Šta je novo?

Novi HTPC? Raspberry Pi

Kupio sam ovaj, ali ne mogu da ga nateram da radi sa Pi Zero. Windows 8 ga detektuje kao RTL8188ETV, a lsusb daje 0bda:0179.
Mora da vidite da li čip koji je na wifi adapteru openelec ili neki Linux podržava, ili moraju da mu se dodaju drajveri i sl.
Na wikiju ima kompletan spisak testiranih čipova...

Sent from my Oneplus One using Tapatalk
 
radi. osmc kodi je u pitanju ako je bitno
 
pozdrav,

uzeo sam u razmatranje za 24/7 torrentovanje rpi 3 i eksterni hard disk od 2.5" 2tb koji posedujem:


da li postoji bilo koji potencijalni problem u smislu da ne može dovoljno struje da isporuči usb veza, da prekida konekciju (nisam se stručno izrazio ali kapirate već šta pitam, da radi besprekorno 24/7 kao što radi preko dekstopa/laptopa), da ne kupujem za džabe pa posle da prodajem? i da li može još neki problem da postoji sa softverske/hardverske strane?

unapred hvala ;)

edit:

i da li se u mom slučaju kupuje trojka ili može da prođe i rpi 2 (nešto je jeftinija)?
 
Poslednja izmena:
Hvala!

:wave:
 
Openelec za filmove na njega stavis i imas plugins za transmission, rutorrent itd...ali hdd mislim da bi trebao biti formatiran u ext4 ili tako neki fs.

Poslato sa Surface Pro
 
znao sam da postoji neka začkoljica :p

onda bi morao podatke da prebacujem na neki drugi disk pa format u ext4, pa opet prebacivanje... bilo bi super ako bi se na rpi mogao instalirati windows, ostaviti ntfs i nabaciti utorrent.
 
Ja koristim xbian na rpi2 i USB disk na adapteru od 2A. Ima neko podešavanje u config koje ompgućava veću snagu na USB portu (ne mora da znači da je to neophodno za rpi3). Anyway, disk je formatiran na NTFS i radi bez problema

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
 
U config.txt dodati max_usb_current=1.
 
Koja kartica se kupuje u slučaju rpi 3 a da je brza i koliko GB treba da ima za torrentovanje, brauzer i puštanje muzike (filmovi i slično će se nalaziti na eksternom hard disku)?
 
Koja kartica se kupuje u slučaju rpi 3 a da je brza i koliko GB treba da ima za torrentovanje, brauzer i puštanje muzike (filmovi i slično će se nalaziti na eksternom hard disku)?
Ako kupuješ ovde moja preporuka je Transcend neka Class 10 UHS-1, od 16gb recimo, da ne ideš baš na 8gb, a ako kupuješ u Kini, Samsung Evo+ isto je UHS-1 mislim da je 32gb ispod 10e...
Mislim da na RPi 3 nema browser, ili ako neko zna kako ga staviti u openelecu recimo neka javi...
A ne znam sta ce ti torrentovanje kad streaming radi faktički trenutno, i sve na jedan klik... Za muziku ok, mada i za to imaš streaming za sve živo...
Tako i taj eksterni hard oslobodis za druge potrebe ;)

Sent from my Oneplus One using Tapatalk
 
@makiacaveki ja koristim raspberry evo već peti mesec za to što ti planiraš.
rasp1.png
Moja preporuka je da obavezno hard formatiras u ext4, NTFS baš guši raspberry. Trenutno imam 62 torenta u rtorrentu, ne oseća ih uređaj.
rasp2.png
 
Nazad
Vrh Dno