa moraju ponovo da "vežu" korisnike na nove ugovore...
 
Poslednja izmena:
Vidiš kako su mi odgovorili. Ja ih lepo pitam a oni pričaju svoju priču.
 
Pogledajte prilog 178525

Dobar ovaj KS uvek otkrije nešto novo ili pak sakrije ali ovaj put je drugačije. Inače koliko se može zaključiti spremaju oni nama nove cene, a ovo je bila samo uvertira. Verovatno oktobar mesec pun iznenađenja... :D

Kao što je calexx pretpostavio stiže oktobar pa moraju ponovo da "vežu" korisnike na nove ugovore...

Po "staroj" ceni :D
 
Jbga.Nekada je bila doplata za Upload.
Ne zanima me doplata, to treba da je podrazumevano. SBB drži Beogrid zar ne? Oni imaju simetrične pakete. Mnogo bih radije imao 50/50 umesto 70/4.
Šta više da smo ozbilnjna država kao što nismo, trebalo bi zakonom da propišemo.
 
Ja bih pre i 50/10 nego 70/4. Ne treba mi veci download.
Kad bi zakon to propisao kao obavezno cene paketa bi drasticno skocile a onda bi se ljudi zalili kako im sve to ne treba a placaju vise, pljacka, lopovi na vlasti itd.
Mada nije to problem da nam povecaju ali nece. Ranije smo jahali net po ceo dan jer je spor. Sada to radimo mnogo manje jer mnogo brze zavrsavamo sta nam treba. Isto bi bilo i s upload-om. Jedan manji procenat ljudi bi to koristio maksimalno, mi ostali bi poslali mail, uplod-ovali slike, video ili sta vec kao i do sada samo za mnogo manje vremena i to je sve.
 
Je li ko probao cam modul na Smart TVu, da radi premotavanje? Znam da piše "Napomena: D3cam ne podržava napredne funkcije kao što su Video klub,
TV unazad 72h itd" Pisao sam par puta, ali volio bih da probam.... totalno mi je *****ski što mi TV to podržava, a sam SBB ne :p
 
Poslednja izmena:
Vidiš kako su mi odgovorili. Ja ih lepo pitam a oni pričaju svoju priču.

A to si ti pitao :D Ništa sledeći račun plati uvećan jer su ti odgovorili u fazonu "Našli da se bune, a mi povećali dl/ul, a cene nismo povećavali i još neko ima pravo da se žali".

Inače dok mi ovde na forumima, malo po FB polemišemo oko svega ovoga, znaju oni dobro šta rade tj. procene su im odlične što se tiče korisnika. Ako uzmemo da "možda" postoji 10% korisnika kojima je potrebna veća brzina npr. upload za posao i druge stvari, 90% korisnika to i ne koristi.

Evo jedan info: Kaže tehničar SBB-a da prosečan korisnik ne primeti da li je ubrzanja bilo ili ne, a takođe ni kada ima problem. Kako kaže ne oseti kad je razlika za 5mbps manja ili je bilo slučajeva gde je to bilo drastično usporenje, a kada ih pita zašto ne reaguju odmah i prijave kvar odgovor bude "Ne smeta ako se sporije učitava stranica ili YouTube".
 
Poslednja izmena:
Ne zanima me doplata, to treba da je podrazumevano. SBB drži Beogrid zar ne? Oni imaju simetrične pakete. Mnogo bih radije imao 50/50 umesto 70/4.
Šta više da smo ozbilnjna država kao što nismo, trebalo bi zakonom da propišemo.

Jeste da je vlasnik Beogrid-a UG (United Group) ali poređenje po broju korisnika je veliko, npr. BeoGrid ima par hiljada i samo je za BG vezan, dok sam SBB ima preko 800k korisnika, verovatno je taj broj povećan u međuvremenu pa je razlika očigledna jer jedni su samo ograničeni na BG i uzak krug korisnika, dok sa druge strane imamo SBB prisutan u velikom broju gradova (ne lokacija).

Jednostavno šta god predložili SBB kompaniji i ne samo njima nego većini to neće biti sprovedeno. Možda neko "custom" rešenje za pakete pa kome treba neka plati (ali mislim da to nijedan provajder ne samo u Srbiji nego i šire ne nudi), ali generalno SBB kao kompanija nije fleksibilna i nije za saradnju na bilo kom polju, više puta dokazano, ali prosečan korisnik tu ništa ne može, možda ona sa SLA ugovorom koji plaća papreno za simetrični link.
 
Cene su ionako velike, to samo mi mislimo da nisu. Propisano zakonom da upload mora biti biti bar pola download-a, zacrtati minimalne brzine do te i te godine. Pogledajte Rumuniju, njihove cene i brzine. SBB je idealno prodat amerima, jer ovakvo stanje je kod njih, monopoli, prenaduvane cene i ****** brzine u odnosu na to što treba da bude.
 
Ne zanima me doplata, to treba da je podrazumevano. SBB drži Beogrid zar ne? Oni imaju simetrične pakete. Mnogo bih radije imao 50/50 umesto 70/4.
Šta više da smo ozbilnjna država kao što nismo, trebalo bi zakonom da propišemo.

Nisam precizirao.Imao si opciju u meniju de si imao mogucnost povecanja download-a i uplod-a.Imao si cenovnik,a sada je samo za download.
Ni u Novom Sadu nemaju pojedini delovi gtrada SBB.
 
Cene su ionako velike, to samo mi mislimo da nisu. Propisano zakonom da upload mora biti biti bar pola download-a, zacrtati minimalne brzine do te i te godine. Pogledajte Rumuniju, njihove cene i brzine. SBB je idealno prodat amerima, jer ovakvo stanje je kod njih, monopoli, prenaduvane cene i ****** brzine u odnosu na to što treba da bude.

Ne može zakonom generalno da se propiše odnos UL/DL jer se koriste različite tehnologije, ali bi moglo da se reguliše recimo u okviru određene tehnologije neki minimum (npr 2:1 za fiber, 5:1 coax, 10:1 za xDSL) sa dodatnim paketima za zahtevne korisnike.
 
U najgorem slučaju bi 1/3 upload morao da bude propisan, plus bi ADSL, trebalo poslati u večna lovišta. Mi smo mala zemlja, i investicija u direktan fiber, bi se višestruko isplatila, i dugoročno uštedela pare. Coax je sasvim sposoban da nam da brzine koje trenutno daju na fiber, a i njihovi fiber paketi su smejurija.
 
Poslednja izmena:
Je li ko probao cam modul na Smart TVu, da radi premotavanje? Znam da piše "Napomena: D3cam ne podržava napredne funkcije kao što su Video klub,
TV unazad 72h itd" Pisao sam par puta, ali volio bih da probam.... totalno mi je *****ski što mi TV to podržava, a sam SBB ne [emoji14]
Ne radi to. Ali neki smart TV kao npr. moj LG ima opciju Time Machine gde kad na USB povežeš externi storage (kapacitet minimum 64Gb barem za moj LG) radi klsično privreno snimanje koje ti omogućava time shifting na recimo 1sat vremena ili više u zavisnosti od kapaciteta unazad. Ne može neograničeno bez obzira na kapacitet i važi samo za kanal koji je trenutno aktiva. Dobro je za utaice alo propustiš gol ili tako nešto.
 
Poslednja izmena:
Ja imam cam modul i da - ne radi 72h unazad i VoD, ali ima neka vrsta "premotavanja" (time shifting), ako ti je na USB port priključena dovoljno brza flash memorija. Kod mene je priključen Kingston DataTraveler 3.0 od 64 GB i radi time shifting.
 
Ljudi imam jedno pitanje oko neta:
Modem mi je cisco epc3925 i imam neki niskobudžetni tplink wr340G koji mi je završavao posao dok nisu povećali brzine.
Pošto tplink nema repeater mode, utp kabal iz modema sam uboo u port 1 na tplinku i ugasio mu dhcp, ali otkako su povećali brzine šta god da zakačim na njega konekcija bude limited. Ima neko ideju?
 
U koji port na HG ti je ukljucen kabl?

U slucaju da to ovde nije receno, od prvog je novi firmware pa je su od sada portovi 1 i 2 za PC a portovi 3 i 4 za slejv D3 uredjaje (iskljucivo tako).

Ne znam kako je za modeme, ovo je za HG (epc3925).


Pozdrav!
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno