Šta je novo?

SBB D3 GO - Televizija u pokretu

^ Znam, ono prvo da se zakači preko mobilne mreže, pa da se prebaci na WiFi, čitao sam. Ali, to nije elegantno rešenje. :(

Usput, ne koristim Telekom ADSL za D3 GO, već samo kažem kako radi D3 GO sa Telekomom. Koristim UniFi i sve radi. I nema dodatnih troškova. :)

Offtopic pitanje: koja je dobra Android app koja pušta video strimove sa neta, gde isti mogu da se postave na pozicije 1, 2, 3 - kao na daljincu i da ta app lepo radi na Android Box-u, odnosno uz daljinac koji ide uz Box? Naravno, konfigurisanje i sve ostalo ne mora da ide preko daljinca, već preko BT tastature i miša, recimo.
Znači mora po milion i jedan put objašnjenje kako da rade sk i fox a da nije to o čemu pišeš.
 
Nije baš da streamovi padaju svakog dana, to je tačno, ali nije baš ni da su savršeno stabilni. Mislim na one koji se plaćaju i do kojih narod može da dođe. Kupovao sam liste do skoro i na prste mogu nabrojati one bitne utakmice koje sam odgledao bez ikakvih problema. A kupovao sam i nalazio one "narodne" liste par godina. Jeste sve to jeftinije ali se neki kompromisi, na žalist, moraju napraviti
 
Nisu savršeni to je tačno ali ima puno HD strimova koji mogu lepo da završe posao. Public liste su uvek najgore i one se brzo gube i loše rade
 
Znači mora po milion i jedan put objašnjenje kako da rade sk i fox a da nije to o čemu pišeš.

Ja bih zamolio za jedan link od tih milion objašnjenja...
Znam da treba "lažirati" da ti je SBB provajder, a to može na nekoliko načina...
Pročitao sam da je jedna opcija VPN (virtual private network) sa "prijateljem" kome je SBB provajder. Druga opcija je neki plugin (meni nepoznat) za Firefox ili Chrome, koji treba da slaže da si kod SBB-a, a ti si na xDSL kod Telekoma Srbija.
 
Poslednja izmena:
Ima li razlike u D3go usluzi za korisnike total mix-a i za korisnike sbb digitalne kablovske?
 
@lumia: Naravno, razlika u ponudi kanala postoji. Pošto se paketi kanala razlikuju između Totala i D3, i D3i. Ono što nemaš na risiver-u nemaš naravno ni na D3Go kad se loguješ sa tim nalogom, iako sam kanal konkretno ima na D3Go kod drugih korisnika. Ako si mislio da pitaš da li sa Totalovim ADSL-om na D3Go možeš da gledaš kanale tipa SportKlub, Fox, Discovery koje npr ne možeš sa Telekom ADSL-om onda je odgovor da, Total korisnik = SBB mreža tj IP opseg = nema restrikcije kanala.

@igorko: Eto što pitaš kad sve već znaš :D Kako se podešava i koristi VPN možeš naći na Google ali i ovde na temi su ostavljali linkove sa upustvom. A za "plugin" nema javnih objašnjenja. Mada sam skoro skontao da su pojedinci počeli da prodaju D3Go nalog uz upustvo tj instalaciju nephodnih "dodataka" :facepalm:
 
Poslednja izmena:
Preko moba sam koristio d3go normalno, bez problema
Danas pokrenem, Android app prijavi da ima update i sad nista ne mogu da gledam. Trazi mi pin a i uopste mi se ne pojavljuje sta se trenutno daje na nekom od kanala.
Probao na nekom wifiju, telenor wifi i mobilni net medjutim svuda isto.
Pomoc?
 
samo da prijavim da sport klub koji radi na telekom mrezi preko android boxa, ne radi preko lenovo windows 10 sticka.
 
nisam se pravilno izrazio... sport klub "nema dozvolu" za prikazivanje.
jeste, 300. probao sam i wifi i usb/eth karticu. verovatno je do windowsa 10.
imao sam ideju da predjem na windows 10 stick sa android boxa, ali, nista od toga za sad.
 
Znači slaba vajda od tristaća.
Kako si inače zadovaljan sa njim,obzirom da mu treba usb hub,usb hdd,usb,lan,usb optika i tako redom dok ne poraste u gozilu[emoji2]
 
Poslednja izmena:
nisam imao prevelike ambicije. samo da zamenim box, koji nije loš, ali sam pomislio da bi ovo moglo da bude bolje.
donekle si u pravu. potreban je hub i nešto čime ćeš da upravljaš. probao sam sa nekom katastrofalnom miš/tastaturom i bilo je baš loše.
ni windows 10 mi se ne sviđa. radni kompjuter je windows 7 i daću sve od sebe da tako ostane :)
probaću kodi ovih dana i prebaciću t2 airmouse sa boxa pa ću da javim utiske.
 
Meni je taj Lenovo extra, ima original windows 8.1 i radi mi sve super. Nakacim se na UNiFi i sve lepo radi.Cak pusti i 4K video ali samo preko onog internet explorera, sa mozilom i chromom secka i na 720p :)
 
Imas unifi,oni koji ga nemaju ,moraju da pale android box.
Tristać jer ima cooler?
Kad otvoriš više prozora jer kašljuca?
 
Poslednja izmena:
Kod mene u komšiluku unifi ima u izobilju, tj u mojm stanu konkretno imam bar 2 jaka koja super rade. Ima cooler koji se čuje kao komarac kad zuji, ne kašljuca i do 5 tabova, mada mi nikada više od jednog nije bio potreban.U glavnom su ili stariji ljudi ili oni koji ga nisu ugasili. A super je što d3go ne troši GB od onih 5 mesečno što daju free.
 
Kod mene u komšiluku unifi ima u izobilju, tj u mojm stanu konkretno imam bar 2 jaka koja super rade. Ima cooler koji se čuje kao komarac kad zuji, ne kašljuca i do 5 tabova, mada mi nikada više od jednog nije bio potreban.U glavnom su ili stariji ljudi ili oni koji ga nisu ugasili. A super je što d3go ne troši GB od onih 5 mesečno što daju free.
Ne trosi? E pa ovo je znacajna informacija :D
 
Naravno da ne troši,to je samo za net u Unifi mreži.
 
Kod mene u komšiluku unifi ima u izobilju, tj u mojm stanu konkretno imam bar 2 jaka koja super rade. Ima cooler koji se čuje kao komarac kad zuji, ne kašljuca i do 5 tabova, mada mi nikada više od jednog nije bio potreban.U glavnom su ili stariji ljudi ili oni koji ga nisu ugasili. A super je što d3go ne troši GB od onih 5 mesečno što daju free.
Koliko si platio tristaća,da li je opravdao očekivanja?
 
Bio je na akciji u win winu 13990 din prošle godine u avgustu čini mi se. A sada je oko 18000 din i ima original windows 8.1 u sebi. Pa s obzirom na njegovu veličinu i hardver, očekivanja su i više nego pozitivna. Pusti 4K video sa youtuba bez seckanja, a procesor mu je tek na oko 50%. Ali preko mozile i Chroma secka na 1080p. D3go radi savršeno čak i HD kanali, i drugi strimovi sa neta. Kad se ne koristi ventilator je ugašen,a pošto mi stoji u tv-u stoji upaljen i po 3 meseca.
 
На истом рачунару је немогуће користити www.d3go.tv и mtstv.telekom.rs.

Стицајем околности имам налоге за обе платформе али имају различите додатке који ометају један другог. Барем је тако код мене.
 
Tako je i kod mene,ali posto vise pratim d3go onda mi to nije problem. Mts tv samo arenu,ali retko zaista.To sam resio tako sto sam stavio oba plug in dodatka na desktop,pa instaliram po potrebi onaj koji mi treba.
 
На истом рачунару је немогуће користити www.d3go.tv и mtstv.telekom.rs.

Стицајем околности имам налоге за обе платформе али имају различите додатке који ометају један другог. Барем је тако код мене.

Moguce je. Koristi aplikaciju Sandboxie.
 
Nazad
Vrh Dno