Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ja bi ocekivao nize cene onog sto koristim, a posto po prethodnoj politici najnizi paket je uvek 1600, a cena TVa stalno raste, tesko ce to ici :)

Moram jedan dan da odem do komsije i da slikam neku budzu sto mu je Sbb nakacio na garazu,placaju mu mesecno neki kes za to,pa da neko kaze sta je to ako zna. ;)
Kao navodno neki pojacivac signala i u njegovom ulici poceli sa tom nekom optikom,bar tako njemu rekose,jel moguce?
DObar deo zemlje ima optiku. Kod mene je i pre nego su i ponudili Fiber i pre nego se culo za Targo imali optiku, ali ne zele da nude takve pakete. Ne isplati im se, zele da izmuzu korisnike.

Optika nista cudno da se postavlja gde je nema, medjutim, sve dok cvorista ne budu optika, a ne kablovska, nece SBB moci da ponudi vise bez da unisti mnogo korisnika po pitanju kvaliteta veze, jer cvorista su na dosta mesta vec zagusena.
 
Па ја сам написао да се бар овде увелико довлачи оптика до чворишта која ничу на све стране. Претходно чвориште од кога је ишао коаксијалац је било пар км од мене, сада су довели оптику до комшијске зграде и ту ставили чвориште. Ако би хтели да понуде оптику, ладно би могли да дају у ове зграде јер ионако иде FTTB а сви смо ближе него што би било у некој већој згради.
Не дају оптику, чекају конкуренцију да би се пробудили.

Ти знаш крај, кроз Његошеву сада иду оптички каблови 3-5 провајдера. Чак се појавио и Поглед, нисам ни знао да они још раде.
 
U Njegosevoj i Zdravke Vuckovic je SBB imao TV nekoliko godina i nisu hteli net da daju.. jedino jedan sitan delic je mogao i to samo nezvanicno jer je tu ziveo neki bidza iz SBB-a :D (ne secam se kako se zvase "produzetak" od 12. Srpske Brigade nanize.. ona ulica sto ne ide nizbrdo)
Vec godinu i nesto moze Telekom VDSL i to bez problema i 100-ka tu!
 
Па то је вероватно било одавно, знам да је ~2003. кренуо нет Његошевом али до мене (на 50м одатле) није дошао до 2005. године. Где је тај истурени степен ако може толико, централа је код Музичког клуба а то је подалеко?
 
U ZV SBB nije dosao do negde... 2008./9. cini mi se (sa netom, TV je bio).

Iskreno nemam pojma gde je IS, jer cela ZV skoro moze da ima 100-ku. 300m NO WAY.
 
Можда код школе? Ја сам добио СББ интернет 2005. године али немам појма како је ишао уз брдо.
 
I meni je logicno, kod skole je i VIPova bazna stanica otprilike (tu dobijam extra rezultate), i verovatno i MTSova (i nekim cudom oba rade dobro na brdu gore). Verovatno je i MTSov IS tu onda.

AKo mislis na SBB cvoriste gde je, to vec predstavu nemam.
 
Imam spliter sa 4 kraka.na jednom pise in a na tri out.Sta znaci to i sta znace oznake kada je na jednom kraju -3,5 a na dva kraja -7,5?
 
In ti je ulaz, tu stavljas ulazni kabl, out ti je izlaz, odatle ti izlaze 3 kabla za 3 uređaja.
 
Cuo san od prijatelja iz sbb-a , kupio ih je vlasnik sbb-a takozvani KKR. eurodocsis 3.1 daje down preko 10 gigabita i up preko 2.5 gigabita na coax kablu. ubee podrzava 800 Mb dl i mislim da je 200 ili 400 up...


Koga ? Ikom? Hmmm ja kod keve imam ikom tv klasičan kabl i raspitivao se za sbb tv+ net i oni me divertovali na beogrid...
 
Imam problem sa wifi na ubee ruteru. Na mobu mi izvlači samo do 5mbps a inače imam 97 i nešto na pc download? A ping i upload je ok... šta može biti u pitanju,ima li koje podešavanje? Mob je Alcatel pop c9 i on ide samo na 2.4 ghz...


Edit:

Posle pritiskanja dugmeta WPS malo je bolje stanje,sad je oko 37mbps a ne razumem zašto se gasi wifi kad se isključi wps?
 
Poslednja izmena:
Ljudi ubih se od guglanja i nikako da nadjem resenje. Kako se aman registruje na hbo go sa ios-a. Promenio sam region na sloveniju i skinuo srpsku aplokaciju ali mi zabode odmah pri paljenju. Na hbogo.rs nigde ne vidim link za registraciju, samo one promo gluposti...moze pomoc?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ja sam skinuo HBOGO sa HR appstore-a, izabrao SBB provajdera, ulogovao se sa loginom sa MOJSBB portala,kreirao nalog, potvrdio mail i, koliko se sećam, to je bilo to. iOS 9.3.1, verzija aplikacije 4.5.8.595.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Na ipadu sam uspeo bez problema, kao i na zeninom 6s. Na mojoj sestici nece pa nece. 9.3.1 sw


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Da nema limit broja uredjaja po nalogu?
 
Mislim da ide po jedan uređaj za svaku mobilnu platformu. 1 mob, 1 lap, 1 tab po nalogu.
 
I tom trenutku nije bio prijavljen/autorizovan nijedan drugi uredjaj. Tek sam posle toga autorizovao komp i ipad..


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pa zenin 6S hoce, tvoj 6 nece - to su telefoni, zar ne?:)
 
Sad vec vise ne razumem koju poentu hoces da napravis. Znaci redom, registrovao se na sajtu, skinuo aplikaciju na moj 6 i nije htela da radi, nakon toga skinuo app na ipad i radila normalno i na kraju probao ne zeninom 6s i takodje radi...zakljucak: na mom ip6 ne radi app iz nekog razloga(probao bih/slo/srb verziju). U krajnjem, nije mi ni bitno toliko jer cu koristiti ipad, ali rekoh mozda neko zna razlog.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Aha, ja sam razumeo da nece kod tebe nakon sto hoce kod zene, sto je normalno jer moze jedan uredjaj :)
 
Mam*** im bre j****m pa dokle vise da povecavaju cene zato sto im se moze da se oni pitaju pocetni paket bi bio 50 eura eto zato sto im se digao, stoka jedna seljacka da bog da te pare trosili na kompletno lecenje.
 
Austrija nije vise u Zona 1.


Pozdrav!
 
Ne da nije u zoni 1 , već je prebačena u zonu 3 (fiksni) i zonu 5 (mobilni). Užasno poskupljenje :(
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno