Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
mislim da su im trenutno optimalne vrednosti za Downstream od -10 do 10 (idealno 0), dok je za Upstream idealno oko 42.5 (isto vazi +-10)
Ok, jasno...
A sto nema sva četiri Upstream kanala, već samo dva, a druga dva su 0, tj. da li treba sva četiri da imaju neku vrednost?

Sent from my Oneplus One using Tapatalk
 
Sve ok..
 
kad kliknem na signal :) :) :)

model 2203

This feature is not enabled.
This feature has not been enabled in your cable modem.

Please contact your data services provider for more information about this feature and its availability on the network.

To exit this page, click on the "Back" button on your browser tool bar to return to the previous page or click on the "System" link above.
 
Poslednja izmena:
Samo da pohvalim Sbb,danas oko 11-12h sam im poslao mejl i sliku kakvo mi je stanje neta tj.
Bez naslovaa.png

Oni mi poslali odgovor oko 14h da su prosledili nadleznoj sluzbi i da ce me zvati.
I ja rekoh obicno im treba par dana,znaci nista pre sledece nedelje,kad ono u 16.30h zovu i kazu jeste kuci da dodjemo za 15 min.
Iskreno bio sam u soku brzinom kom su me i zvali i kojom su rekli da dolaze. Dosli,zamenili onaj spriter i sad je ovo stanje:
Bez naslova.png

Generalno deluje da je sad bolje,jel tako? ;)
 
^
Jedino ako misliš na više "Upstream" vrednosti na prvoj slici, inače sve je to u granicama normale.
 
Ok parametri i pre, a i sad :)

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Jeste,ali ipak mislim da mi je Upstream pre ovoga bio bas na granici valjanog ;) i mislim da mi je to i pravilo malo probleme.
Cisto sumnjam da bi poslali podrsku da je to ok kako oni smatraju da je. Ovo moje je bilo podnosljivo ali se ipak moralo intervenisati ;)
 
Poslednja izmena:
Јесте био негде на горњем делу па су ти или заменили сплитер или пребацили модем на други излаз из сплитера који има ~3dB више слабљења. Погледај где је закачен кабл, обично један излаз има мање слабљење а остали више па према томе и повезују и прилагођавају сигнал приликама.
 
Spriter su mi zamenili,a mrzi me da se zavlacim do njega da vidim kako je povezano,bitno da sad dobro sljaka ;)
I da,nakacili su mi i na d3 risiver neku budzu u onom delu gde u njega ulazi Sbb kabl. Kazu da to meni nista ne steti u smislu kvaliteta,ali ds rasterecuje mrezu,sta god mu to znacilo ;)

Послато са E2105 уз помоћ Тапатока
 
Sad videh detaljnije,na d3 risiver tamo odakle izlazi kabl (cable out) su zakacili neki djavo na kome pise High pass filter,jel ima jos ko ovo nakaceno?
 
Имао сам ја пар комада тога док сам користио СББ кабл, сад су ту негде, нисам их враћао ... не користим их можда и зато што углавном немам телевизор. Можда ја због тога и нисам имао проблема.
 
Sad videh detaljnije,na d3 risiver tamo odakle izlazi kabl (cable out) su zakacili neki djavo na kome pise High pass filter,jel ima jos ko ovo nakaceno?
Higs pass filter sluza da blokira frekfencije ispod 87 Mhz na kojima komunicira modem sa provajderom. Odnosno da spreci signale koje tvoj tv generise na tim frekfencijama da udju u mrezu.

Sent from my HTC E9 using Tapatalk
 
Prošlog leta su nešto čačkali na čvorištu blizu mene i od tada se stanje popravilo. Generalno sam zadovoljan poslednjih 6 meseci sa uslugom ali da su pilićari to jesu. Razmišljao sam čak i da uvedem telefon pa da imam trio, međutim kada sam video šta su sve izmajmunisali sa poskupljenjem totalno sam o'ladio. Pre 10ak dana zvala me neka gospođica/gospođa iz SBB-a i nudi prelazak na Trio Gold paket, bla bla, na kraju sam je, normalno, odbio.
Jedna zanimljiva stvar - sad kako su uveli novi dizajn za mojsbb panel, vidim da mi ovo piše za ugovornu obavezu: Datum aktivacije: 19.12.2013.
Ja sam u decembru prošle godine (2015.) produžio ugovor i prešao na Duo Gold paket sa popustom da 6 meseci plaćam cenu stare pretplate (Duo Silver), pa mi sada to nije baš logično. Pitao sam ih tamo u poslovnici da li tih 6 meseci "popusta" ide pod trajanje ugovorne obaveze i rekli su da ide. Mrzi me da ih zovem i pitam, jer ako su zaboravili da protokolišu nešto to onda samo meni može da ide na korist u slučaju potrebe prevremenog raskida ugovora. Ali ako bude obrnuto, pa mi budu računali početak UO nakon tih 6 meseci, odnosno od sledećeg meseca, to bi već mogao biti problem.

