Šta je novo?

SBB D3 GO - Televizija u pokretu

Pa recima gledao sam utakmicu i samo odjednom izbaci onu poruku da moraš biti na njihovoj mreži. I to pre kraja poluvremena[emoji1]
 
Znaci ovako, rekli smo da kod moba mozemo zaobici zastitu vezanu za SBB-ove "exkluzivne" kanale rezervisane samo sa njihov net (sa data na wifi).

E sad, mene zanima dalje, kako da to zaobidjemo i kod kompa, pa i TV-a za koji nemamo risiver? Meni sto prvo pada na pamet jeste pustanje nekog kanala na mobu i povezivanje za kompom/TV-om preko nekog kabla, adaptera ili kako god. Jednostavno ono sto pustim na mobu da se ujedno prikazuje i na kompu/TV-u. Da li je tako nesto moguce?

Da dobro ti je pitanje samo mislim da ce biti lose da se o tome ovde javno pise.

Slazem se sa tobom, ali delimicno, zato sto kad se pisalo za fazon sa data na wifi, niko nije ni indirektno stavio do znanja da ne bi trebalo da se pise o tome javno na forumu, bar ja nisam primetio!? Odnosno, ako se pricalo cesto za "probijanje" zastite na mobu, zasto se ne moze pricati i o "probijanju" zastite na kompu/TV-u? Jer kod moba je zastita provaljena direktno, a ovo sto ja pitam je samo produzetak toga na neki nacin, odnosno povezivanje sa mobom na komp/TV, a ne direktno provaljivanje na recimo nekom od browser-a.

I niko vise nema sta da doda na ovo? Pa ako ovo nije bitno, onda ne znam sta je, barem kada je D3GO u pitanju!
 
Svi koji znaju neki fazon, prosto imaju strah da pišu o tome, da će izgubiti tu mogućnost ako se raširi.
 
Pravi peticiju pa šalji SBB-u :D Nauči ih da je fair play kad bi kanali bili otključani na D3Go ako se istom pristupa sa iste IP adrese na kojoj je trenutno D3i risiver :p

Ja bih čisto zbog akademske znatiželje voleo da vidim koja je to fora a da se ne svodi na pristup sa SBB IP adrese :D
 
I ja isto, prosto ne vidim način kako je to moguće.
 
Ajmo hakeri, odajte tajnu
 
Ja bih čisto zbog akademske znatiželje voleo da vidim koja je to fora a da se ne svodi na pristup sa SBB IP adrese :D

Ja mislim da bi trebala da postoji fora o kojoj pricas, bio sam je izneo, ali na osnovu vasih odgovora, kontam da nekad postove ne citate pazljivo, tako da cu ponoviti:

"Meni sto prvo pada na pamet jeste pustanje nekog kanala na mobu i povezivanje sa kompom/TV-om preko nekog kabla, adaptera ili kako god. Jednostavno ono sto pustim na mobu da se ujedno prikazuje i na kompu/TV-u."
 
Pa to nije onda nikakva "fora" i to nije puštanje sa kompa nego sa moba. I to naravno radi ako ti mobilni ima HDMI/MHL/Slimport ili koji god TV/video out, eventualno neka bežična tehnologija tipa Miracast ako ti i mob i TV/komp podržavaju isto.
 
Drugim recima gubljenje vremena. Ja kad sam uzeo d3i probao sam par dana d3go,slika je bila ocajna,naravno i mogao sam da gledam samo neke glupe kanale zbog ogranicenja. Nista specijalno po meni,odmah sam odjavio.
 
A na kojem uredjaju si probao ? tabletu, telefonu...
 
Да ли се појавио неки начин за заобилажење овог root блокирања?
 
Jedan momak je pisao da ima neki addon za firefox sa kojim može to da radi. E sad šta i kako nemam predstavu.
 
Dok momak to lepo ne demonstrira u video varijanti ništa ne verujem :D

Umesto što bzvz piskarate ovde pametnije bi bilo da svako ko koristi D3i svakodnevno zatrpava SBB kontakt mail sa "zahtevima" da im se otključaju svi kanali i na D3Go.
 
Ma na mobilno radi super sve. Al nekad nekad bi pogledao nešto na malo većem displeju, (sportklub) kad nisam u stanu. Ali krastavac...
 
krastavac ima D3Go primenu i kad si u stanu, ako nema svako svoj TV a ima komp. Za 5 min da pogledaš nešto na brzinu ok je mobilni, na duže ne bih gledao Slagalicu na 5 inča a ne neki sport.
 
Mislim da je bitnije zatrpati ih zahtevima za ukidanje ovog besmislenog ograničenja od jedne zamene uređaja MESEČNO...
 
Sve zavisi do korisnika, konkretno meni to menjanje uopšte ne znači. Šta ću sad da menjam svaki dan. Imam tri uredjaja gde sam instalirao i to je to .
 
Meni deluje kao veći nedostatak to što samo 3 uređaja max je dozvoljeno, realno ljudi imaju potrebu za većim brojem ako bilo ko još u porodici koristi uslugu. Ono što baš i nije realno da neko "ima potrebu" da svaki dan dodaje/uklanja uređaje.
 
Radilo bi ali ti neki kanali (koji su onako "slučajno" baš ono što 90% ljudi želi da gleda) ne bi bili dostupni. Za njihovo privremeno odblokiranje trebao bi ti USB/Ethernet adapter da uključiš u taj Android uređaj i žično se "kačiš na internet".

p. s. Za te pare direkt iz Kine naručiš dosta bolji.
 
Imam ja sbb-ov internet, valjda bi mi svi kanali bili dostupni?
 
Koji je fazon sa d3go danas, celo posle podne i jos uvek mi javlja onaj error code 53?
 
Još uvek ne mogu da gledam zbog iste greške! Jel ima još neko problem sem mene?
 
Meni radi normalno, sad probao.
 
Nazad
Vrh Dno