Šta je novo?

Problem sa 6850 i PES-om 2012

ev1L

Cenjen
Učlanjen(a)
23.09.2011
Poruke
41
Poena
154
Naime imam sledeci problem,pes 2012 mi secka, preko frapsa vidim da mi je fps zakucan na 60..ali igra secka..zanimlivo dok igra secka fps ne pada.
Vsync ne moze da se iskljuci..mnogi kazu da bi trebao da se iskljuci i kao onda radi norm...probao sam sa 3doverider ali ni sa njime ne radi lepo.
ima li jos neko ovakav problem?
konkretno sa (powercolor, mada i drugi vlasnici 6850 su se zalili,cak i 6790, koja je skoro identicna kao i moja ) 6850...ostala konf..da me ne pitate,jer vam testko da pogledate je, ploca asus p8p67, 8gb 1600 kingston, 600w lc power, i5 2500k..
hvala
 

Prilozi

  • 6850 pes2012.jpg
    6850 pes2012.jpg
    55.3 KB · Pregleda: 222
Ja sam takav identican problem imao na pes 2011. A sa ovom novim pes 2012 je daleko manje izrazeniji. Samo kad kamera prati loptu kod ispucavanja sa jednog dela terena na drugi, onda se vidi to neko neprirodno seckanje, kao da preskoci ceo frejm ili vise njih. Mozda je takav bagovit engine, a mozda mnogi nisu u stanju da primete to seckanje, neko nema oko za to.
 
Instaliraj oficijalni 1.03 patch,on bi trebao da popravi taj problem,i ja sam imao isti problem na 2011,sa oficijalnim patch-om je to sredjeno.
 
Instalirao sam oficialni patch, probao sam jos 20ak stvari ali nista ne pomaze..jedino za sad sto je nazovi pomoglo jeste downclockovanje graficke, sa 775 sam spustio na 600, i mnogo bolje radi pes,ali opet secka po malo :S
da li niko vise nema ovakvih problema?
 
Cekiraj "Enable frame skipping" i probaj jer se secam da sam imao nekih problema kad nije bilo cekirano. Nista ne kosta da probas, sem ako vec nisi.
Pozz ;)
 
Osvezenje monitora stavi na 60 Hertz pa probaj onda game...
 
...mislim da tu treba ubaciti onaj d3d antilag dll... probaj da igras u prozoru pa vidi da li ce da laga.
 
Slican problem imam i ja, takozvani screen tearing, javlja se strafta i sve zivo sam probao al ne vredi, a a konfiguracija je iz potpisa. Ne umeju da naprave igru da radi normalno, smejurija.
 
Ljudi imam i ja jedan problem.
Posedujem istu karticu 6850 i spoio sam je na samsungov c650 tv sa hdmi kablom.Naime kada igram neku igru ili kada putim bluray film na tv-u pojavi mi se jedna linija koja kao da preseca ekran (nalazi se na otprilike na donjoj trecini ekrana)
Probao sam razna posesavanja sto na tv-u sto na catalistu ali nista.
Cak sam promenio i par hdmi kabloba ali isti problem.
Ima li neko neku ideju?
 
...meni je prikljucen tv isto preko hdmi kabla od 10m i nemam liniju. U ccc-u koristim Duplicate opciju.
 
Ma ja kad igram na tv-u, potpuno se prebacim na njega, i iskljucim monitor, i opet se javlja.
 
nekad za filmove koristim i Extend opciju i opet je lepa cista slika. TV je Panasonic... jedino sto temp. grafe skoci za 10C
 
Poslednja izmena:
Mislim da se ta linija javlja jesino kada se slika pokretna.Kada je mirna slika toga nema.
Mozda neko pidesavanje da se smanji ili da ugasi nesto?
 
Uspeo sam skoro skroz da eliminisem seckanje uz pomoc Radeon PRO programa. Ponekad trzne malo ali u odnosu na pre je mnogo bolje. Grafa je 6850.
http://www.radeonpro.info/en-US/Downloads/
Ako neko ima slican problem da ne luta po netu.
 

Prilozi

  • 1.JPG
    1.JPG
    92.8 KB · Pregleda: 90
  • 2.JPG
    2.JPG
    93.9 KB · Pregleda: 81
  • 3.JPG
    3.JPG
    104.3 KB · Pregleda: 68
Poslednja izmena:
Hvala za ovo, isprobacu.
 
Javi da li vrsi pos'o kod tebe.
Zaboravio sam gore da napisem da treba obavezno iskljuciti vsync iz settingsa igre inace ne prestaje seckanje.
 
Zaboravio sam da javim da sam resio problem, a problem je resen tako sto sam presao na wide screen tv kao primarni monitor...i sad radi sve perfektno :)
ocigledno kad koristim 4:3 monitor, nema vsync-a u settingsu i zato secka i baguje, a sad na wide-u ima i radi savrseno, bez seckanja itd..:)
 
Nazad
Vrh Dno