Evo kakvo je stanje kod mene:

5359045382.png
3u7sxrb.png

Modem EPC3208, Firmware Build Time:Aug 11 18:29:43 2011
 
Prošlog leta su nešto čačkali na čvorištu blizu mene i od tada se stanje popravilo. Generalno sam zadovoljan poslednjih 6 meseci sa uslugom ali da su pilićari to jesu. Razmišljao sam čak i da uvedem telefon pa da imam trio, međutim kada sam video šta su sve izmajmunisali sa poskupljenjem totalno sam o'ladio. Pre 10ak dana zvala me neka gospođica/gospođa iz SBB-a i nudi prelazak na Trio Gold paket, bla bla, na kraju sam je, normalno, odbio.
Jedna zanimljiva stvar - sad kako su uveli novi dizajn za mojsbb panel, vidim da mi ovo piše za ugovornu obavezu: Datum aktivacije: 19.12.2013.
Ja sam u decembru prošle godine (2015.) produžio ugovor i prešao na Duo Gold paket sa popustom da 6 meseci plaćam cenu stare pretplate (Duo Silver), pa mi sada to nije baš logično. Pitao sam ih tamo u poslovnici da li tih 6 meseci "popusta" ide pod trajanje ugovorne obaveze i rekli su da ide. Mrzi me da ih zovem i pitam, jer ako su zaboravili da protokolišu nešto to onda samo meni može da ide na korist u slučaju potrebe prevremenog raskida ugovora. Ali ako bude obrnuto, pa mi budu računali početak UO nakon tih 6 meseci, odnosno od sledećeg meseca, to bi već mogao biti problem.

Evo kakvo je stanje kod mene:

Pogledajte prilog 201185
Pogledajte prilog 201186

Modem EPC3208, Firmware Build Time:Aug 11 18:29:43 2011

Ugovor se racuna od momenta zavrsetka promocije koju ti daju. Znaci ako si dobio npr. 4 meseca po dinar,ugovorna obaveza od 2 god. ti pocinje tek po isteku ta 4 meseca,tako da bude 4+24 meseca,jajarska fora.
 
@DZOSUA
Sve što si naveo je tačno. Upravo iz tog razloga sam pitao lično čoveka iz korisničke, kad sam bio tamo, da li se taj period od 6 meseci računa pod trajanje ugovorne obaveze i on je odgovorio sa jasnim da.

Tu je sad moja greška što nisam to tražio napismeno, pa i da se hoću žaliti sada ne mogu.
Pilićarska fora od pilićarske firme...

Zaista mora čovek biti oprezan sa njima i tražiti sve da bude na papiru. Nazvaću ih ovih dana da budem siguran o čemu se radi.

Sent from my C5503 using Tapatalk
 
Ali bukvalno tako mora da im se trazi. I ja od sad sta god sa njima da dogovorim trazicu da pise u ugovoru.

Inace jel ima jos neko problem sa Unifi?
Ja od juce uopste ne mogu da se nakacim na tu mrezi,vidi je mob,ali ne moze da se poveze na nju. Probao i sa ocevog isti slucaj.

Послато са E2105 уз помоћ Тапатока
 
Lauda, prošle godine sam mail-om dobila odgovor da ugovor od 24 meseca kreće od datuma aktivacije paketa. Ovo važi u slučaju korisnika koji dobijaju par meseci po ceni starog paketa. Za nove korisnike, gde je ponuda 4 meseca po 1 din., možda je drugačije. Napismeno neće ništa da daju, tražila sam to pre sklapanja ugovora, ali izbegavaju dogovor čak i mail-om, jasno je zašto. Javite kad ih kontaktirate, i mene zanima da li je informacija koju sam dobila tačna.
 
@DZOSUA
Sve što si naveo je tačno. Upravo iz tog razloga sam pitao lično čoveka iz korisničke, kad sam bio tamo, da li se taj period od 6 meseci računa pod trajanje ugovorne obaveze i on je odgovorio sa jasnim da.

Tu je sad moja greška što nisam to tražio napismeno, pa i da se hoću žaliti sada ne mogu.
Pilićarska fora od pilićarske firme...

Zaista mora čovek biti oprezan sa njima i tražiti sve da bude na papiru. Nazvaću ih ovih dana da budem siguran o čemu se radi.

Sent from my C5503 using Tapatalk

Nadji ugovor pa vidi datum zakljucivanja i trajanje, ne moze ugovor da ne obuhvata promociju.
 
Bilo je o tome dosta price na SBB forumu. Mnogi su se zalili da su "prevareni" iako je bilo i to objavljeno...

Tacno je onako kako je napisao @DZOSUA, mnogi su se uverili u to. Cak i ta promocija za one koji dobijaju par meseci po istoj ceni kao do tada - ja sam to jednom samo uradio/imao i ugovorna obaveza je vazila tek od kad mi je prestalo to sa istom cenom kao do tada (ne secam se tacno, mislim da je bilo dva meseca, znaci ukupno dva meseca i 24 meseca).

Naravno, uvek ima po neki izuzetak gde se zahebu pa promocija udje u vreme UO ali to su pojedinacni slucajevi a ne pravilo.


Pozdrav!
 
Jos kad bi imala neku svrhu... Ovako samo zauzima prostor u telefonu. Vecina funkcija se koristi prvih par dana nakon instaliranja, a posle se zaboravi da i postoje.
Pozdrav
 
Pregled svega, restart uređaja, dodaci ...

Sent from my SM-N910C using Tapatalk
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno